Announcement

Collapse
No announcement yet.

Nole, idi u peršun!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts


  • Noleeeeeeeeeeee
    sigpicFokus Nole i ne zaboravi- u pertle... idemo Noleeeeeeeeeee

    ''Na jedno uho ne čujem ništa, a na drugo sve. Zato slušam samo one koji mi priđu sa prave strane...

    Comment


    • sigpic

      Comment


      • A da, da, biće opet ovako... kume izgore ti kesa, a kum se raspištoljio, s oproštenjem... jer stiglo je drugo kumče (kumica).
        Last edited by miloolja; 11-02-13, 11:35.
        sigpic

        Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
        But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

        Comment


        • Jelena Ristić: Humanitarni rad je posao, a ne hobi



          U ekskluzivnom razgovoru za Novi magazin Jelena, Novakova devojka, po prvi put govori o Fondaciji „Novak Đoković“, kako je osnovana, kakvi su njeni ciljevi, zašto će se baviti pre svega decom uzrasta 3-7 godina, kako se prikuplja i kako će se trošiti novac.

          Kako je došlo do toga da vi budete na čelu Fondacije „Novak Đoković“, da li ste to vi izabrali ili je reč o sticaju okolnosti, diktatu prilika?

          Novak i njegova porodica su još 2007. osnovali „Novak Fond“. Pomagalo se kome god je pomoć bila potrebna i ko god je tu pomoć zatražio: pojedincima, školama, crkvama, gradovima koji su nastradali u poplavama ili zemljotresima. I sve to rađeno je manje-više diskretno. Međutim, u radu Fonda nije bilo nekog konkretnog plana niti je on imao posebnu viziju razvoja.

          Pre dve godine, međutim, počeli smo da razmišljamo o tome kako da rad Fonda unapredimo. Naravno, Novak je stalno dobijao mnogo molbi, predloga da pomogne i to za najrazličitije stvari. Mi smo želeli da suzimo rad Fonda, odnosno da ga fokusiramo na jednu oblast kako bismo mogli da napravimo najbolje rezultate.

          Pri tome smo, opet, bili rukovođeni Novakovim vaspitanjem, odnosno vrednostima koje on u sebi nosi. I odlučili smo da se usredsredimo na decu ranog uzrasta, od 3-7 godina, pre svega zato što je to razdoblje od ključne važnosti u razvoju čoveka, a s druge tu se rezultati ne vide odmah, a ljudi obično žele da što pre vide rezultate svoje pomoći. Mi smo, dakle, na ovaj način želeli da delujemo pre svega dugoročno, da radimo na stvaranju osnove za uspeh koji će ta deca posle ostvariti u životu, bio to sport, nauka, umetnost...

          Ja sam 2011. završila svoje obaveze na fakultetu, znači bila sam slobodna, ali što je najvažnije, mene je taj posao zaista privlačio, niko me nije primorao da se njime bavim, ako je to bilo u podtekstu vašeg pitanja. Uostalom čovek ne može na silu da se bavi humanitarnim radom.


          Vi ste završili ekonomiju. Ekonomija uči da se radi sa profitom, a u radu dobrotvornih fondacija nema profita.Kako ste pomirili te dve stvari?

          I Fondacija se vodi kao kompanija. Meni je ekonomija dala bazu da razumem vođenje posla uopšte. Kada je u pitanju upravljanje fondacijom, tu imate određene investitore koji su u tom slučaju donatori, ali koji imaju poverenja u vas, odnosno veruju da ćete njihov novac iskoristiti u prave svrhe. A to znači da će se za neku godinu videti konkretni rezultati. Isto tako važno je da što manje potrošite na troškove rada, na plate ili na propratne produkcione troškove bilo koje vrste. Naš zadatak je da što manje potrošimo, a što više investiramo u decu. Sa što manje novca da napravimo što veći efekat. Moramo da napravimo dobar rezultat, jer ćemo posle samo na osnovu tog rezultata moći da privlačimo druge donatore i prikupljamo nova sredstva.

          Kad ste kretali u ovaj posao jeste li gledali kako rade druge fondacije po svetu? Imate li vi lično neki uzor i postoji li fondacija na koju biste voleli da vaša liči?

          Kao što sam rekla, dugo smo razgovarali o tome kakva naša Fondacija treba da bude. Što se tiče uzora, meni lično uzor je Endrju Karnegi koji je u svom filantropskom radu poklonio preko 2.500 biblioteka širom sveta, ne samo u Americi. Posebno je zanimljivo što je to čovek koji je počeo od nule, onda je postao lider u industriji čelika, a kad je rešio da se više ne bavi biznisom prodao je svoju imperiju i posvetio se humanitarnom radu.

          Ali za razliku od Karnegija, mi smo rešili da sada iskoristimo Novakovu poziciju ne samo u sportu, nego uopšte u javnosti i da započnemo nešto što će biti njegova zaostavština. Sada je pravo vreme da njega saslušaju i čuju u šta on veruje. Novak veruje u decu, u buduće generacije. Zbog toga je fondacija koja je nas inspirisala Boys &Girls Club of America.

          Ta fondacija postoji već 40-50 godina, a radi tako što otvara razne centre širom Amerike, gde deca koja nemaju dovoljno novca da idu na vanškolske aktivnosti dolaze i uče ili se bave stvarima kojima inače ne bi mogla. U tim centrima rade stručnjaci za različite oblasti koji deci pomažu u svemu što u kući nemaju, usmeravaju ih i podstiču.

          I naša fondacija to želi da uradi. Želimo da napravimo školice života po Srbiji gde po ruralnim, malim nerazvijenim mestima ima i pametne i talentovane dece, ali koja nemaju uslova da razvijaju svoje sposobnosti. Beograd je centar svega – i biznisa, i industrije, i kulture, i sporta, a ostatak Srbije je malo zapostavljen. Mi želimo da pomognemo tim mestima da ne ostanu zapostavljena, da i tamo deca dobiju šansu.

          To bi bila misija Fondacije?

          Naša misija je da deci iz ugroženih zajednica omogućimo da odrastaju, igraju se i razvijaju u podsticajnim, kreativnim i bezbednim uslovima, dok uče da poštuju druge i vode brigu o svom okruženju. Obrazovanje u ranom detinjstvu detetu daje šansu da snažno odgovori svakom izazovu i postane pobednik u bilo kojoj oblasti .

          Postoji statistika koja pokazuje da ako deca u tom uzrastu žive u socijalno nezdravoj sredini, ako ne postoji neka vrsta edukacije, velike su šanse da ona kasnije napuste školu, ponavljaju razrede, što znači da će na kraju postati teret društvu, ako ne i opasnost. Ne očekujemo rezultate danas, očekujemo ih kasnije, kad ta deca postanu punoletni građani koji doprinose boljitku države. Neki ljudi to gledaju kao trošak, mi to gledamo kao investiciju koja se višestruko isplati. To je poenta našeg rada i, uopšte, angažovanja.

          Da se vratimo na priču o novcu. Koliko je Fondacija prošle godine skupila novca, koliko je dao Novak, a koliko drugi donatori?

          Humanitarni rad je veoma transparentan. Tu nema tajni. Novak je investirao oko četvrt miliona evra. Ovde ne računam novac koji je on kroz svoj humanitarni rad plasirao u druge fondacije i u druge svrhe. Pored ličnog Novakovog novca, prikupili smo još oko milion i po evra.

          Najveći deo toga prikupili smo na velikoj dobrotvornoj večeri koju smo prošle godine posle US Opena organizovali u Njujorku, kada smo prikupili oko 1,4 miliona dolara. Ali, imali smo dobrotvorne priredbe i u Bratislavi, kao na i Necer Island kupu. Takođe, već kroz nekoliko nedelja Novak će imati humanitarni događaj u Los Anđelesu, gde će takođe biti prikupljen novac za Fondaciju.

          Precizne podatke nije lako dati, jer obično prođe neko vreme od trenutka kada se donacija odobri do trenutka kad se novac uplati na račun Fondacije, ali mi ćemo uskoro na našem veb sajtu objaviti spisak donacija.

          Da li ste novac za Fondaciju prikupljali i u Srbiji?

          Ne.Pre svega zato što mi mislimo da je u Srbiji stanje teško i, drugo, želimo da kod ljudi probudimo svest o tome šta je to dobrotvorni rad.

          Ima u Srbiji bogatih ljudi iako je teško.

          Nije nam to primarno. Mi želimo da u svetu stvorimo svest šta je Srbija, šta ona predstavlja, ko su naša deca, kakvi su uslovi života za tu decu. Želimo da stavimo Srbiju na mapu filantropije, da se zna da smo i mi ljudi koji činimo dobro. Ne moraš da budeš bogat da bi radio humanitarni posao. Očekujemo da našim humanitarnim radom motivišemo mnogo mladih i starih ljudi. I to se i desilo. Oni se javljaju, nemaju novca, ali nude svoje usluge, znanje, vreme...

          Imate li loših iskustava, šta vas ljuti?

          Ljute me pitanja koja se fokusiraju na loše. Poenta humanitarnog rada su lepi utisci. Susretaćemo se sa mnogo ružnih stvari, ružnih u smislu da su deca zapostavljena i zaboravljena. Statistika je ta koja nas boli, koja nas ljuti i zašto se na te stvari nije ranije obratila pažnja, zašto to ljudi nisu prepoznali kao nešto bitno. To ružno i negativno daje nam snagu da radimo pozitivne stvari.

          Gde je vaš horizont?

          Nema horizonta. Prvo, kao što sam rekla, imamo za cilj da se učvrstimo na mapi filantropista, da privučemo sve velike donatore i dovedemo ih u Srbiju, ne samo kao donatore nego i kao poslovne ljude, da postanu možda i investitori.

          Dugoročno, nesumnjivo mislimo da rastemo kao Fondacija. Za sada ne možemo da preuzimamo na sebe velike projekte, ali ćemo sutra moći. Napravićemo kampove za decu, vodićemo decu sa sobom u inostranstvo, da upoznaju druge kulture, drugi način života. Želimo da otvorimo centre po Srbiji, da postanemo jak obrazovni centar. Novak stvarno ima velike planove. Nezahvalno je da govorim o tome. Ne želimo da previše obećavamo dok to nismo u prilici da ispunimo. Idemo polako. Jer, u ozbiljnom poslu nema uspeha preko noći, a ovo je posao. Humanitarni rad nije hobi. Moj posao je da nekome pomognem, tačnije da novac koji mi je poveren iskoristim na pravi način. I da kad sutra odem kod tih ljudi kažem – evo ovo smo uradili. Vi ste zaslužni za ovo što se desilo.

          autor: Mijat Lakićević
          izvor: Novi magazin
          http://www.novimagazin.rs/vesti/jele...je-posao-video
          Last edited by miloolja; 11-02-13, 16:25.
          sigpic

          Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
          But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

          Comment


          • Ima li neko informaciju kako se iz Engleske može naručiti majica Uniqlo by Novak Đoković?
            Zahvaljujem

            Prilokom moje pretrage sam došao do utiska da je nema uopšte i da je Uniqlo pravi samo za Novaka.. Nema je u slobodnoj prodaji.. Jer se Uniqlo bavi proizvodnjom odeće kao Zara i sl. kompanije..

            Comment


            • Nema ih u online prodaji koliko vidim, mogu se kupiti u Uniqlo prodavnicama po svetu.

              Comment


              • Da bedak zivimo u 21 veku i ne mozemo kupiti opremu najboljeg tenisera sveta, jedino licno da se ode po nju, Novak Shop ima i dalje sergio tacchini opreme i prema najnovijim informacijama uniqlo im nece ni stici, jer japance boli uvo za BG

                Comment


                • Meni nikako ne ide u glavu kako Đokovićima( i ljudima oko njih) ne ide u glavu da otvore neku prodavnicu u centru grada( za soma iznajme prostor ) i ponude ljudima mogućnost da kupe Uniqlo proizvode.. I da nemanju ni dinara profita( zbog sveopšte krize), dobitak če biti kada klinci na ulici nose Novakovu majicu i na trenutak pomisle da mogu da budu nalik njemu..
                  Last edited by Panchev9; 11-02-13, 21:17.

                  Comment


                  • Miljan treba da ga pita kako da nabavimo opremu, ajde Miljane resi

                    Comment


                    • Ne boli Japance uvo za BG, nismo im ciljano trziste. Zele preko Novaka da se probiju u Ameriku i Kinu, zato se njegova oprema moze kupiti samo u radnjama - da odes po nju, vidis sve ostalo, kako je lepo i pristupacno i pokupujes jos 10 stvari, a dosao si po sorc i majicu...

                      Comment


                      • Originally posted by Panchev9 View Post
                        Meni nikako ne ide u glavu kako Đokovićima( i ljudima oko njih) ne ide u glavu da otvore neku prodavnicu u centru grada( za soma iznajme prostor ) i ponude ljudima mogućnost da kupe Uniqlo proizvode.. I da nemanju ni dinara profita( zbog sveopšte krize), dobitak če biti kada klinci na ulici nose Novakovu majicu i na trenutak pomisle da mogu da budu nalik njemu..
                        Mislim da si sam sebi dao odg. i ako se slazem sa nastavkom te recenice. Ipak na kraju krajeva sve se vrti oko para.

                        Comment


                        • Apsolutno Vanja.

                          Iznad svega njihov cilj je Kina. To je veliko trziste za UNIQLO. Zapravo idealno, jer UNIQLO proizvodi standardnu a ne sik odjecu. Plus Novak je jako popularan u Kini. To je skoro pa jedinstven slucaj da Novak reklamira UNIQLO a igra Peking a ne Tokijo.

                          Comment


                          • Vanja #66
                            Seoski Terminator
                            Slažem se sa Vama, ali ne ide u glavu..
                            Toliko paze na Novakov publicitet( familija i agent ), pa mi nije jasno zašto nemaju sluha za prodavnicu..

                            Pomogla mi je informacija da bi Novakov Uniqlo program trebalo da ima prodavnica u Londonu..

                            Comment


                            • ★ Sjajne reči podrške od strane pravih, vernih, iskrenih fanova. Bravo za sve njih (ali i za sve ostale koji nisu u ovom video klipu).

                              Miljančeeee, ima te i ovde svaka čast

                              sigpic

                              Comment


                              • Obaveštenje! Obaveštenje!Obaveštenje!Obaveštenje!Obaveštenje!

                                Intervju sa Novakom RTS 1, četvrtak 22:30!
                                Last edited by miloolja; 12-02-13, 23:02.
                                sigpic

                                Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                                But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                                Comment

                                Working...
                                X