Announcement

Collapse
No announcement yet.

Nole, idi u peršun!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by Ljubitelj tenisa View Post
    Razmišljao sam malo i osvrnuo bih se na neke stvari. Novak je 2020.god hudinijevski okrenuo Dominika Thiema koji je bio egal igrač sa njim u tom finalu. 2021.god u Australiji isprašio Medvedeva. Na RG na mentalnu snagu i igračku formu dobio Nadala i posle Cicipasa. Na Wimbledonu lagan žreb lagan trofej. Zatim pod velikim pritiskom i manjkom snage gubi od Zvereva OI, a potom pod pritiskom gubi i USO2021.

    2022.god protiv Kirjosa na kvalitet dobijeno finale protiv najboljeg te sezone na travi. I onda 2023.god realno bez pravog protivnika u Melburnu, dosta sreće na RG, gubi od Alkaraza na Wimbledonu, osvaja USO kvalitetom ali i spletom dobrih okolnosti da su se Meda i Karlos poklali.

    I konačno 2024.god podleže pritisku u Australiji protiv igrača koji je u najboljoj formi.

    Dakle, Novak protiv Thiema, Nadala, Alcaraza i Sinnera, samo tada imao sebi ravne protivnike i rezultat osvajanja Slemova je 2-2. Samo tada je ispred sebe imao igrača sebi ravnog po formi. Sve ostalo je na svojoj strani imao povoljne okolnosti.

    Zašto ovo pominjem? Mislim da više do kraja karijere neće biti puno prilika da se na Slemu dogode te povoljne okolnosti. Na betonu su tu svi, Sinner, Karlos, Meda, Zverev. Na šljaci samo Alkaraz a na travi biće i Alkaraz i Sinner.

    Dakle šanse za osvajanje Slema nisu velike više ako u završnicu dolaze najbolji igrači.
    Amin!

    Comment


    • Originally posted by Ljubitelj tenisa View Post

      Zašto ovo pominjem? Mislim da više do kraja karijere neće biti puno prilika da se na Slemu dogode te povoljne okolnosti. Na betonu su tu svi, Sinner, Karlos, Meda, Zverev. Na šljaci samo Alkaraz a na travi biće i Alkaraz i Sinner.

      Dakle šanse za osvajanje Slema nisu velike više ako u završnicu dolaze najbolji igrači.
      Sanse se manje i u principu ce trebati pobijediti dva top igraca. Svejedno sanse nisu tako male kako ih ti prikazujes. Malo te zavarava meteiorski uspon Sinera. Da vidimo kako ce to ici sa Sinerom kad se uspjeh slegne. Je li Siner bolji od Medvedeva na hardu? Nisam siguran i pored 4:0 u zadnaj cetiri meca. Ako se Nadal oporavi, ko bi bio favorit na RG-u ako on i Alkaraz igraju? Ja smatram da Zverev ima strasan potencijal, ali nikako da ga realizuje. Olako je ispustio Medvedeva. Sto je najvaznije, protiv svih nijih Novak stalno usavrsava igru.

      Najveca od svih nepoznatih je Novakova motivacija. Ako se ona popravi 1-2 selma godisnje ove i narodne godine je realni cilj.

      Comment


      • Šanse da u završnicu turnira dolaze najbolji igrači nisu velike. Ali ove godine u Melburnu je bio toliko jak turnir da ja nisam mogao da se setim nekog poslednjeg Slema gde su top6 završili u QF.

        Primera radi, Zverev je unakazio Alkaraza. 85% ubačen prvi servis za ceo meč i prosek 202 km/h. Prilično sam siguran da bi i Novaka pobedio. Po formi su bili Sinner, Zverev, Hurkač i Rubljov, ispred Novaka. Novak bi poslednju dvojicu dobio uz istu muku kao i Fritza. Ali od favorita, Novak i Alkaraz su pokazali najmanje, doduse protivnici su im bili ova druga dvojica najboljih Zverev i Sinner.

        Realni cilj ove sezone jeste 1 Slem, puna kapa je 2 Slema. Ova sezona će dati odgovor o Novakovom povlačenju. Zapravo ja bih bio prezadovoljan sa jednim Slemom i ove i svake sledeće godine.

        Comment


        • Originally posted by Ljubitelj tenisa View Post
          Razmišljao sam malo i osvrnuo bih se na neke stvari. Novak je 2020.god hudinijevski okrenuo Dominika Thiema koji je bio egal igrač sa njim u tom finalu. 2021.god u Australiji isprašio Medvedeva. Na RG na mentalnu snagu i igračku formu dobio Nadala i posle Cicipasa. Na Wimbledonu lagan žreb lagan trofej. Zatim pod velikim pritiskom i manjkom snage gubi od Zvereva OI, a potom pod pritiskom gubi i USO2021.

          2022.god protiv Kirjosa na kvalitet dobijeno finale protiv najboljeg te sezone na travi. I onda 2023.god realno bez pravog protivnika u Melburnu, dosta sreće na RG, gubi od Alkaraza na Wimbledonu, osvaja USO kvalitetom ali i spletom dobrih okolnosti da su se Meda i Karlos poklali.

          I konačno 2024.god podleže pritisku u Australiji protiv igrača koji je u najboljoj formi.

          Dakle, Novak protiv Thiema, Nadala, Alcaraza i Sinnera, samo tada imao sebi ravne protivnike i rezultat osvajanja Slemova je 2-2. Samo tada je ispred sebe imao igrača sebi ravnog po formi. Sve ostalo je na svojoj strani imao povoljne okolnosti.

          Zašto ovo pominjem? Mislim da više do kraja karijere neće biti puno prilika da se na Slemu dogode te povoljne okolnosti. Na betonu su tu svi, Sinner, Karlos, Meda, Zverev. Na šljaci samo Alkaraz a na travi biće i Alkaraz i Sinner.

          Dakle šanse za osvajanje Slema nisu velike više ako u završnicu dolaze najbolji igrači.
          Samo si jednu stvar izuzeo iz jednačine: a to je forma igrača sa kojom dolaze na turnir i ona naravno varira kod svih igrača, još i najmanje oscilacija je kod Novaka.
          Priseti se priče koju smo pričali nakon Alkarazovog osvajanja Vimbldona i tada je bio (uglavnom tvoj) narativ kako će se naosvajati svih turnira, a ja sam rekao, polako svaki sportista doživljava uspone i padove i nismo puno čekali da se to potvrdi. Tako će biti i sa Sinerom, s tim što mi on deluje disciplinovaniji, ali svakako će i on imati svoje izazove u predstojećem periodu.
          Jedino je sigurno, Novak će i dalje biti ubedljivo prvi favorit na svim turnirima na kojim učestvuje jer bi bilo bezobrazno bilo šta drugo reći posle onakve prošle sezone.
          “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

          Comment


          • Originally posted by dekkard View Post
            Samo si jednu stvar izuzeo iz jednačine: a to je forma igrača sa kojom dolaze na turnir i ona naravno varira kod svih igrača, još i najmanje oscilacija je kod Novaka.
            Priseti se priče koju smo pričali nakon Alkarazovog osvajanja Vimbldona i tada je bio (uglavnom tvoj) narativ kako će se naosvajati svih turnira, a ja sam rekao, polako svaki sportista doživljava uspone i padove i nismo puno čekali da se to potvrdi. Tako će biti i sa Sinerom, s tim što mi on deluje disciplinovaniji, ali svakako će i on imati svoje izazove u predstojećem periodu.
            Jedino je sigurno, Novak će i dalje biti ubedljivo prvi favorit na svim turnirima na kojim učestvuje jer bi bilo bezobrazno bilo šta drugo reći posle onakve prošle sezone.
            Apsolutno, zato sam u poslednjem postu napisao, to isto što si rekao, samo sam se loše izrazio. Nisam mislio najbolji igrači nego u najboljoj formi, i najbolji igrači. Kao sad što je bio slučaj.

            Naravno da je Novak prvi favorit na svim turnirima. Ali mene druga tema zanima. Zašto je on odigrao loše ceo ovaj turnir? On čovek ima problem sa motivacijom koju praktično mora da ''trenira''. Mora da tempira sve. On je posle USO uzeo 2 meseca slobodno, vratio se, odigrao šta je imao profesionalno ali motivacije nije bilo. Ili bolje reći nije bilo svežine iako je pauza bila 2 meseca. Pa onda opet pauza i opet nema svežine. Dakle imamo problem. Veliki problem. Izjava ''Obavezao sam se sebi da ću još ove sezone da stavim akcenat na najveće turnire, Slemove i OI''. Šta to znači? Znači da kipi lonac u pogledu motivacije, ne za tenisom, tenis je tu najmanji problem. Problem su putovanja, obaveze oko sponzora, glupi intervjui koje radi stalno istaa pitanja.

            Comment


            • Gledah sada neke najbolje momente iz Torina 2023 i neka situacija, Novak sedi i briše nos. Tada sam shvatio da je Novak imao virusnu infekciju u Bersiju, gde je po svojim rečima provodio više vremena na wc šolji nego na terenu. Zatim tu infekciju nije izlečio i ona se nastavila i u Torinu. Zatim ponovo ima virusnu infekciju na Junajted Kupu i onda ponovo, prema rečima Nebojše Viškovića i Luke Nikolića (podkast Reketiranje), dobija temperaturu pred meč sa Sinnerom, veče pred polufinale Melburna.

              O čemu se ovde radi?

              Ne insinuiram ništa preozbiljno, pred Bersi je čovek išao među ljude i na golf itd. Ali ovo jeste pokazatelj u kom smeru se odvijaju stvari. Nedostatak discipline, da bude u izolaciji, da se to sredi i ozdravi.

              Comment


              • Dobar žreb. Odličan. U ranom delu samo Humber. Posle sve ok.

                Comment


                • Ko želi da komentariše aktuelan IW, a i ostale turnire ove kategorije može u ovoj temi to da uradi
                  https://r.tapatalk.com/shareLink/top...ink_source=app
                  “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

                  Comment


                  • Evo mogućeg Noletovog promišljanja šta i kako do kraja sezone (mada je ovo novinarska projekcija)

                    https://sportklub.n1info.rs/tenis/at...ato-se-okovi-p
                    Last edited by dekkard; 15-03-24, 20:46.
                    “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

                    Comment


                    • Pogledao sam Novakovo gostovanje na Upfront Summit-u i mislim da su sad stvari malo jasnije. Očigledno da je cilj prošle godine bio, kad se videlo da Rafa odustaje da ga pretekne po broju Slemova. I stvarno je bila neviđeno uspešna godina. I zbog toga, a i zbog njegovog PR projekta trpi čitav početak sezone koji traje puna 3 meseca. Sada sledi dolazak u Evropu i tu će lakše da se rasporedi sa obavezama i balansira privatni i profesionalni život kako on kaže. I to se poklapa glavnim ciljevima a mislim da su to Wimbledon i Olimpijske Igre. Teško da na šljaci može do Slema, ipak tu ima mnogo mlađih i spremnijih igrača.

                      Kontinuitet je neophodan i seckanjem ritma kao što je radio zadnjih 6 meseci ništa se ne dobija. Zato je digao ruke posle Australije i prebacio se na PR. Mislim da će sa dolaskom u Evropu polako više fokus da se prebacuje na tenis. Veliki znak pitanja ostaje, šta posle US Opena? Do US Opena dosta igrača će biti u vrhunskoj formi, a mnogi to sada već jesu, Meda, Sinner i Karlos imaju izuzetnu formu. Zverev malo oscilira. Biće malo veći pad za Novaka na rang listi do kraja godine. Sigurno na treće mesto a za niže videćemo.

                      Comment


                      • Gotovo je sa Ivaniševićem - vreme je za novog, verovatno poslednjeg trenera u Noletovoj karijeri.
                        Zec je mnogo toga pozitivnog doneo u Novakovoj igri, prvenstveno servis, razumevanje na i van terena ali došlo je verovatno do obostranog zasićenja i onda je poslovni razlaz jedino logično ishodište.
                        Biće zanimljivo videti za koga će se Nole sledećeg odlučiti, možda ćemo i po tome pretpostaviti na čemu želi da poradi, šta da dodatno unapredi u svojoj igri, ako je to uopšte moguće.
                        “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

                        Comment


                        • Hvala na svemu, Gorane!

                          "My body feels great. I mean, it´s only five hours"

                          Comment


                          • Na Baseline-u juče je bio sa Zimonjićem. Zimonjić je bio vrhunski dubl igrač. Dakle prva asocijacija je igra na mreži. Sigurno da to može još bolje. A druga asocijacija je što je Zimonjić igrao tenis i sa preko 40 godina. E sad tehnički to može da nema veze ali Novaku je to nepoznata teritorija u smislu kako se oseća. Značiće mu da izjednače iskustva. U prevodu šta koji znak od organizma znači.

                            Comment


                            • Као да је одједном спласнуо, изгубио вољу за све, а и ми са њим....
                              sigpic

                              Comment


                              • Originally posted by Žika View Post
                                Као да је одједном спласнуо, изгубио вољу за све, а и ми са њим....
                                Naprotiv, ovaj potez upravo pokazuje suprotno, da mu je još uvek stalo do rezultata i da je potrebno nešto da uradi, makar i ovakav drastičan potez.
                                Predlažem Federera za sledećeg trenera.
                                “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

                                Comment

                                Working...
                                X