Announcement

Collapse
No announcement yet.

Nole, idi u peršun!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Ovde "u mojoj kuci" imam pravo da kazem sve,nece mi uzeti nista za zlo protivnicki navijaci...
    Odusevljen sam SF i pobedom nad Rogerom,bas me briga da li je bio u losoj formi samo danas ili samo tri dana ili mesec dana... Rodzer je Federer.
    Danas se medju engleskim komentatorima povukla tema: a) da li bi Roger vise voleo da Rafa osvoji 7x RG b) ili da zaustavi Novaka i njegov san o 4GS.
    Svi su bili u 90% za opciju b),prema tome ova pobeda ima veliku tezinu bez obzira kako je Nole odigrao drugi set za koji se kriticari `vataju.

    E sada dolazimo i do finala RG. Posto se sve televizije i novine bore za poklonike (u doba krize) mislim da ce ovaj nedeljni mec da na svim kontinentima toliko naduvaju da se to vise nece
    moci meriti ni sa jednim mecom pre ovoga.Sta dobija jedan a sta drugi,sta gubi jedan a sta drugi... i tako u nedogled.
    Naravno sve je to tacno i sve je to zasluzeno i neka pumpaju i neka nisu dva NIKE igraca u tako vaznom mecu.

    Nole kako god da je igrao protiv Sepija,Conge i Rodzera dosao je na korak do titule na RG (+bonus zlatni GS) i mislim da nema teorije da nece u nedelju da grize kao nikada do sada.
    Ovo je jedna (ne znamo da li i jedina) sansa u zivotu koju sanjas,cekas,radis na njoj ceo zivot tako da je apsolutno sve otvoreno.
    Citao sam kako se Rafini navijaci uopste ne boje Novaka i da slave formu Rafe, formu Rafe zaista treba da slave = vrhunska je,cak i nadogradjena iz sezona `09 i `10 ali
    zar Novak nema aduta. Kako kaze npr. Eminem jedna prilika,jedan hitac.
    Ni ja se ne plasim Rafe.
    Idemo da se posteno i viteski posibamo pa sta bude.
    Nole uz tebe sam (smo) svim srcem,telom i dusom.
    Last edited by AIRBORNE; 08-06-12, 23:14.
    >>> Brojim Izbrojao sam sate, minute, sekunde do pogleda na Mourinja u dresu MANCHESTER UNITED-a ! <<<

    Comment


    • Dobio AIRBORNE reputaciju na keca bez razmisljanja Idemoo bre. Jeste Rafa favorit definitivno ali sta je tu je nema predaje, samo jos veca zelja da se dobije!

      Look, if you had one shot, or one opportunity
      To seize everything you ever wanted in one moment
      Would you capture it or just let it slip?
      sigpic

      http://www.sportklub.info/nemanja-nikolic-u-rostovu

      Comment




      • Јесте Рафа деловао убитачно, али реално које противнике је па имао? То ноле једе за доручак!

        Нека се Рафа опушта, али биће мањи од маковог зрна када буде сатеран да греши... сви су видели на кји начин Ноле добија Рафу и покушавали су слично, али немају тај инат који има Новак, тај ће да умре док не докаже да и он може да изведе шта и Рафа, а онда Рафа напући фацу као мало дете....

        Рафа практично тек сада има доброг играча на терену и видећемо да ли је стварно толико моћан? Ја сам само једно видео, а то је да Нолету леже Рафини спинови и нема са њима већих проблема....

        и још нешто, кад год је Ноле играо слабо, наредни противници боље да не излазе на црту...
        Last edited by Žika; 08-06-12, 23:54.
        sigpic

        Comment


        • Originally posted by Zika View Post
          Jесте Рафа деловао убитачно, али реално које противнике је па имао?
          Imao je i zaguljene protivnike, ali nista mu to ne znaci - nije imao Noleta ;)

          Comment


          • прошле године овако:..........

            а ове године овако: освета је слатка...

            Last edited by Žika; 09-06-12, 01:57.
            sigpic

            Comment


            • Volim kad vidim da se podize tenzija u medijima ,forumima da se prica o tom finalu koje nas ceka sve to ide Novaku u prilog,samo vrsi dodatni pritisak na Rafu i verujem rusi mu samopouzdanje,ista prica se vodila i na Wimbledonu prosle godine sve me neodoljivo podseca na to samo sto je trava bila u pitanje pa je valjalo i probati na krajuali samo talo se postaje veliki sampion,preko onih najjacih,jednog smo uspesno prebrodili sledi najaca prepreka koju treba psihicki slomiti ,da se ne lazemo morace jos bolje da odigra nego danas ali da to moze uverio nas je povratak riterna koje je vec duze vreme osporavan i toliko osporavana kalkulacija sa turnirima i planirani utrosak benzina,sve je to do finala moglo da se tumaci i ovako i onako ali da se previse kockao u mecu sa Congom tu nema price ali to je iza nas,sledi ono sto je prvo najbitnije posle odbrane AO uzeti titulu na RG razbiti Rafi poslednju veliku tvrdjavu i taj mec vidim pre svega kao veliku mentalnu bitku gde bez nepoznanica,Novak je danas pokazao da ume iskontrolisati agresiju a i uradio je domaci zadatak takticki i verujem da ce tako biti i u finalu.Gledajuci sam duele i po nekoliko puta izmedju Rafe i Novaka dosao sam do jednog zakljucka da njihovi mecevi vec pocinju da lice na sahovsku partiju gde se unapred znaju potezi protivnika samo sto ovde nema sata da odredi kraj poena vec dolazi do greske ili winera,iz takve igre dva jahaca koji se bore pitanje je samo ko moze podneti vecu kolicinu udaraca sa suprotne strane i kome ce zadrhtati ruka u odlucujucem momentu u predhodnim finalima to je bio Rafa pa zasto nebi opet gresio ,svakako da je Novak mnogo veca nepoznanica koliko moze dati u ovom mecu jer se zna da Rafa uvek da svoj maksimum,ali ako malo pazljivije slazemo taj mozaik Novakove igre,treba to posmatrati kroz prizmu svih odigranih meceva a ne samo protiv Rogera gde je bekhend prikazan u najboljem svetlu,ali ostali segmenti igre su bili samo solidni ili prosecni.Rekao bih da je Novak do sada kroz ovih 6 meceva uspesno slagao svoju igru na nacin da ju je teze citati jer daje oprecne rezultate ako se to radi analiticki,evo samo na jednom primeru danas koliko je Rogerov tim pogresio forsirajuci novakov bekhend jer je statisticki gledano tu duvala najveca promaja;)ali za Rogera je nije bilo,a kod kratkih slajs bekhenda sacekala ga je jos kraca bekhend dijagonala ili forhend paralela koje se tesko stizu,naravno da takve igre sa Rafom nece biti nego ce se voditi bitka po bekhend paraleli i dijagonali tom igrom Novak je prosle godine lomio Rafu ,nesto slicno ocekujem i sada sto se vise udaraca bude igralo na bekhend strani time ce sanse za poen biti vece za Novaka.I pre pocetka meceva nakon zreba je bilo ocito da rRafa nema nikog do 1/2finala a tamo Endi ili David mislim da je gore po Rafu sto to nije bio Endi jer bi vezbao bekhend igru za Novaka ovako sa Davidom je dobio jedno nista stose tice pripreme za finale,znamo da su ga prosle godine osporavali nakon onog meca sa Iznerom u 5 setova i sumnjali u njegove mogucnosti a on uzima titulu e ove godine takav mec nije imao i to bi mogko da mu bude veliki minus jer ako stvari lose krenu tesko se vratiti u mec,secam se kako je samo proslavljao ono izjednacenje 2-2 na AO, ok ,neki ce reci ima on mnogo takvih meceva u rukama ali protiv Novaka to tesko ide.Naravno ako se pogledaju reziltati to izgleda impresivno kod Rafe i jedini ko je pokazao iole malo zivota je Almagro koji moze protiv Janka da odigra viner i iz gledalista a protiv Rafe nemoze da iskoristi ni jednu brejk loptu a imao je nekoliko i to iz veoma dobrih pozicija ,na celom turniru nisam video da je neko posteno rastrcao Rafu a evo ga u finalu,a zna se ko zeli da dobije Rafu na sljaci mora biti vamos-tamos.Kljuc pobede ce po meni svakako biti u novakovim rukama jer on mora odlucivati o poenu,pravilno izbalansirati agresivnost u udarcima i svesti greske na minimum jer ako bude u egalu sa Rafinim greskama lil bolji bice Novak pobednik i ulazi u istoriju tenisa ,sto mu zelimo od sve srca i verujemo u njega da to moze.

              Comment




              • Novak potvrdio odlazak u Rio na egzibicioni meč u novembru. Obrigado.

                Last edited by miloolja; 09-06-12, 11:00.
                sigpic

                Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                Comment


                • Novack..

                  Čeka se ..

                  Finale počinje u 15h?

                  Comment


                  • Da, ali kako je najavljena za sutra kiša, biće možda odloženo za ponedeljak u ranim popodnevnim satima...to je sigurno negde oko 13h (ovo nagađam).
                    sigpic

                    Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                    But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                    Comment


                    • Originally posted by Big Nole View Post
                      Imao je i zaguljene protivnike, ali nista mu to ne znaci - nije imao Noleta ;)
                      Potpuno tačno i ispravno

                      Comment


                      • Komentar meča Novak Federer

                        Izjalovile su se Federerove pretnje. Novak se nije uplašio. Još jednom je Novak pokazao da ne igra samo reket nego i glava. Znao je da će Fed biti jako agresivan, kao što je i bio u prvih par gemova. Novak je bio hladnokrvan, pribran i iznenadio Feda. Izabrao je sjajnu taktiku. Njemu je prepustio da više rizikuje, otud i više neiznuđenih grešaka na strani Federera. Bio je jako strpljiv, odlično reternirao, tako je onemugućio Fedexa da bude agresivan i diktira poene. Slao je jako duboke lopte i prilično opteretio Federerov bekhend i to je bilo dovoljnio za mat u tri poteza (3:0). Ispostavilo da je vetar zadavao više problema broju tri iako su pred meč neki prognozirali (kao Mats Vilander), da će takvi uslovi više odgovarati Federeru. Kad je Novak dobio drugi set (posle dva izgubljena servis gema), Federeru je bilo jasno da gubi meč, a i meni. S tom razlikom što sam se ja radovao. Novače hvala ti.

                        Comment


                        • Na prste se moze nabrojati koliko smo imali ovakvih trenutaka u sportu.Nole hvala ti sto ne mogu nedelju da docekam jer mi je to najgori dan u nedelji.Od sutra cu nadam se,da promenim misljenje.Pise se istorija...u covece,pa od same najave meca sve vibrira od napetosti.
                          Rafa je odigrao perferktan turnir,za razliku od njegovih protivnika.Sutra je preko puta Novak i to daje mecu,slici neku drugu dimenziju.Najveca briga za Nadala su tri uzastopna izgubljena GS finala od Noleta,i tu vidim sansu i pre svega psihicku prednost.Sutra ce se neko upisati u vecnost,verujem...cvrsto verujem da ce to biti Novak.

                          Last edited by draza; 09-06-12, 11:37.

                          Comment


                          • Originally posted by miloolja View Post
                            Da, ali kako je najavljena za sutra kiša, biće možda odloženo za ponedeljak u ranim popodnevnim satima...to je sigurno negde oko 13h (ovo nagađam).
                            Bojim se da će od ponedeljka igrati na preskoke..

                            http://www.bbc.co.uk/weather/2988507

                            Cepkaće se dok ne završe..

                            Comment


                            • Ni ja nisam mogla juce da gledam mec.
                              Tek danas reprizu ... i mogu reci da mi je laknulo.
                              Osetila se opet u Novakovoj igri ona dobra, pozitivna energija zbog cijeg nedostatka su nas podilazili ledeni zmarci u mecevima protiv Sepija i Conge dok smo ga gledali krutog i ljutog kako siluje igru.
                              A sad evo opet one lakoce, one vedrine , igre prozete mirom i sigurnoscu.Igre koja nam uliva optimizam.

                              Videli smo na RGu razna Novakova lica...ali niko jos ne zna koliko brzina ima taj covek.

                              Comment


                              • Čitam prognoze za sutrašnji meč i pomislih kako se odavno nije desilo da se Novaku daju tako male šanse u meču sa Nadalom. Pa pomislih da li sam ja kadra da realno procenim šanse.

                                Navijački- znam da Nole zna kako dobiti Rafu na šljaci, iako sada nema psihološku prednost uzastopnih pobeda nad njim.
                                Objektivno- dovoljno je uporediti bilo koja dva njihova meča na turniru i zaključiti ko je favorit. Opet, nije Nole Ferer koji će pasti posle jedne neiskorišćene brejk lopte, neće on pasti ni posle suočavanja sa meč loptom. Naravno, zna to i Rafa. Iskreno, iako sam na ovom turniru potrošila previše živaca volela bih da gledam tesan meč sa oba protivnika u najboljem izdanju, pa nek pobedi bolji. Onda bi nam eventualna pobeda bila slađa.

                                Sve u svemu, nismo bez šansi da se radujemo.
                                Idemo Nole, znaš da možeš, znamo i mi.. a ne sumnjamo da hoćeš..

                                1 lap to go..
                                Originally posted by gokara
                                Valjda ćemo dočekati dan da kloniraju Federera pa da možemo da ne gasimo televizore kad igraju svi koji nisu Federer i uživamo u meču Federer-Federer.

                                Comment

                                Working...
                                X