Announcement

Collapse
No announcement yet.

Nole, idi u peršun!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Evo potvrde mojih reči vezano za australijsko pravosuđe od Struke

    https://rs.n1info.com/vesti/australi...ike-vlade/?ref
    “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

    Comment


    • Gledao sam engleske vijesti. Sky je korektan, to ne znaci da navija za Djokovic. Intervjurila su jednog australskog politicara i postavili mu dva vrlo cinicna pitanja. Prvo, pojednostavljno kaze: "Pustili ste Cehinju, a onda ste je izbacili jer je isti slucaj kao Djokovic. Nije li to mijenjanje pravila zbog Djokovica?" A drugo je postavljno laganim sarkasticnim tonom: "Je li Djokovic toliko opasan za Australiju?"

      Na BBC je bio lagano protiv Djokovic, ali Australka, poslanik, koju je intervjusiao je Srdjan preobucena u australski dres. "Ovo je jedina pravilna i postena odluka. Mi smo suverena zemlja. Svako ko hoce u ovo drzavu treba da prouci savezne zakone i zakone pojedinih drzava i onda ima dobru sansu da udje." Debilni argumenti, ali ona je poslanik.

      Comment


      • Originally posted by dekkard View Post
        Evo potvrde mojih reči vezano za australijsko pravosuđe od Struke

        https://rs.n1info.com/vesti/australi...ike-vlade/?ref
        Sve sto su ovi ljudi rekli stoji. To je ono sto ti pisem. Oni nisu uopste bili u obavezi da dokazuju da bi on uticao na podsticaj anti vakserske kampanje. Samo da bi mogao svojim prisustvom to da podstice. Ne da bi i podsticao.
        Takav je njihov zakon. Ali to je vec njihov problem. Mi o tome (kao sto sam ranije pisao) mozemo da imamo misljenje. Ovakvo ili onakvo, a ne da krivimo njihov pravosudni sistem. On je takav kakav je. Kada to shvatite, bice vam mozda lakse da razumete sve.
        sigpic

        Always somewhere Miss you where I've been I'll be back to love you again

        U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll.Dozivaš kišu.
        Ili da mazneš neku lepu ribu. Samo je bezveze kada se probudiš….

        Comment


        • Originally posted by goku View Post
          Bar je ostao živ..😁
          Bolje prošo neg Mel Ginbsom iz Hrabrega Srceta nam
          Last edited by Dekson; 16-01-22, 13:01.
          Lako je uvek pogadjati u centar ako imaš ljude da crtaju krugove oko njega

          Comment


          • Originally posted by dekkard View Post
            Evo potvrde mojih reči vezano za australijsko pravosuđe od Struke

            https://rs.n1info.com/vesti/australi...ike-vlade/?ref
            Kažem ti ja druže, da takva politika već godinama metastazira Evropom, civilizovanom, kulturnom i demokratskom Evropom, ajde da to samo ostane u Australiji pa potpisujem... ne, širi se podmuklo u vidu kancera u najnaprednijim zemljama a pandemija je samo ubrzala ono neizbežno.

            Ljudi su postali neverovatne budale, uglavnom svima svako novo ukidanje ljudskih prava u ime korone postaje normala, čak ih i zahtevaju dok vlade miruju i dozvoljavaju kakav-takav normalan život, niko ne postavlja nezgodna pitanja da slučajno ne bi, eto, bio izložen generalnom ruglu i nazvan antivakserom ili negacionistom Korona je stigla ko kec na jedanaest
            "My body feels great. I mean, it´s only five hours"

            Comment


            • Originally posted by Sandugp View Post

              Sve sto su ovi ljudi rekli stoji. To je ono sto ti pisem. Oni nisu uopste bili u obavezi da dokazuju da bi on uticao na podsticaj anti vakserske kampanje. Samo da bi mogao svojim prisustvom to da podstice. Ne da bi i podsticao.
              Takav je njihov zakon. Ali to je vec njihov problem. Mi o tome (kao sto sam ranije pisao) mozemo da imamo misljenje. Ovakvo ili onakvo, a ne da krivimo njihov pravosudni sistem. On je takav kakav je. Kada to shvatite, bice vam mozda lakse da razumete sve.
              Zakon daje ministru diskreciono pravo da odluci. Jos je prije neku godini australski parlament donio odluka da povecaju ovlasti ministra. Tako sad on moze da donese odluku ako bi neko, Djokovic u konkretnom slucaju, mogao predstavlati problem za drzavu (might). Plus ministar ne mora da bude u pravu, dovoljno je da tako misli, "slobodno ministarsko uvjerenje". Na koju stranu se ono okrece? Na stranu koju zele glasaci. Glasci su zeljeli Novakovu glavu.

              Da sam Australac, trazio bih da ukinu ovo might jer ono daje ministru mogucnost da postavi stvari naopako, pa da prvo pita: "Sto je popularno?". Kad jednom ustanovi sto je popularno, onda upravo to ucini. Upravo su to Hok i Morison i uradili!
              Last edited by NI; 16-01-22, 13:08.

              Comment


              • Originally posted by NI View Post
                Svako ko hoce u ovo drzavu treba da prouci savezne zakone i zakone pojedinih drzava i onda ima dobru sansu da udje" Debilni argumenti, ali ona je poslanik.
                Pa i kad ih dobro proučiš, i ispuniš, ni onda ti nije ništa zagarantovano.

                Totalna debilana i migracioni zakon kao da je H. Himlerovim umom stvoren, taj hotel Park... ima u njemu (bar) jedan mladić od 26 godina, koji čami u njemu od svoje 15. Upao u zamku, a natrag iz nekog debelog razloga ne može.

                Kažem vam, ne ponovilo se. A vi pričate da treba sa izgladi stvar i da se vraća... Pa šta može da očekuje od nitkova sledeći put? Stvarno bi bio budala ako mu padne na pamet da se vraća
                "My body feels great. I mean, it´s only five hours"

                Comment




                • Originally posted by NI View Post

                  Zakon daje ministru diskreciono pravo da odluci. Jos je prije neku godini australski parlament donio odluka da povecaju ovlasti ministra. Tako sad on moze da donese odluku ako bi neko, Djokovic u konkretnom slucaju, mogao predstavlati problem za drzavu (might). Plus ministar ne mora da bude u pravu, dovoljno je da tako misli, "slobodno ministarsko uvjerenje". Na koju stranu se ono okrece? Na stranu koju zele glasaci. Glasci su zeljeli Novakovu glavu.

                  Da sam Australac, trazio bih da ukinu ovo might jer ono daje ministru mogucnost da postavi stvari naopako, pa da prvo pita: "Sto je popularno?". Kad jednom ustanovi sto je popularno, onda upravo to ucini. Upravo su to Hok i Morison i uradili!
                  U prevodu, legalizacija nedemokratskih metoda odlučivanja.

                  Ovo što se desilo je jako opasno i ne može se posmatrati u smislu, eto takva je politika te zemlje.

                  Ako ovo prođe bez žestoke reakcije u svetu, postaće model svuda, a mislim da je to i krajnji cilj.

                  Comment


                  • Originally posted by goku View Post



                    U prevodu, legalizacija nedemokratskih metoda odlučivanja.

                    Ovo što se desilo je jako opasno i ne može se posmatrati u smislu, eto takva je politika te zemlje.

                    Ako ovo prođe bez žestoke reakcije u svetu, postaće model svuda, a mislim da je to i krajnji cilj.
                    Kasnimo, pa takva politika već postaje vodeći model svuda A ono što mene ustvari najviše plaši (i užasava) to je nepostojeća reakcija, nikakva, ni na individualnom ni na političkom nivou, to malo što se pojavi tu i tamo, sistem ugasi u roku od 0.2 uz komentar “pa zna se, ludaci” i tu se svaka priča završava. Ili se nedeljama lupetaju gluposti po medijima dok činjenice ne postanu toliko izmanipulisane da izgube svaki smisao...

                    Iskreno, veoma sam pesimistična i smatram da nam pomoći nema
                    "My body feels great. I mean, it´s only five hours"

                    Comment


                    • Postoji li bilo koja ideologija koju imperijalisti nisu iskoristili za ekspolataciju i potcinjavanje drugih naroda,drzava?

                      Comment


                      • Originally posted by goku View Post



                        U prevodu, legalizacija nedemokratskih metoda odlučivanja.

                        Ovo što se desilo je jako opasno i ne može se posmatrati u smislu, eto takva je politika te zemlje.

                        Ako ovo prođe bez žestoke reakcije u svetu, postaće model svuda, a mislim da je to i krajnji cilj.
                        Kad je u pitanju imigracije i stranci, pravila su svuda slican. Ni jedna drzava ne zeli da se obaveze.

                        Comment


                        • Đoković je poslužio kao žrtveno jagnje da vlast pokaže svoju čvrstu ruku u borbi protiv pandemije i da nema povlašćenih. Svi se jednako (mal)tretiraju. Istovremeno, i da se besni narod Australije umiri saznanjem da nisu samo oni maltretirani, već svi koji kroče u njihovu zemlju. Vele "što da se neko izvuče, kad nas je*u, nek' je*u i druge". Tako im valjda lakše da progutaju sve ono što su progutali i svarili u poslednje dve godine.
                          Sad kad su granice Aušv..Australije bezbedne, valjda će svi tamo biti srećni, zdravi i zadovoljni.

                          Pošto jedino na terenu ima mogućnost fer igre, Đokoviću želim da tu nastavi da pobeđuje.

                          A Rafinju da uruče neki pehar za "dobro vladanje", red je da čoveka i odlikuju za šlihtanje. Doprineo je..Pošto šanse za pravi trofej nema, čak i bez Novaka. A u skladu sa njegovom ljigavštinom, želja mi je da ni prvo kolo ne prođe.
                          13/13!

                          Comment


                          • Evo dela jedne kolumne koju sam upravo pročitao i sa njom bih završio upise na ovu temu.

                            "Proterati čoveka – čime god se on bavio – zbog delikta mišljenja, zbog toga što ima neki stav o nečemu (ma šta to bilo i ma koliko taj stav, setimo se one čuvene Volterove, mogao da bude pogrešan), a onda još to začiniti ocenom, nudeći dokaze tanje od linije na plavom betonu Viktorije, da bi njegov stav mogao da rasplamsa iste takve stavove kod građana, to nije nešto što rade države koje pretenduju da budu demokratske, to je modus operandi nekih drugih sistema, za koje smo se uzalud nadali da pripadaju prošlosti.

                            Ako je jedan čovek sposoban, kao što su nas petnaest januarskih dana i još jednu besanu sudsku noć pride ubeđivali najvažniji australijski političari, ako je jedan čovek sposoban da uzdrma veru u jednu državu i ono što ona propoveda, možda to i nije neka država.

                            O tome već ovog dana, a ne bi trebalo da stanu, govore i australijske organizacije za zaštitu ljudskih prava i demokratije; ali i svi razumni komentatori – nema ih mnogo – koji poručuju da bi odluka ministra Hoka (i to što njegova funkcija nosi tolika ovlašćenja vrlo je indikativno), zapečaćena pravnom presudom, mogla da bude opasni precedent koji će se, poput onog oružja poteklog s tog kontinenta, vratiti da nas sve udari u glavu."

                            https://www.mozzartsport.com/tenis/v...umerang/409519

                            Last edited by goku; 16-01-22, 14:25.

                            Comment


                            • Može li Novak sa ovim dokazom o preležanom virusu nastupati nesmetano narednih 6 meseci?

                              Послато са M2101K6G помоћу Тапатока

                              Comment


                              • Originally posted by Sarafa View Post
                                Đoković je poslužio kao žrtveno jagnje da vlast pokaže svoju čvrstu ruku u borbi protiv pandemije i da nema povlašćenih. Svi se jednako (mal)tretiraju. Istovremeno, i da se besni narod Australije umiri saznanjem da nisu samo oni maltretirani, već svi koji kroče u njihovu zemlju. Vele "što da se neko izvuče, kad nas je*u, nek' je*u i druge". Tako im valjda lakše da progutaju sve ono što su progutali i svarili u poslednje dve godine.
                                Sad kad su granice Aušv..Australije bezbedne, valjda će svi tamo biti srećni, zdravi i zadovoljni.

                                Pošto jedino na terenu ima mogućnost fer igre, Đokoviću želim da tu nastavi da pobeđuje.

                                A Rafinju da uruče neki pehar za "dobro vladanje", red je da čoveka i odlikuju za šlihtanje. Doprineo je..Pošto šanse za pravi trofej nema, čak i bez Novaka. A u skladu sa njegovom ljigavštinom, želja mi je da ni prvo kolo ne prođe.



                                “It's no accident, I think, that tennis uses the language of life. Advantage, service, fault, break, love, the basic elements of tennis are those of everyday existence, because every match is a life in miniature. Points become games become sets become tournaments, and it's all so tightly connected that any point can become the turning point. It reminds me of the way seconds become minutes become hours, and any hour can be our finest. Or darkest. It's our choice.”

                                Comment

                                Working...
                                X