Announcement

Collapse
No announcement yet.

Nole, idi u peršun!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by Ljubitelj tenisa View Post

    Razumem da si ti gledao mnoge tenisere, i stare i nove šampione. Ali to što ti pišeš, sve ukupno nije bitno. Jednostavno nove generacije su bolje od prethodnih. Sport je kvalitetniji u svojoj suštini. Iskreno gledajući, malo nije uporedivo teniske opreme itd. ali to opet i nije bitno. Jednostavno vreme će sve da pojede a rekordi će da ostanu. I tada Novak će biti najbolji u istoriji.

    Ako sve svi slažu da je prethodnih 15 godina zlatna era tenisa i da u njoj igra najviše najboljih igrača i da je konkurencija najveća, onda je Novak najbolji u istoriji. Rod Lejver čovek igrao tenis na nekom nižerazrednom nivou kada se uporedi sa ovim danas? Koliko su trajali ti mečevi? Koliko je on trenirao? Koliko je drugih obaveza imao? Koliko je bilo teško dostići njegove rezultate? Nije bilo teško ako si bio dovoljno kvalitetan igrač. Tada je bilo dovoljno da se manje trenira za prilično dobre rezultate. Sada trening mora da ti bude kvalitetniji od izdanja na meču. Svakog dana moraš da budeš na svojih 90-100% da bi imao rezultate Đokovića, Nadala ili Federera.

    Koliki pritisak je trpeo Rod Lejver? Zašto Borg nije u konkurenciji za najboljeg? Zato što nije izdržao pritisak.

    Ne gleda se prajm od 4 godine, gleda se cela karijera, gledaju se rekordi, gledaju se protivnici u karijeri.

    Mislim ne znam zašto produžavaš diskusiju, Ako imaš tri igrača sa 20+ Slemova, onda je to merilo da se odluči ko je najuspešniji u istoriji.
    Ono što on , ja mislim, hoće da kaže je da ere nije moguće porediti, zapravo, nije ih ni fer porediti. Naravno da su ovi danas najbolji, kada se lako i brzo putuje, AO nisu mnogi ni igrali nekada, medicina je svetlosnim godinama ispred one od pre 40, 50 godina, tehnologija svega, od snimaka, analiza, statistika, usporenih snimaka, reketa, žica itd. , itd.

    Drugo teniseri igraju onoliko koliko im je potrebno. Ko zna kakav bi bio Federer da je ranije promenio glavu reketa, on je valjda do sredine 2014. ili ustvari, 2013. igrao sa glavom od 90 kvadr. inča. Nivo u njegovoj eri 2004. -2007. je bio tačno toliki da dominira tadašnje tenisere. Novak je razvio nivo koji je imao upravo jer je morao da bi se izborio sa Rafom i Rodžerom. Inače da su mu konkurencija bili Medvedev, Zverev, Tim u najboljem dosada viđenom izdanju, ne bi igrao tako dobro, ne bi bilo potrebe. Kao što Lejveru nije bilo potrebnno da igra današnji atomski tenis. Da ne pominjem da su i podloge bile drugačije, sve trava sem RG-a, pa posle podloge koje su bile veoma drugačije po svojstvima, danas(ne bukvalno, u zadnjih 15+ god.) može Rafa da igra isti stil svuda i da osvoji sve slemove.

    Lako je reći da su ovi danas najbolji ikada kad imaju najbolje uslove i jasne uniformne standarde. Za 30 godina može Kina/Azija da dobije slem da ih bude 5, pa da za 40 godina bude neko ko će imati 32 slema. Pritom možda se slemovi budu igrali na dva dobijena seta ili skrate setove do 4 osvojena gema kao na ATP next gen finals. Ili do 5 osvojenih gemova.

    Comment


    • Originally posted by Kule View Post

      Ono što on , ja mislim, hoće da kaže je da ere nije moguće porediti, zapravo, nije ih ni fer porediti. Naravno da su ovi danas najbolji, kada se lako i brzo putuje, AO nisu mnogi ni igrali nekada, medicina je svetlosnim godinama ispred one od pre 40, 50 godina, tehnologija svega, od snimaka, analiza, statistika, usporenih snimaka, reketa, žica itd. , itd.

      Drugo teniseri igraju onoliko koliko im je potrebno. Ko zna kakav bi bio Federer da je ranije promenio glavu reketa, on je valjda do sredine 2014. ili ustvari, 2013. igrao sa glavom od 90 kvadr. inča. Nivo u njegovoj eri 2004. -2007. je bio tačno toliki da dominira tadašnje tenisere. Novak je razvio nivo koji je imao upravo jer je morao da bi se izborio sa Rafom i Rodžerom. Inače da su mu konkurencija bili Medvedev, Zverev, Tim u najboljem dosada viđenom izdanju, ne bi igrao tako dobro, ne bi bilo potrebe. Kao što Lejveru nije bilo potrebnno da igra današnji atomski tenis. Da ne pominjem da su i podloge bile drugačije, sve trava sem RG-a, pa posle podloge koje su bile veoma drugačije po svojstvima, danas(ne bukvalno, u zadnjih 15+ god.) može Rafa da igra isti stil svuda i da osvoji sve slemove.

      Lako je reći da su ovi danas najbolji ikada kad imaju najbolje uslove i jasne uniformne standarde. Za 30 godina može Kina/Azija da dobije slem da ih bude 5, pa da za 40 godina bude neko ko će imati 32 slema. Pritom možda se slemovi budu igrali na dva dobijena seta ili skrate setove do 4 osvojena gema kao na ATP next gen finals. Ili do 5 osvojenih gemova.
      Nemaju samo najbolje uslove. Imaju i najteže. Pritisak je ogroman. Pre nije bio toliki. Sistem bodovanja je najteži za postavljanje rekorda. Profesionalizam je veći. Obaveze su veće, sponzori, navijači, reklame. To je sve mnogo teže.

      Borg nije podneo pritisak, završio je karijeru. Kako on uopšte može da dolazi u diskusiju? Nije izdržao, znači nije najbolji. Ako on nije izdržao pritisak tadašnji, kako ga izdržavaju ovi danas? Kakav je onda pritisak imao Rod Lejver?

      Svi ostali nisu ni do kolena ovoj trojici a Novak je od te trojice najbolji.

      On je najbolji u istoriji sporta. Najbolji koji je ikad uzeo reket u ruke. I ja zaista ne vidim razlog za raspravu.
      Last edited by Ljubitelj tenisa; 31-01-23, 11:12.

      Comment


      • 3 cm pucanje mišića. Od istegnuća do pucanja. Zadnja loža. Još se ne zna koji mišić. Nije tetiva iako ovi balvani nepismeni na portalima pišu da je tetiva.

        Comment


        • Originally posted by Ljubitelj tenisa View Post
          3 cm pucanje mišića. Od istegnuća do pucanja. Zadnja loža. Još se ne zna koji mišić. Nije tetiva iako ovi balvani nepismeni na portalima pišu da je tetiva.

          A imaš izvor? (Sve ti verujem, samo bi htela da pročitam)
          "My body feels great. I mean, it´s only five hours"

          Comment


          • Originally posted by Larisa View Post

            A imaš izvor? (Sve ti verujem, samo bi htela da pročitam)
            https://www.b92.net/sport/australian...nav_id=2282832

            Za sada samo ovo.


            EDIT:

            Evo kako to može da izgleda.

            https://sportsclinicnq.com.au/hamstring-tear/


            https://www.netmeds.com/health-libra...-and-treatment

            https://www.orchardhealthclinic.com/...g-tear-strain/

            Attached Files
            Last edited by Ljubitelj tenisa; 01-02-23, 12:47.

            Comment


            • Na žalost znam kako izgleda,sin mi je imao rupturu od 4 cm na listi.Morao je na operaciju.😬

              Comment


              • Zvuči jezivo… Prosto je neverovatno da je nastavio sa takmičenjem, osvojio slem uz fantastičnu igru, a usput je delovalo da je noga sve bolje i bolje… Nisam sigurna da, ma koliko napredne i učinkovite bile sve te terapije tokom turnira, je povreda sad “prevazidjena”, i bez daljeg lečenja i mirovanja može jednostavno da nastavi da igra?
                "My body feels great. I mean, it´s only five hours"

                Comment


                • Nešto malo vedrije
                  "My body feels great. I mean, it´s only five hours"

                  Comment


                  • Originally posted by Larisa View Post
                    Zvuči jezivo… Prosto je neverovatno da je nastavio sa takmičenjem, osvojio slem uz fantastičnu igru, a usput je delovalo da je noga sve bolje i bolje… Nisam sigurna da, ma koliko napredne i učinkovite bile sve te terapije tokom turnira, je povreda sad “prevazidjena”, i bez daljeg lečenja i mirovanja može jednostavno da nastavi da igra?
                    Izgleda da je dr. Marijana to rešila

                    Comment


                    • Ne sekirajte se, sad će stručnjaci da nam objašnjavaju kako je nemoguće da se to postigne jer su oni to isto imali i nisu mogli ni da ustanu iz kreveta i kako je snimak verovatno lažan, jer ako je Novak muljao nešto sa kovid testovima, mora da je muljao i sa ovime.

                      Comment


                      • Sad sam baš googlao malo, na youtube ima meč Rod Laver vs Tony Rouche iz 1969.god.

                        Da mi oprostite na rečniku, al ljudi nemojte da se zajebavamo. Ovo je neki drugi sport, i taj sport treba nazvati servis-volej. Poen se završava posle 2 udarca.

                        Eto, najpravednije bi bilo reći da je npr. Rod Laver bio najveći šampion tog sporta koji bismo nazvali servis-volej. Ovo sam ja nazvao ovako. Ali pošto zaista pripadaju istom sportu, ovi ljudi ne mogu ni da budu u konkurenciji za najboljeg igrača ikada.

                        Comment


                        • Slično je bilo i 80-90-tih, muški tenis je uglavnom bio dosadniji od ženskog, poeni su bili kraći i brži, bum-bum gotovo
                          Ali su žene tog zlatnog doba bile teniserke kakvih od Serene, Maše i Azarenke više nema, a velika rivalstva i kvalitet njihovog tenisa je bio izvznredan (Mo, Štefi, Arantxa, Gabriela, Hingis…. Da ih ne nabrajam). Eto nije me sramota da priznam da nemam pojma koja influenserka je osvojila ovogodišnji AO (Sabalenka?) Pročitah pre neki dan čisto da budem obaveštena, neću da proveravam, ma ne mogu imena da im popamtim, samo se menjaju, žali bože trofeja. Vratite nam ženski tenis!!!
                          "My body feels great. I mean, it´s only five hours"

                          Comment


                          • o kako se slabo piše na forumu...kao da je osvojio brčko open, a ne 22. GS.
                            dajte ljudi, šta vam je, uživao sam čitajući vaše analize, prognoze, paralele...
                            novaku čestitke, vama pozz

                            Comment


                            • Ostale su samo mrvice otkad nas je Olja napustila....................................

                              Comment


                              • Originally posted by Nesic View Post
                                Ostale su samo mrvice otkad nas je Olja napustila....................................
                                Ajde ajde. Zasucimo rukave i nastavimo tamo gde je ona stala. Sigurno ne bi htela da se ovo raspadne. Potrajaće forum dok traje i Noletova karijera. Posle toga će verovatno biti kraj. Osim ako nam Bog ne podari nekog asa, vrednog praćenja. Da bar bude standardni top 10.

                                Comment

                                Working...
                                X