Announcement

Collapse
No announcement yet.

Nole, idi u peršun!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by Sandugp View Post
    Kakav je bio Nololo?
    Nisam u mogucnosti da gledam.
    Igra na vrhuncu i za titulu, uz manje oscilacije. Mislim da bi sa ovakvom igrom samleo i Nadala.
    Povredice su sada jedini protivnik koji mu stoji na putu, pogotovo na sljaci. Zato bih voleo nekako da dozira effort do RG.

    Comment


    • Kakve povredice??? 😮😮😲
      sigpic

      Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
      But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

      Comment


      • Pa ono... bol u vratu, ramenu, laktu, trbusnoj duplji i sve ostalo sto se desavalo u zadnje vreme kada se preforsira.

        Comment


        • Nikad se ne pominju ovde nikakve povredice kaze se samo da bude zdrav.
          sigpic

          Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
          But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

          Comment


          • Bolje ovako da ne cuje zlo.

            Comment


            • Comment


              • Ebi ga 45 greska, idi u persun.

                A znala sam da ona predstava od juce ne moze dobro da donese, kad ima takve uzlete, obicno slede ili teesko mucenje ili ispadanje. Da li je mentalno nesto ne znam, mada je danas sve bilo lose, jos odlican Evans, zeleo ovu pobedu vise, koji imao do ovog cetiri pobede na sljaci u karijeri
                sigpic

                Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                Comment


                • Originally posted by dekkard View Post
                  Mislim da će Nole da tankuje ovaj turnir, eventualno kolo dva će da odigra.
                  E da, naravno :
                  Kao što rekoh.
                  “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

                  Comment


                  • Nazalost ova partija je dokaz da Novak u buducnosti mora da smanji igranje na sljaci, pogotovo u Monte Karlu gde su najsporiji uslovi. Meni je to doduse odavno bilo jasno, samo se nadam da je sada i njemu i pogotovo Ivanisevicu. Lepo je sto Goran veruje u Novaka, ali ponekad treba biti realan. Negde od 2017. godine Novak je izgubio dosta snage pri generisanju udaraca(pogledajte samo njegovu gradju u predelu ramena tada i sada), a to je u ovakvim uslovima jako bitno. Uostalom, to i pokazuju rezultati na ovom turniru. Izgubio je 2016. u drugom kolu, 2017. u QF, 2019. u QF i sada 2021. u 3. kolu. Ako sam dobro sabrao, to znaci da je njegov skor 5:4 na ovom turniru od tada. Mozda poraz iz 2016. ne moze da se dovede u rang sa ostalima, ali i preostala tri poraza su dovoljno jasan znak da vise ne treba da igra na ovom turniru.

                    Sto se meca tice, Novak can nije ni bio toliko los. Moze da mu se zameri los start, i posle toga mozda malo zelje za pobedom. Jednostavno u ovakvim uslovima on ne moze da probije Evansa kada mu vraca slajs. To automatski znaci da ce mec da bude strasno naporan, i da Novak mora da bude dobar da bi pobedio. U ovim godinama nije lako imati takvu volju. Cim je malo ispod proseka, ovakav rezultat nije iznenadjenje.

                    Sta dalje? Beograd i Rim su sasvim dovoljna priprema za RG. Ruku na srce tamo nema mnogo sansi, tako da se nadam da nece da se iscrpi pred Wimbledon, koji ce mu svakako biti jako bitan turnir. Na RGu bi trebalo da mu se poklopi mnogo kockica da ga osvoji, tako da treba da odigra opusteno, pa sta bude bude. Ja bih bio zadovoljan da dodje do QF tamo. Ne bi bilo dobro da se previse isrcpi fizicki i mentalno pred najbitniji deo sezone ( Wimbledon, OI i Us Open).

                    Mislim da se kod Novaka javlja jos jedan problem u poslednjih par godina. Nema motivacije izmedju AOa i RGa. Prosla godina je bila drugacija iz vise razloga. Po meni je jedino resenje da "prepise" raspored od Federera. Dakle igrati na betonu Dubaji, IW, Majami i onda odmarati i odigrati RG i jos recimo RIm. Cak mislim da mu i Serbian Open ne treba u ovom trenutku.


                    Evo sada citam sta je Novak rekao posle meca :
                    "Congratulations to him, he was the better player. Probably one of worst performances from my side in the last few years. I felt awful on the court. I should have done much better, no positives from this match. Feels bitter leaving the court like this."

                    Ne mogu da verujem da nije realniji. Mora da shvati, ili da mu neko objasni da on vise u ovakvim uslovima ne moze
                    Last edited by 147; 15-04-21, 14:45.

                    Comment


                    • Pa i smanjio je igranje na šljaci.
                      Samo dva kola je igrao.
                      “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

                      Comment


                      • Predviđao sam da će Nole da osvoji ovo ali izgleda da sam debelo omašio. Čovek kad je vetar i hladno, nema želju da igra tenis. No dobro. Ionako bi ga Rafa oduvao sa ovom igrom Novaka.

                        Nesumnjivo će Novak biti finalista RG. Ima velike šanse za to. Teško može pobediti Nadala ali čuda se dešavaju, možda Rafa i ispadne.

                        ​​​​​​Ne treba da zapinje sa šljakom, ima nedelja manje između RG I Wimbledona, što je suludo. Tako da polako. Ne treba ni kvariti skor protiv Rafe.

                        Sve je moguće na RG.

                        Comment


                        • Ruzan poraz koji posljedica nekoliko (nesretnih) okolnosti. Ne mislim da je jako lose igrao. Ja cu poredjati razloge po vaznosti:

                          1.
                          Novak nema motivaciju da grize do kraja u ovakvom mecu ako splet okolnosti ide protv njega. Sonego, Kacanov... Stvari su pogorsane time sto je jucer bio nabrusen protiv Sinera. Obavio je posao perfektano i danas je dosao ispraznjen. Nedostatak motivacije najbolje pokazuju brejk lopte. Novak je spasio samo 2 od 7 brejk lopti, sto je ocajno. I iskoristio je 3 od 10 sansi da brejkne. Dakle, dobio je 5 od 17 najkriticnijih poena. Sto je manje od 30%.

                          2.
                          Vjetar Novaku smeta. On je losiji igrac po vjetru, pogotovo na sljaci koja i onako ima nepravilni odskok. To je danas bilo tako ocigledno. Pogoto je servis patio. U jedinom periodu kad je dominirao (prva 3-4 gema 2. seta), Novak je odlicno servirao. Imao je seriju od 10 uzastopnih prvih servisa.

                          3.
                          Odlicna igra i odlicna taktika Evansa. Puno miksovanja, potentni FH, odlicno ukonponovani drop udarci i iznad svega izvanredan slajz BH. Nije dao Novaku da udje u ritam, a na BH slajz Novak neme dobri odgovor. Nekada bi to rjesavao dugim razmjenama. Dansa nema kondicije da konstantno ulazi u duge razmjene jer ostane bez daha. Nema snagu udaraca da probije Evansa, to je primijetio i 147. S tim sto ja ne misli da je to od jucer. Tako je uvijek bilo. Samo sto je nekada moga da izvlaci stvari razmjenama. U takvoj situaciji mu ostje da gadja linije, sto nije idelna taktika po vjetrovitom danu. To je vazan razlog za toliki broj promasaja.

                          4.
                          Evans nije pukao. Nije poklonio mec. A imao je prilike. Znaci trebalo je gristi da bi se izvojevala pobjeda.

                          5.
                          Jako spori ulazak u mec. Olako je izgubio prva dva servis gema. Mislim da bi bolje bilo da je izgubio set 6:2. Ovako je 3:0 preokrenuo u 4:4, i onda mu je ponestalo snage, pala je koncetracija i odigrao je ocajan servis gem. Od 5 brejkova koje je Evans napravi, dva je Novak poklonio.

                          6.
                          Poraz nema nekog znacaja. Novak ima formu. Protiv Sinera je pokazao sto moze kad je stvarno motivisan. Ne mislim da ce poraz smanjiti Novakove sanse u ostatku sezone na sljaci. Sljaka je nejgova najlosija podloga i da bi osavoji RG, mora imati dosta srece. Uslovi moraju biti pravi. Iznad svega ne smije biti vjetra. A protiv Nadal ne smije biti ni previse toplo ni previse haldno.

                          Last edited by NI; 15-04-21, 15:23.

                          Comment


                          • Ma kakav Monte Karlo....
                            Nole ide po W i USO ove god, sve ostalo je bonus, priprema, trening, dizanje forme...
                            Sezona šljake... nebitna, ali naravno mora da bude prisutan, ako Rafa, eventualno kiksne na RG, pa čisto da bude tu, da pokupi kajmak
                            Opušteno
                            "My body feels great. I mean, it´s only five hours"

                            Comment


                            • Ako uspe da uzme RG tu se prica o GOTu i definitivno prelama. Medjutim ako ulozi 200 posto snage i izgubi zajebano je sto je W odmah iza i nece imati vremena da odmori. Ne znam, nisam pametan.

                              Nisam ocekivao ovakav nastup. Nadam se da je tankovao.

                              Comment


                              • majstore,

                                Ovoj poraz ne treba da te brine. Novak ne moze biti prvi favorit u RG-u pored Nadala. Tim, koji je skupa sa Novakom u konkurenciji za favorita broj dva, nije ni igrao MC. Novak ce da pristupi ozbiljno RG-u, dace maksimum, uz odredjenu dozu srece ce ga osvojiti. Na Uimbldonu nece biti prezasicen. Tri nedjelje izmedju Pariza i Londona je dosta za odmo i pripremu. Potom ide Olimpijada.

                                Nema razloga za neku brigu!

                                Comment

                                Working...
                                X