Announcement

Collapse
No announcement yet.

Nole, idi u peršun!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • 147,

    ne budi siguran, veliki je šljam to. Ali nadam se i ja da neće biti nesportskih termina.

    Elem, opasan meč Novaka. Maltene perfekcija. Jedina loša stvar su onaj fh i bh u tie breaku, koji su završili u mreži.

    Trčanje je odlično, forhend dobar, bekhend dobar, izlazci na mrežu top. Ali najviše od svega SERVIS. 3 i po sata drži nivo serviranja. Nisam verovao...

    Reakcija na kraju VRH. Sve i da izgubi u petak briga me, kad vidim ovo i znam da će da se bori kao lav. Mnogo je značilo da ovo ne ode u 5.set.

    Beretini je bio klasičan hazarder.

    Tu su otac, majka, žena... Nek u petak sila bude sa njim.

    Rafa je favorit naravno ali imamo čemu da se nadamo.
    Last edited by Ljubitelj tenisa; 09-06-21, 23:15.

    Comment


    • Originally posted by mmajstor View Post
      Na koga se Novak nakostresio na kraju?
      Na poteskoce koje je imao u mecu, na Beretinja koji servira kao lud, pogadja liniji... Te je bilo oslobodjenje, poslije muke kroz koju je prosao, breige koju je ima da ce mu Beretini pokvariti posao zato sto igra mec zivota.

      Comment


      • Поздрав новаковци, кључ победе Новака над Рафом лежи у % убаченог 1. сервиса.Ако буде изнад 70% победа је реална.Ово је било против Беретинија,то нам треба.Идемооооо Ноле!
        92/132 (70%)
        FIRST SERVE

        Comment


        • Kod mene samo postoji bojazan da Novak nije precenio svoje mogućnosti. Ali čovek se ne boji, hoće okršaj. Smatra da može da pobedi.

          Dobra je stvar što će Rafaelu pripasti uloga favorita. Bar ne bi smelo da bude drugačije.

          Iskreno rečeno, malo im je obojici pao nivo. Stižu ih omladinci. Ako se debelo pokolju u petak, bojim se da omladina ima šanse u nedelju.

          Comment


          • Originally posted by Ljubitelj tenisa View Post
            Kod mene samo postoji bojazan da Novak nije precenio svoje mogućnosti. Ali čovek se ne boji, hoće okršaj. Smatra da može da pobedi.

            Dobra je stvar što će Rafaelu pripasti uloga favorita. Bar ne bi smelo da bude drugačije.

            Iskreno rečeno, malo im je obojici pao nivo. Stižu ih omladinci. Ako se debelo pokolju u petak, bojim se da omladina ima šanse u nedelju.
            Jesi li gledao Nadala danas protiv Švartsmana?

            Nadal je itekako pobediv...
            Šampioni se ne stvaraju u teretanama. Šampioni se stvaraju od nečega što imaju duboko u sebi- želju, viziju i san. M.Ali
            Ko sme taj može.Ko ne zna za strah taj ide napred.
            "When the crowd is chanting Roger I hear Novak."

            Comment


            • Originally posted by Ljubitelj tenisa View Post
              Dobra je stvar što će Rafaelu pripasti uloga favorita. Bar ne bi smelo da bude drugačije.
              Sjutra, po starom dobrom obicaju, mozemo ocekivati iz Rafinog tabora neke hvalospjeve o Novaku, kako je Novak najbolji, no1, veliki izazov.. ovo-ono...

              Comment


              • Originally posted by Marija81 View Post

                Jesi li gledao Nadala danas protiv Švartsmana?

                Nadal je itekako pobediv...
                Jesam. A i protiv Sinera. Jeste pobediv ali ne bih da se nadam previše. Bilo bi lepo.

                Diego je igrao 2 seta na top nivou. Siner 1,5.

                Može da se igra sa Rafom ali čovek ima 13.titula na tom terenu,. Izgubio je od Soderlinga regularan meč i od Novaka 2015.god kad je imao najgoru sezonu u karijeri.

                Nije realno reći da Novak ima neke prevelike šanse. I ne treba verovati njegovim rečima. I prošle godine je isto pričao pa je dobio po nosu. Tačno znam da će ga napasti nervoza... Iako je bezbroj puta gubio, idalje će imati tremu veliku.

                Ali neka odmere snage, treba uživati. Siguran sam ga neće Rafa baš oduvati.

                I u Rimu je Novak pokazao da može da uđe u borbu. Tehnički on sve ima ali treba obraditi te poraze i savladati strahove.


                Jokeru,

                pa to je već počelo. Rekao je Rafa na konf.

                Comment


                • Samo mi je krivo sto nema snimka Novakovog boksa kad je ono poludio posle meca, da vidim da li su polijegali svi kad je zamahnuo reketom put njih.

                  Comment


                  • Takoo mačko, sve frustracije, za koje si sam kriv -.- izbaci i pokaži ogromnu tu želju. Prevelik je ulog znamo.


                    sigpic

                    Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                    But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                    Comment


                    • Ne treba zaboraviti da Novak ima priliku da spreči Nadala da izbije na prvo mesto po broju Slemova. Mislim da možda tu ima prostora da Rafael oseća veći pritisak ali ponovo ću naglasiti, gde ćeš lepše prilike, nego tamo gde si uzeo 13.trofeja.

                      Biće brutalan meč.

                      Comment


                      • 😃😃

                        sigpic

                        Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                        But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                        Comment


                        • Novak na ovom turniru ima dva cilja. Mali, da sprijeci Nadala da osvoji 21. selem. Veliki, da osvoji 19. slem.
                          Last edited by NI; 10-06-21, 07:00.

                          Comment


                          • Originally posted by Ljubitelj tenisa View Post
                            Kod mene samo postoji bojazan da Novak nije precenio svoje mogućnosti. Ali čovek se ne boji, hoće okršaj. Smatra da može da pobedi.
                            Novak svakako da ima kapacitet da dobije Nadala na sljaci. Verovati u to je za njega mnogo bolje nego da veruje da tih mogucnosti nema gde bi sansa za pobedu bila prakticno nemoguca.

                            Problem nastaje kod nas navijaca kada precenimo svoja ocekivanja pa se posle razocaramo. Ja sam svoja ocekivanja dosta redukovao od pocetka turnira do sada jer smatram da se Nole losije krece nego inace, i da se dosta lako dekoncentrise. E sad da li ce izvuci onaj nadljudski kapacitet pa da odigra ludacki u petak ili ce izgoreti u svoj zelji ostaje nam da vidimo.

                            Jeste donekle neobicno da sportista tako jasno naglasava svoju zelju i cilj u situaciji kada je svima jasno da je uloga favorita na drugoj strani. Obicno su to izjave sa nekom ogradom ali kod njega nema toga - idem da osvojim RG i to je to.
                            ​​

                            Comment


                            • Novak je stvarno izuzetno igrao sinoć i siguran sam da u priličnoj meri može da ponovi taj nivo. Jedino je drop shot bio ispod nivoa. Ali može i bez tog udarca.

                              Stvarno me je impresionirao. Ovo je ultimativni izazov. Rogera je dobijao na Wimbledonu ali ovo je još teže.

                              Kladionice su malo preterale sa kvotama. Mislim da će Novak napraviti velike probleme Nadalu.

                              Ova Novakova igra i odlučnost daje nadu da tu nema mesta nekoj taktici kao sa Rogerom da gura u Tiebreak. Ovde mora superagresivno.

                              ​​​​​​Novak loše igra Tiebreakove, znači to treba da izbegava.

                              Po mom mišljenju, Novak ovo može da dobije nekom vanserijskom partijom. Što bliže bude egalu, Rafa dobija.

                              Edit: Ne dopada mi se to što javno izjavljuje da ide na titulu, da može da ga pobedi... Deluje mi kao da želi da ga uplaši pa da mu malo možda oduzme nivo. Samo ako Rafin nivo padne Novak može da pobedi. Ali bolje da ga iznenadi brutalnom igrom nego da najavljuje... Zato mislim da Novak neće pobediti. Mislim da ne kontroliše dobro emocije i zbog toga gubi Tiebrejkove.
                              Last edited by Ljubitelj tenisa; 10-06-21, 10:50.

                              Comment


                              • Najgori epilog po Novaka.Izgubi od Rafe tesno, ode istrosen na Wimbedon i tamo Roger uzme titulu.Nekako je Novak redovno bio najveci gubitnik od velike trojke, svuda se davao maksimum, a nije bas nagradjen kako treba za to.Pre bih prihvatio epilog da nekim cudom dobije Nadala i izgubi od Cicipasa, manje bi bolelo.

                                Comment

                                Working...
                                X