Announcement

Collapse
No announcement yet.

Nole, idi u peršun!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by dekkard View Post



    Daj bre jbte, budi ozbiljan. Koja je verovatnoća da se poslažu takvi protivnici za Novaka ili Nadala? Da li ikad pomisliš da ONI ne žele Novaka u žrebu... jer imaju negativan H2H sa njim, ili nikako nije isto igrati gren slem best of five meč i bilo koji drugi?
    A Novak jeste neumoljiva mašina, duže od 10 godina.
    Pa ako je Novak negde npr. između 9-16. mesta, verovatnoća da dobije nekog od te trojke u R4 je 3/8, dakle 37.5%. Da dobije top 8 tenisera u R4 je 100%, pod uslovom da dođu svi do R4...Dakle prvi ozbiljan meč vrlo lako može biti tako rano. Naravno pod predpostavkom da ne smatraš da su ostali top 8 teniseri ozbiljni, npr dobiti Cicipasa u R4. RG-a je baš po meri, zar ne?

    A kako objašnjavaš ono što se neumoljivoj mašini desilo na USO 2021? Ako to nije bio umor, pošto je mašina, da li je onda psihički pukao? On, Novak, GOAT, pukao psihički, zar ne?

    To što ti pričaš trenutno važi samo za Wimbledon. Do njega ima još, 11 meseci i dve nedelje. Tako nekako. U međuvremenu ćemo da se nadamo da neće da Meda i ekipa dolaze do druge nedelje slemova.

    Comment


    • Originally posted by Kule View Post

      Pa ako je Novak negde npr. između 9-16. mesta, verovatnoća da dobije nekog od te trojke u R4 je 3/8, dakle 37.5%. Da dobije top 8 tenisera u R4 je 100%, pod uslovom da dođu svi do R4...Dakle prvi ozbiljan meč vrlo lako može biti tako rano. Naravno pod predpostavkom da ne smatraš da su ostali top 8 teniseri ozbiljni, npr dobiti Cicipasa u R4. RG-a je baš po meri, zar ne?

      A kako objašnjavaš ono što se neumoljivoj mašini desilo na USO 2021? Ako to nije bio umor, pošto je mašina, da li je onda psihički pukao? On, Novak, GOAT, pukao psihički, zar ne?

      To što ti pričaš trenutno važi samo za Wimbledon. Do njega ima još, 11 meseci i dve nedelje. Tako nekako. U međuvremenu ćemo da se nadamo da neće da Meda i ekipa dolaze do druge nedelje slemova.
      Ne važi samo za Wimbledon, Novak je prošle godine igrao 4 GS finala, i tek je poslednje izgubio pod ogromnim pritiskom.
      Kakve veze ima gde je plasiran, on igra protiv, za njegov nivo, neafirmisanih tenisera. Taj Alkaraz ili Zverev nisu ništa značajno uradili na 4 najveća turnira, a Medvedev je trenutno na nivou Čilića i Del Potra, treba mu još da dođe do nivoa Mareja i Vavrinke.
      “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

      Comment


      • Tima sam zaboravio, on je takođe više uradio u karijeri od Alkaraza i Zvereva.
        “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

        Comment


        • U pravu si bio kad si rekao da sam neozbiljan. Zaista jesam.

          Comment


          • Nema problema, svakom može da se desi.

            Last edited by dekkard; 11-07-22, 19:58.
            “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

            Comment


            • I da dodam, verujem da će igrati AO a možda i USO.
              “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

              Comment


              • Novak-Kirjos

                1.
                Fantasticna partija Novaka, svejedno, mislim da je imao rezerve 5%, toliko je mogao da digne nivo, ali nije bilo potrebno. Nik je igra najbolje sto je mogao, ali on nije Federer i nije u potpunosti testirao Novaka.

                2.
                Prije meca je Novak imao dva psiholoska problema. Prvi, ovaj Uimbldon je bio super vazan zbog onoga sto se desavlo i nastavlja da se desava citave godine. O tome smo pisali dugo i nasiroko, pa necu da ponavljm. Drugo, dva poraza od Nika u ranijim mecevima. Novak ne samo da ga nije nikada brejknuo, nego je cak u 23 Nikova servis gema imao samo jednu brejk loptu. Imao je samo mrsavih 24% poena osvojenih na Nikovom servisu. (Komaparacije radi, jucer je Novak imao 34% osvojenih poena na Nikovom servisu. To je ogromna razlika, pogotovo kad se zna da Kirjos najbolje servira na travi.)

                Jucer je Nik imao plana da ponovi isto, to je i rekao na pres konferenciji. Medjutim, to je mnogo teze ostvariti u mecu na tri dobijena nego u mecu na dav dobijena. A sve je pocelo odlicno. U prvom setu je Novak imao samo 19% osvojenih poena na Nikovom servisu. Kirjos je u prvom setu igrao najbolje sto moze, 77% prvog unutra, sa prosjecnom brzinom od 203 km/na sat. I postotak i brzina ce malo, ali znacajno, da padnu u narednim setovima.

                Ipak, to nije bio glavni razlog za Nikovu nadmoc u prvom setu. Neocekivano, Kirjos je dobijao duge razmjene. Razlog tome su dijelom odlicni udarci iako losiji od Novakovih, a dijelom neortodoksni nacin igre. Kako je Ivanisevic rekao, Ne mozes imati plan za Nika jer je on genije. Ni sam ne zna sa kakvim udracem ce da dodje.

                Uz to Nik je bio super koncetrisan i fokusiran.

                3.
                Medjutim, Ivanisevic ipak nije u pravu. Novak je imao plan, odlican plan - igraj samouvjereno, disciplinovano, metodicno kako masina (to je i onako Novakov zastini znak) i rezultat ce da dodje i dosao je. Dok je u prvom setu Novak bio pomalo nervozan, imao je 7 vinera i 12 neuznudjenih, u preostala tri ce to da se izmijeni. Novak ce ima 31 viner i samo 16 neiznudjenih. Vaznije, daleko vaznije,u prvom setu je Nik imao samo 2 iznudjene greske. U preostala 3 je nakupio 37 iznudjenih. Novak je dobio mec, prisilivsi Nika da grijesi.

                Odmah na pocetku drugog seta je Novak digao nivo, Kirjosov nije pao. I onda dolazi 3. gem seta, kljucni za cio mec, rezulat je 30:30, Novak servira, Nik zeli da dodje do brejk lopte, igra se dugacaka razmjena u kojoj Australac daje sve sto ima. Medjutim, Novak dobija poen i to ga dobija tako da je izgledalo da ga ne moze izgubiti. Sljedeci poen je bio slican iako bitno kraci. Iza toga ce Nik poceti da izbjegava razmjene. Vaznije, iza toga je Nik shvatio da je nejgov plan da na brzinu smuti Novaka propao. Nije cudo da je u sljedecem gemu Kirjos izgubio servis bez osvojenog poena.

                Novaku je laknulo, konacno je brejknuo Nika. Mislim da su u tom trenutku mnogi, ukljucujuci i mene, pomislili - ovoj mec Novak dobija. SIguran sam da su to pomislili i Novak i Kirjos,

                4.
                Do kraja meca, smo imali samo tri stvarno uzbudljiva gema. Kad je servirao za drugi set, Novak se malo unervozio i Australac je dosao do 0:40. Pomislio sam da ce Nik brejknuti i da ce se mec ozbiljno zakomplikovati. Medjutim, Novak se pribrao i sapasio gem igrajuci po planu, koncetrisano i bez gresaka. Nik nije nista napravio pogresno.

                Drugi takav gem je bio u 3. setu pri rezultatu 4:4. Nik koji je bio cijelo vrijem pod pritiskom, servirao je i dosao do 40:0. I svejedno je izgubio gem. Kirjos je odigrao par losih poena ukljucujuci i duplu gresku (kad serviras 2. kao 1. moras praviti tu i tamo duplu gresku.) Stvarni razlog zasto je Nik izgubio gem je konstantni pritisak od strane Novaka. Kako je vikao na svoj tip: "Poveo sam 40:0 i vi ste se opustili, pomislili ste da je gem dobijen, nije bilo enregije kod vas." To je klasicna projekcija. Nije se tim opustio, Nik se opusti, na trenutak zeleci da pobjegne od stalnog pritiska. Generalno. nije Kirjos poceo da prica zato sto mu je manjkao fokus, nego zato sto nije zanao kako da preokrene mec koji je polako ali neumitno isao protiv njega.

                Treci uzbudljivi gem je bio TB zadnjeg set. Cinilo mi se da ni u jednom trenutku Kirjos nije vjerovao da moze dobiti taj gem.

                5.
                U svim elemtima teniske igre je Novak malo ili osjetno bolji od Kirjosa. Ima bolji Bh i bolji Fh i drop i voleje-tranzicionu igru-prilazne udarce, disciplinovaniji je, koncetrisani je, izdrzljivi je i mentalno i fizicki, bolje se krece i NAJVAZNIJE on bitno lakse cuva svoje servise od Nika.

                Comment


                • Novak je bio na 70-75% svoje maksimalne forme. Bolje nego prošle godine ali ipak daleko od svog peaka.
                  “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

                  Comment




                  • “Odmah na pocetku drugog seta je Novak digao nivo, Kirjosov nije pao. I onda dolazi 3. gem seta, kljucni za cio mec, rezulat je 30:30, Novak servira, Nik zeli da dodje do brejk lopte, igra se dugacaka razmjena u kojoj Australac daje sve sto ima. Medjutim, Novak dobija poen i to ga dobija tako da je izgledalo da ga ne moze izgubiti. Sljedeci poen je bio slican iako bitno kraci. Iza toga ce Nik poceti da izbjegava razmjene. Vaznije, iza toga je Nik shvatio da je nejgov plan da na brzinu smuti Novaka propao.”

                    Fantastično zapažanje !!!

                    Šteta što je forum 5% od onoga što je nekad bio.

                    Kakve su kvalitetne diskusije bile ovde, nestvarno.


                    NI ubedljivo najkvalitetniji član, šteta što jedan toksično zaslepljeni navijač maltretira ljude ovde…

                    pozz za par ljudi koji pišu kvalitetno

                    Comment


                    • Najbolji deo foruma je bila Olja.
                      “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

                      Comment


                      • Originally posted by Babke View Post

                        Kakve su kvalitetne diskusije bile ovde, nestvarno.


                        NI ubedljivo najkvalitetniji član, šteta što jedan toksično zaslepljeni navijač maltretira ljude ovde…

                        pozz za par ljudi koji pišu kvalitetno
                        Ali moram da dodam svoje zapažanje...ja sam jako dugo na ovom forumu, još negde od 2012/2013. I toliko su ljudi stvari pisali i kvalitetno diskutovali, da sam uvek osećao da je sve što mogu napisati suvišno, deja vu. Tako da sam do skora bio "forumski voajer " samo.

                        Comment


                        • Originally posted by dekkard View Post



                          Daj bre jbte, budi ozbiljan. Koja je verovatnoća da se poslažu takvi protivnici za Novaka ili Nadala? Da li ikad pomisliš da ONI ne žele Novaka u žrebu... jer imaju negativan H2H sa njim, ili nikako nije isto igrati gren slem best of five meč i bilo koji drugi?
                          A Novak jeste neumoljiva mašina, duže od 10 godina.
                          Koja je verovatnoca? Pa kolika god da je - postoji. Ako je od devetog do dvanaestog mesta u cetvrtom kolu mu dolazi neko od petog do osmog (u koliko taj neko ne ispadne ranije). U koliko jos vise padne (a to moze lagano da se desi ako ne bude mogao na US pa izgubi jos 1200 bodova i bude od trinaestog do sesnaestog onda mu u cetvrtom kolu dolazi neko iz top 4.
                          A u koliko je on sam u top 8 onda takva mogucnost ne postoji. Onda je on u onoj povlascenoj poziciji tako da njemu u cetvrtom kolu slema dolaze protivnici izmedju devetog i sesnaestog mesta na nosioc listi.
                          Cetvrtfinale takodje moze da bude veoma lakse. Tako da je i te kako bitna pozicija na rang listi i veoma je bitan zreb pogotovo u ovoj fazi karijere. Sto lakse do sto vise titula.
                          sigpic

                          Always somewhere Miss you where I've been I'll be back to love you again

                          U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll.Dozivaš kišu.
                          Ili da mazneš neku lepu ribu. Samo je bezveze kada se probudiš….

                          Comment


                          • Jbt ja tek sada vidim. Vi i ne znate kako zreb funkcionise.
                            Pominju se neki procenti i racunate da neko od prva cetiri u cetvrtom kolu moze da igra sa covekom koji je od devetog do dvanaestog mesta..... To je nemoguce. Igracima iz top cetiri dolaze cetiri najslabija rangirana noosioca iz top 16.
                            Last edited by Sandugp; 12-07-22, 00:23.
                            sigpic

                            Always somewhere Miss you where I've been I'll be back to love you again

                            U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll.Dozivaš kišu.
                            Ili da mazneš neku lepu ribu. Samo je bezveze kada se probudiš….

                            Comment


                            • Originally posted by Kule View Post

                              Ali moram da dodam svoje zapažanje...ja sam jako dugo na ovom forumu, još negde od 2012/2013. I toliko su ljudi stvari pisali i kvalitetno diskutovali, da sam uvek osećao da je sve što mogu napisati suvišno, deja vu. Tako da sam do skora bio "forumski voajer " samo.
                              Isto, s tim što sam ja često učestvovala da bar, nešto doprinesem, kao Noletov fan, tu i tamo neka slika, video, neki link… A o tenisu su uvek diskutovali upućeni, retko se uplićem, bilo ih je, istina. Forum se raspao a ljudi se razbežali, trenutno ja više ne kapiram ni kako da postavim fotku ili neki video - niti vidim one što drugi postavljaju, ni ne učitava se a brate, nemam vremena i mrzi me da kopam da provalim kako se radi, eto priznajem, “numem” da koristm forum (a i zble me)



                              Ipak, Babke ebg, ne pripadam grupi ljudi kojoj šalješ pozdrave ali evo, ja pozdravljam tebe i pozivam te, da budeš aktivan pa doprineseš forumu svojim komentarima (konstruktivnim).

                              Malo mi idete na nerve vi koji se pojavite jednom godišnje, da bi isključivo konstatovali kako je forum sranje i nema interesantnih ni kvalitetnih diskusija. Pa izvolite, komentarišite, ko vam brani….

                              @Ni, kao i uvek, fantastična analiza

                              "My body feels great. I mean, it´s only five hours"

                              Comment


                              • Originally posted by Larisa View Post

                                Malo mi idete na nerve vi koji se pojavite jednom godišnje, da bi isključivo konstatovali kako je forum sranje i nema interesantnih ni kvalitetnih diskusija. Pa izvolite, komentarišite, ko vam brani….
                                Mene npr. više nerviraju oni "pitomi" koji vide par glasnih "divljaka" i odmah krenu da beže. Kme, kme, pametniji popušta i sl. I šta se onda dobije? Ostanu samo "divljaci". Pa riči, viči, sikći malo, ignoriši ako može, majku ti pitomu!

                                Comment

                                Working...
                                X