Announcement

Collapse
No announcement yet.

Nole, idi u peršun!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by skeptik View Post

    Dobro si ovo napisao, manje-vise nema se sta dodati. Novak je mec izgubio na vise frontova taktickom, mentalnom i fizickom. Usao je kao favorit i bio sam ubedjen da pobedjuje cak i kad je gubio 2:1 u setovima medjutim prevagnula je veca Nadalova zelja za pobedom i iznenadjujuca fizicka spema sa obzirom da je vec odigrao jedan mecu 5 setova pre toga. Vecinu bitnijih poena kada se lomio gem a bilo je dosta dugih gemova je dobio Nadal i time pokazao vecu sampionsku crtu od Novaka. Usao je kao autsajder kao protiv Medvedeva na AO i dobio mec koji je trebao da izgubi. Sa druge strane Novak posle OI, USA Opena opet ne uspeva da izdrzi breme favorita i puca mentalno pre svega a nedostatak fizicke snage samo to pojacava.
    Nadal ide po titulu ovde dok ce Novak ponovo u bosankse piramide da puni energiju za WB. C'est la vie.
    Prilično si surovo to sažeo na kraju. Nažalost, to je istina. Novak ne zna da igra velike mečeve kada je favorit. Bar ne protiv ovih svojih glavnih rivala. Ceo život je u zaostatku sa Slemovima, kao da se samo oni broje. Druga stvar koja mi je jako žao je što publika nije na njegovoj strani. Nikad i nigde. Ni na jednom Slemu. A ni na većini Mastersa. Inat je crta mladosti. Novak ima 35 godina i ne može više da se inati. Da je Novaka ikada publika bilo gde podržavala, tek kakve bi uspehe napravio...

    I treća stvar zbog koje mi je žao i teško prihvatam što je Novak krenuo nekim svojim putem i odlučio se za alternativnu medicinu. Umesto da spusti loptu i uradi ono što je potrebno da bi se takmičio i pobeđivao. Time što se nije vakcinisao, pokazao je da ga rekordi ne zanimaju više. Želi da igra i da se takmiči, pa ako osvoji nešto super.

    Verujte mi da nas ovaj poraz mnogo više boli nego njega.

    Moram samo da se osvrnem, iako nije za ovu temu. Ali nivo igre Zverev - Alkaraz bio je viši od Nadal-Đoković.

    Comment


    • Danas je novi dan, ide Vimbldon i nova prilika da se dođe do Gren slema. Još ćemo se ćerati!
      “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

      Comment


      • A “mi”….od nedelje padamo na treće mesto, kakav kenjac, ćao-zdravo Kako li je Noletu danas?

        Čitam ovaj tvit, i mnogo mi se dopada. Ovako gledano na činjenice, stvarno ne znam od čega je napravljen, ali sam (99,99…%) sigurna da će on pronaći način da se uzdigne i sve prevazidje, opet

        Last edited by Larisa; 01-06-22, 10:07.
        "My body feels great. I mean, it´s only five hours"

        Comment


        • Originally posted by Ljubitelj tenisa View Post
          Moram samo da se osvrnem, iako nije za ovu temu. Ali nivo igre Zverev - Alkaraz bio je viši od Nadal-Đoković.
          Ne mogu nikako da se složim, Nole je statirao ko p***a do 3:0 u drugom, to stoji, i na kraju izgubio ključne poene iz samo njemu poznatih razloga, ok, ali od tog trenutka 2. seta je krenuo vrhunski nivo tenisa, natprirodno rokanje i sa jedne i sa druge strane, bilo je mnoštvo nestvarnih poena, danas sva svetska štampa bruji o tome (i o tome kako je pariska publika govno).

          Saša i Čarli mogu samo se gledaju i da uče, možda, eventualno, jednog dana….
          Last edited by Larisa; 01-06-22, 10:07.
          "My body feels great. I mean, it´s only five hours"

          Comment


          • Nije bitno više da li će biti na prvom mestu ili ne, on je tu zacementiran svoju poziciju, preko 7 godina na broju 1 niko ga za naših života neće prestići.
            RG nikad mu nije bio omiljen turnir, svega (za njega svega) dve osvojene titule za ovih 20-ak godina profesionalnog bavljenja tenisom, ali sad ide turnir gde je neprikosnoven, a videćemo i šta će biti sa USO.
            “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

            Comment


            • Znam brate, ali sve je ovo danas totalno sranje, da se ne lažemo….Nije mi ni do W, ni do ni do tenisa više, ipak je on samo čovek, ne može sam protiv svih sila ovog sveta…Ukradena su mu na kvarno dva praktično garantovana slema (USO20, AO 22) a W 20 se sticajem okolnosti nije ni odigrao, (a jeste usrani RG u oktobru).

              Jasno mi je da bi uz jučerašnji nivo protiv Rafe, osvojio 90% bilo kojih titula da sebi zacrta, ali ne znam… Godine idu, njega uglavnom niko ne podržava (čak ni neki, nazovi navijači), konstantno ga tera neki maler….Imam utisak da mu se crno piše, nema nekog prostora za optimizam danas. W? Pa ni poene neće odbraniti
              Kakve je sreće, neće mu se uračunati ni titula ako uopšte dodje u mogućnost da se izbori za nju ili će ga snaći neko drugo zlo
              "My body feels great. I mean, it´s only five hours"

              Comment


              • Time što se nije vakcinisao, Novak je stavio tačku na borbu oko Slemova. Prihvatio je da verovatno neće biti sa najviše Slemova. Ali on voli tenis i voli da se takmiči. A mi volimo njegove pobede nad najvećim rivalima koji su ga kao klinca nipodaštavali. Mi želimo osvetu ali totalnu

                Zaista sam siguran da njega ovaj poraz ne boli toliko kao nas ali kakve će uspehe postići, to ne znam.

                Jel zna neko da li Kanada ima iste uslove kao US za ulazak u zemlju?

                Kanada

                Svi nevakcinisani putnici stariji od 5 godina moraju pre putovanja, odnosno ukrcavanja, priložiti jedan od sledećih dokaza:
                -Negativan antigenski test ne stariji id 24 sata pre planiranog putovanja, ili
                -Negativan PCR test ne stariji od 72 sata pre planiranog putovanja, ili
                -Pozitivan PCR test uzet najmanje 10 dana pre i ne stariji od 180 dana pre planiranog putovanja.
                Svi putnici, pre ukrcavanja na let, dužni su da pruže odgovarajuće informacije o putovanju, kontakt podatke, kao i plan samoizolacije u trajanju od 14 dana nakon ulaska u zemlju, preko "Arrive CAN" aplikacije.
                Tranzit je dozvoljen uz poštovanje viznog režima bez izlaska iz tranzitnog prostora.

                Ministarstvo spoljnih poslova Srbije
                Last edited by Ljubitelj tenisa; 01-06-22, 11:04.

                Comment


                • Originally posted by Ljubitelj tenisa View Post
                  Time što se nije vakcinisao, Novak je stavio tačku na borbu oko Slemova. Prihvatio je da verovatno neće biti sa najviše Slemova. Ali on voli tenis i voli da se takmiči. A mi volimo njegove pobede nad najvećim rivalima koji su ga kao klinca nipodaštavali. Mi želimo osvetu ali totalnu
                  Njega je vakcina lišila učešća samo na ovogodišnjem A0, USO i W koji spominjem su izdanje 2020, vakcina još nije ni postojala a eto opet su ga okolnosti koštale učešća i borbe za više nego verovatnu titulu Već onda bi uveliko bio na 22 gren slem titule. Istina, uvek postoji mogućnost da to ne mora da bude tako, ali ja (a i verovatno on isto) imam osećaj da su mu ukradeni.

                  Nipodaštavanje kojem je bio izložen kao klinac, nije ništa u poredjenju sa sadašnjim, posledica većite mržnje prema njemu potrkepljene hajpom i planetarnim bulingom u medijima zbog skandaloznog tretmana u Australiji.

                  To jedna takva teniska veličina ne zaslužuje, to je sramota, jučerašnji tretman publike (a i tokom celog turnira) je direktna posledica maltretiranja u Australiji. To im nikada neću oprostiti, ne postoji osveta koja bi ublažila bol
                  Last edited by Larisa; 01-06-22, 13:10.
                  "My body feels great. I mean, it´s only five hours"

                  Comment


                  • Originally posted by Larisa View Post

                    Njega je vakcina lišila učešća samo na ovogodišnjem A0, USO i W koji spominjem su izdanje 2020, vakcina još nije ni postojala a eto opet su ga okolnosti koštale učešća i borbe za više nego verovatnu titulu Već onda bi uveliko bio na 22 gren slem titule. Istina, uvek postoji mogućnost da to ne mora da bude tako, ali ja (a i verovatno on isto) imam osećaj da su mu ukradeni.

                    Nipodaštavanje kojem je bio izložen kao klinac, nije ništa u poredjenju sa sadašnjim, posledica većite mržnje prema njemu potrkepljene hajpom i planetarnim bulingom u medijima zbog skandaloznog tretmana u Australiji.

                    To jedna takva teniska veličina ne zaslužuje, to je sramota, jučerašnji tretman publike (a i tokom celog turnira) je direktna posledica maltretiranja u Australiji. To im nikada neću oprostiti, ne postoji osveta koja bi ublažila bol

                    Nisi u pravu. Vakcina ga je lišila učešća na AO, IW i Miamiu. Vakcina ga je ne samo lišila učešća na AO, već mu je demolirala 3 meseca života. U sportskom smislu da je igrao na početku godine, on bi nešto osvojio i samopouzdanje bi bilo veće.

                    Ako US nisu do sada ukinule mere, čisto sumnjam i da će uskoro. Zapravo ako ne ukinu početkom jula, verovatno neće ukidati. To je još jedan bačen Slem.

                    Za neke stvari je sam kriv, USO 2019. Top forma cele godine, sjebao ga vetar na RG protiv Thiema. Kidao bi se sa Rafom. Wimbledon uzima i odlazi na odmor i kako je Mats izjavio na Eurosportu, čovek se glupirao na jahti i povredio. Kao Federer sa kolenom kad je kupao decu. Pa 2020 USO to mu jeste ukradeno, nepravedno je izbačen zbog dvostrukih aršina, pa onda AO 2022 isto pola njegova krivica pola je pokraden. Da je ćutao, igrao bi.

                    Samo zato što je iz Srbije, ne dobija dovoljno priznanja... Karijera će mu potrajati još sigurno 3 godine na ovom nivou. Posle toga pikiraće par Slemova i preskakaće gde može.

                    Krivo mi je što je Novak izvrtan ruglu ali on je sportista koji nikad nije dovođen u pitanje kad se doping spominje. A Nadal u više navrata se verovatno dopingovao ali je bio zaštićen... Ali sama činjenica da je to dospelo u novine je dovoljno sramna. Sada taj isti Nadal postaje GOAT bez dovoljno dostignuća.


                    EDIT:

                    Novak nije za ceo mec juce odigrao 4 drop shota...
                    Last edited by Ljubitelj tenisa; 01-06-22, 14:15.

                    Comment


                    • Dobro, ti teraš svoje i to je to, da se eto vakcinisao 2021 kad je krenula vakcinacija, osvojio bi USO20 i W koji se te godine nije ni igrao Kako god.

                      A to da bi ga pustili da igra AO 22 da je ćutao, možeš mačku o rep, polemika oko njegovog (ne) vakcinisanja, krenula je po medijima od strane kovid-nacista još u Parizu, kad beše, oktobar - novembar 2021, dosta pre Australije. Da nije išao, a navukli su ga ko soma na bućkalo, jeste da bi izgubio pravo na učešće ali bi izbegao svu ovu dodatnu mržnju usmerenu prema njemu kao “antivakseru”. Pa i da je antivakser, kakve to veze sa tenisom i sportom ima?

                      Ne kažem da za neke poraze nije sam kriv i da bi ga išamarala (za ovaj od juče na primer, ubedjena sam
                      da je imao svoje šanse… i da sam tokom 1. mogla sa uskočim u TV, raščerupala bih ga samo da odreaguje) kasno paljenje ga je koštalo meča kao i mnogo puta, ne kažem da nije, ali ja ti ne pričam o tome, moja tema su konkretno USO20 i nepostojeći W20 kao i hajp kao posledica AO22, koji se verovatno odrazio na njegovu psihu sinoć, drugog objašnjenja nemam za onakvo statiranje u 1. Rafa je bio izuzetno dobar, ne kažem da nije, ali kad se Novak uključio u igru, isto tako, nemoj mi reći da ti se nije vratila vera u pobedu posle 2. seta. Ali to je druga tema, za ovo sinoć je sam kriv.
                      Last edited by Larisa; 01-06-22, 14:28.
                      "My body feels great. I mean, it´s only five hours"

                      Comment


                      • Jako teško će on do bilo kog slema više 🙂.

                        Comment


                        • Originally posted by Nesic View Post
                          Jako teško će on do bilo kog slema više 🙂.
                          Nije baš tako.
                          I dalje će biti favorit broj 1 za Uimbldon, bar ovu i sledeću godinu.
                          RG mislim da mu je ovo bila poslednja prilika. Možda ako bude imao velike sreće sa žrebom (kao ovogodišnja donja polovina) i povrede/lošu formu ostalih. Ali uglavnom mislim da je sa RG titulama završio.
                          AO i USO će zavisiti , pa, prvo AO od mogućnosti nastupanja i forme ostalih, a USO od forme ostalih koji bi mogli dosta da ga muče. Još 2 Uimbldona i jedan betonski slem, to trenutno deluje kao najverovatniji scenario. Naravno, okolnosti se menjaju. Da li je izgledalo pre 6 meseci da će Rafa da nakon RG 2022 bude na 22 slema? (Još nije 22, ali biće verovatno)
                          Last edited by Kule; 01-06-22, 15:32.

                          Comment


                          • Na svakom slemu kojem bude ucestvovao u naredne 2-3 godine, Novak ce biti jedan od favorita. Na Uimbldonu ce biti favorit broj 1. Problema su tri:

                            A) Na koliko slemova nece moci da ucestvuje? To moze biti od 0-6 u naredne 3 godine.
                            B) Kako odrzavati formu bez meceva.
                            C) Kako se nositi sa spoznajom da je sa vakcinacijom sebe doveo u idiotski polozaja, a sada ne moze nista da promijeni.

                            Comment


                            • Nisam dugo pisao pa bih se mogao osvrnuti na mnogo stvari ,ali mozda je bolje sacekati da prodje ova "bol" zbog sinocnjeg poraza. Nije mi se svidela atmosfera koja je sugerisala da je Novak favorit, nije mi se svidelo ni sto je termin meca bio vecernji, a ne dnevni. Uz to Nadal je protiv Aliasimea testirao sebe, a Novak protiv Svarcmana imao jaci trening gde se nista specijalno nije ni moglo videti. Nekako je sve to "lozilo" Nadala, i plasio sam se onoga sto se i desilo na pocetku meca, da prvi set vrlo brzo ode na drugu stranu.

                              Kakva je klasa Novak je pokazao kod 0-3 u drugom, fenomenalna partitura, serija 6-1, 3 brejka, diktiranje razmena, direktni poeni, Nadal pocinje da gres. Dolazi do seta brejkom, prvi servira u trecem. Ali to je na zalosot bio i kraj. Bese jos trzaj u cetvrtom, kada je napravio rani brejk i uspeo da ga zadrzi do 5-3, ali nekako sve to vreme bio je slabiji igrac, prakticki neprimetan u gemovima Nadala i previse je zavisio od toga kako ce serviati, jer je bitku u razmenama uglavnom gubio. Naravno kao i mnogo puta, kada je servirao za set problemi, servis vadi, ali bekhend nikako i Nadalov povratak u mec koji je kulminirao u TB u kome je Novak za Spanca odradio sve sto je potrebno. A i kad se zracak nade pojavio kod 4-6, mreza po n-ti put sinoc na strani Nadala i kraj.

                              Skoro nepostojeci bekhend, kriminalan drugi servis, naizgled ne bas jasan plan/taktika (previse je igrao na forhend Nadala), a opet blizu petog seta, gde je mogao adrenalin proraditi i svasta napraviti. Videlo se u Madridu, Rimu i ovde da Ima u njemu jos dobrog tenisa, samo treba da mu se prepusti, da ga pusti da izadje iz njega, da ostavi iza sebe trenutne ovozemaljske stvari i samo da se prepusti osecaju i zaista uziva na terenu. Teski trenuci su nadam se iza njega, a verujem da ce mudrije rezonovati sta i kako dalje.

                              Sto se uslova za ulazak u Severnu Ameriku tice, trenutno mrka kapa. Medjutim u Kanadi raste pritisak da se restrikcije uklone, za sada vaze do 30. juna. Na zalost Vlada u Kanadi je otisla do djavola, tesko je tu ocekivati neki racionaln potez, a zdravorazumsko rezonovanje nije pozeljno (ovo je moj licni stav). SAD su otprilike na istim talasnim duzinama, tako da nisam optimista. Inace jedan rezim vazi za drzavljane Kanade, odnosno SAD kada se vracaju u zemlju, a drugi za ostale tj.strane drzavljane kada ulaze.

                              Cini mi se i da je Novak nedavno kupovao neke nekretnine u SAD, nisam siguran da li bi to moglo nekako da mu pomogne da udje u zemlju.
                              Non-Calendar Year Grand Slam - Stands alone
                              Holding all 4 Majors titles on 3 different surfaces at once - Stands alone
                              30 consecutive match wins - Stands alone
                              3+ consecutive finals in all 4 Majors - Stands alone
                              Australian Open 3 consecutive titles - Stands alone

                              Comment


                              • Ako je vama lakše pronaći u Novaku jedinog krivca za propuštene šanse za velike titule, ok, kapiram da na taj način još uvek procenjujete da je rešenje za ovu očajnu situaciju u njegovim rukama.

                                Elem, on je uskraćen za dva slema (ili bar učešće) iz razloga nevezanih za vakcinu. 2020 godine

                                Oduvek ga mrze iz dna duše, ovo mi je bilo jako teško uočiti i prihvatiti, uvek sam tražila neko objašnjenje, krivila Novaka kad jeste (ne kažem da nekoliko puta nije valjano sve sam zabrljao) ali i kad nije bio kriv za poraze, mržnju i prezir.

                                Od momenta kad se približio Federeru u GOAT priči, njemu je krenulo da se podmeće, uskraćuju prilike, zvižduci i urnisanja, a posle australijske afere sve je to dobilo neki nazovi povod (zbog panike od kovida), mržnja prema njemu je poprimila planetarnu razmeru, ali ne proizilazi iz njegovog odbijanja da se vakciniše u decembru, nego je prisutna od mnogo pre, a vi pričajte šta hoćete. Neće mu dozvoliti da prismrdi Nadalu, a kad dodje u situaciju da proba da ga ugrozi kao juče, stvoriće neverovatan hajp, pritisak, pljuvanje, zviždanje i nipodaštavanje uz uzdizanje protivnika, da to više ni Novak neće moći da podnese posle australijskog maltretiranja, on to još nije preboleo i tačno se primećuje trauma. Da je bio vakcinisan, pronašli bi drugi recept da ga unište, tako da ja lično smatram da je malo toga do njega, u njegovim rukama Eventualno da proba W, ali u ovakvom stanju i situaciji meni je teško da ga vidim kao favorita. Ameri i Australci ga neće pustiti na slem, a bogami i od jednih i od drugih mi se bljuje Sa RG je verovatno, kao što neko reče - završio idilu.
                                "My body feels great. I mean, it´s only five hours"

                                Comment

                                Working...
                                X