Announcement

Collapse
No announcement yet.

Nole, idi u peršun!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Evo, da utešim mog druga i javno, a i ostale koji se slično osećaju.

    Joj, dragi moj, to ti ide sa godinama, otupiš malo na poraze i razočarenja. Sećam se kako sam ranije "umirala".
    Prva dva seta mislila sam da ću da uđem u TV, poludela sam, a onda se nekako pomirila... mada mi je opet dao nadu i hvala mu na tom veeeeliiikoooom srcu!

    Nemoguće je bilo da ponovi prošlu godinu, a to malo što mu je falilo u nekim mečevima... jbi ga... prošle godine su bile prevaga na Novakovom tasu...
    Biće sve to dobro. On je van svog vremena, koliko ima talenta i kvaliteta i kao čovek i kao teniser. Ne brinem se za njega uopšte.
    Više se brinem za nas.
    sigpic

    Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
    But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

    Comment


    • Originally posted by shminka View Post
      Ja bih se zadrzao na jednoj od tih stavki, a to je ona pod 4. U opisu sezone bih i ja napisao upravo nesto o tome kakav je kao igrac izgledao u paketu. I meni je igracki bolji sada, nego je bio prije godinu dana. Rekao bih da je unaprijedio svoju igru na vise polja, ali da u kompletu izvedba ne izgleda bolje. Puno je lakse igrati onda kad znas tacno kako ces igrati i tjeras cijelu sezonu upravo takvu igru. Razbijao je prosle godine tempom sve redom i napravio sto je napravio. Nakon USOa i pokusaja DCa je bio fizicki iscrpljen. Siguran sam da je ideja za ovu sezonu bila upravo da pokusaju unaprijediti igu na servisu i drugom udarcu. Isticao je to i sam nekoliko puta. Prije 5-6 godina je bio izuzetno ofanzivan, pa je prosle godine promijenio stvari. Postigao je uspijeh, ali je vjerovatno bio nezadovoljan energijom koja je utrosena u svemu tome

      Protiv slabijih igraca izgleda podjednako mocno kao i prosle, ako ne i mocnije. Odigrao je par odlicnih meceva, sa agresivnom igrom, izlascima na mrezu, vinerima s obje strane. U tim mecevima je izgledao mocno, pa su se prognozirala razbijanja najboljih u finalima. Medjutim, to se, sem na AO, nije desavalo! Sasvim su razlicite stvari igrati ofanzivno protiv Mayera i Rogera na Wu! On jednostavno nije u stanju primjeniti taj siri paket na najbolje! Odnosno, trebat ce mu jos vremena za tako nesto!

      Ubrzavanje igre i pravljenje iste manje fizickom ce mu svakako pomoci, ali ce isto tako pomoci i njegovim protivnicima!

      Prosle godine je imao jedan paket, koji je palio protiv svih. Ove godine ima siri paket, koji nije pravilno prilagodio svojim protivnicima u bitnim mecevima! Rekao bih, cak, da je u pojedinim na teren izasao takticki apsolutno nespreman!
      shminka,

      Nadopunio si ono sto sam rekao o paketu. Uglavnom se slazem sa tvojom nadopunom. Dodao/potvrdio bih:

      1.
      Igrati kao prosle godine znaci trositi previse energije i to na dugu stazu ne ide. Zavrsice kao Nadal.

      2.
      Sadasnji paket je siri, svestraniji i ubitacniji. Izvedba je daleko od perfektne ali je ne valja potcjenjivati. On je unistio Ferera sa njome a u strasnom mecu i DP-a.

      Da nije bilo vjetra taj bi paket bio jucer efikasan i protiv Marija. Konkretno, protiv Marija mislim da je ovo bolji paket od staroga, ali i Mari je bolji sada nego prije 12 mjeseci.

      Novi paket nije dobar za Federera pogotovo na travi. Ali jedan je Federer i on stara.

      Mislim da je paket prilicno dobar i protiv Rafe.

      3.
      Novi paket ce biti posebno uspjesan tek ako ga moze znatno modifikovati protiv prve trojice i ugradtii, specijalno za njih, elemente starog paketa. To je tesko, ali mislim da Novak to moze.

      4.
      Kako se Novakova igra na mrezi bude popravljala, paket ce biti bolji i bolji. Neki od voleja su bili sjajni sinoc. Neki drveni. Znaci treba da radi na prelaznoj igri sa osnovne linije na mrezu, treba da popravi smes i konacno treba da radi na mjestu gdje da plasirati volej. Tu jos uvijek cesto grijesi.

      5.
      Mislim da ce on konacno ispolirati taj paket. Za koji mjesec ili za koju godinu taj paket ce biti ubitacan.

      Comment


      • Sve je ovo sport. Ne možeš uvjek pobjeđivati, jer lopta je okrugla. Slažem se sa oljom da je ova godina odlična, jedino ostaje veliki žal za tom medaljom..

        Evo jedan zanimljiv članak:
        http://www.sportske.net/vest/tenis/a...bin-95328.html
        sigpic
        http://www.youtube.com/watch?v=yOzFjbiH4mk

        Comment


        • Jeste, sigurno su se kod 5-2 u 5. setu sjetili da je Srbin...smijesan tekst!!

          Mislim da dijelimo isto misljenje, NI. Ali te podsjecam da su te tranzicije u igri razlog za jako lose rezultate poslije AO2008. Nema sumnje da ce i za 2-3 godine biti bolji igrac, nego je sada. Pitanje je kako ce na sve to gledati ukoliko ostane praznih dzepova i na narednom GSu, na naredna dva, tri...
          Last edited by shminka; 11-09-12, 17:47.

          Comment


          • Meni danas bas krivo za onaj poraz od sinoc. Sinoc mi nije bilo jer sam bio zadovoljan zbog osvojenih setova gde se stvarno borio kao lav, ali zar nije moglo tako od pocetka?

            S jedne strane je mentalni dzin, ali kako zna sebe da ubaci u losu masinu kada mu nesto nije po volji. Naravno svi to radimo, ali on valjda bolje od vecine zna da moze sve da prevazidje.

            Kako god, AO je nas!

            Comment


            • Protekla sezona, koja doduse nije jos formalno zavrsena ali sinocnim mecom prakticno jeste, moze se oceniti i ovako i onako, sve u zavisnosti iz koje pozicije se posmatra. Ako se posmatra iz ugla ciljeva postavljenih na pocetku godine i proklamovanih ambicija onda je vise nego neuspesna, sto je i moje stanoviste. Od AO-a svi vazni mecevi su izgubljeni i mozemo slobodno reci da je od velike cetvorke ovosezonski najveci gubitnik upravo Novak Djokovic. Svi su manje-vise ostvarili svoje ambicije vezane za ovu sezonu, uglavnom preko njega, samo je on ostao kratkih rukava. Ima AO doduse, ali to je bilo jos na pocetku godine, od tada uglavnom neuspesi. S druge strane, ako se stvari posmatraju tako da je jedan slem uz par mastersa i sijaset zavrsnica velikih turnira nesto cime on treba da se zadovolji, onda je ova sezona izuzetno uspesna i svi treba da skacemo od srece. Ja tako ne mislim, to sam napisao jos nakon W i sustina je u tome koliko visoko postavljas ciljeve i cime se zadovoljavas. Njegovi ciljevi i ambicije bili su cini mi se malo veci od ostvarenog. Moguce da sam ja pod utiskom 2011. pa sam nerealan, moguce da taj nivo igre vise nikada nece imati, moguce da je to bio samo incident i da su bas ovakve godine zapravo njegova igracka realnost, moguce da ocekujem previse, ali ja i dalje verujem da on moze i igracki i rezultatski mnogo bolje nego sto je to bio slucaj ove sezone. I sve dok bude drzao reket u rukama stvari ce kod mene biti tako postavljene i ovakvim sezonama ne mogu biti zadovoljan.

              Drugi jesu napredovali, to ne sporim, ali je isto tako cinjenica da je on nazadovao kako na igrackom tako i na mentalnom planu. Sta nosi buducnost tesko je pretpostaviti, ali cini mi se da se sve svodi na dve mogucnosti: ili ce se sabrati i povratiti samopouzdanje, poraditi na igri i povratiti veru u sopstvene mogucnosti; ili ce nastaviti sa stagnacijom, posrtanjem i mentalnim kolapsom u odlucujucim mecevima. Prva opcija sa sobom nosi velike trofeje i povratak na teniski tron, dok druga vodi ka sezonma gde cemo jedan slem smatrati istorijskim uspehom. Sredine, bojim se, kod njega nema. Za sada druga opcija deluje daleko blize, ali verujem da se to ipak nece dogoditi. Ostatak sezone treba cisto otaljati, ako treba i preskociti jer je apsolutno nebitan, i svu paznju i energiju, nakon sto se dobro odmori, preusmeriti na sledecu godinu. Zasukati rukave, prionuti na posao, pospremiti stvari u glavi, poraditi na igrackim i taktickim elementima, posvetiti se maksimalno i krenuti u novi pohod. Kao i svaki drugi veliki sampion i Novak je izuzetno sujetan i jako tesko podnosi poraze, sto ce, nadam se, probuditi u njemu inat da radi vise i jace nego ikada.
              Tom, your music is the best drinking partner I've ever had.

              Comment


              • 3xRafa, Roger, Murray, Delpo, Roger, Murray...tesko da moze biti zadovoljan ovim porazima, koliko god bi 97 igraca u TOP100 uradilo bilo sta, da imaju takvu sezonu;)

                Comment


                • Dakle dijelimo se u dvije grupe.

                  Oni koji smatraju sezonu uspjesnom kao ja i oni koji je smatraju neuspjesnom. Svako ima svoje rezone.

                  Osvojiti Australiju, izgubitu u RG od Nadala, Uimbldonu od Federera i USO & Olimpijadi od Marija ja u najgorem slucaju mogu ocijeniti kao 3 od 5.


                  Sinocni poraz je u tom pogledu najtezi. To smatram spletom okolnosti. Tri prethodana poraza su odraz realnog stanja. Da je kojim slucajem Novak dobio sinoc, to bi bilo 4+.
                  Last edited by NI; 11-09-12, 18:16.

                  Comment


                  • Cinjenica je da i Rafa i Roger i Andy svoje sezone sigurno smatraju uspjesnijim, nego Nole svoju. Usao je kao favorit na 4/5 najvaznijih turnira, a osvojio 1. Nisam siguran koliko se time moze zadovoljiti. Vidjelo se i jucer poslije meca da mu je bilo jako tesko.

                    Svejedno je sve ovo iz supljeg u prazno. Nek ga Miljan pita smatra li sezonu uspjesnom, da mi ne nagadjamo ;)

                    Comment


                    • shminka,

                      Usao je kao favorit ali ni u jednom slucaju veci od 35%. Matematicko standardno ocekivanje na osnovu sansi prije turnira je bilo 1.5. Dakle dvije titule bi bilo bolje od ocekivanog, jedna je losije.

                      Pitas se da li ce promijeniti misljenje ako nista ne osvoji. Hoce! Ali ako bude imao tri sezone kao ovu? Vjerovatno nece.

                      Novak nije zadovoljan sezonom. Zato je pogrijesio i igrao Toronto. Zato je bio jucer bio onako nervozan na pocetku.
                      Last edited by NI; 11-09-12, 18:28.

                      Comment


                      • Bez svake sumnje ovo je uspesna sezona jer covek ima najbolje rezultate u 2012.

                        Mogao je vise, ali to ne znaci da je i ovako najbolji.

                        Bilo bi lepo da sada ne klone i bude prvi na kraju godine.

                        Comment


                        • Originally posted by shminka View Post
                          Cinjenica je da i Rafa i Roger i Andy svoje sezone sigurno smatraju uspjesnijim, nego Nole svoju. Usao je kao favorit na 4/5 najvaznijih turnira, a osvojio 1. Nisam siguran koliko se time moze zadovoljiti. Vidjelo se i jucer poslije meca da mu je bilo jako tesko.

                          Svejedno je sve ovo iz supljeg u prazno. Nek ga Miljan pita smatra li sezonu uspjesnom, da mi ne nagadjamo ;)
                          Rafa je odbranio sljaku, Roger srusio rekord po broju nedelja na prvom mestu i osvojio W, Marej dosao do zlata na OI i prvog Slema i verujem da su postignutim daleko zadovoljniji od Novaka. Jeste on bio najkonstantniji, slem uz jos dva finala i sf, ali su izmicali trofeji. Plus je u sezonu usao kao prvi sa velikim ocekivanjima, na njemu je bilo da odbrani tron. Nisu ni njihove sezone idealne, imaju i oni za cim da zale, ali Novak najvise: RG, OI, prvo mesto, USO, pa donekle i W, svuda je gubio od pomenutih. Svetla tacka je AO i to mu je donekle spasilo sezonu, ali je ona, kada se sve sabere i oduzme, ipak nuspesna. Na sljaci tri finala i sva tri je izgubio. Ne moze biti zadovoljan definitivno, ali najbolje da ga Miljan pita
                          Tom, your music is the best drinking partner I've ever had.

                          Comment


                          • NEW YORK DAILY NEWS


                            Andy Murray wins the U.S. Open - and the crowd - while Novak Djokovic is booed mercilessly for his noble effort


                            Ashe Stadium jeers the Serbian great who needs medical timeout down 2-5 in fifth set. If you are looking for the answer to the question why, it seems only to be because he is not Murray or Rafael Nadal or Roger Federer.

                            The waiting ends for Britain, a nation that suffered for generations, for 76 years and through 287 majors.

                            Monkeys descended from backs. Elephants left the room, and then the National Tennis Center. An entire, self-flagellating sports nation wakes up Tuesday morning knowing how Ranger fans felt in 1994 and how Red Sox diehards greeted the dawn in 2004.

                            One of their men, a Scot, captured a major championship for the first time since 1936. The name Fred Perry can be retired from the daily, summer vocabulary of the London sports sections. That headline in the Daily Mail from years ago, “We’re Rubbish,” no longer applies to the sport of kings.

                            Andy Murray beat Novak Djokovic, 7-6 (10), 7-5, 2-6, 3-6, 6-2, on Monday to win the U.S. Open, and now the whining stops across the Atlantic.

                            Murray, a fine player born at the wrong time, at long last climbs through his window of opportunity. Both players retrieved and returned shots for what seemed like forever, for nearly five hours, once for 50 strokes during a single point. Djokovic eventually grew too tired and sore, cramping from two difficult matches over a 34-hour span.

                            “Relief is probably the best word I’d used to describe how I feel right now,” Murray said. “If I’d lost this one from two sets up, that would have been a tough one. You have a sense how big it was in British tennis history. I know more about it than most.”

                            It was a joyous occasion for Murray, his long-delayed breakthrough, and yet there was an awful moment in the fifth set that very nearly ruined everything.

                            Incredibly, when Djokovic required a medical timeout for a massage, down 2-5 in the fifth set, the crowd booed him. They jeered the man who would play 315 points, who had come back from two sets down and a 22-point tiebreaker loss, who had fought through the gusts of wind, who had limped after balls to keep rallies alive.

                            Ashe Stadium can be a classless joint. Djokovic gave it right back to the hecklers. While his thighs were being massaged by a trainer, he clapped his hands and put thumbs up, sarcastically responding to the detractors.

                            It’s a terrible shame that American fans at the U.S. Open never seem able to embrace Djokovic as a personable champion. He smiles, he sings, he impersonates other athletes. He plays remarkable tennis and there is no quit in him anywhere. He applauds his opponent’s best shots. He says the right things on court after matches.

                            “I really tried my best,” Djokovic told the crowd on Monday, after he lost. “Thank you all for staying so late.”

                            Here’s a theory: Djokovic is a Serb, and Eastern Europeans have long faced a cultural bias at the Open dating back to Martina Navratilova and Ivan Lendl, maybe even to Ilie Nastase.

                            Lendl, now Murray’s coach, was Czech. A Czech invented the word “robot,” and that’s exactly how Lendl was viewed during his many successes in New York.

                            “It really depends if you’re talking the Cold War era or the post-Cold War era, there’s a clear divide,” Lendl said.

                            But the pattern persists, even without a Berlin Wall. Only the beautiful Russian women from Florida are crowd favorites. Jana Novotna, Hana Mandlikova and Svetlana Kuznetsova were all Grand Slam champs treated here with indifference.

                            Now Djokovic gets the cold shoulder, while Roger Federer and Rafael Nadal have the audience in their pockets.

                            “I think Novak made a few boo-boos, didn’t he?” Lendl said, smiling.

                            Too many fist pumps and chest pounds, maybe. Too much success against Federer and Nadal. His player’s box, also, is filled with sometimes dour relatives and coaches all wearing the same endorsed clothing, a big image problem. Nobody wants to see family and friends dressed in uniforms.

                            It’s so... Eastern European.

                            So the view endures. Djokovic can laugh and run his tail off and the fans are still going to root for Murray in New York. They still boo Djokovic when he cramps in the fifth set, nearly wrecking Murray’s moment.

                            “He deserved to win this Grand Slam more than anybody,” Djokovic said. “Us four (along with Rafael Nadal and Roger Federer), we’re taking this game to another level. It’s a privilege to be part of this era. Andy winning tonight makes it even more interesting.

                            “We were both hungry for it,” Djokovic said.

                            Murray finally dines on a trophy. Good for him, shame on New York tennis fans.






                            Read more: http://www.nydailynews.com/sports/mo...#ixzz26BSt1Scf
                            sigpic

                            Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                            But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                            Comment


                            • Ponosan sam na Novaka. Izgubio ili pobedio ja cu uvek biti ponosan na njega. I drago mi je sto navijam za njega. Sto zivim u ovo doba kada on igra. Izacice on jak iz ovog poraza. I nikakva publika ili Smarej ga nece sputati u tome.
                              sigpic

                              Joking around is part of my personality, just who I am. Novak Djokovic

                              Yesterday i was clever, so i wanted to change the world. Today i`m wise, so i`m changing myself.

                              Without error there can be no brilliancy.

                              Comment


                              • Originally posted by Navras View Post
                                Protekla sezona, koja doduse nije jos formalno zavrsena ali sinocnim mecom prakticno jeste, moze se oceniti i ovako i onako, sve u zavisnosti iz koje pozicije se posmatra. Ako se posmatra iz ugla ciljeva postavljenih na pocetku godine i proklamovanih ambicija onda je vise nego neuspesna, sto je i moje stanoviste. Od AO-a svi vazni mecevi su izgubljeni i mozemo slobodno reci da je od velike cetvorke ovosezonski najveci gubitnik upravo Novak Djokovic. Svi su manje-vise ostvarili svoje ambicije vezane za ovu sezonu, uglavnom preko njega, samo je on ostao kratkih rukava. Ima AO doduse, ali to je bilo jos na pocetku godine, od tada uglavnom neuspesi. S druge strane, ako se stvari posmatraju tako da je jedan slem uz par mastersa i sijaset zavrsnica velikih turnira nesto cime on treba da se zadovolji, onda je ova sezona izuzetno uspesna i svi treba da skacemo od srece. Ja tako ne mislim, to sam napisao jos nakon W i sustina je u tome koliko visoko postavljas ciljeve i cime se zadovoljavas. Njegovi ciljevi i ambicije bili su cini mi se malo veci od ostvarenog. Moguce da sam ja pod utiskom 2011. pa sam nerealan, moguce da taj nivo igre vise nikada nece imati, moguce da je to bio samo incident i da su bas ovakve godine zapravo njegova igracka realnost, moguce da ocekujem previse, ali ja i dalje verujem da on moze i igracki i rezultatski mnogo bolje nego sto je to bio slucaj ove sezone. I sve dok bude drzao reket u rukama stvari ce kod mene biti tako postavljene i ovakvim sezonama ne mogu biti zadovoljan.

                                Drugi jesu napredovali, to ne sporim, ali je isto tako cinjenica da je on nazadovao kako na igrackom tako i na mentalnom planu. Sta nosi buducnost tesko je pretpostaviti, ali cini mi se da se sve svodi na dve mogucnosti: ili ce se sabrati i povratiti samopouzdanje, poraditi na igri i povratiti veru u sopstvene mogucnosti; ili ce nastaviti sa stagnacijom, posrtanjem i mentalnim kolapsom u odlucujucim mecevima. Prva opcija sa sobom nosi velike trofeje i povratak na teniski tron, dok druga vodi ka sezonma gde cemo jedan slem smatrati istorijskim uspehom. Sredine, bojim se, kod njega nema. Za sada druga opcija deluje daleko blize, ali verujem da se to ipak nece dogoditi. Ostatak sezone treba cisto otaljati, ako treba i preskociti jer je apsolutno nebitan, i svu paznju i energiju, nakon sto se dobro odmori, preusmeriti na sledecu godinu. Zasukati rukave, prionuti na posao, pospremiti stvari u glavi, poraditi na igrackim i taktickim elementima, posvetiti se maksimalno i krenuti u novi pohod. Kao i svaki drugi veliki sampion i Novak je izuzetno sujetan i jako tesko podnosi poraze, sto ce, nadam se, probuditi u njemu inat da radi vise i jace nego ikada.
                                Eto brate delimo isto misljenje i napisali smo iste postove samo sto tebe nisu napali :-) Jbg ja sam i dalje mnogo rzaocaran,danas mi je jos veci smor sto je izgubio,toliko mi je krivo da ne mozete da verujete.Bas si lepo rekao svi su svoje ciljeve ispunili i to sve preko njegovih ledja,a on je izvisio na svakom frontu.Vise nemam ni inspiraciju da napravim klip za njega,a bas sam hteo :-((( Jbg plasim se da se nikada vise nece vratiti niti osvojiti vise Gs,nego ce sakupljati samo neke manje turnire i mozda poneki masters.Sve je to zbog prosle sezone,ipak se sada vidi da to nije dobra stvar i svi igraci koji su imali slicne sezone vise nikada nisu bili isti nego su propali.Prvi primer je Wilander a tu je i Mcenroe.Nadam se da nece i Novaka strefiti ista sudbina,mnogo mi je krivo u pm..

                                Comment

                                Working...
                                X