Announcement

Collapse
No announcement yet.

Nole, idi u peršun!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • U Torontu se samo u nekoliko udaraca videlo koliko je sve drugacije kada ubrza udarce. Iz nekog razloga nije u stanju da veze vise takvih.
    A po majici se vidi da se opet znoji neuobicajeno mnogo za njega, jos u nocnom terminu . Mora da je vlaga i u Mason-u visoka, i Andy bio sav slepljen od znoja.
    Similis simili gaudet

    Comment


    • Originally posted by Maxx-a View Post
      U Torontu se samo u nekoliko udaraca videlo koliko je sve drugacije kada ubrza udarce. Iz nekog razloga nije u stanju da veze vise takvih.
      Ramenaaa! Metiljav je sav! Treba mu malo misica, pa neka prica ko sta hoce. Nego ljudi uvijek idu u krajnost, pa ovakvu kritiku shvataju kao da sad treba da se napuca, nabilduje i ne znam sto.. Ne, ali mora raditi malo na snazi, ako misli biti spreman igrati 5 setova jakim intenzitetom. Onakav isposnik to nece moci.

      Comment


      • Citam ovo sto ste pisali, ne mogu da verujem da je bas tako lose

        Dobro da nisam gledala, nista ne ocekujem pa sta bude
        Ne shvataj zivot preozbiljno ionako se ziv neces izvuci!

        Comment


        • Originally posted by Maxx-a View Post
          Nisam gledala mec a u turnirskoj temi osim nekih sada vec standardno slabih" pokusaja" recikliranja'' humora'' tesko nesto moze i da se procita i zakljuci kako je igrao. Bog te mazo postaje mucnije nego kanonada na b92 i ostalim zutacima.

          Novak ne voli da igra sa igracima sa kojima nije ranije igrao pa nisam ocekivala neku setnju .Znam da Johnson ima solidno jak servis , moze odigrati na FH a od BH samo slice. Pretpostavljam opet return los , tajming, anticipacija, mlaki udarci kombinovano sa mrzovoljnim govorom tela. Lici na standardnie probleme na hardu koje ima vec neko vreme. Zabrinjavajuce
          Zar nije najbitnije sto je prosao? Evo ga Nadal prosle nedelje sa nikakvom igrom uze masters. Moze valjda i Novak tako.
          Riternirao jeste lose, anticipirwo je bolje, tajming onako. Udarci su njemu standardno mlaki duzi period tako da je to normalno za njega, mogu da budu brzi i jaci jedino kada igra kontra-udarac pa iskoristi silinu protivnikovog. Govor tela mu nije bio mrzovoljan.

          A ovo za B2, ne znam zaista, nikada nisam bio tamo. Ali verjem tebi jer si dobar deo vremena bila upravo na tom forumu, a ovde te bilo nije, verovatno ti i tada bilo muka ovde. Shodno tome, ne sumnjam u procenu, tj sposobnost da napravis pravu komparaciju.
          Last edited by Sandugp; 14-08-18, 08:56.
          sigpic

          Always somewhere Miss you where I've been I'll be back to love you again

          U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll.Dozivaš kišu.
          Ili da mazneš neku lepu ribu. Samo je bezveze kada se probudiš….

          Comment


          • Čitam na komentarima na B92 neko je napisao da je početkom drugog sera Novak mrmljao sebi u bradu nešto u fazonu: "Ne igra mi se tenis i "j.... ti tenis..u p.m"... ". Ako je neko gledao meč dali je to video ili čuo?
            Last edited by Chiwwi; 14-08-18, 08:55.

            Comment


            • Prvi set I drugi do 3:0 sve je bill ok.Nakon toga neobjasnjiv pad.Nisam cula da je govorio da mu se me igra I da je psovao j...m ti tenis.Govor tijela je bio bas ok.S obzirom da nije iskoristio 8 mec lopti sasvim se dobro na kraju izborio sa situacijom.Sveukupno gledajuci po meni je ovde sve bolje funkcionisalo nego u Torontu,a mozda je i do oka posmatraca

              Comment


              • Novak sinoc nije bio dobar ali nije bio ni katastrofalan. Ne mali razlog za to je sto prvi put igra sa Dzonsonom.

                1.
                Dzonson dobro servira a Novak nije dobro returnirao. Cim bi Novak naravio par dobrih returna Dzonson bi bio uzdrman.

                2.
                Dzonson je imao odlicnu taktiku. Gadja Novakov BH sljaz BH-dom. To se zavrsi sa razmjenom u kojoj su obojica u lijevom cosku svoje polovine terena. Stiv udara slajz BH, Novak varira ali uglavnom udara ravni BH. Iz toga se izlazi tako sto neko pogrijesi ili Novak odluci da odigra paralelu. Na tu pralelu Dzonson iz trka lupa CC FH koji je vrlo neugodan. Jako puno poena je igrano tako. Novak nije dobio 60% ili 70% njih kao sto bi se ocekivalo nego samo 50%.

                Razlog je da su njegovi udarci nesto bili losiji nego treba da budu. Manje vise svi udarci.

                3.
                Dzonson je prvi dosao do BL. I to, kao da je trgnulo Novaka. Spasio je BL, dobio potom 5 gemova za redom, pritom uzevsi set naravno. U normalni okolnostoma tih 20 minuta bolje igre bi trebali da budu dosta. I onda pri rezultatu 3:1, na svoj servis, Novak olako ispusta vodjstvo od 40:15. Jedan sjan FH Dzonsona i jedan nestrpljivi FH Novaka koji je zavrsio par milimetara u autu su doveli do raspada. Stiv uzima 4 gema za redom. Dolazi do brejka prednosti.

                Razlog? Nedostatak motivacije kod Novaka i frustracija sto se muci vise nego treba. Vidjeli smo toliko puta.

                4.
                Potom je digao igru, vratio brejk a u preostala dva return gema bio na ivici pobjede (imao je 7 mec lopti). Konacno, u TB je bio solidan ali ne i posebno dobar. Dovoljno da privede mec karju.

                Sve u svemu, bolji nego u Torontu ali ne previse. Veliko je pitanje je kojom brzinom moze dizati formu.

                Comment


                • Jeste , najbitnije je da je prosao.

                  Prvi mec, ajd' da uzmemo to kao olaksavajucu okolnost.

                  Realno, moje misljenje je da Nole nije jos ni blizu onog starog, na momente bljesne i onda se odjednom"ugasi"
                  Zbog cega, nemam pojma, svasta se pisalo.
                  Sta je istina?
                  Samo on zna.

                  Setih se da je Vajda posle w-ona izjavio da ni u snu nisu mislili da ce osvojiti. On sigurno zna koliko je Nole spreman.

                  Mozda moze osvojiti sa losijom igrom, ali treba bas da se poklope kockice.

                  Mnogo toga u njegovoj igri jos ne stima, a o bezvoljnosti, to nikako ne mogu da objasnim.(ustvari, mislim da mi je donekle jasno)

                  Suma sumarum-Nista ne ocekujem, dok god igra radovacu se sto mogu da ga gledam(osim u ovim kasnim terminima)

                  Odavno se ne nerviram, mada to je moja stvar
                  Radujem se svakoj pobedi, nadam kao i svi predpostavljam da ce se vratiti makar 70% starog Noleta.

                  Eto
                  Ne shvataj zivot preozbiljno ionako se ziv neces izvuci!

                  Comment


                  • Originally posted by Joker View Post
                    Ramenaaa! Metiljav je sav! Treba mu malo misica, pa neka prica ko sta hoce. Nego ljudi uvijek idu u krajnost, pa ovakvu kritiku shvataju kao da sad treba da se napuca, nabilduje i ne znam sto.. Ne, ali mora raditi malo na snazi, ako misli biti spreman igrati 5 setova jakim intenzitetom. Onakav isposnik to nece moci.
                    Mari, Troicki, Ćorić , Saša Zverev... svi oni ne oskudevaju kada je o mišićima reč a forhend udaraju kao neke babe.
                    Dakle za generisanje snage u udarcima nije kvaka u mišićima već u tehnici.
                    Novakova tehnika nikad nije bila upitna dok je trenutni problem loš tajming. Tri su moguća razloga zašto je tajming problem.
                    1.'teške noge' kao posledica nedavnih priprema za američku seriju.
                    2. nedostatak motivacije.
                    3. povreda.
                    Treba se nadati da je to opcija 1 jer ako je neka od dve preostale, neće da valja.
                    sigpic

                    Comment


                    • Originally posted by pecaros View Post
                      Novakova tehnika nikad nije bila upitna dok je trenutni problem loš tajming.
                      Pod "los tajming" podrazumijevam da nije namjesten za udarac da valja, kasni itd.. Ali to definitivno nije problem kod njega. Precesti su slucajevi dje on ima sve vrijeme ovog svijeta da se namjesti, ucini to, ceka lopticu da raspali i.. puf! Neka mlaka, nejaka loptica, koju ce svaki ozbiljan protivnik da iskoristi za napad. To za tehniku je meni jasno, ali pricamo o kontinuitetu. Ja po stoti put ponavljam da Novak MOZE da udara jako, ali to vise ne moze da radi u kontinuitetu. Ubijedjen sam da mu takav stil danas uzima puno snage i sve pokusava linijom slabijeg otpora, a zapravo je tako otpor veci.

                      Comment


                      • Ja generalno govorim o domaćim portalima tipa b92,blic i ostali zato sam i napisala žutaći a ne o teniskim forumima.,jer je tu očekivano da se vidi najveća razlika između ljudi koji prate samo igru.
                        Shvatam ja da je velikoj veći forum dnevna zabava i nemam ništa protiv toga , ali treba razumeti i nas koji bi voleli da pročitamo nešto više a ne skakati odmah i izmišljati nešto o čemu se apspolutno nema predstava

                        Evo malo kritike i situacija odmah bolja. Hvala
                        Similis simili gaudet

                        Comment


                        • Originally posted by Zoje View Post
                          Realno, moje misljenje je da Nole nije jos ni blizu onog starog, na momente bljesne i onda se odjednom"ugasi"
                          Zbog cega, nemam pojma, svasta se pisalo.
                          Sta je istina?
                          Samo on zna.

                          Mnogo toga u njegovoj igri jos ne stima, a o bezvoljnosti, to nikako ne mogu da objasnim.
                          Mislim da bi jedan Beker u boksu pomogao po tom pitanju. Neki takav autoritet, pred kojim bi ga bilo sramota da ovoliko oscilira u igri. Ma ko ce ga znati..

                          Comment


                          • Definitivno msm treba još jedan trener pored Vajde koji od 2013 i nije mogao da bude prisutan na svakom turniru i uvek uz njega.
                            Similis simili gaudet

                            Comment


                            • Originally posted by Joker View Post
                              Pod "los tajming" podrazumijevam da nije namjesten za udarac da valja, kasni itd.. Ali to definitivno nije problem kod njega. Precesti su slucajevi dje on ima sve vrijeme ovog svijeta da se namjesti, ucini to, ceka lopticu da raspali i.. puf! Neka mlaka, nejaka loptica, koju ce svaki ozbiljan protivnik da iskoristi za napad. To za tehniku je meni jasno, ali pricamo o kontinuitetu. Ja po stoti put ponavljam da Novak MOZE da udara jako, ali to vise ne moze da radi u kontinuitetu. Ubijedjen sam da mu takav stil danas uzima puno snage i sve pokusava linijom slabijeg otpora, a zapravo je tako otpor veci.
                              Problem sa tajmingom je očigledan ali ga ti ne prepoznaješ.
                              Njegov tenis nije baziran na kontinuitetu snažnih udaraca već ide na tempo, brzinu, dubinu i preciznost.
                              sigpic

                              Comment


                              • Originally posted by Maxx-a View Post
                                Ja generalno govorim o domaćim portalima tipa b92,blic i ostali zato sam i napisala žutaći a ne o teniskim forumima.,jer je tu očekivano da se vidi najveća razlika između ljudi koji prate samo igru.
                                Shvatam ja da je velikoj veći forum dnevna zabava i nemam ništa protiv toga , ali treba razumeti i nas koji bi voleli da pročitamo nešto više a ne skakati odmah i izmišljati nešto o čemu se apspolutno nema predstava

                                Evo malo kritike i situacija odmah bolja. Hvala
                                Ili je kritika uticala, ili su se ljudi tek sada probudili pa odlucili da napisu nesto o mecu?
                                Makso, malo si me razocarala sada, mislio sam da bolje rezonujes... Jer mec se igrao u gluvo doba noci i to radnim danom i ti ocekujes neku ozbiljnu analizu tada!?
                                Strpljenja molim.... Vidis kako si dobila to sto si zelela, u kratkom vremenskom periodu. Da ne pominjem da bi dobila isto to i bez onog suvisnog posta.
                                sigpic

                                Always somewhere Miss you where I've been I'll be back to love you again

                                U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll.Dozivaš kišu.
                                Ili da mazneš neku lepu ribu. Samo je bezveze kada se probudiš….

                                Comment

                                Working...
                                X