Announcement

Collapse
No announcement yet.

Nole, idi u peršun!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Odlican tekst.Autoru svaka cast.Doduse sve mi to znali,ali nije na odmet da se zna da imamo istomisljenike..

    Sta srpski i svetski gledaoci zameraju Novaku Djokovicu

    Brejk lopta – Prethodnih šest godina, svedoci smo velikog uspeha koji postiže Novak Đoković i za nekog ko voli tenis kao ja, neverovatan je podatak da imamo tenisera koji je prvi na svetu. Pogotovo što smo mi narod sa malom, gotovo nikakvom teniskom tradicijom i sa još gorom infrastrukturom. Samo on i njegovi najbliži znaju kako je teško bilo doći do uspeha, osvojiti jednu, a ne pet, koliko ih trenutno ima, Gren Slem titula, uključujući i najprestižniji – Vimbldon. Međutim, postoji nešto vrlo specifično kada je u pitanju Nole, a to je da nije obožavan kao Federer i Nadal od strane teniskih pratilaca. I to je negde i opravdano s obzirom na njihovo poreklo i njihove uspehe, koji su još uvek ispred Đokovićevih. One u Srbiji, koji već deceniju ili više prate tenis, nerviraju ovi novopečeni teniski fanovi, a one u svetu nervira što je, eto neko, pomrsio račune njihovim ikonama – Rodžeru i Rafi. Međutim, tokom godina, izdvojilo se nekoliko glavnih zamerki srpskom teniseru.

    1. Ne plaća porez u Srbiji.

    Prvi u nizu, onih koji bi nekako da ospore Novakov patriotizam ili osećaj pripadnosti srpskom narodu, i osnovni argument kojim to potvrđuju jeste – on nije nikakav Srbin, ne plaća porez u Srbiji. I ovo je nešto što se godinama unazad provlači po svim forumima i komentarima na različitim internet portalima. A ja se pitam, pa šta? Prvo, on novac i ne zarađuje u Srbiji, niti u Srbiji živi i zašto bi plaćao porez ovde? To bi isto bilo kao kad bi neko svom ujaku koji živi npr. u Nemačkoj osporavao Srpstvo zato što ne plaća silne evre u domovini. Dakle, nebuloza. Drugo, niti su Teniski savez, niti ova zemlja bilo šta poklonili Novaku Đokoviću, makar ne dok nije postigao ovo što jeste, a dugo bi trajalo nabrajanje svih rekorda i uspeha ovog momka. Treće, ali ne manje bitno, zašto bilo koga od nas interesuje gde ko plaća porez? To je ono tipično, balkanski, uvek su tuđa posla preča od sopstvenih.

    2 Kad god ne igra dobro, on je povređen.

    Ne mogu da kažem da se ovo nije činilo ponekad, posebno u prvih nekoliko godina, dok je suvereno, uprkos problemima sa disanjem, držao poziciju broj 3. Međutim, profesionalni sport sa sobom nosi mnogo, mnogo problema. Što fizičkih, što psihičkih. Ko ne veruje, neka proba toliko da trenira, toliko da se odriče i da mu na kraju karijeru potpuno uništi neka povreda. E to je ono što se svako trudi da spreči. Novak Đoković sigurno nijedan meč nije predao, a da se nije plašio pogoršanja stanja u kom se našao. Dok nije sredio problem sa alergijom na gluten, odnosno, dok nije shvatio šta mu je predstavljalo najveći problem, bio je treći, otkad je taj problem rešio, on je prvi. I reći da neko ko juri četvrti Gren Slem za redom i ima toliko neizvesnih mečeva u pet setova u karijeri i finale Australian opena od šest sati iza sebe, predaje kad ne igra dobro, onda nema pojma o tenisu. Povreda često može biti uzrok loše igre, ali nije uvek. Ako je tako, onda bi predaja bila svaki izgubljeni meč u karijari, a njih je do sada bilo 116. Pa, je l’ 116 puta predao meč?

    3. Nema harizmu šampiona.

    Ovo je glavni argument protiv Noleta na ATP stranici na Fejsbuku i najčešće dolazi od strane obožavalaca lika i dela Rodžera Federera. Momku koji je toliko toga do sada pokazao, što na terenu, što van njega kroz medije, najmanje možeš nipodaštavati harizmu. Moguće je da taj pojam zapadnjaci ne doživljavaju kao mi Balkanci, pa se negde tu ne razumemo, ali reći da je Federer harizmatičan, po mom skromnom mišljenju, je kao drvetu davati taj epitet. I da me ne shvatite pogrešno, Federer je figura, čovek koji igra najlepši tenis, koji je jedan od najvećih ako ne i najveći teniser u istoriji, ali izgleda nadmeno i vrlo uštogljeno i na terenu i van njega. Đoković je momak iz komšiluka, ekstrovertan, komunikativan, opušten, duhovit, vrlo pristojan i lepo vaspitan. Ne znam… Možda i ja harizmu pogrešno tumačim. No, znate kako kažu, mišljenja su kao d.. , svi ih imamo.

    4. On je običan klovn.

    Još jedna u nizu zamerki na račun prvog tenisera sveta. Prati ga još iz vremena kada je imao problema sa disanjem i predavao neke svoje mečeve, a pritom odlično radio imitacije svojih kolega tenisera i nekih teniserki. I dok je većini to bilo interesantno i smešno, nekim drugima je poslužilo kao dobra floskula da pokušaju da ga ponize. I taj rat oko toga, da li je klovn ili nije, vode Novakovi navijači i oni koji ga ne vole i dan danas. Čini se da još uvek nema pobednika u toj borbi, ali njegova ličnost je takva kakva jeste. Prvi put u istoriji imamo jednog zabavnog, multitalentovanog, broja 1 u tenisu. I ne rezumem što je tako teško prihvatiti tu činjenicu? Moraju li svi biti asocijalni kao Sampras, prznice kao Džon Mekinro ili nedodirljivi kao Federer? Moguće da je problem poreklo, ali ja odbijam da poverujem u to, iako se mnogi trude da na ovaj način objasne mnogo “nepravdi“ na račun Đokovića.

    Nije tu kraj, ima još dosta pojedinačnih napada i argumenata zašto je Novak “najgori“. A stvar je zapravo vrlo jednostavna. Tenis je sport i ko ne voli ovu igru, nema šta da voli ni Novaka Đokovića, odakle god da dolazi. Nole igra tenis za sebe i za one koji vole tenis, a ne za Srbiju, Ameriku, Kinu, Japan ili ne znam, može da se nabraja do sutra, koju državu. I koliko god da je nepotrebno i zaludno napadati lik i delo Novaka Đokovića, jednako je nebulozno uzvikivati „srpski sine, srpska majka rodila kralja…“ itd. i njegove uspehe smatrati ličnim, kao i njegove poraze pljuvati i dočekivati na nož. Međutim, tu se vraćamo na ono, uvek su tuđa posla preča od naših. Ko malo razmisli, shvatiće, da se od gledanja tenisa nećemo leba najesti, niti od hvaljenja i pljuvanja onih najboljih, ali će nama, iskrenim ljubiteljima ove igre, srce biti puno kada Nole postigne direktan poen na mreži, pošalje svoju čuvenu bekhend paralelu na liniju ili “tweener“ udarcem uspe da vrati loptu u polje. Zato odlučite, gledate li tenis i zbog igre ili samo zbog onih koji tu igru igraju?
    Boldovao bih par stvari,ali oticice prica u totalni haos i ispascu hejter..You know what I mean.
    Last edited by draza; 07-06-12, 07:11.

    Comment


    • Covek je sam sebi upao u usta, prvo je ispljuvao Federera, na vise mesta i lupio neke neverovatne gluposti, da bi mu zakljucak bio:

      Međutim, tu se vraćamo na ono, uvek su tuđa posla preča od naših. Ko malo razmisli, shvatiće, da se od gledanja tenisa nećemo leba najesti, niti od hvaljenja i pljuvanja onih najboljih
      http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

      Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

      sigpic

      Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
      with experience.

      Comment


      • aj bojana daj taj citat,ako postoji;)


        Bjezmo Grumfe,njih je dvojica a mi smo sami!
        sigpic

        Comment


        • koji citat?
          http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

          Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

          sigpic

          Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
          with experience.

          Comment


          • To kad je ispljuvao federera


            Bjezmo Grumfe,njih je dvojica a mi smo sami!
            sigpic

            Comment


            • Pa procitaj tekst...
              http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

              Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

              sigpic

              Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
              with experience.

              Comment


              • Procitao sam vec ja....i


                Bjezmo Grumfe,njih je dvojica a mi smo sami!
                sigpic

                Comment


                • Misljenja su razlicita,pogotovo zato sto smo mi direktno ukjluceni u sve to...
                  Po meni su to ogranicena misljenja.Zbog cega bi svaki naredni sampion iliti prvi na svetu morao da izgleda,ponasa se po njihovim sablonima...Nemam cak nista protiv nijednog tenisera,nisam nikad ostavio i post u temi najomrazeniji teniser jer ga nemam,ali sa ovim se potpuno slazem...
                  Ovo je glavni argument protiv Noleta na ATP stranici na Fejsbuku i najčešće dolazi od strane obožavalaca lika i dela Rodžera Federera. Momku koji je toliko toga do sada pokazao, što na terenu, što van njega kroz medije, najmanje možeš nipodaštavati harizmu. Moguće je da taj pojam zapadnjaci ne doživljavaju kao mi Balkanci, pa se negde tu ne razumemo, ali reći da je Federer harizmatičan, po mom skromnom mišljenju, je kao drvetu davati taj epitet
                  Ovo je malo grubo receno,ali nije daleko od istine.
                  Last edited by draza; 07-06-12, 07:43.

                  Comment


                  • jedna od gluposti:
                    Prvi put u istoriji imamo jednog zabavnog, multitalentovanog, broja 1 u tenisu. I ne rezumem što je tako teško prihvatiti tu činjenicu? Moraju li svi biti asocijalni kao Sampras, prznice kao Džon Mekinro ili nedodirljivi kao Federer?
                    straasno lako se koristi takva konstrukcija recenice, prvi put u istoriji a da se makar malo razume u tenis, znao bi da je Federer jedan od najopustenijih broja 1 u istoriji, moze da nadje koliko god hoce izjava drugih igraca...

                    sledeca glupost:
                    Moguće je da taj pojam zapadnjaci ne doživljavaju kao mi Balkanci, pa se negde tu ne razumemo, ali reći da je Federer harizmatičan, po mom skromnom mišljenju, je kao drvetu davati taj epitet.
                    to sto se on kontrolise za vreme meca, ne znaci da nije harizmatican, mogu da postavim koliko god hoces klipova gde se vidi koliko je on duhovit i opusten, ali van terena...

                    Ali posto je ovo fanovska tema, ovde cu da zavrsim i da ponovim ono sto sam prvo rekla, sam je sebi uskocio u u usta.
                    http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                    Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                    sigpic

                    Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                    with experience.

                    Comment


                    • hahhhahhaa Bojana ti si kraljica,hahahha jesi srece mi! Novak je showman ejj,to je razlika,mnogo je tenisera ok i sto su opusteni i sve to,ali Novak je showman,ne mogu da vjerujem da mu ni tu ne das za pravo...tvoji postovi me uvesaljavaju


                      Bjezmo Grumfe,njih je dvojica a mi smo sami!
                      sigpic

                      Comment


                      • Da li sam ja ikada rekla da Djokovic nije sve to sto je ovaj naveo? Nisam...
                        Ja sam samo rekla da je sam sebi upao u usta, prvo je ispljuvao igraca, pa je onda rekao da to ne treba da se radi.
                        http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                        Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                        sigpic

                        Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                        with experience.

                        Comment


                        • Pa mora da se na takav nacin odgovori ovim zapadnim hejterima...i to je uradio na njihov nacin,tj udario ih je njihovim oruzjem.

                          Comment


                          • Da tekst nije pisao mozda Vujcin ili Boskovic
                            Dayman (a-a-ah...)
                            Fighter of the Nightman (a-a-ah...)
                            Champion of the sun (a-a-ah...)
                            You're a master of karate and friendship
                            For everyone

                            Comment


                            • Bojana, jos jednom li dodjes na Noletovu temu i pocnes da spamujes sa Federerom, dovescu ti armiju trolova na njegovu temu, pa se ti iskobeljaj sa njima. Ako mislis da si sposobna...

                              Comment


                              • A stvarno više, aman.
                                sigpic

                                Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                                But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                                Comment

                                Working...
                                X