Announcement

Collapse
No announcement yet.

Nole, idi u peršun!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Novak se neće vakcinisati, Novak vise nece osvojiti nijedan slem (možda Wimbledon sledece god).Novak nece igrati Us Open, Novak nece igrati AO, jer je najgori svoj protivnik i oterao je osobu koja je bila iz njega ceo život.Jos najbitnije, Novak je mentalni patuljak i reci da je najjaci teniser mentalno u istoriji je uvreda za Nadala.Eto, spasio sam vas kalkulacija, molitvi i teorija.

    Comment


    • Vakcina sada, kad je pandemija na izmaku? Nema teorije da se vakciniše. Ni ne treba da rizikuje svoje zdravlje, ako on smatra da je za njega rizik. Ja se jesam vakcinisala i preležala; ja ne želim više da raspredam o kovidu, ta tema je završena, aman. A to što Ameri i Australci nisu normalni, bože moj.
      That’s life.
      Uz Noleta uvek ali ebo više tenis. Meni dosta
      "My body feels great. I mean, it´s only five hours"

      Comment


      • Originally posted by Zile90 View Post
        Novak se neće vakcinisati, Novak vise nece osvojiti nijedan slem (možda Wimbledon sledece god).Novak nece igrati Us Open, Novak nece igrati AO, jer je najgori svoj protivnik i oterao je osobu koja je bila iz njega ceo život.Jos najbitnije, Novak je mentalni patuljak i reci da je najjaci teniser mentalno u istoriji je uvreda za Nadala.Eto, spasio sam vas kalkulacija, molitvi i teorija.
        Novak je bio previse samouveren prosle godine. To mu je doslo glave. Verujem da nije ocekivao da ce Rafa da uzme prva dva slema. Izgubljeno je dosta, ali ne jos uvek sve. Doduse nazalost verujem da ce se tvoje misljenje obistiniti.


        Originally posted by Larisa View Post
        Vakcina sada, kad je pandemija na izmaku? Nema teorije da se vakciniše. Ni ne treba da rizikuje svoje zdravlje, ako on smatra da je za njega rizik. Ja se jesam vakcinisala i preležala; ja ne želim više da raspredam o kovidu, ta tema je završena, aman. A to što Ameri i Australci nisu normalni, bože moj.
        That’s life.
        Uz Noleta uvek ali ebo više tenis. Meni dosta
        Ako USO skloni uslov do pocetka mastersa, slazem se sa tobom. Ako se to ne desi, gotovo izvesno da Novak nece igrati slem posle Wimbledona do sledeceg RGa. To ce da stvara veci pritisak, kao danas, i bice vece sanse da Novak podbaci. Verujem da je i to bio jedan od razloga za poraz. Da ne govorim da ce ranking da mu padne i da ako nije top 4 ( ili top 8) da ce biti dosta teze na slemovima.

        Novak trenutno ne zna da li ce moci da igra USO i AO. Zamislite koliki pritisak mu to stavlja da odigra dobro na RG i Wimbledonu. Danas ga je delom to savladalo. Posebno u pocetku meca. Kasnije su drugi problemi dosli do izrazaja.
        Last edited by 147; 01-06-22, 00:57.

        Comment


        • Ma gluposti, Novak je mlađi od čačkoguza i ima još puno GS ispred sebe.
          “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

          Comment


          • Originally posted by 147 View Post

            Novak je bio previse samouveren prosle godine. To mu je doslo glave. Verujem da nije ocekivao da ce Rafa da uzme prva dva slema. Izgubljeno je dosta, ali ne jos uvek sve. Doduse nazalost verujem da ce se tvoje misljenje obistiniti.




            Ako USO skloni uslov do pocetka mastersa, slazem se sa tobom. Ako se to ne desi, gotovo izvesno da Novak nece igrati slem posle Wimbledona do sledeceg RGa. To ce da stvara veci pritisak, kao danas, i bice vece sanse da Novak podbaci. Verujem da je i to bio jedan od razloga za poraz. Da ne govorim da ce ranking da mu padne i da ako nije top 4 ( ili top 8) da ce biti dosta teze na slemovima.

            Novak trenutno ne zna da li ce moci da igra USO i AO. Zamislite koliki pritisak mu to stavlja da odigra dobro na RG i Wimbledonu. Danas ga je delom to savladalo. Posebno u pocetku meca. Kasnije su drugi problemi dosli do izrazaja.
            Konačno neko zreo i normalan koji vidi da bih želeo da Novak osvoji ubedljivo najviše slemova, ali nisam ostrašćena budala koja piše nebuloze.Svi ste ovde jezivo potcrnili Nadala, da sam bio šokiran.
            Čovek je toliko namazan svim bojama, em igrački, em u PR-u.
            Novak je za njega malo dete u tim segmentima, nije strasno priznati da je neko veci igrac od njega.Covek ce biti drugi najveci igrac ove igre, zar je to malo?

            Comment


            • Nisi ostrašćens budala nego samo budala.
              “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

              Comment


              • Originally posted by dekkard View Post
                Nisi ostrašćens budala nego samo budala.
                Legendo, daj otvori temu za Wimbledon da se smejemo barem malo, dosadno bi bilo bez tebe i "Hot Take" magije.🤣🤣🤣

                Comment


                • Znate šta, dodje momenat kad se čovek u životu ne može više boriti protiv elemenata; te ta zalutala loptica pa diskvalifikacija na USO 20 - to samo njemu može da se desi te pandemija i kovid sranje u Australiji, pa danas napaljeni Rafa koji je praktično ćopao do pre dva dana, pa Vimbldonsko sranje zbog rata u Ukrajini, Ameri nas ne primaju….

                  To je ono kad te neće, jebiga, Monika je mnogo gore prošla, za nas “Balkance” je ionako bezobrazno nezamislivo sve to što je Novak ostvario; teško da će se ponovo roditi superčovek ili superžena nalik na njih na ovom podneblju, a ako se to ipak desi, iskreno se nadam da će imati bar malo više profesionalne sreće Kad te neće - neće, ne vredi ni talenat, ni mukotrpan rad, ni želja, ni posvećenost….Rafa se ebt rodio u jednoj bogatoj porodici, tenis je jedan kremaški sport koji retko koja porodica može finansijski da isprati, nikada nije bio primoran da razmišlja o nekim stvarima kao Novak na primer; doduše, nikada uopšte i nije bio primoran da previše razmišlja samo da mlati lopticu i gleda u se i u svoje kljuse i to je to (ala mu ćufte) a Nole… uhh Nole je svestran, Nole je svoj i to je jednostavno tako, i meni je skroz ok
                  "My body feels great. I mean, it´s only five hours"

                  Comment


                  • Evo jedan hot take od mene, ali onako relean kada se sagleda situacija.Novak na kraju godine završava karijeru.Razlozi, ovaj poraz od Nadala, zabrana ulaska na Us Open i AO i razlaz ostatka sponzora.Živi bili pa videli.
                    Čovek je uradio sve što je mogao da to sebi priredi i uspeo je u tome.

                    Comment


                    • Originally posted by Larisa View Post
                      Znate šta, dodje momenat kad se čovek u životu ne može više boriti protiv elemenata; te ta zalutala loptica pa diskvalifikacija na USO 20 - to samo njemu može da se desi te pandemija i kovid sranje u Australiji, pa danas napaljeni Rafa koji je praktično ćopao do pre dva dana, pa Vimbldonsko sranje zbog rata u Ukrajini, Ameri nas ne primaju….

                      To je ono kad te neće, jebiga, Monika je mnogo gore prošla, za nas “Balkance” je ionako bezobrazno nezamislivo sve to što je Novak ostvario; teško da će se ponovo roditi superčovek ili superžena nalik na njih na ovom podneblju, a ako se to ipak desi, iskreno se nadam da će imati bar malo više profesionalne sreće Kad te neće - neće, ne vredi ni talenat, ni mukotrpan rad, ni želja, ni posvećenost….Rafa se ebt rodio u jednoj bogatoj porodici, tenis je jedan kremaški sport koji retko koja porodica može finansijski da isprati, nikada nije bio primoran da razmišlja o nekim stvarima kao Novak na primer; doduše, nikada uopšte i nije bio primoran da previše razmišlja samo da mlati lopticu i gleda u se i u svoje kljuse i to je to (ala mu ćufte) a Nole… uhh Nole je svestran, Nole je svoj i to je jednostavno tako, i meni je skroz ok
                      Zato što je tako "sav svoj" zato i jeste drugi najbolji teniser, i zato ne trebamo da kukamo ovde vise kao mentoli.Sam je sve birao i radio i dogurao skoro do samog vrha, jedan stepenok falio, ali jbg.Hvala mu na svim ludačkim mečevima i sećanjima.

                      Comment


                      • Žile, o čemu ti to?
                        Ti redovno kukaš i kad treba i kad ne treba; pusti ljude na miru; neka kukaju ako im se kuka; danas smo doživeli veliki poraz, nećemo valjda da slavimo. Sve je to sastavni deo sporta a i života. Iskuliraj
                        "My body feels great. I mean, it´s only five hours"

                        Comment


                        • Nadal je potuno zasluzeno pobijedio. Nista cudno, on vrlo rijetko gubi na RG-u. Zasto smo onda toliko razocarani? Pogresna pretpostavka da je Novak favorit u danasnjem mecu. Novak gotovo nikada ne moze biti favorit sa Nadalom na RG. Zavarala nas je Nadalova forma koja nije losa kako se prikazivalo i jos vise Novakova forma, koja je dobra, ali nije top.

                          Svejedno, mislim da je Novak danas mogao pobijediti. Za to je bilo potrebno nekoliko stvari.

                          1.
                          Nije smio uci u mec sa osjecajem da je favorit. To je nepotrebno opterecenje. Prosle godine je u mec usao kao autsajder i dobio.

                          2.
                          Njemu ne odgovar da igra sa Ndalom po hladnom vremenu. Ne odgovara mu ni da igra po vrelom vremenu. Treba mu sredina. Kad su poceli mec, temeratura je bila 20 stepeni (to je u zoni onoga sto Novaku odgovara). Kad su zavrsili mec, temperature je pla na 13 stepeni. To je vec hladno za igranje tenisa.

                          3.
                          Sporo je usao u mec. Nije Nadal na pocetku meca igrao posebno dobro. Prvi i cetvri gem u 1. setu su bili povuci-potegni. Oba je dobio Nadal, a oba je mogao dobiti i Djokovic. Uz to, na pocetku meca je lose servirao. Da je imao servis na svom standardnom nivo, mislim da bi sve bilo daleko komplikovanije za Nadala.

                          Zasto je tako lose servira? Cini mi se da je to bilo povezano sa nedostakom samopuzdanja. Ono je visko, ali ne onako visoko kao prije prosle godine.

                          4.
                          Nadal, koji je najveci sampion u istoriji, je osjetio Novakove slabosti. To ga je razigralo i od sredine 1. seta do 4. gema u 2. setu je igrao fantasticno. Mekinro, koji zna da pretjeruje, je rekao da Nadal igra kao u najboljim danima. Nisam siguran da je u pravu. Medjutim, mislim da je igrao ofanzivni sljakaski tenis jednako dobro kao 2020.
                          i imali smo 1:0, 3:0, za Nadala, uz dva brejka naravno. Mec je izgledao potpuno izgubljen, ponavljanje 2020.

                          5.
                          Onda se desilo nesto totalno nepredvidjeno. Novak je zaigrao fenomenalni ofanzivni tenis. Nikada na slajci protiv Nadal nije igrao bolju ofanzivu. U njegovom napadu se vidio bitno poboljsani visoki ofanzivni FH. Mekinro je insistirao na tom udarcu. Mslim da je u pravu.

                          Novak ce da napravi cudo. Dobice 2. set sa 6:4, ali ce da potrosi jako puno energije. Set je trajao nevjerovatnih 88 minuta.

                          Da je imao taj intezitet od pocetka, vjerujem da bi bilo 2:0 poslije prva dva seta a ne 1:1. I vjerujem da bi slavio pobjedu na kraju. Poslije drugog seta je Novak izgledao kao vjerovatniji pobjednik, ali nece biti snage.

                          6.
                          Umor se odmah osjetio na pocetku 3. seta, iako to nije odmah bilo jasno. Otud onako lako izgubljeni servis gem na pocetku seta. Na kraju je umor presudio. Jedini je bio spas da i Rafa pokaze umor. Medjutim, Rafa je izdrzao.

                          Od sredine 4. seta, bilo je jasno da Djokovic nema ni minimalni intenzitet zbog nedostatka snage.

                          Ilustracije radi. U 1. setu je Novak osvoji 31% poena na Rafinom servisu i stvorio 2 BL, nije iskoristio ni jednu. Za 2. set su brojevi 50%,8 i 3. za 3. 34%, 1 i 0 i za 4. set 23% 1 i 1. Nije se radilo o losem returniranju u 3. i 4. setu nego o manjku snage da se probije Rafa. Nadalova defanziva je bila pojednostavljena. Samo vrati lopticu u terene, a on je odlican u tome, pogotovo na sljaci.

                          Naravno, postavlja se pitanje kako je dosao do vodjstva 5:2 u 4. setu. Dva su razloga. Prvo, skupio je svu snagu i napravio rani brejk. Drugo, do 5:2 je imao preko 80% prvog unutra. Da je imao taj postotak u 1. setu,...


                          7.
                          Rafa dolazi do 22 slema ako se ne desi neko cudo. Ozbiljna prednost u GOAT trci, ali ne i neocekivano.

                          Comment


                          • Originally posted by NI View Post
                            Nadal je potuno zasluzeno pobijedio. Nista cudno, on vrlo rijetko gubi na RG-u. Zasto smo onda toliko razocarani? Pogresna pretpostavka da je Novak favorit u danasnjem mecu. Novak gotovo nikada ne moze biti favorit sa Nadalom na RG. Zavarala nas je Nadalova forma koja nije losa kako se prikazivalo i jos vise Novakova forma, koja je dobra, ali nije top.

                            Svejedno, mislim da je Novak danas mogao pobijediti. Za to je bilo potrebno nekoliko stvari.

                            1.
                            Nije smio uci u mec sa osjecajem da je favorit. To je nepotrebno opterecenje. Prosle godine je u mec usao kao autsajder i dobio.

                            2.
                            Njemu ne odgovar da igra sa Ndalom po hladnom vremenu. Ne odgovara mu ni da igra po vrelom vremenu. Treba mu sredina. Kad su poceli mec, temeratura je bila 20 stepeni (to je u zoni onoga sto Novaku odgovara). Kad su zavrsili mec, temperature je pla na 13 stepeni. To je vec hladno za igranje tenisa.

                            3.
                            Sporo je usao u mec. Nije Nadal na pocetku meca igrao posebno dobro. Prvi i cetvri gem u 1. setu su bili povuci-potegni. Oba je dobio Nadal, a oba je mogao dobiti i Djokovic. Uz to, na pocetku meca je lose servirao. Da je imao servis na svom standardnom nivo, mislim da bi sve bilo daleko komplikovanije za Nadala.

                            Zasto je tako lose servira? Cini mi se da je to bilo povezano sa nedostakom samopuzdanja. Ono je visko, ali ne onako visoko kao prije prosle godine.

                            4.
                            Nadal, koji je najveci sampion u istoriji, je osjetio Novakove slabosti. To ga je razigralo i od sredine 1. seta do 4. gema u 2. setu je igrao fantasticno. Mekinro, koji zna da pretjeruje, je rekao da Nadal igra kao u najboljim danima. Nisam siguran da je u pravu. Medjutim, mislim da je igrao ofanzivni sljakaski tenis jednako dobro kao 2020.
                            i imali smo 1:0, 3:0, za Nadala, uz dva brejka naravno. Mec je izgledao potpuno izgubljen, ponavljanje 2020.

                            5.
                            Onda se desilo nesto totalno nepredvidjeno. Novak je zaigrao fenomenalni ofanzivni tenis. Nikada na slajci protiv Nadal nije igrao bolju ofanzivu. U njegovom napadu se vidio bitno poboljsani visoki ofanzivni FH. Mekinro je insistirao na tom udarcu. Mslim da je u pravu.

                            Novak ce da napravi cudo. Dobice 2. set sa 6:4, ali ce da potrosi jako puno energije. Set je trajao nevjerovatnih 88 minuta.

                            Da je imao taj intezitet od pocetka, vjerujem da bi bilo 2:0 poslije prva dva seta a ne 1:1. I vjerujem da bi slavio pobjedu na kraju. Poslije drugog seta je Novak izgledao kao vjerovatniji pobjednik, ali nece biti snage.

                            6.
                            Umor se odmah osjetio na pocetku 3. seta, iako to nije odmah bilo jasno. Otud onako lako izgubljeni servis gem na pocetku seta. Na kraju je umor presudio. Jedini je bio spas da i Rafa pokaze umor. Medjutim, Rafa je izdrzao.

                            Od sredine 4. seta, bilo je jasno da Djokovic nema ni minimalni intenzitet zbog nedostatka snage.

                            Ilustracije radi. U 1. setu je Novak osvoji 31% poena na Rafinom servisu i stvorio 2 BL, nije iskoristio ni jednu. Za 2. set su brojevi 50%,8 i 3. za 3. 34%, 1 i 0 i za 4. set 23% 1 i 1. Nije se radilo o losem returniranju u 3. i 4. setu nego o manjku snage da se probije Rafa. Nadalova defanziva je bila pojednostavljena. Samo vrati lopticu u terene, a on je odlican u tome, pogotovo na sljaci.
                            *
                            Naravno, postavlja se pitanje kako je dosao do vodjstva 5:2 u 4. setu. Dva su razloga. Prvo, skupio je svu snagu i napravio rani brejk. Drugo, do 5:2 je imao preko 80% prvog unutra. Da je imao taj postotak u 1. setu,...


                            7.
                            Rafa dolazi do 22 slema ako se ne desi neko cudo. Ozbiljna prednost u GOAT trci, ali ne i neocekivano.
                            Ne preteruj NI. Kao da mi ne znamo da je Nadal zasluženo pobedio...Istina je da je pomislio da je favorit, kao i 2020.god što je mislio da je favorit. Druge najveće istine su da Novak nije bio fizički spreman za 5 setova. Nemoj da se lažemo. Da prostite, to sere onaj Goran Ivanišević. Novak je zaslužio da mu trener nakon meča, kad se ohladi glava i slegne poraz, da mu kaže: ''Jel te nije sramota p*cko jedna da onako odigras prvih jedan i po set?". Toliko sam kod kuće bio besan. Gledam i ne verujem šta se dešava, Novak izašao da bude sparing partner Nadalu.

                            Zatim, vidim da Novak priča kako mu nije funkcionisao bekhend. On treba da pogleda meč ponovo. Servis nije postojao, ritern nije postojao... Jedina i najveća istina je da je Novaka pojela trema. Ono su bili katastrofalni udarci. Sve se slilo u jedan meč, sve što se dogodilo u Australiji.

                            Novak je tempirao 4.set i zato je kažnjen. Kažnjen je jer se nije borio. Nadal nije Federer. Smatram da Nadal nije odigrao bolje nego 2020.god. Njegov nivo tenisa je čak i na šljaci sve lošiji i lošiji. Ali Nadal nije emotivac kao Novak. Nadala ne možeš da slomiš. Novaka možeš, ali se Novak i vrati. Rafa jeste emotivan ali van terena, u pripremi u treninzima, ima svoje sumnje. Ali na terenu. On se ne raspada tako lako.

                            Ovo je izuzetno bolan poraz kojem ne treba tražiti uzroke u tehničkim stvarima. Sve je ovo posledica mentalnog i emotivnog stanja Novaka Đokovića koji u tom pogledu nije snažan. Žao mi je što nema Vajde. Novak nije više u godinama da mu treba boost. Treba mu smirenje. Nadam se da može da osvoji Wimbledon. Osvajao je i posle težih poraza.

                            Comment


                            • A sada pravac Tibet!

                              Ovaj rezultat je produžio karijeri obojici.. Par poena je donelo razliku.. Bila je i ta set lopta u četvrtom ali avaj.. Boli poraz, ali bilo ih je već ovakvih pa se Novak uzdizao i bivao bolji nego pre..
                              Idemo dalje.. Na W su šanse ogromne..
                              Ispred Novaka je još par zanimljivih sezona..

                              Dekkard
                              Rekoh ti davno da oladiš.. Ne možeš ti pomoći nekome ko pati od depresije.. Pročitaj pre par godina.. Novak neće doći ni do 10GS i slične nebuloze..

                              Comment


                              • Originally posted by Ljubitelj tenisa View Post

                                Ne preteruj NI. Kao da mi ne znamo da je Nadal zasluženo pobedio...Istina je da je pomislio da je favorit, kao i 2020.god što je mislio da je favorit. Druge najveće istine su da Novak nije bio fizički spreman za 5 setova. Nemoj da se lažemo. Da prostite, to sere onaj Goran Ivanišević. Novak je zaslužio da mu trener nakon meča, kad se ohladi glava i slegne poraz, da mu kaže: ''Jel te nije sramota p*cko jedna da onako odigras prvih jedan i po set?". Toliko sam kod kuće bio besan. Gledam i ne verujem šta se dešava, Novak izašao da bude sparing partner Nadalu.

                                Zatim, vidim da Novak priča kako mu nije funkcionisao bekhend. On treba da pogleda meč ponovo. Servis nije postojao, ritern nije postojao... Jedina i najveća istina je da je Novaka pojela trema. Ono su bili katastrofalni udarci. Sve se slilo u jedan meč, sve što se dogodilo u Australiji.

                                Novak je tempirao 4.set i zato je kažnjen. Kažnjen je jer se nije borio. Nadal nije Federer. Smatram da Nadal nije odigrao bolje nego 2020.god. Njegov nivo tenisa je čak i na šljaci sve lošiji i lošiji. Ali Nadal nije emotivac kao Novak. Nadala ne možeš da slomiš. Novaka možeš, ali se Novak i vrati. Rafa jeste emotivan ali van terena, u pripremi u treninzima, ima svoje sumnje. Ali na terenu. On se ne raspada tako lako.

                                Ovo je izuzetno bolan poraz kojem ne treba tražiti uzroke u tehničkim stvarima. Sve je ovo posledica mentalnog i emotivnog stanja Novaka Đokovića koji u tom pogledu nije snažan. Žao mi je što nema Vajde. Novak nije više u godinama da mu treba boost. Treba mu smirenje. Nadam se da može da osvoji Wimbledon. Osvajao je i posle težih poraza.
                                Dobro si ovo napisao, manje-vise nema se sta dodati. Novak je mec izgubio na vise frontova taktickom, mentalnom i fizickom. Usao je kao favorit i bio sam ubedjen da pobedjuje cak i kad je gubio 2:1 u setovima medjutim prevagnula je veca Nadalova zelja za pobedom i iznenadjujuca fizicka spema sa obzirom da je vec odigrao jedan mecu 5 setova pre toga. Vecinu bitnijih poena kada se lomio gem a bilo je dosta dugih gemova je dobio Nadal i time pokazao vecu sampionsku crtu od Novaka. Usao je kao autsajder kao protiv Medvedeva na AO i dobio mec koji je trebao da izgubi. Sa druge strane Novak posle OI, USA Opena opet ne uspeva da izdrzi breme favorita i puca mentalno pre svega a nedostatak fizicke snage samo to pojacava.
                                Nadal ide po titulu ovde dok ce Novak ponovo u bosankse piramide da puni energiju za WB. C'est la vie.

                                Comment

                                Working...
                                X