Announcement

Collapse
No announcement yet.

Nole, idi u peršun!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Velika pobeda Novaka. Svaka čast i Stefanosu, tako se postaje veliki igrač, kroz gomilu poraza.

    Holger se danas neće predati. A možda bude i laka pobeda Noleta, kao sa Musettiem.

    ​​​​​Koliko je samo Novak ovakvih mečeva odigrao. Stvarno je u top 5 najboljih sportista ikada.

    Comment


    • ebga
      "My body feels great. I mean, it´s only five hours"

      Comment


      • Ocajan Novak mentalno na ovom turniru, i zbog toga je na kraju izgubio. Steta, pogotovu protiv Runa, koji je jedan od prljavijih igraca na turu. To se videlo i veceras.

        Comment


        • Pa nije bio očajan na turniru, juče je bio fantastičan a danas je potonuo sredinom drugog seta, pojma nemam šta mu bi, a ovaj mali se pomamio, ništa novo, ko svaki novi klinac što se napali protiv Novaka, a da ne pričamo kad namiriše krv.
          Nole sam kriv što nije bio u stanju da ga ugasi još u drugom, ceo treći jeste bio očajan, a ovog i servis i mreža seru li seru
          "My body feels great. I mean, it´s only five hours"

          Comment


          • Poraz i turnir nisu loši, sve je to deo igre. Ali nervira me način na koji je izgubio. Dakle lako dobija prvi set, i onda podceni protivnika i uđe u "kako ćemo? -Lako ćemo!" mod i prospe! Znao u tom trenutku, na 3:0 u drugom, da ako Rune mentalno ne prsne, da će ovaj izgubiti meč zbog umora koji će ga stići u 3. setu. Stalno se istezao tu, i imao je onaj peh na 3:1 30:0, da Runeov pasing šot pogodi vrh mreže, i on sebi dozvoljava da ga to iznervira ("mamu mu njegovu, al ga kenja!" ) i gubi gem na glup način nerezonskim potezima.
            Ono što sam u zadnje vreme zapazio, to pogotovo na od RGa je, da kada protivnici imaju otvoren teren, on lik trči da pokrije, i on već pređe polovinu terena i trči u tu stranu a protivnik još nije udario lopticu, i tako ga lako prođu kad vide gde je ovaj, da je to neverovatno. Izgubio je večeras tako par poena u baš bitnim momentima.

            Nemam ja problem što on gubi od "dece" nego što prosipa tako lako, podceni ih i onda neozbiljno uđe u meč.
            Last edited by Kule; 06-11-22, 17:16.

            Comment


            • Jebemti, jes mi krivo sto izgubi a pogtovo jer je imao odlican nivo i igracki je to svo bilo tip-top ali je bila neka shema u mecevima od 2. kola koja se ponavljala i na kraju ipak se nije moglo.

              Comment


              • Originally posted by 147 View Post
                Ocajan Novak mentalno na ovom turniru, i zbog toga je na kraju izgubio. Steta, pogotovu protiv Runa, koji je jedan od prljavijih igraca na turu. To se videlo i veceras.
                Novak je pokazao dva lica na ovom turniru. Prvo, to je igra. Bila je na jako viskom nivou. Nazalost, mentalno nije bio na nivou. Pripisujem to nedostatku meceva, nadam se da nije trah od umora. Recimo da zna da nema kondicije pa mu postaje jako vazno, previse vazno, da sve zavrsi sto prije.

                Tri puta je na ovo turniru rasturio protivnika u 1. setu (Museti, Cicipas i Rune), imao priliku da odmah brejkne protivnika u drugom. Propustio bi tu priliku da bi potom odmah izgubio naredni servis gem, pri tom igrajuci jako lose. Museti nije bio ni blizu da iskoristi neocekivani poklon, Cicipas jucere jeste, da bi na kraju Rune danas uspio. Nadao sam se da ce pobjeda nad Cicipasom stabilizovati stvari. U stavri, danas je problem bio vise izrazen.

                Novak je igrao katastrofalno kriticne poene. Rune je iskoristio sve 3 brejk lopte koje je imao, Novak tek 2 od 12. Naravno neke je Rune spaio odlicnim servisom, ali 3-4 su bile bazicne Novakove greske. Novak je dva puta izgubio servis u 3. setu poslije vodjstva od 30:0. Cim stvari postanu guste, Novak bi panicario.

                Slikovitosti radi, ista stvar se moze potvrditi i drugim ciframa:

                * Novak je 10 puta dosao do 30 ili vise na Runeovom servisu, Rune 4 puta (tri put je brejknuo plius 1. gem meca)

                * Kad se izuzmu gemovin u kojima su protvnici brejknuli, Rune je osvoji 11 poena u 12 preostalih Novakovih servis gemova, menje od 1 po gemu

                * S druge strane, ista cifra za Novaka je 33 u 13, vise od 2,5 poena po Runeovm servis gemu

                *Konacno, Novak je imao indeks dominacije od 1,25. Bio sma uvjeren da on ne moze izgubiti mec sa takvom dominacijom. Izgubio ga je. U tom pogledu, ako se izuzme mec sa Bustom u Americi kada je diskvalifikovan, to je najgori mec u Novakovoj karijeri. Prije toga je najgoi mec bio sa Ivom Karlovicem u Madridu 2008 kada je izgubio 7:6,7:6. Tom prilikom je imao indeks dominacije 1,2.

                Nadam se da ce se stvari popravit na WTF-u.

                Comment


                • Apsolutno se slazem. Trenutno deluje da je poraz tezak, ali na duze staze nije toliko bitno. I WTF nije toliko bitan. Trenutno je najbitnije da li ce da ga puste u Australiju ili ne.
                  Mislim da ce ta odluka na Novaka vise da utice mentalno nego Pariz ili WTF. Do pre par meseci sam mislio da su sanse dobre da ce da igra AO, sada nisam siguran.

                  Nadam se da ce da ga puste i da je on pametan da to ne objavi javno (tj. da je to deo dogovora). To je najbolja varijanta za Novaka. Mislim da je sada podeljeno misnjenje, a i ako se Novak vec pojavi u Australiji mislim da tada ne bi bilo vremena "da se opozicija buni". U tom slucaju mi kao Novakovi navijaci necemo znati odgovor sve do par dana pre AOa. Ako ga sa druge strane ne puste, nazalost koliko god Novak bio mentalno jak ostavice posledice. Onda treba da ceka RG i Wimbledon za sledeci slem. Mozda bude jurio prvo mesto jer niko nije posebno dobar, ali to nije toliko bitno sada. Doduse u toj varijanti mi je tesko da zamislim da bi Novak nasao motiva da igra dobro sve do pre RGa.

                  Sve u svemu bice steta ako ne bude imao vise slemova od Rafe na kraju karijere, jer je sve ukupno za nijasnsu bolji igrac. Zato to i mora njega vise da boli nego Rafu ako ih bude imao manje.
                  Last edited by 147; 06-11-22, 17:58.

                  Comment


                  • Previše je prosipao jako lagane poene, od drugog seta nije ni bio u meču, kao da je imao neke brige, a kad krene da se misli on i kreće u "saomubistvo" i ima dva protivnika. Kako je turnir odmicao kao da je bio odsutniji i završnica mečeva bivala sve lošija. Moralo je ovo da se desi, moglo je još juče,a nije ni moralo da je bio priosebniji. Možda je i bolje sad no na WTF-u, da vidi gde je. Nole je skoro duplo stariji od Runeta, a ovaj se umalo ne onesvesti nakon onog dužeg poena. Nadam se da izbrusio neke stavri na ovom turniru i da će podignuti nivo za WTF.

                    Comment


                    • Originally posted by 147 View Post
                      Apsolutno se slazem. Trenutno deluje da je poraz tezak, ali na duze staze nije toliko bitno. I WTF nije toliko bitan. Trenutno je najbitnije da li ce da ga puste u Australiju ili ne.
                      Mislim da ce ta odluka na Novaka vise da utice mentalno nego Pariz ili WTF. Do pre par meseci sam mislio da su sanse dobre da ce da igra AO, sada nisam siguran.

                      Nadam se da ce da ga puste i da je on pametan da to ne objavi javno (tj. da je to deo dogovora). To je najbolja varijanta za Novaka. Mislim da je sada podeljeno misnjenje, a i ako se Novak vec pojavi u Australiji mislim da tada ne bi bilo vremena "da se opozicija buni". U tom slucaju mi kao Novakovi navijaci necemo znati odgovor sve do par dana pre AOa. Ako ga sa druge strane ne puste, nazalost koliko god Novak bio mentalno jak ostavice posledice. Onda treba da ceka RG i Wimbledon za sledeci slem. Mozda bude jurio prvo mesto jer niko nije posebno dobar, ali to nije toliko bitno sada. Doduse u toj varijanti mi je tesko da zamislim da bi Novak nasao motiva da igra dobro sve do pre RGa.

                      Sve u svemu bice steta ako ne bude imao vise slemova od Rafe na kraju karijere, jer je sve ukupno za nijasnsu bolji igrac. Zato to i mora njega vise da boli nego Rafu ako ih bude imao manje.

                      I ja isto mislim da ništa do Australije u stvari nije ni bitno

                      Do nedavno sam bila ubedjena da je mogućnost da mu se ukine ban velika, sad već nažalost, smatram da je ravna nuli. Nešto se mislim da je i samom Novakaku to jasno, ne znam kako utiče na njega, svakako je u nekom balansu da trenira, igra i da je apsolutno usredsredjen da ne izgubi ritam, nimalo laka rabota za njega u poslednje vreme zbog svih raznoraznih trzavica, a kako će se postaviti? Sigurna sam da će to obaviti profesionalno i šampionski, onako kako on to uvek i radi, samo daj bože više da i njemu sreća bude bar maaalo naklonjenija jer sva ova propratna maltretiranja svakako ostavljaju traga, ma koliko jedan čovek bio mentalno čvrst
                      "My body feels great. I mean, it´s only five hours"

                      Comment


                      • Ako je verovati twitteru, prvi poraz Novaka u karijeri u finalu Mastersa, kada dobije prvi set.

                        Prema mom mišljenju, osetila se razlika u kvalitetu turnira, to što je ovo ipak serija 1000. Generalno, slabo izdanje Novaka danas. Prvi set je ugrabio priliku i držao se serve, to je bilo dovoljno. Drugi set, odmah propuštene tri brejk prilike. Tu kreće sve polako i postepeno nizbrdo. Verujem da ima veze da kondicijom. Rune je nezreo još ali je ok lik. Paklen igrač. Ali i nevezano za kondiciju, Novak je imao katastrofalne reakcije na jednostavnim rešenjima. To se dešava. Ima tu dosta detalja. Siguran sam da nije preterano motivisan. Da je Nadal sa druge strane razbio bi ga Nole.

                        A i nemojmo biti licemerni. Biti u finalu je velika stvar, drugo mesto je izvanredan uspeh. Pritom, prvi poraz posle 20 mečeva.

                        Kakva je bila ova sezona, ovo je magija. Wimbledon, Astana, Rim, Tel Aviv, finale Pariza, finale Beograda.

                        Ova deca, Rune i Alcaraz imaju ozbiljan tempo. Udaraju jako i precizno.

                        Posle svega ove godine, drago mi je da Nole uopšte igra, i ovaj turnir mi je nebitan, važnije su mi vesti iz Australije.

                        Comment


                        • Nije pitanje da li je uspjeh plasman u finale u prvom stvrano ozbiljnom turniru koji je igrao od Uimbldona na ovamo. Naravno da je uspjeh.

                          Postoji jos veci uspjeh, Novakova igra je bila na zavidnom nivou. Usudicu se reci da mu je ofanziva bila jednako dobra, mozda cak i bolja, nego ikada u karijeri. Defanziva je losija. Godine stizu. Zacudjujuce, ali brzina je jos tu, ali kondicija nije ono sto je nekada bila.

                          U tu dolazimo do onga sto je problem. Diskrepanca izvanredne igre i rezultata. Sa takvom igorom je trebao da se proseta. Ne radi se o motivaciji. On je danas bio i te kako motivisan. Radi se o jednom od dvije stavri ili kombinaciji obije:

                          *Ima snage sa samo sat igre tako ofanzivnog tenisa. Treba da rijesi mec u taj sat vremena i hvata ga panika ako ne uspije, ako mora uci u povuci potegni.
                          *Jednostavno nema takmicarsku formu, nedostaju mu izjednaceni mecevi protiv jakih protivnika.

                          Analiziraj samo brejk lopte koje je propustio. Dvije je promasio igrajuci nedovoljno agresivne smeseve. To su bili dobijeni poenei. Mora da poravi smes ako zeli da igra tako agresivno. U protivnom daje protivnicima sansu da se izlace. Tek je u trecemn setu odigrao jedan pravi agresivni smec kojim je zavrsio poena.

                          Dalje pri rezultatu 1:0, 0:0, 40: za njega, promasio je laki BH pasing udarac.

                          Svejedno poslije vodjstva od 3:1 u trecem setu, on je izgledao kao pobjednik. Rune je igarao odlicno ali je Novak bio bolji. U narednom gemu, na svom servisu ce doci do 30:0. Sledeci poene je izgubio fantasticnim Runijevim udarcem iako je Novak imao prednost u razmjeni. Potom je izgubio jos jedan poen i onda imao krizu, defakto paniku. U naredno je poenu sve napravi kako treba dosao u poziciji da ima lagani volej i onda odgrao najlosiji volej od onog pecanja na mrezii u RG-u 2013. Jos uvijek mi nije jano kako ga je izgubio. Defakto je Runeu nabacio loptu.

                          Valaj uzeti u obzir da su i Rune i Cicipas igrali potpuno rastereceni, nisu imali sto da izgube.

                          Comment


                          • Originally posted by NI View Post
                            Nije pitanje da li je uspjeh plasman u finale u prvom stvrano ozbiljnom turniru koji je igrao od Uimbldona na ovamo. Naravno da je uspjeh.

                            Postoji jos veci uspjeh, Novakova igra je bila na zavidnom nivou. Usudicu se reci da mu je ofanziva bila jednako dobra, mozda cak i bolja, nego ikada u karijeri. Defanziva je losija. Godine stizu. Zacudjujuce, ali brzina je jos tu, ali kondicija nije ono sto je nekada bila.

                            U tu dolazimo do onga sto je problem. Diskrepanca izvanredne igre i rezultata. Sa takvom igorom je trebao da se proseta. Ne radi se o motivaciji. On je danas bio i te kako motivisan. Radi se o jednom od dvije stavri ili kombinaciji obije:

                            *Ima snage sa samo sat igre tako ofanzivnog tenisa. Treba da rijesi mec u taj sat vremena i hvata ga panika ako ne uspije, ako mora uci u povuci potegni.
                            *Jednostavno nema takmicarsku formu, nedostaju mu izjednaceni mecevi protiv jakih protivnika.

                            Analiziraj samo brejk lopte koje je propustio. Dvije je promasio igrajuci nedovoljno agresivne smeseve. To su bili dobijeni poenei. Mora da poravi smes ako zeli da igra tako agresivno. U protivnom daje protivnicima sansu da se izlace. Tek je u trecemn setu odigrao jedan pravi agresivni smec kojim je zavrsio poena.

                            Dalje pri rezultatu 1:0, 0:0, 40: za njega, promasio je laki BH pasing udarac.

                            Svejedno poslije vodjstva od 3:1 u trecem setu, on je izgledao kao pobjednik. Rune je igarao odlicno ali je Novak bio bolji. U narednom gemu, na svom servisu ce doci do 30:0. Sledeci poene je izgubio fantasticnim Runijevim udarcem iako je Novak imao prednost u razmjeni. Potom je izgubio jos jedan poen i onda imao krizu, defakto paniku. U naredno je poenu sve napravi kako treba dosao u poziciji da ima lagani volej i onda odgrao najlosiji volej od onog pecanja na mrezii u RG-u 2013. Jos uvijek mi nije jano kako ga je izgubio. Defakto je Runeu nabacio loptu.

                            Valaj uzeti u obzir da su i Rune i Cicipas igrali potpuno rastereceni, nisu imali sto da izgube.
                            Za dosta stvari jesi u pravu. Fali mečeva sa top igračima, u egalu meč kad se lomi. Zaista nisam očekivao da se onako namuči protiv Stefanosa. Zapravo, nisam očekivao da se Stefanos onako bori. To što ga Novak nije slomio kao u Astani, je stvar Novakove svežine. Smeš je katastrofalan. Mora bar malo bolje. I igra ga on vrlo korektno ali kad nije pod pritiskom velikim.

                            Što se tiče fizičke spremnosti, ima on snagu, iako snaga nije bitna za tenis, već kondicija i eksplozivnost. Eksplozivnost odavno nema onu staru ali kondicija je tu. Ali kad se pogleda cela sezona, Rolan Garos je izgubio zbog isto razloga kao juče. Isti taj nedostatak velikih mečeva u egalu. Wimbledon je bilo čisto iskustvo.

                            No dobro, ajde da vidimo Torino. Realno, samo mu je Meda protivnik ozbiljan. Može i Felix zbog serve na brzoj podlozi.

                            Comment


                            • @Ni - kao i obicno lepo primeceni detalji. Osvrnuo bih se na dve stvari. Prvo neverovatno da mu se 3 veceri u nizu ponavlja ista sema meca, ubedljiv prvi set, propustena sansa za brejk na pocetku drugog seta, protivnik pocne da mase rukama i poziva publiku i Novak naredni servis gem odigra izuzetno lose i poklanja brejk protivniku iako je do tada na svom servisu bio fakticki perfektan. Sta se dogadjalo u tim gemovima u njegovj glavi da mi je znati.

                              Druga stvar je indeks dominacije koji si pomenuo. Ako oduzmemo poslednji gem u kome je Novak uzeo mislim 9 poena na servis Danca i dalje ostaje vrlo visok procenat osvojenih poena na serivs protivnika. Ali je juce simptomaticno bilo da sve bitne poene na servis Runea kod 30-30 ili izjednacenja (iskljucujem poslednji gem) je dobijao Danac. Siguran sam da je bilo takvih 6-7 gemova, Ako na to dodamo i dva gema u kojima nije koristio BL, previse je to izgubljenih bitnih poena. Mnoge je Rune uzeo servisom, ali u mnogima se i igralo, a oni su otisli na drugu stranu. Ako se ovome doda da je Novak na svoj servis imao "problema" u 4 gema, i samo jednom je to resio, a preostala 3 u sustini lako izgubio, ispada da kad god je u nekom gemu bilo gusto, on je taj koji je popustao. Ne bas dobar nacin da se izgubi mec. Dobio je u subotu gust mec protiv top igraca, ne moze se bas reci da su mu nedostajali neizvesni mecevi. U Astani protiv Medvedeva je takodje bio dosta tesan mec gde je izvukao drugi set u TB.

                              Sto se smeca tice, vise volim da ga udari kako treba pa i da promasi, nego da igra kao juce par puta alibi smec kada ne samo da vrati protivnika u poen, vec mu da i incijativu.
                              Non-Calendar Year Grand Slam - Stands alone
                              Holding all 4 Majors titles on 3 different surfaces at once - Stands alone
                              30 consecutive match wins - Stands alone
                              3+ consecutive finals in all 4 Majors - Stands alone
                              Australian Open 3 consecutive titles - Stands alone

                              Comment


                              • Kakav je ovo hype? Šta izvode? Ne kapiram…

                                "My body feels great. I mean, it´s only five hours"

                                Comment

                                Working...
                                X