Announcement

Collapse
No announcement yet.

Nole, idi u peršun!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by radostan dan View Post
    o kako se slabo piše na forumu...kao da je osvojio brčko open, a ne 22. GS.
    dajte ljudi, šta vam je, uživao sam čitajući vaše analize, prognoze, paralele...
    novaku čestitke, vama pozz
    Pa ljudi, pišite, ko vam brani
    Svi volimo da pročitamo dobre analize, ali tako je kako je.

    Šta su napravili od starog foruma, nije ni čudo da su se skoro svi razbežali.
    A Olju da ne pominjemo, odmah mi pozli, sirota moja…
    "My body feels great. I mean, it´s only five hours"

    Comment


    • Evo krace rekapitulacije svih osvojenih AO, mozda sam i izostavio koji bitan detalj, pa slobodno dopunite:

      2008. - Prvenac, dobijen Federer na GS, preokret u finalu, samo 1 izgubljen set na turniru.

      2011. - Titula nakon 3 duge godine posta, opet pobeda nad Federerom u polufinalu, dominantan u finalu, ponovo samo 1 izgubljen set

      2012. - Maratonsko polufinale koje dobija nakon preokreta i spasavanja BL u finisu petog seta, antologijsko finale u kome je jurio brejk u 5. setu, borba bukvalno do poslednjeg atoma snage u najduzem finalu u istoriji, osvojen 3 GS u nizu.

      2013. - Jos jedan klasik, ovog puta sa Vavrinkom u 1/8 finala, demoliranje Ferera u polufinalu, dosta napeto finale protiv Marija, do sredine treceg seta bez brejka. Prvi igrac u Open eri koji je osvojio 3. uzastopna AO. Izjednacio se sa Edbergom i Bekerom po broju GS trofeja.

      2015. - Opet 5 setova sa Vavrinkom, ovog puta u polufinalu, u finalu protiv naspanovanog Marija, od sredine treceg seta bez izgubljenog gema do kraja meca. Izjednacio se sa Konorsom, Lendlom i Agasijem po broju GS trofeja, postao rekorder AO u Open eri.

      2016. - 100 neiznudjenih protiv Simona u 1/8 finala, blic krig protiv Federera u polufinalu, rutiniranje "dezurnog krivca" Marija u finalu i opet vezana 3 GS u nizu. Dostignut Borg po broju GS trofeja.

      2019. - Najdominatnija pobeda nad Nadalom na nekom GS i fantasticna igra u finalu, opet osvojena 3 GS u nizu, prestigao Samprasa po broju GS trofeja. Postao najtrofejniji igrac u istoriji na AO.

      2020. - Poslednji duel sa Federerom, preokret u finalu protiv Tima.

      2021. - Povreda protiv Frica u trecem kolu i ipak pobeda u 5. setu, vrlo napet mec u 1/4 finalu protiv Zvereva, koji dobija u TB cetvrtog seta, i rapsodija u finalu proitv Medvedeva.

      2023. - Povratak u Australiju odakle je godinu dana ranije bio deportovan kao osoba koja "uznemirava" javnost svojim prisustvom, sa vrlo malo podrske medju kolegama. Povreda noge uoci turnira, koja se "rasplamsala" u drugom i trecem kolu, prezivljen TB protiv Dimitrova i onda do kraja ciscenje svih rivala i suverno osvojena 10. titula u Melburnu. Izgubljen samo 1 set.

      Koja vam se titula posle svega cini najvaznija, a koja je najupecatljivja? Koji turnir je najbolje odigrao? Koja titula vam je najdraza?
      Last edited by Milutinov Tata; 09-02-23, 00:25.
      Non-Calendar Year Grand Slam - Stands alone
      Holding all 4 Majors titles on 3 different surfaces at once - Stands alone
      30 consecutive match wins - Stands alone
      3+ consecutive finals in all 4 Majors - Stands alone
      Australian Open 3 consecutive titles - Stands alone

      Comment


      • Originally posted by Milutinov Tata View Post
        Evo krace rekapitulacije svih osvojenih AO, mozda sam i izostavio koji bitan detalj, pa slobodno dopunite:

        2008. - Prvenac, dobijen Federer na GS, preokret u finalu, samo 1 izgubljen set na turniru.

        2011. - Titula nakon 3 duge godine posta, opet pobeda nad Federerom u polufinalu, dominantan u finalu, ponovo samo 1 izgubljen set

        2012. - Maratonsko polufinale koje dobija nakon preokreta i spasavanja BL u finisu petog seta, antologijsko finale u kome je jurio brejk u 5. setu, borba bukvalno do poslednjeg atoma snage u najduzem finalu u istoriji, osvojen 3 GS u nizu.

        2013. - Jos jedan klasik, ovog puta sa Vavrinkom u 1/8 finala, demoliranje Ferera u polufinalu, dosta napeto finale protiv Marija, do sredine treceg seta bez brejka. Prvi igrac u Open eri koji je osvojio 3. uzastopna AO. Izjednacio se sa Edbergom i Bekerom po broju GS trofeja.

        2015. - Opet 5 setova sa Vavrinkom, ovog puta u polufinalu, u finalu protiv naspanovanog Marija, od sredine treceg seta bez izgubljenog gema do kraja meca. Izjednacio se sa Konorsom, Lendlom i Agasijem po broju GS trofeja, postao rekorder AO u Open eri.

        2016. - 100 neiznudjenih protiv Simona u 1/8 finala, blic krig protiv Federera u polufinalu, rutiniranje "dezurnog krivca" Marija u finalu i opet vezana 3 GS u nizu. Dostignut Borg po broju GS trofeja.

        2019. - Najdominatnija pobeda nad Nadalom na nekom GS i fantasticna igra u finalu, opet osvojena 3 GS u nizu, prestigao Samprasa po broju GS trofeja. Postao najtrofejniji igrac u istoriji na AO.

        2020. - Poslednji duel sa Federerom, preokret u finalu protiv Tima.

        2021. - Povreda protiv Frica u trecem kolu i ipak pobeda u 5. setu, vrlo napet mec u 1/4 finalu protiv Zvereva, koji dobija u TB cetvrtog seta, i rapsodija u finalu proitv Medvedeva.

        2023. - Povratak u Australiju odakle je godinu dana ranije bio deportovan kao osoba koja "uznemirava" javnost svojim prisustvom, sa vrlo malo podrske medju kolegama. Povreda noge uoci turnira, koja se "rasplamsala" u drugom i trecem kolu, prezivljen TB protiv Dimitrova i onda do kraja ciscenje svih rivala i suverno osvojena 10. titula u Melburnu. Izgubljen samo 1 set.

        Koja vam se titula posle svega cini najvaznija, a koja je najupecatljivja? Koji turnir je najbolje odigrao? Koja titula vam je najdraza?
        2012.godina protiv Nadala, za mene najvažniji osvojeni Slem. Najbolji Nadal na betonu ikada u tom meču. Pri tom, vodio je 1-0, i vraćao se na 2-2 i imao brejk u 5.setu. Ne znam kako je Novak uopšte dobio taj meč. To mi je najdraži trofej od svih Slemova. Ovo ostalo je sve nebitno. Doduše, za 2020.godinu. slabo si i kratko naveo preokret protiv Thiema. To je meč kojeg sam se najviše plašio. Mislio sam da nema povratka. Takođe i tu najbolji Thiem u karijeri. Pri tome u 2019.god Thiem ga dobija u svim mečevima i to svim važnim, polufinale RG, Nitto, bio mu je ušao u glavu. Baš je Dominik bio na vrhuncu.

        Ipak ima tu mečeva gde je Novak demonstrirao tenis kakav nije viđen a to su polufinale protiv Ferera 2013.godine, polufinale protiv Luke Puia 2019.godine, 4.kolo sad protiv De Minora.

        Comment


        • Originally posted by Ljubitelj tenisa View Post
          Doduše, za 2020.godinu. slabo si i kratko naveo preokret protiv Thiema. To je meč kojeg sam se najviše plašio. Mislio sam da nema povratka. Takođe i tu najbolji Thiem u karijeri. Pri tome u 2019.god Thiem ga dobija u svim mečevima i to svim važnim, polufinale RG, Nitto, bio mu je ušao u glavu. Baš je Dominik bio na vrhuncu
          Nisam hteo puno da detaljisem, ali taj mec je bas velika pobeda. Lepo si primetio, Novak je u tom trenutku imao velikih problema sa Timom, prethodne godine je izgubio na RG u produzetku petog seta, u Londonu na ATP Finalu mu je Austrijanac "ukrao" pobedu u TB treceg seta, cak i trijumf Novaka u Madridu je bio na misice u dva TB. Bas nezgodan protivnik za Novaka, uz to u najboljoj formi na betonu u zivotu i mentalno izuzetno cvrst (dobio protiv Nadala i Zvereva 5 TB u prethodna dva meca). Kada je krenuo da vezuje brejkove u trecem setu, ja sam se sledio i stvarno sam pomislio da ode mec, ukoliko se Novak brzo ne pregrupise. Srecom vec je ta zavrsnica treceg seta dala nadu da se moze do preokreta, a do kraja je Novak bio maestralan, u petom se osecalo da ce da napravi brejk. Do tog meca Novak nikada nije uspeo da se vrati posle 1-2 u setovima u GS finalu, 6 puta je izgubio i 4. set, a samo protiv Marija na USO je izborio peti, ali do pobede nije mogao. Velika pobeda Novaka, koja je nekako uvek u senci i ne govori se puno o njoj.
          Non-Calendar Year Grand Slam - Stands alone
          Holding all 4 Majors titles on 3 different surfaces at once - Stands alone
          30 consecutive match wins - Stands alone
          3+ consecutive finals in all 4 Majors - Stands alone
          Australian Open 3 consecutive titles - Stands alone

          Comment


          • Originally posted by Milutinov Tata View Post

            Nisam hteo puno da detaljisem, ali taj mec je bas velika pobeda. Lepo si primetio, Novak je u tom trenutku imao velikih problema sa Timom, prethodne godine je izgubio na RG u produzetku petog seta, u Londonu na ATP Finalu mu je Austrijanac "ukrao" pobedu u TB treceg seta, cak i trijumf Novaka u Madridu je bio na misice u dva TB. Bas nezgodan protivnik za Novaka, uz to u najboljoj formi na betonu u zivotu i mentalno izuzetno cvrst (dobio protiv Nadala i Zvereva 5 TB u prethodna dva meca). Kada je krenuo da vezuje brejkove u trecem setu, ja sam se sledio i stvarno sam pomislio da ode mec, ukoliko se Novak brzo ne pregrupise. Srecom vec je ta zavrsnica treceg seta dala nadu da se moze do preokreta, a do kraja je Novak bio maestralan, u petom se osecalo da ce da napravi brejk. Do tog meca Novak nikada nije uspeo da se vrati posle 1-2 u setovima u GS finalu, 6 puta je izgubio i 4. set, a samo protiv Marija na USO je izborio peti, ali do pobede nije mogao. Velika pobeda Novaka, koja je nekako uvek u senci i ne govori se puno o njoj.
            I izdržao je Dominik do USO, uzeo Slem. Vratio se od 0-2 do 3-2 protiv Zvereva i onda kraj karijere maltene. Tako to izgleda kad igraš atomski tenis u smislu udaraš jako. Nadam se da se neće isto desiti i Alcarazu. Dominik je mnogo polagao u jačinu udarca. Nijedan takav igrač ništa nije uradio. Maltene ništa. Veliki su to uspesi ali ugasio se kad je trebao da doživi prajm. Imao je savršen kick servis.

            Comment


            • Originally posted by tuta bugarin
              zamoljet sam
              aod jednoga uvažetoga koleze
              koji već duže vremena pokušava dase ovde rengictruje
              al bezuspešno
              neće
              nebi bog jokin
              neide pa neide
              pameje lepo zamolijo
              diskopiram i dobjavim njegovo stručno mišljenje
              odovim poclednjim novakovim uspesima
              asve po pitanju temisa
              i teniskih utaknica
              pa
              evevi:

              “ jedan drugi Gojko:

              A da sam ja neki baja ja bi ovoj gospođi drugarici gaganoj zabranijo da se iščim drugim bavi i petlja, nego samo da otvara teme od grand slemovima. More i unaprijed, ne branim ni to, čisto da ne okasni pa da je neki baksuz ne pretekne pa sve izbaksuzira. Evo već sad bi mogla ako uvati vremena otvoriti i Rolangaros i Vimbldon, oba odjednom da se ne muči dvaput. Pa kad pootvara još sedam – osam takvije tema, kolko nam treba do tridesetog slema, poslije more komotno u pemziju. Ili na selo. Ili na more. Ma đe god oće. Mislim neđe na odmor. Mislim gagana.
              Ma ne branim ja da ona otvara i poslije toga, i do trijes' ipetoga slema ako baš oće, nego sve nešto kontam da bi bilo lijepo nekad da žena malo i odmori, ali još ništa dok ne dođemo do tog tridesetoga grend slema. Prije toga da ni ne sanja o tome odmoru i slično. To ođe ne pali. To ne odobravamo nikako, odma ćemo se na nju naljutiti. Pa onda ona neka vidi kako je to. Mislim gagana.

              Piše: Gojko, ali ne onaj, nego skroz jedan drugi “


              a
              eskluzivno zavas vi prenosu vaš
              lutajući reporter tuta bugarin
              jaron

              toes taj jedan drugi Gojko dabome
              nikako nemore da natotrlji kako dase rengictruje


              Gagana, o tome ti pričam
              "My body feels great. I mean, it´s only five hours"

              Comment


              • Podneo je molbu za ulazak u SAD. Medijski je malo ispraćeno, tako možda i bude nešto.

                Comment


                • Originally posted by Ljubitelj tenisa View Post
                  Podneo je molbu za ulazak u SAD. Medijski je malo ispraćeno, tako možda i bude nešto.
                  Glup potez.

                  Comment


                  • Originally posted by tuta bugarin
                    zamoljet sam
                    aod jednoga uvažetoga koleze
                    koji već duže vremena pokušava dase ovde rengictruje
                    al bezuspešno
                    neće
                    nebi bog jokin
                    neide pa neide
                    pameje lepo zamolijo
                    diskopiram i dobjavim njegovo stručno mišljenje
                    odovim poclednjim novakovim uspesima
                    asve po pitanju temisa
                    i teniskih utaknica
                    pa
                    evevi:

                    “ jedan drugi Gojko:

                    A da sam ja neki baja ja bi ovoj gospođi drugarici gaganoj zabranijo da se iščim drugim bavi i petlja, nego samo da otvara teme od grand slemovima. More i unaprijed, ne branim ni to, čisto da ne okasni pa da je neki baksuz ne pretekne pa sve izbaksuzira. Evo već sad bi mogla ako uvati vremena otvoriti i Rolangaros i Vimbldon, oba odjednom da se ne muči dvaput. Pa kad pootvara još sedam – osam takvije tema, kolko nam treba do tridesetog slema, poslije more komotno u pemziju. Ili na selo. Ili na more. Ma đe god oće. Mislim neđe na odmor. Mislim gagana.
                    Ma ne branim ja da ona otvara i poslije toga, i do trijes' ipetoga slema ako baš oće, nego sve nešto kontam da bi bilo lijepo nekad da žena malo i odmori, ali još ništa dok ne dođemo do tog tridesetoga grend slema. Prije toga da ni ne sanja o tome odmoru i slično. To ođe ne pali. To ne odobravamo nikako, odma ćemo se na nju naljutiti. Pa onda ona neka vidi kako je to. Mislim gagana.

                    Piše: Gojko, ali ne onaj, nego skroz jedan drugi “


                    a
                    eskluzivno zavas vi prenosu vaš
                    lutajući reporter tuta bugarin
                    jaron

                    toes taj jedan drugi Gojko dabome
                    nikako nemore da natotrlji kako dase rengictruje
                    😂😂😂😂
                    Naravno,otvaram sve slemove .

                    Comment


                    • Originally posted by Larisa View Post



                      Gagana, o tome ti pričam
                      Hoću,hoću ne brinite.🤣🤣🤣

                      Comment


                      • Originally posted by Milutinov Tata View Post
                        Evo krace rekapitulacije svih osvojenih AO, mozda sam i izostavio koji bitan detalj, pa slobodno dopunite:
                        ...
                        Koja vam se titula posle svega cini najvaznija, a koja je najupecatljivja? Koji turnir je najbolje odigrao? Koja titula vam je najdraza?
                        Kad ovako sve lepo obuhvatiš prođe emocija da smo sve ovo zajedno proživljavali. Bilo je, ruku na srce, prelepo svih ovih godina. priča se nastavlja, svakako.

                        Što se tiče pobeda, najdraže su mi one kad protivnik bez dlake na jeziku i potpuno iskreno izjavi da nikad nije video, niti je igrao tenis sa osobom koja je na tako visokom nivou. Tu se sva priča završava.



                        Comment


                        • Sutra konferencija posle treninga. U 13h, napolju verovatno, bez konferencijske sale. Viško je juče u Wish and GO rekao da se zna da li Novak ide u Ameriku ili ne, samo da će pustiti Novaka da on to sam objavi sutra. Vrlo verovatno da Novak ne ide i nije dobio dozvolu za ulazak. Da jeste dobio, pre bi ipak to bilo na organizatoru da objavi a ne na igraču. Tako da odgovor je verovatno NE.

                          Što je naravno i bolje. Biće vremena da se lepo uvežba za šljaku. Treba videti i protivnici kakvi će biti na šljaci. Kakav će biti ranking Nadalu. Kakvu formu će Alcaraz da dostigne.

                          EDIT: Neverovatno kako je to, Nadal je 95% slučajeva bio spreman za taj turnir. I uvek osvoji. Bukvalno tračak nade nema da ako je on na turniru da neko može da ga izbaci. Da ne može bar malo slabije da odigra. Da Novak ima neku šansu.

                          Za Novaka ne valja ni da igra previše turnira. A igraće ih. Igraće i Monte Carlo i Banjaluku, Madrid i Rim. Četiri pripremna turnira za Slem su previše. Ali šljaka jeste jako zahtevna. Dobra stvar je što praktično se svodi na 3 igrača. Alkaraz, Novak i Nadal. Može i Stefanos.

                          Prognoziram finale Đoković - Alcaraz. Carlos bi u eventualnom meču razbio Nadala.
                          Last edited by Ljubitelj tenisa; 21-02-23, 13:22.

                          Comment


                          • Size danasnje KZS:

                            - znaci mu sto je izjednacio rekord Stefi Graf, ali broj 1 mu nije prioritet, ako dodje kao posledica odlicnih igra super, nece ga juriti po svaku cenu.

                            - ceni Alkaraza, ali smatra da mu je najveci rival i dalje Nadal.

                            - povreda je sanirana, skoro je na 100% sto se tice inteziteta na treningu i odlucio je sa timom da ide u Dubai, sutra putuje.

                            - odluka u vezi Mastersa u SAD je jos u procesu, on ne moze da utice na to, nada se najboljem, znaci mu podrska direktora turnira u IV i Majamiju.

                            - igrace u Banja Luci, nada se da ce do pocetka turnira biti sve uradjeno sta treba, ovo je poslednja godina da imaju pozajmljenu licencu.

                            - pre toga ce igrati u Monte Karlu i nada se da ce sada bolje poceti sezonu na sljaci nego prethodnih godina. Sa timom ce odluciti u vezi igranja Madrida i Rima.

                            - na RG bi voleo sa Nadalom da igra finale

                            - USO je predaleko da bi o njemu sada razmisljao, ali se nada da ce moci da igra, jer je osetio posebnu vezu sa publikom tokom 2021.

                            Sto se sljake tice verujem da ce proceniti nakon Banja Luke da li da igra oba Mastersa ili samo Rim. Videh da su ove godine zrebovi za oba sa 96 igraca sto znaci po mec vise na svakom turniru. Oba turnira su "rastegli" pa ce zajedno trajati kao IV i Majami otprilike. Madrid pocinje 5 dana nakon Banka Luke, koja se igra odmah nakon Monte Karla. U teoriji ako igra sva 4 to moze biti skoro 20 meceva, sto je bas mnogo. Opet nikada se ne zna koliko daleko ce ici, pa verujem ako u Monte Karlu i Banja Luci odigra 8-9 meceva da ce propustiti Madrid.
                            Non-Calendar Year Grand Slam - Stands alone
                            Holding all 4 Majors titles on 3 different surfaces at once - Stands alone
                            30 consecutive match wins - Stands alone
                            3+ consecutive finals in all 4 Majors - Stands alone
                            Australian Open 3 consecutive titles - Stands alone

                            Comment


                            • Kako nas je Viško ukanalio. Rekao je kako se zna odluka za Ameriku a ispade kao da je proces u toku. Haha. Ko zna šta je u pitanju. Ne znam kako Novaku uopšte odgovara da u ovom sadašnjem trenutku ne zna svoj raspored.

                              Comment


                              • Ne znam, po meni, tresla se gora, rodio se miš.

                                Mislim, u medijima je najavljivana ta konferencija, ja sam mislio da će da objavi snimke sa AO 21 i 23 da baci dušmanima u oko rezultate. Ovako ispade kao najobičniji intervju posle meča. Povreda je sanirana skoro 100% je jedina vest meni.
                                Što se IW i Majamija tiče, ja lično mislim da je to namerno neka misterija zbog sponzora, da oni ne gube pare nekako ako ovaj ne igra. Tako nekako. Da njemu lično nije jasno da nema ništa od toga, to ne mogu da svarim, ako je tako, lik je baš baš samopouzdan.

                                Takođe ova priča oko Madrida i Rima. Proširuje se žreb, spomenuto je već, da igra oba je samoubistvo, prošle godine je to radio zbog bodova i trebalo mu je da igra, ove je to totalno samoubistvo, ako bude išao u NJujork, treba da dođe isceđen, šta?
                                Oba mastersa samo ako bude rano ispadao u MC/Banjaluci.

                                Comment

                                Working...
                                X