Announcement

Collapse
No announcement yet.

Nole, idi u peršun!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Pa eto ovaj sad dosta dobro šljaka ali toliko su nas izgnjavili na onom starom forumu da su se uglavnom svi nažalost odavno razbežali, pa ih više ni nema Tako da se ovo malo uglavnom komentariše na Novakovoj temi koja je najposećenija (tačnije kako se čini, jedina posećena tema )

    Nema više admina ni moderatora, nije da je to nešto naročito bitno, malo nas je pa nam nije ni tesno ali pomalo je tužno…


    "My body feels great. I mean, it´s only five hours"

    Comment


    • Sad kad gledam kako Alcaras rutinira Zvereva, Novak je još i odlično izgledao. Mnogo bolje nego Zverev danas.

      Comment


      • Милина да гледаш...
        sigpic

        Comment


        • Znate ono kad običan lik kaže "Jbt ja bih to bolje"? E pa , mislim da bih više namučio Alkaraza u 2. setu nego Zverev danas.

          Comment


          • Maxxo,
            Novak je izgubio iz 4 raloga, osim naravno Karlosove top igre.

            1)
            Nije mogao da se nosi sa Karlosovim kik servisom. To je BH return o kome pricas. Novak ce kasnije dati izjavu iz koje bih zakljucio da je nadmorska visina u Madridu. Novak je uvijek imao problema da returnira visoki kik. Nadam se da ce Novak da rijesi taj problem, barem donekle. U protivnom ce Karlos biyi nocna mora.

            2)
            Nedostatak pobjeda protiv jakih igraca. Koliko je god Novak dobro igrao, u kljucnim poenima je bio ispod svog najboljeg izdanja.

            3)
            Alkarazov FH drop. Jednostavo je to novitet u tenisu. Novak nema naviku da ocekuje FH drop. S vremenom ce da se popravi u tom pogledu. Popravio se i u samom mecu.

            4)
            Kondicija. Kad je Novak lupao jako u prvom setu, Karlos je bio nadigran. U drugom setu je brzina Novakovih udaraca pala oko 6 km na sat. To je jako puno. Razlog je umor.

            Comment


            • Alkazar podigo gledanost tenisa na TV-u, čak je i Nole izjavio da ga je uživanje gledati. A i forum je malo živnuo
              Lako je uvek pogadjati u centar ako imaš ljude da crtaju krugove oko njega

              Comment


              • Forum je bio zamro najviše zbog tehničkih problema, stranice su se učitavale čitavu večnost. Sada je to izgleda sve sređeno, tako da nema razloga da se nastavi. Neko treba da kontaktira ljude koje zna i može, verovatno mnogi ni ne znaju da je tehnički forum sad ok.

                Opada interesovanje za tenis kad ne igra Novak. Nije preterano popularan u Srbiji kao sport. Setite se kako je propao Serbia open 2012.

                I treće je generalna tendencija propadanja foruma. NA uštrb kojekakvih tvitera, reddita i sl. univerzalnih platformi/foruma.Veliki gutaju male.

                Comment


                • Meni sada forumu šljaka dobro. Pojavom Alcaraza vratila mi se nada u tenis posle ove trojice najboljih. Otvorio sam temu i pratiću Karlosa i navijaću za njega kad ne igra protiv Novaka.

                  Dečko ima strast i takmičarski duh. Ali ipak mislim da će stići Novak i Rafa da zabeleže još neke lepe rezultate do kraja karijere.

                  Comment


                  • Originally posted by Kule View Post

                    Ja sam mislio da je očigledno da sam se šalio.



                    Zovi me paranoikom, ali i ja se nešto plašim da ne dođe do toga da će mu tražiti "političku podobnost". "Srbija nije uveka sankcije" , "nema zvanične osude Putina", "loš uticaj na domaću javnost nedovoljno direktnim osudama Ruske tiranije " i sl. fore. Ne znam da li su mi u mraku velike oči, ili je sve moguće nakon AO i ovog bana sada...
                    Srbija uvodi već sankcije, samo postepeno i to ne naziva "sankcijama", te su ti takva strahovanja (ako jesu strahovanja, možda su priželjkivanja) neopravdana.
                    “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

                    Comment


                    • Originally posted by dekkard View Post
                      Srbija uvodi već sankcije, samo postepeno i to ne naziva "sankcijama", te su ti takva strahovanja (ako jesu strahovanja, možda su priželjkivanja) neopravdana.
                      Deluje da istinu zboriš...nisu smeli ni za Vaskrs da prenose ponoćnu liturgiju (ili kako se već zove ta ceremonija) iz Moskve, a ni paradu nisu smeli. Ali na YouTube-u su Englezi smeli postaviti svoju paradu uz komentatore i analizu.

                      Comment


                      • Gledao sam malo Noleta juče. Još uvek nije to najbolje moguće ali može se desiti da Novak tu formu neće ni uhvatiti. Zatim, malo sam razmišljao i o Alkarasu. Prvo bih napomenuo da Novakova igra izuzetno trpi jer zbog godina Novak je izgubio na eksplozivnosti. I to je razlog zašto će on gubiti od Alkarsa u budućnosti, onda kada je Alkaras u odličnom izdanju. Karlosova igra traži eksplozivnost kod protivnika. Brzu reakciju na promenu ritma, promene pravca. Novak zbog gubitka te karakteristike više iz defanzive ne može da pravi kontra napade. On to pokušava da nadomesti percepcijom igre. I to je naravno jedino rešenje. Ako nisi eksplozivan, moraš dobro da čitaš igru. Novakova izdržljivost u mečevima je idalje na izuzetno visokom nivou.

                        Onaj meč u Madridu sam predvideo da će biti sličan kao sa Thiemom, kad je Novak dobio 7:6, 7:6. Za jako malo sam promašio. Zapravo sam promašio samo ko će da pobedi. Problem je što je Alkaraz maltene podjednako eksplozivan kao Dominik Thiem. U odnosu na taj duel sa Thiemom, nakon njega, Novak je uglavnom gubio od Dominika. Dominik je završio kao GS šampion i zatim se raspao. Slična priča kao Endi Marej sa brojem 1. Novak se jedino jedva izvukao u Australiji, pobedivši u finalu 3 2.

                        Alkaras se neće raspasti.On je klasa. I bolji je igrač od Dominika Thiema, iako je Dominik tih dve godine, 2019 i 2020 bio veoma dobar. Izuzetan. Isto je imao savršen kick servis kao i Alkaras. Čak i bolji od Karlosovog.

                        Razlike su male između Karlosa i Dominika ali su suštinske. Prva je da je Karlos španac, sa Nadalovim mentalitetom. Zatim igra dvoručni bekhend. I treće, Karlos ima mnogo bolji stručni tim.

                        Tako da će Novak imati velikih problema. Mora da iskoči neki match up nezgodan za Karlosa da bi Novak uzeo još koji Slem. A pored toga mora da dobije i druge igrače poput Zvereva i Medvedeva.


                        Zatim, od Novaka očekujem da pobedi Nadala u Rimu u polufinalu. Ne zato što je spremniji već zato što ima igru za pobedu.

                        Interesantno je da je Novak više puta protiv Karatseva pokušao forhend drop shot. Dakle nešto se priprema u vidu povratne informacije sa meča protiv Alkarasa.

                        Comment


                        • Originally posted by NI View Post
                          Maxxo,
                          Novak je izgubio iz 4 raloga, osim naravno Karlosove top igre.

                          1)
                          Nije mogao da se nosi sa Karlosovim kik servisom. To je BH return o kome pricas. Novak ce kasnije dati izjavu iz koje bih zakljucio da je nadmorska visina u Madridu. Novak je uvijek imao problema da returnira visoki kik. Nadam se da ce Novak da rijesi taj problem, barem donekle. U protivnom ce Karlos biyi nocna mora.

                          2)
                          Nedostatak pobjeda protiv jakih igraca. Koliko je god Novak dobro igrao, u kljucnim poenima je bio ispod svog najboljeg izdanja.

                          3)
                          Alkarazov FH drop. Jednostavo je to novitet u tenisu. Novak nema naviku da ocekuje FH drop. S vremenom ce da se popravi u tom pogledu. Popravio se i u samom mecu.

                          4)
                          Kondicija. Kad je Novak lupao jako u prvom setu, Karlos je bio nadigran. U drugom setu je brzina Novakovih udaraca pala oko 6 km na sat. To je jako puno. Razlog je umor
                          .
                          Sve bih podredio ovome, jer mislim da ni jedan drugi razlog sam ne bi bio dovoljan da se slomi Djokovic, ali ovaj segment jeste uvijek bio problem na sljaci. Protiv Rafe narocito. Ali ako bude dozirao formu na RG, kao sto inace radi, nece stedjeti sebe u mecu sa novajlijom.

                          Comment


                          • Videćemo Alkaraza na GS. Jedno su mastersi drugo best of five mečevi.
                            Ovako je i Zverev osvajao masterse pre četiri pet godina.
                            “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

                            Comment


                            • Originally posted by dekkard View Post
                              Videćemo Alkaraza na GS. Jedno su mastersi drugo best of five mečevi.
                              Ovako je i Zverev osvajao masterse pre četiri pet godina.
                              Nije Zverev nikada uzeo 2 Mastersa i 2 serije 500, dobio maltene prva tri igrača na svetu. Karlos će biti klasa. Možda ne uspe ove godine na Slemovima značajan rezultat (a možda i uspe) ali u principu pitanje je vremena. Pogledao sam ga malo opet skoro, neke poene. Krajnje ružne izvedbe svih udaraca. Za divljenje je borbenost, strast, paleta udaraca koja je tu i zapanjujuća odlučnost, hrabrost itd. Sve to sa 19 godina. Ali estetika je udarca. Tj. forhend ima neku ružnu tehniku, bekhend je ok. Kad sve to popravi, biće uživanje gledati ga. Novakova tehnika do 24.godine je bila kriminalna.

                              Karlos treba da traži šansu na USO, tamo svi debituju, ili Australija. Na travi će, a i generalno u karijeri će imati problem sa serverima jer mu ritern nije najbolji. Ide samo na to da ubaci u teren i ćao.

                              Comment


                              • Dosta toga je u glavi, da li će, prvo on, pa i drugi, ga percipirati kao igrača za jednu podlogu, ili će kao Novak biti all round igrač.
                                To nije uspelo ni Nadalu, ni Dedi.
                                Puno je tu još pitanja bez odgovora.
                                “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

                                Comment

                                Working...
                                X