Announcement

Collapse
No announcement yet.

Nole, idi u peršun!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Srdjan je bio neoprezan iz ciste dosade. Novak je to majstorski izgladio. Doduse, nije bilo medijske zelje da se eksploatira jer tenis dana treba Novaka. Nema Federera, nema Nadala. Mnogi kreatori teniskog mnjenja poput Viladera se povoljnije izrazavaju nego ikada. Da li je sve skupa imalo odraza na Novaka? U prvom setu protiv Pola je bio ocajan. Daleko najlosiji set ove godine. Protiv Pola se pokazalo i da nema konndicije.

    Protiv Cicipasa ne bih ocekivao da presudjuje kondicija, ali Stefanos igra najbolji tenis u karijeri i moze da bude bitno tezi mec od ocekivanog. Puno zavisi da li ce Cicipas puknuti tj. posumnja u sebe. On odlicno servira i tesko ga je brejknuti. Novk moze biti puno bolji i imati problem da ga brejkne. Onad dolazi nervoza itd. Nadam se da ce Novak od starta biti pravi a ne kao protiv Pola.

    Comment


    • Originally posted by NI View Post
      Srdjan je bio neoprezan iz ciste dosade. Novak je to majstorski izgladio. Doduse, nije bilo medijske zelje da se eksploatira jer tenis dana treba Novaka. Nema Federera, nema Nadala. Mnogi kreatori teniskog mnjenja poput Viladera se povoljnije izrazavaju nego ikada. Da li je sve skupa imalo odraza na Novaka? U prvom setu protiv Pola je bio ocajan. Daleko najlosiji set ove godine. Protiv Pola se pokazalo i da nema konndicije.

      Protiv Cicipasa ne bih ocekivao da presudjuje kondicija, ali Stefanos igra najbolji tenis u karijeri i moze da bude bitno tezi mec od ocekivanog. Puno zavisi da li ce Cicipas puknuti tj. posumnja u sebe. On odlicno servira i tesko ga je brejknuti. Novk moze biti puno bolji i imati problem da ga brejkne. Onad dolazi nervoza itd. Nadam se da ce Novak od starta biti pravi a ne kao protiv Pola.
      Ne preteruj. Novak ima kondicije. Spreman je. Ne može da nema kondicije na Slemu. Niti kondicija tek tako može da se izgubi.

      Šta je Novak pokazao nema veze sa onim što će biti sutra. Stefanos igra najbolje, posle Novaka. Od Mubadale je u strašnoj formi. Ali ispustiti 2 0, do 2 2 protiv Sinnera... To nije dobar indikator, za njega. Za nas jeste.

      Ovakva priča je bila i 2021.god, Medvedev ovo, Medvedev ono. I onda 7 5, 6 2, 6 2.

      Comment


      • Originally posted by Ljubitelj tenisa View Post

        Ne preteruj. Novak ima kondicije. Spreman je. Ne može da nema kondicije na Slemu. Niti kondicija tek tako može da se izgubi.

        Šta je Novak pokazao nema veze sa onim što će biti sutra. Stefanos igra najbolje, posle Novaka. Od Mubadale je u strašnoj formi. Ali ispustiti 2 0, do 2 2 protiv Sinnera... To nije dobar indikator, za njega. Za nas jeste.

        Ovakva priča je bila i 2021.god, Medvedev ovo, Medvedev ono. I onda 7 5, 6 2, 6 2.
        I ja se slažem sa tobom.😊

        Comment


        • Sto se tice kondicije ne pretjerujem. To se vidjelo protiv super spremnog Pola. Pola ima kondiciju kakvu je Novak imao prije 10 godina. Novak to zna, zato je toliko radi na poboljsanju svog napada. Kad su pitali Pola sto ga je najvise iznenadilo kod Novaka, odgovor je bio - kvalitet drugog servisa.

          Nema slicnosti sa Medvedevom od prije 2 godine. Medvedevov najvisi nivo je visi od Cicipasovog, Medvedev je usao u finale dobivsi 3 od 4 meca koji su prethodili finalu. Cicipas ulazi u finale izgubivsi 9 zadnjih meceva protiv Djokovica. Medvedev je imao igru koja mu je donosila uspjeha protiv Novaka. Novak je pobijedio onako lako jer je promijenio sopstvenu igru. Tsitsipas jos nije nasao nacina da parira Novaku. Prije meca sa Medvedevom, kladionice su davale 53% sansi Novaku, pred sutrasnji mec daju 80%. Tesko da ima slicnosti.

          Pred sutrasnji mec brinu:
          *to sto je Novak malo trenirao zbog povrede
          *malo me brine kondicija
          *malo me brine povreda, da kucnem u drvo
          *Cicipas nema sto da izgubi, moze da bude opusten, Medvedev je ocekivao da pobijedi

          Cicipas je los u zatvranju meca. To se ponovo pokazalo protiv Sinera i jos vise protiv Hacanova. Ali ja ne bih zeli da Cicipas uopste dodje u poziciju da zatvra mec.

          Comment


          • Originally posted by NI View Post
            Sto se tice kondicije ne pretjerujem. To se vidjelo protiv super spremnog Pola. Pola ima kondiciju kakvu je Novak imao prije 10 godina. Novak to zna, zato je toliko radi na poboljsanju svog napada. Kad su pitali Pola sto ga je najvise iznenadilo kod Novaka, odgovor je bio - kvalitet drugog servisa.

            Nema slicnosti sa Medvedevom od prije 2 godine. Medvedevov najvisi nivo je visi od Cicipasovog, Medvedev je usao u finale dobivsi 3 od 4 meca koji su prethodili finalu. Cicipas ulazi u finale izgubivsi 9 zadnjih meceva protiv Djokovica. Medvedev je imao igru koja mu je donosila uspjeha protiv Novaka. Novak je pobijedio onako lako jer je promijenio sopstvenu igru. Tsitsipas jos nije nasao nacina da parira Novaku. Prije meca sa Medvedevom, kladionice su davale 53% sansi Novaku, pred sutrasnji mec daju 80%. Tesko da ima slicnosti.

            Pred sutrasnji mec brinu:
            *to sto je Novak malo trenirao zbog povrede
            *malo me brine kondicija
            *malo me brine povreda, da kucnem u drvo
            *Cicipas nema sto da izgubi, moze da bude opusten, Medvedev je ocekivao da pobijedi

            Cicipas je los u zatvranju meca. To se ponovo pokazalo protiv Sinera i jos vise protiv Hacanova. Ali ja ne bih zeli da Cicipas uopste dodje u poziciju da zatvra mec.
            Definicija kondicije je izdržljivost na određenom nivou fizičke spremnosti. Novak jeste spreman i ima kondicije. To što on nema protivnika koji može da svojom igrom prikaže Novakovu kondiciju, ne znači da Novak nema kondicije. To što je Pol radio zove se brzina. Pritom, svi ga hvale da ima top10 rad nogu. Stefanos je all court igrač i svi udarci su mu odlični a nijedan super kvaliteta. Dok su Novaku svi super kvalitteta a jedan solidan.

            Pišeš kao da te je strah. Respekt je u redu. Ne vidim razlog za strah.

            Novak i Stefanos nisu nikad igrali na hardu, na Slemu.

            Ima sličnosti sa Medvedevim jer je hype bio kako je prejak, 20 pobeda za redom na hardu bla bla. I nije istina da je Novak promenio nešto u tom finalu. Ništa nije promenio. Dobio ga je sa baseline-a. Tek posle USO 2021 krenuo taktikom izlaska na mrežu.

            Comment


            • Originally posted by Ljubitelj tenisa View Post

              Definicija kondicije je izdržljivost na određenom nivou fizičke spremnosti. Novak jeste spreman i ima kondicije. To što on nema protivnika koji može da svojom igrom prikaže Novakovu kondiciju, ne znači da Novak nema kondicije. To što je Pol radio zove se brzina. Pritom, svi ga hvale da ima top10 rad nogu. Stefanos je all court igrač i svi udarci su mu odlični a nijedan super kvaliteta. Dok su Novaku svi super kvalitteta a jedan solidan.

              Pišeš kao da te je strah. Respekt je u redu. Ne vidim razlog za strah.

              Novak i Stefanos nisu nikad igrali na hardu, na Slemu.

              Ima sličnosti sa Medvedevim jer je hype bio kako je prejak, 20 pobeda za redom na hardu bla bla. I nije istina da je Novak promenio nešto u tom finalu. Ništa nije promenio. Dobio ga je sa baseline-a. Tek posle USO 2021 krenuo taktikom izlaska na mrežu.
              Da mali me je strah, ne poricem. Strah me od sindroma Vavrinke. Vavrinka je bitno bolji igrac od Cicipasa, ali je Novak prije tog finala bio veliki favorit, doduse manji nego protiv Cicipasa. Strah me je da ce Novak krenuti sporo. U 4 zadnja slem finala izgubio prvi set. Protiv Beretinija i Kirjosa je na kraju bilo nebitno. Protiv Cicipasa se izvukao poslije mnogo muke. Protv Medvedeva je lako izgubi.

              U mojim ocima sutrasnji mec nema slicnosti sa mecom protiv Medvedevom.

              Novak je jako promijenio igru u finalu prije 2 godine. Dobijo je Medvedeva sa osnovne, ali je jako rano prelazio u napad.

              Comment


              • U svakom njihovom finalnom meču Novak je pokazao poseban nivo tenisa odnosu na meč koji nije finale. Ma Rolan Garosu ga je Novak pustio 2 seta i onda zaigrao. To se videlo iz aviona. Stefanos je ispucao najbolju igru i onda glatko izgubio. U Rimu, prvi set 6 0 dobio Novak, pa oduzeo gas. Dubai rutinski 6 3, 6 4. Ali ovo je Slem.

                Comment


                • Nije ga Novak pustio u Parizu. Sporo je usao u mec, bio je ispraznjen poslije meca sa Nadalom, Cicipas je to iskoristio. Potom je Novak digao nivo i postupno ga slomio.

                  Tacno je da je slem razlicit. Prvo, zbog vaznosti a potom i zbog duzine. Novak moze lakse da drzi visoki nivo nego Cicipas, znaci odgovara mu mec na tri dobijena. Ne vidim da ce Cicipas ici na Novakovu slabiju kondiciju kad bi mec na tri dobijena bio prednost za njega. Sto se tice zadnjih meceva, Cicipas ih nije uvijek lako gubio, tj Novak je morao da se dobro oznoji u nekim od njih. Cicipas je u boljoj formi nego ikada. Ne samo to, igra zrelije nego ikada. Mnogi su poceli da vuku paralele sa Samrasom. Moram priznati da i mene povreno podsjeca na Pita.

                  Kad se sve sabere, Novak je veliki favori, ali strah ostaje, bar kod mene. Strah me je da se Cicipas opusti, da ima ludi serverski dan itd.
                  Last edited by NI; 28-01-23, 15:52.

                  Comment


                  • Svi oni imaju serverske dane dok ne naiđu na Novakov ritern.
                    Ono što sam ja primijetila kod Civipasa jeste kik servis na bekend protivnika.Tu bi možda moglo da bude problema.
                    I ja imam tremu🥶🥶🥶ali možete zamisliti kako je Cicipasu.😂😂😂

                    Comment


                    • Novakova grupa prilikom žrebanja nije bila laka, ali nekako sva poznatija imena poispadaše već u prvoj nedelji te je Nole u oku posmatrača relativno lako došao do finala.S toga postoji pretpostavka da je malo spustio nivo i mogućnost da malo poceni Cicipasa. Verujem da je Nole dovoljno iskusan i da neće to uraditi.
                      Trema naravno uvek postoji jer u par poena se stvari okrenu od lakog ka teškom meču videsmo u polufinalu.Ipak verujemo u Noleta i pozitivan ishod sutrašnjeg meča
                      Lako je uvek pogadjati u centar ako imaš ljude da crtaju krugove oko njega

                      Comment


                      • Novak na Rod Lejver areni i Novak negdje drugo su dva potpuno različita pojma.Mislim da ako igdje možemo biti sigurni u pobjedu to je ovde i sad.
                        Samo da su noga i Srđan pod kontrolom.

                        Comment


                        • Originally posted by NI View Post
                          Nije ga Novak pustio u Parizu. Sporo je usao u mec, bio je ispraznjen poslije meca sa Nadalom, Cicipas je to iskoristio. Potom je Novak digao nivo i postupno ga slomio.

                          Tacno je da je slem razlicit. Prvo, zbog vaznosti a potom i zbog duzine. Novak moze lakse da drzi visoki nivo nego Cicipas, znaci odgovara mu mec na tri dobijena. Ne vidim da ce Cicipas ici na Novakovu slabiju kondiciju kad bi mec na tri dobijena bio prednost za njega. Sto se tice zadnjih meceva, Cicipas ih nije uvijek lako gubio, tj Novak je morao da se dobro oznoji u nekim od njih. Cicipas je u boljoj formi nego ikada. Ne samo to, igra zrelije nego ikada. Mnogi su poceli da vuku paralele sa Samrasom. Moram priznati da i mene povreno podsjeca na Pita.

                          Kad se sve sabere, Novak je veliki favori, ali strah ostaje, bar kod mene. Strah me je da se Cicipas opusti, da ima ludi serverski dan itd.
                          Nije ga pustio ali zna da je bolji i da od 0 2 se vraća lagano. Ne možeš na 3 dobijena seta da se osloniš na servu. To smo videli na Wimbledonu protiv Kirjosa. Moraš da budeš dobar baseline igrač. Tsitsipas idalje ima problem sa velikim mečevima. Na Nitto, meč za odluku izgubio od Rubljova. I sam match up za Stefanosa je nezgodan. Ali njegov problem je i što on nema glavno oružije. Svi veliki igrači to imaju.

                          Respekt DA, strah NE.

                          Comment


                          • Originally posted by Ljubitelj tenisa View Post

                            Nije ga pustio ali zna da je bolji i da od 0 2 se vraća lagano. Ne možeš na 3 dobijena seta da se osloniš na servu. To smo videli na Wimbledonu protiv Kirjosa. Moraš da budeš dobar baseline igrač. Tsitsipas idalje ima problem sa velikim mečevima. Na Nitto, meč za odluku izgubio od Rubljova. I sam match up za Stefanosa je nezgodan. Ali njegov problem je i što on nema glavno oružije. Svi veliki igrači to imaju.

                            Respekt DA, strah NE.
                            A šta da radim ako je kod mene respekt NE a strah DA?

                            Comment


                            • Originally posted by Kule View Post

                              A šta da radim ako je kod mene respekt NE a strah DA?
                              Ne kaže se džabe "u strahu su velike oči". Čovek od straha preteruje. Potrebne su smirene emocije da se ne bi preteralo. Da li mi realno imamo razloga za strah? Nemamo. Zašto nemamo ? Zato što smo preživeli deportaciju, uzeli Wimbledon i evo nas u finalu AO. Imamo li bolji međusobni skor? Imamo. Više iskustva? Da. Jel Novak objektivno bolji igrač? Jeste i to mnogo.

                              Da li treba otpisati Grka? Nikako. To je samo alat da se odigra na maksimalnom nivou. Tenis je pre svih parametara, igra u kojoj je cilj napraviti manje grešaka od protivnika. Ako Stefanos želi Slem, neka napadne.

                              Comment


                              • Mnogo bitan meč.. Prognoza je 3-0..
                                Cicipas ima šanse samo ako ponovi nivo servisa Medvedeva iz finala US Opena pre par godina.. Novčić pre početka može mnogo toga da odredi.. Poželjno je da Novak dobije priliku da prvi servira..
                                Što bi Novak napisao na kameri:IDEMOOO...

                                Comment

                                Working...
                                X