Announcement

Collapse
No announcement yet.

Nole, idi u peršun!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Svaka nagrada prija i u Novakovom slucaju je apsolutno zasluzena ali me toliko nerviraju ovi (nasi) urucioci nagrada da to nije normalno.
    Pustite bre coveka da ako je posteno radio da se i posteno odmori tj. da se skija,pali vatru sa drustvom... da uziva.
    Sad on treba da prekine odmor da mu neki tamo iz "politike" (nije bitno ko i koja stranka) uruci nagradu,
    da se slika sa sampionom i tako zamaskira svoju dusevnu i svaku drugu jadnost i koristoljubivost.
    Odvratni su mi,gademi se svi.
    Pa ima li vece sramote od price kako "vaterpolisti" moraju uzeti kredit da bi otisli na EP ili SP
    jer nemaju u kasi prebijene pare a kada se vrate sa zlatom ... znamo svi kako to izgleda.
    >>> Brojim Izbrojao sam sate, minute, sekunde do pogleda na Mourinja u dresu MANCHESTER UNITED-a ! <<<

    Comment


    • sigpic

      Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
      But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

      Comment


      • Večeras RTS 1 u 18:25

        sigpic

        Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
        But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

        Comment


        • Blicov feljton: KAKO JE NOVAK POSTAO ŠAMPION 8/2

          Prvi trener Novaka Đokovića - Jelena Genčić otkriva kako su izgledali treninzi najboljeg tenisera na svetu






          NOLE, KAO MALI, NIJE ŽELEO DA IZGUBI NI MINUT TRENINGA


          Piše: Tatjana Dragojević

          Rođene šampione je lako uočiti ukoliko imate takvu sposobnost. Jelena Genčić, bivša rukometašica i nosilac nacionalnog priznanja za bronzanu medalju na Svetskom prvenstvu 1957. godine u Beograd, imala je to zadovoljstvo da u teniskoj karijeri sretne mnoge uspešne igrače, ali samo nekoliko njih postali su vrhunski profesionalci.

          Kroz razgovor se odmarao od vežbanja

          -Nije bilo lako nikom ništa, svi igrači su različiti, imaju želje, motivaciju, različite okolnosti, koje ih sputavaju da napravite dobre rezultate. Ako je Novaku i bilo teško nešto da nači, on to apsolutno nije pokazivao. Uvek je pitao ako nešto ne razme, ako misli da bi trebalo drugačije da se uradi, a ja sam čekala momenat kada će da me zapita, da malo stanemo sa treningom, da popričamo. Prvo, on nije želeo da izgubi nijedan minut od treninga, nego da sve iskoristi i da što više nauči. Posle ste mogli sa njim da pričate šta god ste hteli, jer se kroz razgovor odmarao i učio. Ako je bilo potrebno i o struci, tenisu, taktici, tehnici, psihološkom i mentalnom pristupu igre. Bio je vrlo znatiželjan da nauči što više van tenisa, to ga je odmaralo - kaže Jelena Genčić.

          Pokreće ga ljubav

          Ona je već na početku saradnje sa Đokovićem uvidela da on neće biti običan dečak, koji voli tenis. Imao je volju i želju da uspe, ali dovoljno znanja i pameti da dođe do ostvarenja svojih snova.
          - Osetila sam odmah da je pametno i inteligentno dete, ma, već tada je bio genijalac. Morala sam i ja da se pripremam za njegova pitanja, jer nije isto razgovarati sa detetom od šest ili sa devet godina, jer tada već sve znaju, a njegovo obrazovanje je otišlo u širinu i dubinu. Mislim da sam uspevala u njegovoj edukaciji, a cilj mi je bio da se ne umori, da mu ne budem dosadna. Razgovori o umetnosti, romanima, ili tekstovima iz novina, bili su mu kao divan odmor. Sada uviđam da je to bilo presudno za njegove današnje nastupe pred masom, jer je on slobodan, elokventan. Njegova rečenica, kada je primio nagradu “Laureus” za najboljeg sportistu sveta “Sve sam uspeo zahvaljući velikoj ljubavi prema roditeljima, prijateljima”... Znači, ljubav ga pokreće, što ne mogu svi da shvate, jer puno njih misle da isključivo rad i takmičenje donosi maksimum rezultata. On brine, sam sebi stvara motivaciju. Poslednji put kada smo se sreli primetila sam nešto, što ranije nisam uviđala, a to je da ako Nole nešto pomisli, to će definitivno ostvariti. Rekao mi je da vimbldonski pehar ne da i sada sam sigurna da će tako i biti. Iz očiju mu je izletela iskra, pogodila me, i onda sam shvatila da on ima i druge ambicije, nadogradnju na Vimbldon. Ja sam uvek govorila da je taj turnir naj, teniska meka, ali on hoće još više, dalje. U njegovim najranijim danima to nisam videla i zato znam da će on osvajati još mnogo Grend slemova i Mastersa.

          Sa Novakom je sve bilo uživanje

          Pre Novaka, Jelena je sarađivala sa šampionom Vimbldona Goranom Ivanišević, Monikom Seleš - devetosrtrukom osvajačicom GS titula, Slovenkom Mimom Juševec i Hrvaticom Ivom Majoli, dvema pobednicama Rolan Garosa.
          - Psihička priprema je svakako bila najzteža, jedino je sa Monikom sve bilo lako. Čudo jedno, bila je sjajna.
          Ivu Majoli primetila sam na jednom turnitu u Istri, bila je najmlađe dete i trenirala zajedo sa bratom i sestrom. Rekla sam njenim roditeljima da na nju obrate pažnju, jer je ona najtalentovanija. I jednom prilikom nazvao me je njen otac iz Zagreba. On je bio taksista po zanimanju i objasnio mi je da više nemaju novaca i da li mogu nekako da im pomognem. Pozvala sam Nika Bolitijerija i on je besplatno primio nju, majku, sestru i brata na njegovu akademiju na Floridi. I ja sam je od njega uzimala za reprezentaciju. Mnogo je trenirala, igrala fantastično i posle osvojila GS u Parizu, kao i Mima Juševec, pre nje. Sa Monikom sam imala najviše problema oko servisa, jer je kasno odlučila kojom rukom izvodi početni udarac. Uvek je bila u dilemi i taj udarac joj nije nikada bio kako treba, ali su svi ostali odlični, kao i rezultati. Mima je imala sve dobro, ali pod uslovom da je dobro psihološki pripremimo. A sa Novakom je sve bilo jednostavno i uživanje.

          Ivanišević se plašio strogog oca

          Gorana Ivaniševića Zeca oduvek je pratio imidž prgavog momka s kojim je bilo teško ostvariti saradnju, ali ne i Jeleni.
          - Sa Goranom nikada nisam imala problema, ali svi drugi jesu. Odmah sam shvatila da njemu treba ljubav, da ga pomaziš i da mu nikada ne kažeš nešto ružno. To je moj princip, uvek kažem "ovo je dobro, ali moramo još malkice da radimo na ovom drugom". Bio je veliko spadalo, slatko smo se smejali. Šta je on radio Moniki i ona njemu.... četiri godine smo zajedno putovali. Rekla sam roditeljima, imate predivno dete, a vi se sklonite, ostavite ga. On se pogotovu plašio oca, bio je vojno lice, strogog, namrgođeno pogleda.
          Last edited by miloolja; 14-02-12, 20:02.
          sigpic

          Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
          But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

          Comment


          • Olja gdje nadjes ovo o Djokovicu.
            "When I was young, I never wanted to leave the court until I got things exactly correct. My dream was to become a pro."-Larry Bird

            "Da budale svijetle ja bi bio zvjezda danica".

            Comment


            • Kako je Tanjug-u potvrđeno u Vladi Srbije, na svečanosti u Domu Narodne skupštine, povodom Dana državnosti, svoj govor održaće i najbolji sportista planete, koji će biti odlikovan Ordenom Karađorđeve zvezde prvog stepena, koju dobija za naročite zasluge i uspehe u predstavljanju Republike Srbije, a koju će mu uručiti predsednik Srbije.
              Direktan prenos ceremonije je na RTS 1, sa početkom u 15:25.
              sigpic

              Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
              But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

              Comment


              • Al je fin i elokventan ovaj nas Djokica

                Comment


                • Blicov feljton: KAKO JE NOVAK POSTAO ŠAMPION 8/3

                  Prvi trener Novaka Đokovića - Jelena Genčić otkriva kako su izgledali treninzi najboljeg tenisera na svetu




                  Piše: Tatjana Dragojević


                  NOVAK VOLEO ŽIVOTINJE, SPASAO ŽIVOT PSU LUTALICI

                  Važniji deo odrastanja Novaka Đokovića, budućeg najboljeg tenisera sveta, odvijao se na Kopaoniku. Tu se i odigrao prvi susret Jelene genčić, tada trenera u Teniskoj školi Partizan i njenog najvažnijeg učenika u karijeri i budućeg najboljeg sportiste sveta. Uspešni trener i bivši savezni kapiten našeg Fed kup tima na planini koristila je sve blagodeti prirode kako bi mlađe igrače edukovala kroz igru i druženje, pa tako i Novaka.

                  - Nole je jako duhovit i uvek je takav bio. Svaki slobodan trenutak između treninga ili posle ručka on je koristio i dolazio kod mene da bi smo pričali o životu, svemu i svačemu. Smatrala sam da je potrebno da učimo o raznim temama i govorila sam mu :
                  " Znaš Novače, ti ćeš osvajati pehare, moraćeš da kažeš nešto, jer bićeš pitan i trebalo bi da kažeš nešto lepo, a ne da nešto bezveze govoriš". Tada sam ga još zvala Novače, a tek kasnije Nole. Učila sam ga ko je Desanka Maksimović, naučnik svetskog glasa Nikola Tesla, lekar i botaničar Josif Pančić, o svim našim velikim umovima. Pričala sam im kako je Pančićeva omorika dobila ime i takve su priče deci bile veoma zanimljive. Umesto na trčanaje vodila sam ih na pešačenje, ne zbog kondicije, nego da se oni druže i bili su veoma zainteresovani. Danas decu vodim u Lukovsku Banju, da bi bili na čistom vazduhu. Ne možete da zamislite koliko dece ima problema sa disanjem, alergijama, nose pumpice u torbama za trening i zato uvek u prijavi za kamp tražim i lekarsko uverenje - priča Jelena Genčić.

                  Po struci istoričar umetnosti, sa srednjim muzičkom školom na odseku za klavir i radnim vekom provedenim na Televiziji Beograd kao asistent i režiser, Jelena ima široko obrazovanje, ali ipak nedovoljno o botanici, a to je polaznike kampa naročito zanimalo. Stoga je pronalazila alternativno rešenje.
                  - Mnogo toga nisam znala o cveću i biljkama, ali poznavala sam čoveka koji jeste. Tako sam išla kod njega da mi on ispriča sve što sam htela, kako bih to deci posle prenela. O geografiji sam dosta znala, uvek je bilo puno o toj oblasti da se priča i svi su obožavali da idu na pešačenja, da slušaju šta govorim i da svako nešto doda. Razna su deca, a njihova interesovanja i asocijacije vrlo pametne.
                  Tako je bilo i sa Novakom. Uživao je u svakodnevnim šetnjama sa kolegama, malim teniserima, brali su cveće i zabavljali se.

                  - On je mnogo slušao, uletao sa pitanjima i konstatacijama. Strašno je voleo cveće i stalno ga brao. Znate, kada osetim da dete nešto voli, a ne priča mnogo, ja ispitujem.
                  Tako sam mu jednom rekla: " Jao, kako se beše zove ovo cveće? Nešto na e..."
                  A on mi kaže. "Pa, kako ne znaš?"
                  Ja: "Zaboravila sam", a Novak. "Pa.. encijen!"
                  Pitam ga otkud on to zna, a on mi odgovori da je to čuo od mene. Slušao je... To je poslednji cvet koji cveta pred sneg na Kopaoniku i on ga je uvek brao sa ostalima. Iz šetnje smo se uvek vraćali sa buketima, pa i Novak.

                  Prvi reket sveta sada ima maltezera Pjera, a oduvek je voleo životinje. Na Kopaoniku je jednom psu spasao život.
                  - I sa životinjama je bio pažljiv. Oko nas je uvek bilo pasa lutalica, ali nisu nam smetali. Dolazili su na treninge, ali nisu upadali na teren, kažem im da mogu da spavaju, ali ne da i da diraju loptice. Naravno, oni su nas slušali, jer su znali da će kasnije dobiti hranu. Pričali smo i o konjima, naročito o kravama, jer ih na Kopaoniku ima mnogo. Jedna je čak ušla u butik i to je dobro prošlo, jer niko nije pravio panuku, pa nije napravila štetu, osim što je mahala repom u radnji pa nešto porušila. Posebna priča su dva ogromna crna psa.

                  Jedne večeri oko pola 10 kuca mi neko na vrata i čujem:" Nole, Nole ovde! Brzo Jeco! Sida (ili kako smo ga već zvali) sav je krvav!" Otvorim vrata, saslušam i uzmem neki prašak, sprej i gazu i krenem da ga lečim. To je bio jedan od pasa koji je dolazio kod nas na terene. Ležao je ispred restorana sa ogormnom rasekotinom na glavi, klao se sa drugim psom. Bilo je i mene strah, nisam znala kako će reagovati na nas. Pitala sam Novaka kako se on oseća, rekao je da ga jeste strah, ali da mu moramo pomoći. Rekla mu da on ga on mazi po glavi, a ja ću da mu operem ranu. Nogama sam Sidu pridržavala u slučaju da skoči, da nas napadne. Nosio mu je hranu, vodu, brinuli smo se o njemu i tako ga spasili.

                  Pažljiv

                  Želeo je da ima različito cveće u buketu i rekao mi je da mu dam neko koje mu nedostaje. Jednom prilikom napravio je prelep buket, najveći do tada i upitala sam ga:
                  - Novače, kome to nosiš, da li u restoran, da stavi u vaznu ili nešto drugo?
                  A on me je pogledao čvrsto držeći buket i odgovorio:
                  -Danas je mamin rođendan.
                  Jako je emotivan i pažljiv - priča prvi trener prvog reketa sveta.
                  sigpic

                  Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                  But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                  Comment


                  • Novak je gledao utakmicu na San Siru!
                    sigpic

                    Comment


                    • I to je prvi dao intervju nakon meca, za Sky Italia. Ne igraci, ne Alegri, vec Djoker.

                      Comment


                      • Ja ne bi ni zna' da ne pomenu Goga Radevic sad u pregledu,kakav kralj
                        sigpic

                        Comment


                        • Sa danasnje dodele priznanja.. Ovo stavljam zbog cure na zadnjoj slici koja je htela da bude uslikana po svaku cenu..

                          http://www.novakdjokovic.rs/photo.php?jezik=1&id=209


                          Djokovic i AC Milan: lepo sto je skoknuo na utakmicu.. AC Milan se bas ponosi sto im je Novak navijac..

                          Comment

                          Working...
                          X