Announcement

Collapse
No announcement yet.

Nole, idi u peršun!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by 147 View Post

    Slazem se sa skoro svime iz prethodnog posta. Samo, nisam siguran da su dogadjaji "Novak osvaja Wimbledon" i "Novak osvaja USO" nezavisni. Mislim svakako nisu nezavisni, ali postavlja se samo jedno pitanje. Kako bi na Novakove sanse na USO uticala titula na Wimbledonu? Pozitivno ili negativno? Sa motivacione strane pozitivno, ali zbog pritisak negativno. Sve u svemu imam utisak da su Novakove sanse nesto malo vece na USO ako ne osvoji Wimbledon nego ako ga osvoji.
    Apsolutno si u pravu!

    *Procjenjujem da su Novakove sanse u Uimbldonu oko 60%, a protiv Ruda su mu bile 80%. Ne moze se reci da Novak osvaja Uimbldon.

    *Dogadjaji nisu nezavisni, cak sto vise, na sanse na USO ne utice samo Novakov rezulta i Uimbldonu nego i rezultat drugih. Plus utice kako su prosli mecevi sa direktnim konkurentima.

    *Pod uslovom da Novak osvoji jedan neutralni Uimbldon na kome se nista zanacajno nece desiti, kao onaj 2021, sanse na USO bi mu malo pale. Ne previse, jer je on naucio lekciju 2021.

    Glavna lekcija je da ne valja trositi previse energiju. Drugi turnir u BG 2021.je bio velika glupost. Ako uporedim nivo energije koji je potrosi na sljaci 2021. i ove godine, smatram da su mu baterije ove godine daleko punije. Dalje, nema Olimpijade koja je dosla u vrijeme kada je trebao da se odmara. To ce mu omoguci da igra pripremni turnir, najvjerovatnije Sinsinati, pa da dodje na USO u kakvoj takvoj formi a ne da nepotrebno trosi energiju na mecevima koji bi trebali ici glatko.
    Last edited by NI; 12-06-23, 11:28.

    Comment


    • Mislim da osvajanje Wimbledona neće imati uticaj na motivaciju za Njujork. Pritisak će da stoji ali ako bi igrao finale Amerike, mnogo toga bi bilo drugačije nego pre 2 godine. Dolazio bi sa 24 Slema u džepu, kao prvi i najveći. Svi su iza njega. Iskusio je već tu situaciju da igra za CYGS i dobio bi naklonost publike. Podsetiću da smo očekivali da u Australiji bude problema. Ceo stadion je navijao za Novaka. U Parizu juče ceo stadion je navijao za Novaka. Na Wimbledon dolazi sa 23 Slema, dobiće još veće poštovanje a verovatno i naklonost. On je sada jedina velika i prava zvezda tenisa, pa će i morati malo da ga titraju. A i sve rekorde je oborio. Pojaviće se i u Engleskoj više od poštovanja. I na kraju Amerika. I tamo ako dođe sa 24 Slema, biće isto. On ulazi u fazu karijere kada ima svu pažnju na sebi i svu naklonost publike. Postaje onaj kojeg treba pobediti što pre a publika će ga braniti kao svog šampiona.

      Ako osvoji Wimbledon, on mora samo da fizički bude spreman da parira Medvedevu. Sve ostalo on već poseduje. Kanadu neće igrati sigurno. Ostaje samo Sinsinati. Wimbledon se završava 16.jula. Novak će sigurno uzeti 2 nedelje odmora. I ima dve nedelje da se spremi za Sinsinati. Tamo neće sigurno predaleko dogurati, posle toga ide još malo kondicionih priprema i tenis i onda tempiranje za drugu nedelju USO.

      Comment


      • Ne vidim ko bi mogao da se suprotstavi Novaku na Vimbldonu. To je podloga koja mu odgovara čak i više od betona, a evo, osvojio je RG koji mu je najmanje omiljena podloga.
        Što se USO tiče verujem da će ove godine imati mnogo srdačniji doček, jer su najveće sportske zvezde stale uz njega (možda se još neko priključi tom bandwagonu do tada?), mislim i da će mediji da povećavaju hajp oko osvajanjs GS tamo pogotovo ako osvoji i Vimbldon pre toga, a 90% je šansi da će da se desi taj scenario.
        Prosto je Novak (p)ostao najsjajnija zvezda ne samo u tenisu, ima neka lista koja ga je postavila u top 5 sportista svih vremena, i sasvim je logično da se sada sve vrti oko njega.
        “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

        Comment


        • Originally posted by dekkard View Post
          Ne vidim ko bi mogao da se suprotstavi Novaku na Vimbldonu. To je podloga koja mu odgovara čak i više od betona, a evo, osvojio je RG koji mu je najmanje omiljena podloga.
          Što se USO tiče verujem da će ove godine imati mnogo srdačniji doček, jer su najveće sportske zvezde stale uz njega (možda se još neko priključi tom bandwagonu do tada?), mislim i da će mediji da povećavaju hajp oko osvajanjs GS tamo pogotovo ako osvoji i Vimbldon pre toga, a 90% je šansi da će da se desi taj scenario.
          Prosto je Novak (p)ostao najsjajnija zvezda ne samo u tenisu, ima neka lista koja ga je postavila u top 5 sportista svih vremena, i sasvim je logično da se sada sve vrti oko njega.
          Trava je kao i šljaka, podloga za specijaliste. Novak je specijalista za nju. I očekuje se dosta ispadanja. Izdvojiće se tu neko sad na pripremnim turnirima ko uhvati dobru formu. Može biti bilo ko. Možda bi Sinner mogao.

          Novak je realno specijalista iza šljaku. Samo kad postoji Nadal, to nije tako očigledno. Treba posvetiti ceo jedan tekst Novakovoj igri. Čovek ima bar 4 vrste forhenda, može da bira udarac iz forhenda po količini rotacije, može paralelno, može dijagonalo. Isto i sa bekhendom. Novak je specijalista za tenis.

          Comment


          • Originally posted by Ljubitelj tenisa View Post
            Za travu i Wimbledon mi se dopada što ne dolazi iscrpljen. Poslednjih godina je igrao vrlo disciplinovano i dolazio do trofeja, sad bih voleo da gledamo lepršavu igru.
            Interesuje me, po tvom mišljenju, na kojim slemovima u, recimo zadnjih 3,4,5 godina, je on igrao lepršavo?

            Comment


            • Originally posted by Kule View Post

              Interesuje me, po tvom mišljenju, na kojim slemovima u, recimo zadnjih 3,4,5 godina, je on igrao lepršavo?
              Australija 2021, Australija 2023, Australija 2019. Roland Garos 2021 protiv Beretinija crtao po terenu, USO 2021. USO 2018.god. to su partije milina za gledanje. RG 2019.god do polufinala kako je razbio Zvereva 3 0 u QF

              Comment


              • Originally posted by Ljubitelj tenisa View Post

                Australija 2021, Australija 2023, Australija 2019. Roland Garos 2021 protiv Beretinija crtao po terenu, USO 2021. USO 2018.god. to su partije milina za gledanje. RG 2019.god do polufinala kako je razbio Zvereva 3 0 u QF
                Da, nema Vimbldona. To sam i očekivao, po meni odavno tamo ne igra lepršavo. Zapravo je on "overachiever" na Vimbldonu.

                Comment


                • Originally posted by Kule View Post

                  Da, nema Vimbldona. To sam i očekivao, po meni odavno tamo ne igra lepršavo. Zapravo je on "overachiever" na Vimbldonu.
                  Daleko od toga. On je na W BogOtac. A to sto mu je dovoljna nesto iznad prosecna igra da ga osvoji, nije do njega, nego do drugih, koji su za travu u odnosu na njega male bebe. Djokovic sa po mnogima najbokjim teniserom na travi svih vremena Federerom, ima na W pozitivan ucinak. I to su svi njihovi dueli na W bivali u samoj zavrsnici turnira.
                  sigpic

                  Always somewhere Miss you where I've been I'll be back to love you again

                  U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll.Dozivaš kišu.
                  Ili da mazneš neku lepu ribu. Samo je bezveze kada se probudiš….

                  Comment


                  • Non-Calendar Year Grand Slam - Stands alone
                    Holding all 4 Majors titles on 3 different surfaces at once - Stands alone
                    30 consecutive match wins - Stands alone
                    3+ consecutive finals in all 4 Majors - Stands alone
                    Australian Open 3 consecutive titles - Stands alone

                    Comment


                    • https://twitter.com/Lacoste/status/1668276270478573568
                      Non-Calendar Year Grand Slam - Stands alone
                      Holding all 4 Majors titles on 3 different surfaces at once - Stands alone
                      30 consecutive match wins - Stands alone
                      3+ consecutive finals in all 4 Majors - Stands alone
                      Australian Open 3 consecutive titles - Stands alone

                      Comment


                      • FyXN6oUWcAQ7tJ0?format=jpg&name=small.jpg

                        Sledeci je Kobi
                        Attached Files
                        Non-Calendar Year Grand Slam - Stands alone
                        Holding all 4 Majors titles on 3 different surfaces at once - Stands alone
                        30 consecutive match wins - Stands alone
                        3+ consecutive finals in all 4 Majors - Stands alone
                        Australian Open 3 consecutive titles - Stands alone

                        Comment


                        • Stefan

                          "My body feels great. I mean, it´s only five hours"

                          Comment


                          • "My body feels great. I mean, it´s only five hours"

                            Comment


                            • "My body feels great. I mean, it´s only five hours"

                              Comment


                              • "My body feels great. I mean, it´s only five hours"

                                Comment

                                Working...
                                X