Announcement

Collapse
No announcement yet.

Nole, idi u peršun!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Izvinnjenje je bilo ironična opaska , na tvoju tvrdnju da će ga Karlos Alkaraz praktično pogurati ka kraju karijere i to krajem sezone 2023 izgubi li Novak od njega 3 meča koje si siguran da će igrati. Ali oligledno , nije prošla kao takva

    Similis simili gaudet

    Comment


    • Novakova teniska ambicija i želja da se takmiči nikada ne bi prestala. On je takmičar u krvi. Kao i Nadal. Mora razum da zaustavi ili telo. Najbolje bi bilo da se zaustavi sam i da zdrav ode. 38 godina, ako to bude 2025.godina je puno. Roger je sa 38 i malo preko igrao polufinale Australije sa Novakom ali tada je već bio kraj. Nadal sa malo preko 36.god. Da sam on, ja ne bih igrao RG sledeće godine. Beton i trava su sasvim ok.

      Comment


      • Originally posted by Maxx-a View Post
        Izvinnjenje je bilo ironična opaska , na tvoju tvrdnju da će ga Karlos Alkaraz praktično pogurati ka kraju karijere i to krajem sezone 2023 izgubi li Novak od njega 3 meča koje si siguran da će igrati. Ali oligledno , nije prošla kao takva
        Samo sam iznio jednu tvrdnju - Alkaraz ce biti glavni determinisuci faktor u Novakovoj karijeri u narednih dvije tri godine. To je moje misljenje sa kojim mozes da se slazes ili ne slazes. Cini mi se da si to bez pravog razloga shvatila kao nesto licno.

        Ostalo je moje nagadjanje kako ce se razvijati taj rivalitet, od najboljeg do najgoreg slucaja.

        Nisam sigura da ce igrati i jedan mec do kraja godine a mogu i pet. (Ocekujem da Novak igra Sinsinati, USO, Sangaj, Pariz, WTF i DC) Na svakom od tih takmicenaj Alkaraz moze biti protivnik. Mislim da tri nije nerealna pretpostavka. Na vrhuncu rivaliteta sa Rafom i Rodzerom je cesto igrao 5-6 meceva godisnje.

        Nisam siguran kakav ce biti rezultat u bilo kojem njihovom narednom mecu. Dalje, daleko je bitnije kako ce to izgledati na terenu. Novak moze da izgubi 6:2, 6:3 i da to nema neki znacaj, A moze da izgubi i 6:1, 6:7,6:7 i da to ima veliki znacaj. Bitno je da li ce biti unijete novine, da li Novak moze bolje da se nosi sa Alkarazom ako je dobro pripremljen itd. Tezak poraz moze biti samo u vaznom mecu u kojem Novak da sve od sebe i pokaze se nemocnim.

        Nedeljni poraz je vrlo razocaravajuci, ali ne spada u takve poraze. Bukavlno su 2-3 poena odlucili mec. Tako je znalo biti sa Federerom. Ja sam razocaran Novakovom igrom u 2. i 3. setu kad nije imao kotrolu onoga sto se desava. S druge strane, jako sam zadovoljan Novakovom igrom u 4. i 5. setu, kada je ad hoc napravio novu taktiku koja je uglavnom funkcionisala.

        A sto ako Novak nanese par teskih poraza Alkarazu?
        Last edited by NI; 18-07-23, 17:11.

        Comment


        • Originally posted by Ljubitelj tenisa View Post
          Novakova teniska ambicija i želja da se takmiči nikada ne bi prestala. On je takmičar u krvi. Kao i Nadal. Mora razum da zaustavi ili telo. Najbolje bi bilo da se zaustavi sam i da zdrav ode. 38 godina, ako to bude 2025.godina je puno. Roger je sa 38 i malo preko igrao polufinale Australije sa Novakom ali tada je već bio kraj. Nadal sa malo preko 36.god. Da sam on, ja ne bih igrao RG sledeće godine. Beton i trava su sasvim ok.
          Naredne godine mora igrati RG zbog Olimpijade, ali ako nastavi, sasvim je moguce da ce izbaciti sljaku kompletno.

          Comment


          • I ova tvrdnja da sam shvatila lično ti je pogrešna NI. Napisao si što jesi, nisam se složila . Idemo dalje
            Similis simili gaudet

            Comment


            • Koji to šampion nekog GS nije igrao sledeće godine taj turnir, osim ako nije povređen?
              Sa ove vremenske distance, nakon što je dobio Alkaraza u Parizu veoma je moguće da ga je Novak malo potcenio i da ga nije skautirao kako treba. Tu pre svega mislim na čitanje servisa/retern, a i ceo meč je tražio način kako da što efikasnije servira protiv njega.
              Beton nije toliko različita podloga u odnosu na travu kao što je to šljaka, igrali su ova dva meča u kratkom vremenskom roku i Novak će sigurno imati vremena da se dobro pripremi za eventualni njihov novi duel u Americi.
              Ako neko ništa ne prepušta slučaju i posvećen je do srži detaljima onda je to Novak.
              “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

              Comment


              • apo pitanju vimbeldona ove godine
                presudila je ona naša čuvena taktika
                'lako ćemo'
                pomešata sa strategijom
                'ne more nam niko ništa jači smo ot sudbine'

                al
                ajsa
                idemo dalje
                uštedeli smo dva šaržera mećića spucanje u plapon
                i dvetri ture pića zglasnim deranjem 'šta pije kafana'
                i
                saćemo mal ozbiljije dase spremimo
                zdrugi pu




                lutajući reporter tuta bugarin
                nežno šapće sneguljici
                dok patuljci ruju
                u rudnici

                Comment


                • Originally posted by Maxx-a View Post
                  I ova tvrdnja da sam shvatila lično ti je pogrešna NI. Napisao si što jesi, nisam se složila . Idemo dalje
                  Jako mi je drago sto sam po tom pitanju pogrijesio.

                  Comment


                  • Da sumiramo kad se malo sleglo.

                    Tri meča sa Alkarazom sva tri u SF ili F. Sva tri jako tesno. I dva smo izgubili. Procenjujem da se do kraja Novakove karijere neće sastati više od još 3 meča. Ako sva 3 meča budu na šljaci, Novak neće dobiti nijedan. Ako budu na betonu ili travi, prognoziram da Novak može da pobedi maksimum jedan taj meč.
                    Nadam se da će bar 2x igrati na betonu i jednom na travi.
                    Last edited by Ljubitelj tenisa; 21-07-23, 11:16.

                    Comment


                    • Da dodam da bi i na RG izgubio da se nisu javili grčevi kod Alkaraza. Sigurno bi izgubio. Pitanje je da li Novak ima želje, vremena, a ponajviše snage, da nalazi rešenje za Alkaraza. Dečko je u stanju da jako brzo modifikuje pristup, tako da je to i samo po sebi uzaludna rabota. Maksimalno iskorišćavanje prilika koje se pojave, ne vidim drugo rešenje. Sad je već i on na svakom turniru favorit, tako da je na njemu još veći pritisak. Neka mu drugi uzimaju skalp, Novak nek koristi prilike i drži rejting.

                      Comment


                      • Originally posted by Nesic View Post
                        Da dodam da bi i na RG izgubio da se nisu javili grčevi kod Alkaraza. Sigurno bi izgubio. Pitanje je da li Novak ima želje, vremena, a ponajviše snage, da nalazi rešenje za Alkaraza. Dečko je u stanju da jako brzo modifikuje pristup, tako da je to i samo po sebi uzaludna rabota. Maksimalno iskorišćavanje prilika koje se pojave, ne vidim drugo rešenje. Sad je već i on na svakom turniru favorit, tako da je na njemu još veći pritisak. Neka mu drugi uzimaju skalp, Novak nek koristi prilike i drži rejting.
                        Sve bih se složio. Najveće su šanse ako mali ispadne. Što očekujem da se događa ali samo na betonu.
                        Last edited by Ljubitelj tenisa; 21-07-23, 11:19.

                        Comment


                        • Originally posted by Nesic View Post
                          Da dodam da bi i na RG izgubio da se nisu javili grčevi kod Alkaraza. Sigurno bi izgubio. Pitanje je da li Novak ima želje, vremena, a ponajviše snage, da nalazi rešenje za Alkaraza. Dečko je u stanju da jako brzo modifikuje pristup, tako da je to i samo po sebi uzaludna rabota. Maksimalno iskorišćavanje prilika koje se pojave, ne vidim drugo rešenje. Sad je već i on na svakom turniru favorit, tako da je na njemu još veći pritisak. Neka mu drugi uzimaju skalp, Novak nek koristi prilike i drži rejting.
                          Na RG je pobedio ko je trebalo da pobedi. Apsolvirali smo priču preispitivanja pola kod babe i dede.
                          “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

                          Comment


                          • Inače, od ponedeljka Nole smanjuje zaostatak za Alkarazom za 300 poena, minus će biti 580.
                            “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

                            Comment


                            • Al ste se ukakili (kad se sve sleglo) od Alkatraza što bi Žika rekao.

                              Ma ljudi, samo je malo falilio da ga Nole, onako nikakav, dobije. Kad se sledeći put budu sastali, odvaliće ga samo tako, za revanš.

                              Dakle, da vidimo ovako,Madrid, prilično nevažan turnir, a i protivnik, da bi se Novak tu nešto cimao, samo se zahuktavao za RG. Da maleckog nisu ćapili grčevi, tek bi videli šta bi bilo, da je bilo. Da je Novak tada sticajem okolnosti izgubio, sigurno ne bi sebi dozvolio da ispusti i W, nema teorije Ne bi ulazio u meč precenjujući sebe i toliko potcenjujući Kalitosa, (sve sa tako usranim- da prostite) servisom, a isto tako nekim levim pristupom. Mali mu je lupio jezivu šamarčinu (svima nama) od koje se još uvek treznimo

                              Ja sam ubedjena da mu je produžio karijeru za još par godina i zato sam mu zahvalna.

                              Sačekajmo epizodu: “Nole uzvraća udarac” (bilo bi ekstremno dosadno da se Alkaraz nije pojavio, baš sada)
                              "My body feels great. I mean, it´s only five hours"

                              Comment


                              • Zezajte se vi, ali tri uzastopna izgubljena meča od istog protivnika poremete balans, ma koliko bio iskusan

                                Comment

                                Working...
                                X