Announcement

Collapse
No announcement yet.

Nole, idi u peršun!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by 147 View Post

    Postoji samo jedna stvar koja mi smeta u Karlosovoj izjavi. To je da je Novak na vrhuncu. To nikako ne moze da bude tacno. Novak od pre par godina ne bi tako fizicki pao u trecem setu. Neko ko Ima 20 godina tesko moze da razume kako izgleda kada covek krene da stari. Nazalost to se retko menja pre 25te I prvih znaka fizickig nazadovanja.
    To mnogi pricaju, ukljucujuci i Vilandera, tome je i Novak doprinio. Novak je i 2011. i 2015-16. bio bitno bolji nego u ijednom trenutku iza 2018.

    Originally posted by gagana View Post
    Dajte ljudi ponašate se kao babe narikače,poraz boli ,neće se vratiti,izgubio najbitniji taj-brejk etc,etc Novak je jedan neviđeni car i sigurna sam da nije završio sa osvajanjem GS-oca.šZar nisu rajbrejkovi protiv Hurkača bili krucijalni za pobjedu???Naravno da jesu.
    Nije ni Novak mašina.Ganjao se skoro 5 sati sa protivnikom koji je 16 godina mlađi.I da ništa više ne osvoji Novak je je najbolji teniser svih vremena i neviđeni car.Kapa dole.
    Ljudi imaju pamćenje ko zlatne ribice.
    Ej čovjek osvojio 23 grend slema i opet nezadovoljstvo
    Niko ne kaze da je Novak osvojio malo i da je zbog toga nezadovoljan.
    Nezadovoljstvo dolazi od toga sto je imao REALNU sansu da osvoji grand slem. to je vise razocaranje nego nezadovoljstvo.

    Originally posted by Ljubitelj tenisa View Post
    Drago mi je da smo na 23 Slema. Dosta je. Ne tražim više. Eno u intervjuu sa Viškom je opet rekao da ne zna još koliko će igrati. Glava je vruća. Sve je ovo za njegov gušt.

    Neka proba u Njujorku ali i tamo će biti teško, nema ni vremena da se odmori.
    Licno mislim da su mu sanse u Njujorku sada vece nego bi bile da je dobio. Rasterecen je.

    So se tice nastavka karijere, mnogo zavisi od toga sto ce biti do kraja godine.
    Last edited by NI; 17-07-23, 00:31.

    Comment






    • Niko ne kaze da je Novak osvojio malo i da je zbog toga nezadovoljan.
      Nezadovoljstvo dolazi od toga sto je imao REALNU sansu da osvoji grand slem. to je vise razocaranje nego nezadovoljstvo.[/QUOTE]
      NI,mao je i realnu šansu da izgubi AO 2012 i WB 2019 pa je dobio.Hebiga nekada dobiješ nekada izgubiš.I ja sam mislila da će danas sigurno dobiti ali eto nije i idemo dalje.
      I pr tome treba dodati da njegovih 23 dobija još više na značaju jer je po pravilu uvijek igrao u poprilično neregularnim uslovima ,na neprijateljskom terenu.
      Hej dići se posle diskvalifikacije i deportacije to je gigantski.Pitanje je kako bi ostali reagovali na to .
      Jedan jedini i najbolji teniser svih vremena po mom skromnom mišljenju a da se ne kažemo i cijeli svijet to misli samo ih je strah da to priznaju.Komformizam je zavladao svijetom!
      .
      Last edited by gagana; 17-07-23, 00:42.

      Comment


      • Bice itekako bitan kraj ove sezone. Pre svega USO, ali I borba za prvo mesto na kraju godine. Iskreno, ne ocekujem da Karlos bude dovoljno konstantan da to bez problema zavrsi. Vec posle USO ocekujem Karlosov pad. Ne bih ni Medvedeva otpisivao.

        Sve u svemu I dalje mi se Karlos nije dokazao da moze da bude konstantan tokom cele sezone.

        Novakov raspored bi trebalo da bude: Sinsinati, USO, Sangaj, Paris i zavrsni. Mislim da moze da izdrzi Taj ritam. To je 5 turnira za 5 meseci.

        U svakom slucaju, na dalje Novak moze da kopira Rodzerov raspored posle 2017. sa blagim korekcijama.

        Edit: zaboravio sam Davis Cup Koji mora da igra zbog OI. To moze dosta toga da promeni. Verovatno ce Sangaj da izvisi. Ne volim kada mora da igra Davis Cup ali sta je tu je.
        Last edited by 147; 17-07-23, 00:47.

        Comment


        • Originally posted by gagana View Post
          Ni imao je i realnu šansu da izgubi AI 2012 i WB 2019 pa je dobio.Hebiga nekada dobiješ nekada izgubiš.I ja sam mislila da će danas sigurno dobiti ali eto nije i idemo dalje.
          I pr tome treba dodati da njegovih 23 dobija još više na značaju jer je po pravilu uvijek igrao u poprilično neregularnim uslovima ,na neprijateljskom terenu.
          Hej dići se posle diskvalifikacije i deportacije to je gigantski.Pitanje je kako bi ostali reagovali na to .
          Jedan jedini i najbolji teniser svih vremena po mom skromnom mišljenju a da se ne kažemo i cijeli svijet to misli samo ih je strah da to priznaju.Kimfirmizam je zavladao svijetom!
          Sve to stoji. Ali ostaje fakt da je imao 1:0 i 3:0 u TB, to je jako blizu pobjede.Nista strasno da smo razocarani. Kao sto smo bili razocarani kad se upecao na RG 2013. ili isputio brejk pri rezulatatu 1:2, 6:5 na RG2011.

          Comment


          • Originally posted by NI View Post
            Sve to stoji. Ali ostaje fakt da je imao 1:0 i 3:0 u TB, to je jako blizu pobjede.Nista strasno da smo razocarani. Kao sto smo bili razocarani kad se upecao na RG 2013. ili isputio brejk pri rezulatatu 1:2, 6:5 na RG2011.
            Pa l Federer i Nadal su imali osjetni
            u prednost u petom setu i šta bi..Šta da se radi.Znam šta hoćeš da kažeš,nije se desilo izgubio je meč.
            Nisam pesimista i mislim da će Novak gurati do broja 24,pokušati na Olimpijadi i reći ćao .
            I da ,ova predviđanja za Alkatraza u broj slemova su poprilično nezahvalana,neko od forumaša gore je objasnio.
            U svakom slučaju ponavljam tužna jesam,razočarana nikako.

            Comment


            • Originally posted by gagana View Post

              Pa l Federer i Nadal su imali osjetni
              u prednost u petom setu i šta bi..Šta da se radi.Znam šta hoćeš da kažeš,nije se desilo izgubio je meč.
              Nisam pesimista i mislim da će Novak gurati do broja 24,pokušati na Olimpijadi i reći ćao .
              I da ,ova predviđanja za Alkatraza u broj slemova su poprilično nezahvalana,neko od forumaša gore je objasnio.
              U svakom slučaju ponavljam tužna jesam,razočarana nikako.
              Meni ovaj poraz pre svega tesko pada zbog sanse za kalendarskim green slemom. Sumnjam da Novak moze opet ovoliko tezak poraz da dozivi. Na 3:0 u tajbrejku drugog svakako je bio veliki favorit. Da je Karlitos promasio neki servis of sledeca dva poena, ili da je osvojio jedan od dva poena na 6:5. Pa imao bi barem 90% na 2:0. Ovako je to delovalo oko 55:45 posle tog seta. Nazalost vece sanse bi imao da je izgubio set pre tajbrejka.

              Brejk lopta u petom setu je bila jako bitna, ali nije bio lak poen. Da je tu brejknuo Novak bio bi veliki favorit, ali sigurno ne veliki kao na 2:0 u setovima sto bi bio.

              Ovaj poraz se da podneti. Cak i da je osvojio Wimbledon imao bi manje od 50% za Grand slam. Doduse blizu tome. Da je ovako izgubio od Medvedeva 2021. bilo bi mnogo teze oporaviti se.
              Last edited by 147; 17-07-23, 01:15.

              Comment


              • Originally posted by 147 View Post

                Meni ovaj poraz pre svega tesko pada zbog sanse za kalendarskim green slemom. Sumnjam da Novak moze opet ovoliko tezak poraz da dozivi. Na 3:0 u tajbrejku drugog svakako je bio veliki favorit. Da je Karlitos promasio neki servis of sledeca dva poena, ili da je osvojio jedan od dva poena na 6:5. Pa imao bi barem 90% na 2:0. Ovako je to delovalo oko 55:45 posle tog seta. Nazalost vece sanse bi imao da je izgubio set pre tajbrejka.

                Brejk lopta u petom setu je bila jako bitna, ali nije bio lak poen. Da je tu brejknuo Novak bio bi veliki favorit, ali sigurno ne veliki kao na 2:0 u setovima sto bi bio.
                100% se slazem.

                Da dodam 2. i 3. set su trajali 2:25 minuta, kostali su mnogo energije a Novak nije dobio nista. Glavni razlog za to je vjetar. Daleko bi bolje bilo da nije vratio brejk u 2. setu i izgubio 6:3. Isto tako, u trecem setu je imao gem od 28 minuta koji je izgubio. Bolje bi bilo da je izgubio u pola sata 6:1.

                Comment


                • Originally posted by NI View Post

                  100% se slazem.

                  Da dodam 2. i 3. set su trajali 2:25 minuta, kostali su mnogo energije a Novak nije dobio nista. Glavni razlog za to je vjetar. Daleko bi bolje bilo da nije vratio brejk u 2. setu i izgubio 6:3. Isto tako, u trecem setu je imao gem od 28 minuta koji je izgubio. Bolje bi bilo da je izgubio u pola sata 6:1.
                  Zato se postavlja pitanje da li je Novak igrao ispravo gem na 3:1 u trecem setu? Za tajbrejk ne mogu nista da mu prigovorim. Sigurno ni on nije hteo da pogresio par puta iz bekenda. Desilo se.

                  Ali u tom gemu, posle par deucea mislim da je trebao da krene agresivnije. Mozda I sa dva prva. Pa sta bude. Jer server se mnogo vise umori od riternera u takvom gemovima. Novak se nije oporavio negde do 1:11 ili 2:2 u cetvrtom setu.

                  Comment


                  • Ja jesam razočarana kao prvo znog očajnog servisa
                    Bez servisa a još uz toliko mnogo neiznudjenih grešaka, na momente tokom završnog seta mi je bilo teško da shvatim kako je on opušte još uvek u igri
                    Do taj brejka sam bila ubedjena da uzima meč, sve je nekako išlo po očekivanom šablonu, samleo malog u 1. pad koncentracije u drugom do 3:0, povratak pa TB, set lopta - rekoh to je to, preostaje još samo jedan set, gotovo pa rutinski, a da protivnik pre toga ni ne ukapira šta ga je snašlo… Kad ono “medžutim”….

                    Ode i treći, Novak od sjaja do očaja, opet, evo njega u 4. ponovo pomoslih - evo ga preokreće! Ali ništa od toga….

                    Uz sve to, ako se izuzme razbucani reket, tu i tamo neka (sitna) diskusija sa Fergusonom, tu i tamo neki poljubac upućen publici… Bio je ravan Nije bilo rikanja ni arlaukanja, ni psovki, tu i tamo tiho negodovanje zbog vetra, i to je to… Meni se čini da je ukapirao da on ustvari više nema tu “šestu” brzinu koju smo često pominjali tokom turnira, da nam deluje da dobija sa pola snage, tu i tamo malo pojača ali nije se on u suštini ni mnogo istrošio, a ni testirao dok nije došlo do krajnjeg iskušenja, a onda su svi nedostatci isplivali na površinu i predočeno nam je pravo stanje stvari… “Šeste” više nema… Lepo je to Viško rezimirao kad ne rade noge…onda ni ruke a ni glava
                    Tako da, moje razočarenje ne proizilazi isključivo iz poraza - a stoji da je jedan od težih, nego znog načina, i zato što nisam baš sigurna da za taj problem, gore naveden, elem, godine, postoji neki lek.
                    "My body feels great. I mean, it´s only five hours"

                    Comment


                    • Eventualno da ovog čoveka pita za eliksir večite mladosti
                      "My body feels great. I mean, it´s only five hours"

                      Comment


                      • Nemoj da si neozbiljna, da kačiš debilka Bred Pita na sportsku temu.

                        Elem, ja bih dodao da je meni ceo utisak do sada oko Alkaraza uvek bio da on dečko srlja i ima taj overpower što kaže Viško. Ali znao sam da kada to reši da će bukvalno biti nemoguće pobediti ga. Ovo juče je početak toga. Tokom meča je skapirao šta treba da se radi. Drži se lopta u igri i srednje jak intenzitet. Zapravo intenzitet identičan kao Novakov. On je samo vraćao i vraćao i vraćao. Kao Novak nekada... I sve su to bili kvalitetni udarci.

                        Kada analiziram meč još jednom, šta je Novak mogao da promeni? Mogao je da bolje odigra TB drugog seta i da ima malo sreće na pojedinim poenima i da servira bolje. Prvi servis mu je bio 64%, da je bio 68% pobedio bi sigurno. I malo bolje da reternira na drugi servis Karlosa. Taktički ne vidim šta je bila greška. A Karlos? Mogao je da ima manje tremu i da odigra znatno bolje prvi set. To će se i sledeći put desiti. A takodje je mogao bolje i 4.set. I to je posledica nemanja mečeva u medjusobnom duelu sa Novakom. Tako da je moje mišljenje da Novak ima sada još manje šansi protiv Alkaraza na Slemu, kad se opet sretnu.

                        Ne možemo da osporimo da Novak jeste u prajmu. Realno na travi jeste. Ono nije najbolje izdanje bukvalno ali tipa na 90% jeste. Jedino je bio bolji 2015. Ali ljudi, 36 godina, 3 Slem finala, poslednjih 5 Slemova koje je igrao je došao u finale to je ludilo.

                        Verujem da je fizički on sada dobro i da će se oporaviti od svega za jedno 3 nedelje. Treniraće 7-10 dana na nekom 60% nivou, ima Sinsinati i posle jos 7 dana da dovede nesto u red. Opet ce tempirati formu naravno.

                        Sada postaje jasno da je Alkaraz glavni. To je bez premca. Novakove šanse za osvajanje Slemova se malo smanjuju i biće jako bitno izbegavati ga u kosturu.

                        Comment


                        • Ne, baš ga ne treba izbegavati.
                          “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

                          Comment


                          • Previše nas je razmazio Nole, navikao samo na pobede i ganjanje rekorda, zaboravismo da su i porazi sastavni deo ove igre
                            Lako je uvek pogadjati u centar ako imaš ljude da crtaju krugove oko njega

                            Comment


                            • Originally posted by 147 View Post

                              Brejk lopta u petom setu je bila jako bitna, ali nije bio lak poen. Da je tu brejknuo Novak bio bi veliki favorit, ali sigurno ne veliki kao na 2:0 u setovima sto bi bio.
                              Loptica je isla vani. Mislim da je Novak trebao trcati nazad i cekati da loptica padne. To mu se desilo dva puta u mecu.

                              Originally posted by 147 View Post

                              Zato se postavlja pitanje da li je Novak igrao ispravo gem na 3:1 u trecem setu? Za tajbrejk ne mogu nista da mu prigovorim. Sigurno ni on nije hteo da pogresio par puta iz bekenda. Desilo se.
                              Nije igrao ispravno, trebao je da igra agresvinije citav 3. set. Tek je u 4. setu igrao agresivno. U TB je mogu da zamjerim Novaku samo jednu stvar. Nije znao da li ceka greske protivnika ili ide na vinere. TRo je pitanje pripreme. Ujedno, to je najveca, mozda jedina prava greska Novaka - nije znao da li igra protiv inferiornog ili sebi ravog protivnika.

                              ----------

                              Poslije prespavane noci, doduse, malo sam spavao, sve izgleda drukcije.

                              1.
                              Novak je izgubio sansu za slem i to je jedina prava steta. Tim vise, sto mislim da je jucer bio korak od pobjede. To je razocaranje, desava se.

                              2.
                              Alkaraz je u 5. setu pokazao da je spanski bik. To je i Novak podvukao. Isti je takav Nadal. Od Nadala moras da budes jasno bolje. Ako si priblizno jednak, vjerovatno ces izgubiti. Isto vazi za Alkaraza.

                              3.
                              Moze li Novak biti jasno bolji od Alkaraza? Necete vjerovati, ali kad sam ponovo odgledao pojedine djelove meca, mislim da moze. Navescu razloge. Jucerasnji mec se moze podijeliti u nekoliko dijela.

                              Prvi dio je prvi set. Sve je poslo supere za Novaka, imamo nervoznog Alkaraza i efikasnog Novaka. Ali iz tog seta je mentalni pobjednik bio Alkaraz. Novak je mislo - ovo ce da zavrsim relativno rutinski, Karlos ce da pogadja ali i da promasuje.Da nije bilo vjetra, moguce da bi tako i zavrsilo. S druge strane, Alkaraz je po sopstvenom priznanju mislio - samo da se ne obrukam. To je najbolje stanje uma koje mozes imati u tenisu. (Nema neki uticaj na moj zakljucak da Novak moze sa Alkarazom.)

                              4.
                              Set 2. i 3, Novakov nivo je pao, Alkarazov je porastao. Nazalost, Novak trosi mnogo energije, umara se, a nema rezultat. Pogotovo je problem sto je u TB Novak usao sa nejasnom predstavom o mecu. Pola njega je govorilo da to treba biti rutinski a pola da je u velikoj opasnost. Od TB, rastereceni Karlos je briljirao a Novak se mucio. U tom trenutku je izgledalo da Alkaraz lako dobija. (Ni ovo nije posebno bitno.)

                              5.
                              Kad sem ponovo odgledao 4. set vidio sam , a i par komentatora je to nagalsilo, da Alkarazov nivo nije pao. Novak je promijenio taktiku i stao je vjetra. Protiv najboljeg Alkaraza, Novak je bio bolji i pored toga sto je bio umoran.

                              To se prenijelo na 5. set, kada je na kraju pobijedio Alkarazov mentalitet spanskog bika. Odbija je da izgubi izgubljene poene. Imao je i malo srece.

                              Mene je 5. set malo podsjeti na 5. set u Njujorku 2012. protiv Marija a malo na mec protiv Nadala u RG-u 2013. Mari je rekao, neces da mi ukrades meca kada sam tako blizu pobjede i digao igru do neocekivanog nivoa. I Alkaraz je digao svoju igru do najviseg nivoa u 5. setu.

                              S druge strane, u Njujorku je Novak usao u 5. set malo opusteno. To nije bio slucaj ni jucer ni na RG-u 2013. Novak je u oba slucaja imao momentum. Od 2:2 u cetvrtom setu, do brejk lopte za 2:0 u 5. setu, Novak je osvojio 70% (14:20) poena na svoj servis, za cijeli mec je to bilo 60%. Alkaraz je imao jednu BL, koju je Novak spasio. S druge strane, Alkaraz je osvoji 50% (11:22) poena na sopstveni servis, za mec je imao 63%. Novak je imao 6 BL, od kojih je Alkaraza 4 spasio. Bila su dva brejka.

                              Cini mi se da je Novak mislio da ima mec. Na to upucuju dva detalja. Prvo, zestina koju je pokazao kod lomljenja reketa kada je postalo jasno da je ispustio momentum. (Jako mi lici na lomljenje reketa u Rimu 2012. protiv Nadala, kada je isto tako izgubio set koji je trebao da dobije.)

                              Drugo je Novakov komentar na kraju meca. Uporedio je ovaj mec sa onim protiv Federera. Poredjenje ne stoji. Federer je imao dvije mec lopte u mecu gdje ga je Novak samo jednom brejknuo prije toga. Dakle totalno dobijen mec! Jucer Novak ima tek jednu BL. Medjutim u Novakovoj glavi je on, kao i Federer 2019, imao mec na svom reketu.
                              Last edited by NI; 17-07-23, 09:00.

                              Comment


                              • Originally posted by NI View Post

                                Loptica je isla vani. Mislim da je Novak trebao trcati nazad i cekati da loptica padne. To mu se desilo dva puta u mecu.



                                Nije igrao ispravno, trebao je da igra agresvinije citav 3. set. Tek je u 4. setu igrao agresivno. U TB je mogu da zamjerim Novaku samo jednu stvar. Nije znao da li ceka greske protivnika ili ide na vinere. TRo je pitanje pripreme. Ujedno, to je najveca, mozda jedina prava greska Novaka - nije znao da li igra protiv inferiornog ili sebi ravog protivnika.
                                U principu čini se kao da je Novak ispustio pobedu i da je malo potcenio Alkaraza. Nije to puno ali bio je prilično samouveren. Za jedan ovakav meč na travi bilo je previse razmena sa osnovne linije. To je bila greška Novaka. Da sam on, probao bih da promenim ranije ono što je Novak promenio u 4.setu a to je da je smanjio malo snagu prvog servisa a povećao preciznost i posle prvog udarca iz igre išao je napred. Nepotrebno se izmorio u 3.setu igrajući boks tenis.

                                Ono što je isto upadljivo je da Alkaraz nije taj koji je gradio poene. Bio je defanzivac i čekao priliku za kontra napad. Dakle o meču je odlučivao i odlučio Novak. A to je u principu dobro. Samo treba pronaći sada kvalitetno rešenje jer prsa u prsa razmene ne ide. Ako sledeći put želi pobedu, Novak treba da radi na riternu za kick servis i sam njegov servis mora biti iznad 67%. Servis sve menja. To se videlo u prvom i 4.setu. Neminovno je da Novak izgubi set ili dva protiv Alkaraza ali raspodela snage je takođe nešto što mora da se unapredi.

                                Edit:

                                Carlos je oduzeo Novaku glavni adut u strategiji a to je procenat osvojenih poena nakon ubačenog prvog servisa. Samo 62% a to nije padalo ispod 70% na celom turniru. Novak je protiv Sinnera servirao 58% 1st serve in u 3 seta a u 5 sa Alkarazom 64% Ali Alkaraz mu je oduzeo konverziju.
                                Last edited by Ljubitelj tenisa; 17-07-23, 08:28.

                                Comment

                                Working...
                                X