Announcement

Collapse
No announcement yet.

Nole, idi u peršun!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts


  • "My body feels great. I mean, it´s only five hours"

    Comment


    • Slazem se. Mislim da je takva sezona morala da se desi da bi napravio proboj na listi i pretekao Rafu i Federera i sebi napravio put u legendu. Svidja mi se sto je poceo da kalkulise, jer bez toga mu nema opstanka na vrhu. Jedino sto me strasno zanima zasto posle MC nije 12 dana uzeo reket u ruke. U tom periodu se pojavila samo slika sa aerodrom u Pragu i informacija da je posetio nekog poznatog doktora i nista vise od toga. Da li se nesto ozbiljno desavalo sa povredom ili je mozda hteo jos jedno misljenje od specijaliste ...

      U svakom slucaju nek je zdrav i pametan i sve ce biti kako treba. Srecan Nole rodjendan i verujem osvajanje RG! ;)

      Comment


      • orao,

        Sampras je mnogo kakulisao. To je radio odlicno i zato je osvojio 14 selmova. Federer je isto tako kalkulisao. Manje od Samprasa ali vidljivo. Cak i Rafa kalkulise. Sto je izbjegavanje Australije nego kalukulacija. Sto su bili oni laki porazi u ljeto 2010. nego kalkulacija. Tijelo je jedno, motivacija nije nepresusna.

        Ako Novak nije pipnuo reket 12 dana izmedju MC i Madrida, to je mogao uraditi samo po savjetu doktora. Vjerovatno ovoga u Ceskoj. Pretpostavljam da smanji rizik od obnavljanja povrede.

        Serija od 43 ili vec koliko pobjeda za redom uzasno iscrpljuje. I mentalno i fizicki. Kad je poslije Uimbldona 2011. nastavio istim tempom, imao je dvije povrede u dva turnira.
        Last edited by NI; 22-05-13, 10:16.

        Comment


        • sigpic

          Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
          But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

          Comment


          • ZDRAVO, SREĆNO I BISTRO TI U ŽIVOTU BILO NOVAČE!!!
            sigpic

            Comment


            • Novace srecan ti rodjendan i da ove god osvois RG i Sinsinati

              Comment


              • Ni,

                slazem se i pretpostavljam da si u pravu iako ni u Madridu ni u Rimu bar ja nisam video u njegovom kretanju bilo kakve smetnje (pre ce biti problem u nnjegovoj glavi od obnavljanja povrede). Takodje ne mislim da je Nole u nekoj fizickoj ili bilo kakvoj drugoj krizi. Neki porazi ove godine jesu iznenadjenje, ali isto tako mislim da su se neke situacije namestile koje su uzrokovale poraze i ono na sta nas je Nole navikao da vesto ukrade momentum nekom igracu to se njemu desilo, pre svega mislim na Berdiha i Dimitrova, te meceve je morao da dobije. Ali opet s druge strane ne moze uvek i da dobija.

                Bez kalkulacije nema opstanka, sezona je duga i iscrpljujuca kao maraton i treba znati kada i koliko ubrzati (koristiti nitro) i da to bude u najvecem broju slucajeva bas onda kad treba i koliko. Federer je ovih dana izjavio kako je zadovoljan jer pred nastavak sezone je svez, dok su mnogi drugi igraci vec dosta istroseni.

                U svakom slucaju mislim da je favorit na RG, mozda je Rafa neki % veci ali ne znacajno. Mislim da je Nole promenio u 2011 pristup njihovim mecevima i za razliku od mnogih koji razmisljaju da mogu da pobede jedino ako je rezultat 2:0 ili 3:0 on tako ne razmislja, spreman je na dug mec, iscrpljujuci u fizickom, psihickom smislu, a najvise u utrosku energije i zato ima najvise uspeha u njihovim mecevima za razliku od drugih. Dok je razmisljao i pristupao tim mecevima kao drugi igraci vise je meceva gubio nego li dobio. Tako da je po meni, ne samo kao njegovom navijacu, on stvarno favorit za osvajanje RG, a voleo bih da odigraju finale.

                Comment


                • sigpic

                  Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                  But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                  Comment


                  • Originally posted by orao View Post
                    ... ono na sta nas je Nole navikao da vesto ukrade momentum nekom igracu to se njemu desilo, pre svega mislim na Berdiha i Dimitrova, te meceve je morao da dobije...
                    Ne bih rekao ukrade, nego majstorski zaustavi tudji momentum a potom ga i preuzme. Razlog tome majstorstvu? Strasna vjera u svoje sposbnosti (vjeruje da ima jacu sestu brzinu od ikoga) i strasna zelja za pobjedom.

                    Ovo drugo je nedostajalo u mecavima sa Berdihom, Dimitrovom i Delpom. Bila je samo zelja ali ne strasna. I protivnici su njemu napravili ono sto on uglavnom radi drugima.

                    Comment


                    • Srećan rođendan momče, zdrav, nasmejan i zadovoljan bio a i mi svi zajedno sa tobom



                      sigpic

                      Comment


                      • Neka mu je sa srecom...a poklon neka sam bira.Castim.

                        Znam da ide treci put,ali mora godisnje jednom da se ponovi.

                        Comment


                        • Srećno Novače!
                          Samo zdravlje da posluži, za ostalo nema granica kada je Novak u pitanju!!!
                          Biće ovaj dan za koju deceniju i nacionalni i državni praznik..
                          Živeo!!!

                          Comment


                          • Originally posted by NI View Post
                            Ako Novak nije pipnuo reket 12 dana izmedju MC i Madrida, to je mogao uraditi samo po savjetu doktora. Vjerovatno ovoga u Ceskoj. Pretpostavljam da smanji rizik od obnavljanja povrede.
                            Jedino logično objašnjenje.
                            Pa je u Madridu ponovo u jednom trenutku nezgodno doskočio. Nadam se da je Nole uspeo već da prevaziđe tu povredu, posebno u glavi. Da je zaboravi, što verovatno nije lako.
                            "My body feels great. I mean, it´s only five hours"

                            Comment


                            • Nole,srecan ti rodjendan
                              Zelim ti pre svega dobro zdravlje,a zatim mnogo srece,radosti i da nas jos mnogo puta obradujes kako samo ti znas
                              Srecno Nole ,ziveli
                              sigpicFokus Nole i ne zaboravi- u pertle... idemo Noleeeeeeeeeee

                              ''Na jedno uho ne čujem ništa, a na drugo sve. Zato slušam samo one koji mi priđu sa prave strane...

                              Comment


                              • Novak kaze na redu je broj 7
                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X