Announcement

Collapse
No announcement yet.

Nole, idi u peršun!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by bojanaBG View Post
    Ma ta vest nije uopste imala logike, on je stanovnik Monaka, sto znaci da je stanovnik EU, drugacija pravila vaze.
    Stanovnici Monaka su poznati da su karakterni.
    “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

    Comment


    • Hahahaha biće tu i neki rijaliti a la Kardašijan

      https://zena.blic.rs/puls-poznatih/z...rajere/yqhcc4g
      "My body feels great. I mean, it´s only five hours"

      Comment


      • Kakav je on genijalac. Čitav svet je zapalio. Došlo je do toga da sve relevantne institucije daju izjave. Sportske, državne, WHO, direktor Fajzera...

        Čovek zna da su mu male šanse da osvoji turnir i da mogu da ga sklone kad hoće. Bukvalno ne postojeće pripreme i idalje hoće da igra.

        Kakav šampion.

        Comment


        • Dajte mu još nedelju dana i profesionalni PR... Pridobio bi sve na svoju stranu .

          Svetu je pun kufer korone i čitavog propratnog sranja

          We’ll see....
          "My body feels great. I mean, it´s only five hours"

          Comment


          • Originally posted by Ljubitelj tenisa View Post

            Čovek zna da su mu male šanse da osvoji turnir i da mogu da ga sklone kad hoće.
            To nije tacno. Ima i on svoje advokate uvek spremne na odgovor
            Titule i pobede ne znače mnogo, jer je to do razine bolida koje imate u karijeri Sergio Perez

            Comment


            • Poslednjih dana smo svedoci da živimo u svetu dezinformacija.. Svaki dan su stizale iz Australije.. Oko 99% informacija su bile netačne..

              Comment


              • https://www.b92.net/sport/australian...nav_id=2087508

                Pravo u centar !!!

                Comment


                • Ljudi juce je u Australiji prijavljeno 175,000 novih covid pozitivnih. O kakvoj vakcini vi pricate?
                  Titule i pobede ne znače mnogo, jer je to do razine bolida koje imate u karijeri Sergio Perez

                  Comment


                  • Sad kad su se malo ohladile glave (hm… jesu li ) od svih mogucih teorija (laziranja testa, datuma, kodova i sl.) da napisem i ja koji red.

                    Prvo, ne mislim da je bio lazan test, a u nastavku cu obrazloziti i zasto. Mislim da je samo bilo propusta u dokumentovanju tih rezultata.

                    Drugo, mislim da je Djokovic bio odlucan da propusti Australian open jer odbija da se vakcinise, ali da je taj pozitivan test promenio odluku i da je samo doslo do situacije “ajde da probamo da dobjemo izuzece, pa ako prodje - prodje”.

                    Svi mi znamo kako tece proces testiranja iz naseg ugla “obicnnog” gradjanina. Odemo u COVID ambulantu ili zakazemo PCR na licni zahtev i odemo u laboratoriju. Uzmu uzorak, sve podatke i kazu stize Vam rezultat na mail ili sms. Nije nas briga ni ko je osoba koja uzima uzorak, ni osoba koja ce da obradi taj uzorak, a ni osoba koja ce da ga unese u sistem.
                    Zasto nas nije briga? Pa jednostavno, to da li smo pozitivni ili negativni zanima samo nas i nase kontakte. Za osoblje u laboratoriji mi smo samo broj.

                    E sad, zamislite da ste Novak Djokovic ili bilo koja druga javna licnost - Jokic recimo. Da li vam prethodni scenario deluje realan? Meni ne. Narocito u slucaju Djokovica koji je vec dovoljno puta apostrofirao da je medicinski karton privatna stvar (sto apsolutno i jeste). Da li bi Djokovicev pozitivan rezultat na testu ostao tajna? Nisam sigurna.

                    Ono sto sam sklona da verujem da se dogodilo je da je taj test uradjen 16.12. ali je zbog “osetljivosti” podataka jednostavno zaobidjena standardna procedura i da rezultat nije zaveden u sistemu Batuta. Mislim da je za ceo proces bila zaduzena jedna osoba (max dve), jer u slucaju da se pojave neke nezeljene informacije u javnosti moze odmah da se zna od koga su potekle. Zbog zaobilazenja standarde procedure mail i sms nisu poslati, Djokovic je zaista mogao saznati rezultat tek sutradan.

                    Kada je doslo do momenta da se zahteva izuzece na osnovu prelezane bolesti, trebalo je dobiti zvanican dokument iz Batuta i tu nastaje problem - rezultat nije u sistemu, 16.12. uveliko prosao, ID-jevi porasli i ne mogu se lazirati, a treba uneti rezultat u sistem. Tj. da se ne zavaravamo, da je neko hteo da falsifikuje ID-jeve, mogao* je to da uradi. (*mogao - u smislu da bar na prvi pogled ne bude jasno da je ID veci od od onog koji je na rezultatu od 22.12., ne u smislu da nekom ozbiljnijom proverom ne moze da se otkrije manipulacija podacima). Moje misljenje je da je neko jednostavno uneo rezultat uradjenog testa 26.12. u sistem (tako kazu “tw detektivi”, da ID odgovara tom datumu). Zasto rezultat nije unet ranije, 17. recimo, ako je vec ideja bila da se nesto smulja? Ili se neko probudio 26. i rekao: “Imam ideju kako da idemo na AO! Reci cemo da si bio bolestan, nema veze sto si bio u javnosti.”

                    Da rezimiram, da je sve trebalo da se lazira, mislim da bi to bilo odradjeno mnogo ranije i profesionalnije, tj. pre 10.12. kada je bio rok za podnosenje dokumentacije. Bar bi u tom slucaju odradili sve po PS-u, odnosno da bi dobro isplanirali svaki korak - od “pozitivnog” testa do nepojavljivanja u javnosti. Zato sam napisala da mislim da je prvobitna odluka bila da se na AO ne ide, a da je pozitivan test tu odluku preokrenuo.

                    Ne postoji opravdanje za Novakovo pojavljivanje medju decom 17. i na intervjuu 18. Ako vec radis PCR jer si imao rizican kontakt, sedis kuci u izolaciji i cekas rezultate, makar oni kasnili 10 dana.

                    Ako si resio da se ne vakcinises, drzi se svoje odluke i ne pokusavaj da iskukas izuzece. Bez obzira sto mislim da je bio pozitivan, mislim da nije trebalo da dobije izuzece i da nije ni trebalo da stigne do Australije.
                    S druge strane, ovo sto prolazi u Australiji ne treba nikome da se desava, pa ni njemu. Ako ste vec pogresili i pustili ga da dodje tu, izgubili ste na sudu, okanite se vise coveka.

                    P.S. Ovo je samo neka moja teorija koja nije ni manje ni vise verovatna od teorije da je test zaista laziran ili bilo koje druge teorije. Svakako, cela situacija ostavlja bas gorak ukus u ustima.

                    P.P.S. Imam osecaj da ce mu biti ukinuta viza u petak, tek da nema vremena za resavanje zalbe do pocetka turnira. I to pod uslovom da ima pravo na zalbu.

                    P.P.P.S. Ako je neko stigao do kraja svaka mu cast.

                    Comment


                    • I da se odluče da mu ukinu vizu u petak ili subotu opet ostaje vremena Novakovom advokatskom timu da uloži žalbu, bilo je u poslednjem Wish&Go podcastu, tako da ne verujem da će se uopšte odlučiti za to, jer su već popili šamar, ne žele nokaut. Sad se od toga peru i laburisti i liberali, prebacuju odgovornost jedni na druge i gledaće da sve prođe u što većoj tišini.
                      Što se tiče ID brojeva - nerelevantno je da li su viši ili niži nego što trebaju da budu, jer je Novak priložio i test na antitela prilikom ulaska u Australiju, vidim da to malo ko spominje, a praktično je najvažniji dokument za izuzeće.

                      Last edited by dekkard; 13-01-22, 19:20.
                      “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

                      Comment


                      • Antitela niko i ne spominje

                        Comment


                        • https://twitter.com/Belalzfr/status/...YIJ7xPdUg&s=19
                          “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

                          Comment


                          • U petak ga deportuju,u subotu je vec u Monaku da pozdravi Sala27
                            3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
                            6× Montenegrin League champion (2007–2012)
                            3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
                            2× German League champion (2018, 2019)
                            6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
                            4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
                            2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

                            Comment


                            • Hoće to, ali juče.
                              “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

                              Comment


                              • Nece juce,ali hoce sutra
                                3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
                                6× Montenegrin League champion (2007–2012)
                                3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
                                2× German League champion (2018, 2019)
                                6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
                                4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
                                2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

                                Comment

                                Working...
                                X