Announcement

Collapse
No announcement yet.

Nole, idi u peršun!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Beč mi ni malo ne treba sada, nego odmor i fizički i mentalni...
    Stroga distanca od tenisa par nedelja...
    Mora da gleda dugoročno...

    Jedino ako želi da odigra neki meč kao pripremu za WTF i privikavanje na beton...
    Last edited by Marija81; 11-10-20, 18:00.
    Šampioni se ne stvaraju u teretanama. Šampioni se stvaraju od nečega što imaju duboko u sebi- želju, viziju i san. M.Ali
    Ko sme taj može.Ko ne zna za strah taj ide napred.
    "When the crowd is chanting Roger I hear Novak."

    Comment


    • A što da ne Beč :fizički ne izgleda da je istrošen. Mentalno verovatno jeste ali klin se klinom izbija.

      Comment


      • Originally posted by Marija81 View Post
        Beč mi ni malo ne treba sada, nego odmor i fizički i mentalni...
        Stroga distanca od tenisa par nedelja...
        Mora da gleda dugoročno...
        Zasto? Dovoljno je zreo Novak da za par dana preboli ovo. Ima 2 nedelje, sasvim dovoljno da se odmori i odigra Bec. Posle toga naravno nece da igra masters u Parizu i lepo ce moci da se spremi za zavrsni. Vise puta sam pisao kako je umeo mentalno da odluta na zavrsnom kada je jurio prvu poziciju. Tu pre svega mislim 2016. i 2019. Tacno je da je sada mala sansa za tako nesto, ali nema uopste razloga da se igra sa time. Dakle, obezbediti prvo mesto, a onda napasti zavrsni. Razlika od oko 2500 poena na kraju godine bi trebala da bude dovoljna da se obori Rodzerov rekord ( s obzirom da ce da zastite poene i iz prvog dela sezone). Takodje ti poeni iz Beca ce se vaziti godinu dana, mnogo duze od ovih koje je na sljaci osvojio.

        Comment


        • Originally posted by torpedo View Post
          A što da ne Beč :fizički ne izgleda da je istrošen. Mentalno verovatno jeste ali klin se klinom izbija.
          Zbog vrata.
          Dok ne vidi šta je sa tim konkretno ne treba da se opterećuje...
          Imao je par preteških i prezahtevnih nedelja, umoran je sigurno.
          Beč je dobar samo kao priprema za završni, da se lakše prilagodi posle šljake ali msm da mu je odmor i oporavak preči na duže staze...

          @147 Bolje Pariz nego Beč...
          Šampioni se ne stvaraju u teretanama. Šampioni se stvaraju od nečega što imaju duboko u sebi- želju, viziju i san. M.Ali
          Ko sme taj može.Ko ne zna za strah taj ide napred.
          "When the crowd is chanting Roger I hear Novak."

          Comment


          • Njegova odluka je da igra. Uostalom većina je bila i protiv Rima pa se pokazalo kao ispravno.

            Comment


            • Ma nek igra šta hoće, mislim koga briga za Beč? Mene lično ne intersuje ni Beč ni N1 na kraju godine. Kao neka utešna nagrada ili slično? Ako njemu nešto znači, nek čini kako hoće, on najbolje zna.

              Mislim da je bolje da već jednom stavi tačku na ovo govno od godine, ode u Marbelju i uživa sa porodicom, pa onda na AO.

              Bože kakav bedak... pffffff

              Ove sezone su bile sve loše odluke, jedna za drugom a majkoviću kad uz to još i tera baksuz (USO), tu boga nema.

              Sreća što još i nije polomio nešto, ruku ili nogu al ček 2020 još nije ni na izmicaju (jezik pregrizla), nek on lepo ode kod buraza u Španiju i ne mrda do dočeka, eto tako bi ja da se nešto pitam, ali pošto nije... neka bude kako mora
              Last edited by Larisa; 11-10-20, 18:26.
              "My body feels great. I mean, it´s only five hours"

              Comment


              • Mislim da je vrlo razočaran svojim izdanjem. Na konferenciji je dužan da bude politički korektan. Kapiram da će da igra Beč jer mentalno se nije potrošio jer se nije ni potrudio danas, možda malo jeste.

                Činjenica je da je taktika potpuno promašena. Prvi set Nadal je igrao na iskustvo i samopouzdanje jer je 12.puta šampion tu a realan nivo mu je bio 40% svojih mogućnosti. Da je Novak ulazio u razmene možda bi i uzeo set. Rafa je bio iznenađen, čekao je da ga Novak napadne i to kvalitetno. Da je Novak to uradio, španac bi se uplašio... A ovaj, kakva god da je bila taktika nije bazen mogao da ubode.

                Posle je Nadal digao igru sve više i više, počeo da ga ponižava i tu se ovaj probudio. Probao, imao šansu, imao ritam i taj ritam je 2x razbio sam sebi glupim drop šotovima... Nadalovi baloni su bili fenomenalni, iz oba udarca. Novakovo nameštanje više puta na bh umesto forhend je bilo pogrešno.

                Kada Novak ne moze da ubode servis, nije toliko do taktike nego do glave. Ritern isto skandalozan. Vraćanjem u nazad na riternu obezbedio je dužu putanju za lopticu i više vremena za pripremu. To je bila greška.

                Mislio sam da je spreman za borbu u dužim poenima.

                Rezultat je surov ali je realan.

                Nisu stvari tako loše. Zaradio je poene, igrao novo finale, doživeo prvi poraz. Nadalu ostaje samo ta šljaka i ona ga drži u životu.
                Last edited by Ljubitelj tenisa; 11-10-20, 18:38.

                Comment


                • Rafa je potuno zasluzeno pobijedio u, za mene, najboljoj partiji tenisa koju sam ikada vidio. Ona je nadmasila Novakovu sa AO 2019. Novak je danas bio daleko jaci protivnik.

                  Koji su razlozi za tako tezak poraz Novaka? Postoje tri grupe razloga. U prvu spadaju Rafini kvaliteti, u drugu pogresne procjene Novakovog tima i u trecu Novakove slabosti i greske koje nisu bile ekstremne, ali su se mogle izbjeci.

                  1.
                  Rafa je dobio ovako "lako" jer se naostrio, jer je bio maksimalno fokusiran jer je gorio od zelje da namiri sve one lako izgubljene meceve na hardu, a pogotovo onaj u Australiji. On je od prvog momenta igaro kao da igra mec lopte.

                  Ja sam bio super zadovoljan Novakovim pocetkom u 1. gemu 1. seta. Poveo je 40:15. Onda je niotkuda izgubi gem. I nisam mogao da shvatim zasto. Nije napravio nista pogresno. Jednostavno je Rafa od start imao 5. brzinu a Novak je bio u 4.

                  2.
                  Rafa je izuzetno precizno servirao. Ne pamtim da je ikada imao precizniji servis. To je neutralizovalo Novakov return. I to je bilo brizljivo pripremano od Nadalovog tima.

                  3.
                  U Rafin FH na Novakov BH razmjenama, Rafa bi od prvog ili drugog udarca isao do daske. Nije bilo uvodnih prebacivanja. Ocekivao bih da tako agresivna igra daje promasaje. Njih nije bilo. Imao je samo dvije neiznudjene u prvom setu. To je bilo moguce samo zbog Rafine super determiniranosti. Taj blic na Novakov BH je dao rezultat. Novak bi ili grijesio ili odgovarao previse plitko. Time je kamen temljac Novakove igre protiv Rafe bio srusen.

                  4.
                  Rafa i Moya su dobili psoholoski rat. Pricali su o tome da im ne odgovaraju uslovi a u pozadini su spremali ziznenadjenje, rekao bih zamku. Sto je rekao Rafa poslije meca sa Svarcmanom: "Protiv Novaka moram da igram najbolje sto mogu ako zelim da pobijedim!" Savrseno tacno, pripremljena taktika je zavisila od perfektne egzekucije.

                  5.
                  Novakov tim je napravio niz pogresnih procjena. Osnovna je da je potcijenio Rafin potencijal u ovim uslovima. Ivanisevic je rekao da Novak sigurno dobija u ovim uslovinma. Bilo je to rasireno misljenje. Rafa je i te kako opasan i na ovakvoj sljaci. Iz dva razloga. Bolje se krece nego na betonu i uslovi su jos sporiji nego na najsporijem betonu. Novakov napad pati u takvim uslovima vise nego Rafin. Za objasnjenje je potreban cijeli post.

                  6.
                  Vjerujem da je zatvaranje krova u Novakovom timu bilo vidjeno kao srecna okolnost. Licno mislim da je bila. Nazalost, uvjeren sam da je doprinijela inicijalnoj opustenisti Novaka. Uvjeren sam da je poslije toga smatrao da treba da dobije. To je jako opasno uvjerenje protiv Rafe na Satrijeu.

                  Sve je izgledalo bezazleno do 3:0 u prvom setu. Tek tada je zazvonio alarm. Do tada je Rafa vec bio uzletio. Iz opustenosti se u dva gema preslo u paniku. Sto sad? Nije bilo rezervnog plana. Nije Novak lose igrao u prvom setu, ali da bi drzao ravnotezu trebao je da igra izvanredno.

                  7.
                  Novak je imao strasno nizak postotak ubacenog prvog servisa u prvom setu. Samo 42%. Ne iskljucujem mogucnost da je to povezano sa povredom koju je imao zadnjih dana. To se odrazilo i na drugi servis.

                  8.
                  Dropovi protiv Cicipasa su bili odlicna taktika, ali protiv Rafe su bili pogresna taktika. Od njih je, osim u izuzetnim situacijama, trebalo odustati. To je jedna od dvije velike greske koje je napravio Novak.

                  9.
                  Ipak mislim da je najveca greska bila nacin na koji je igrao 2. set. Ne mislim da mu je egzekucije bila losa ali je taktika bila katastrosa. Kada 2013. standardna taktika nije dala rezultate u prvom setu, zaigrao je super ofanzivno u drugom i dobio je set. Ali 2013 smo imali brzu sljaku koja daje sanse za napad.

                  Nazalost, probao je istu taktiku danas u 2. setu. To nije imao sanse na uspjeh na ovako sporoj sljaci. U drugom setu je on treba da igra sa istom taktikom kao u prvom ali sa vise energije, vise fokusa i bez dropova. Ko zna, mozda je imao sansi. Rafa nije imao isti nivo kao u prvom setu. Osim toga postotak prvog je Rafi pao sa 76% na 67%. U trecem setu ce pasti na 57%. Odnos vinera i neiznudjenih za Rafu je bio po setovima (10-2, 11-4 i 10-8). To su velike razlike.

                  10.
                  Poslije 2:0, sve je izgledalo grozno za Novaka. On definitvno nije vjerovao u prekret. Medjutim mogao je da se opusti i igra za ponos, pa sto bude. Tesko da je mogao pobijediti, ali set je mogao uzeti. Pogrijesio je sto nije smanjo ambiciju. Doduse to je vrlo tesko. San mu je bio pokopan u sat i po vremna.

                  11.
                  Kad je navucen krov, davao sam 60% sansi Novaku. Da sutra igraju u istim uslovima, dao bih mu 40%. Razlika izmedju dva protivnika je bila daleko veca u Australiji 2019. Istina da je Rafa osvojio 8 gemova a Novak danas samo 7. Svejedno, Novak je stvarao daleko vise sansi nego Rafa u Australiji. Na kraju prvog seta, Mark Peci je rekao: "Nikada nisam vidio da neko igra ovako dobro kao Novak i izgubi set 6:0." 100% se slazem. Novak osim toga moze nesto da promijeni na sljaci, Rafa ne moze nista da promijeni na hardu.

                  12.
                  Ovaj poraz ce da boli. Ipak, uvjeren sam da ce se Novak oporaviti. Sanse da ikada osvoji drugi RG su vrlo male. Sanse da bude GOAT ne kraju karijere su prepolovljne.

                  13.
                  Nadal je sada glavni kandidat za GOAT-a.

                  Comment


                  • Pitanje je sada, da li Novak uopste vise ima sanse da stigne ovu dvojicu?Mislim da ne, eventualno Rogera uz mnogo srece, ali Rafa ide na 23+...Sokiran sam i bez teksta sa danasnjim izdanjem obojice.Tek sada boli onaj propusteni Us Open za trku u slemovima.Sada vec nema sanse da osvoji najvise...

                    Comment


                    • Originally posted by Zile90 View Post
                      Pitanje je sada, da li Novak uopste vise ima sanse da stigne ovu dvojicu?Mislim da ne, eventualno Rogera uz mnogo srece, ali Rafa ide na 23+...Sokiran sam i bez teksta sa danasnjim izdanjem obojice.Tek sada boli onaj propusteni Us Open za trku u slemovima.Sada vec nema sanse da osvoji najvise...
                      Jooooj ko kec na jedanaest
                      "My body feels great. I mean, it´s only five hours"

                      Comment


                      • Jaooo nema sanse po tebi od 2016.


                        Originally posted by Larisa View Post
                        Jooooj ko kec na jedanaest
                        Vala bas!
                        sigpic

                        Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                        But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                        Comment


                        • Samo jednu stvar bi ispravio NI. Na GOATa ne moze da se gleda samo na igraca koji ima najvise slemova. Mnogo je tu vise faktora, pogotovo ako je mala razlika u broju slemova. Prvo mesto je jako bitno, a NAdal na primer nema dve godine u nizu na prvom mestu. To sto ljudi danas smatraju da su slemovi najbitniji, ne znaci da ce tako biti za 5 ili 10 godina. Vremena se menjaju pa tako i uslovi koji su potrebni da je neko GOAT.

                          Comment


                          • Originally posted by Zile90 View Post
                            Pitanje je sada, da li Novak uopste vise ima sanse da stigne ovu dvojicu?Mislim da ne, eventualno Rogera uz mnogo srece, ali Rafa ide na 23+...Sokiran sam i bez teksta sa danasnjim izdanjem obojice.Tek sada boli onaj propusteni Us Open za trku u slemovima.Sada vec nema sanse da osvoji najvise...
                            Moram da se poklonim ovom pesimizmu. Kao kolega pesimista, iskreno da kazem da je ovo ipak nenadmasiv nivo Idi bre Zile
                            Al' lakse mu je ovako, oprostite mu
                            13/13!

                            Comment


                            • Dug je put. Novak i Rafa opet su podelili Slemove, tj. bez Rogera. Konstantno se drži razlika. Ta GOAT priča je medijsko sranje. Tako nešto ne postoji jer ima previše segmenata za uzeti u obzir. Lično drago mi je da će oni prestići Rogera. Novak će verujem osvojiti još dovoljno Slemova da pretekne Rogera a Rafu će teško preteći. Nije neizvodljivo, faktor povrede treba uzeti u obzir. Ne daj Bože nikome.

                              Tour se sastoji trenutno iz 3 podloge. Nadal ima 20 Slemova a 13 Garosa. Novak ima 17 Slemova ali 5 Wimbledona. Lepo je rasporedio. Novak je bolji igrač od Nadala i od Rogera.

                              Svakako karijere će im se završiti manje više uskoro. Kad se to dogodi, taj pojam GOAT ili BOAT neće biti bitan.

                              Comment


                              • Originally posted by 147 View Post
                                Samo jednu stvar bi ispravio NI. Na GOATa ne moze da se gleda samo na igraca koji ima najvise slemova. Mnogo je tu vise faktora, pogotovo ako je mala razlika u broju slemova. Prvo mesto je jako bitno, a NAdal na primer nema dve godine u nizu na prvom mestu. To sto ljudi danas smatraju da su slemovi najbitniji, ne znaci da ce tako biti za 5 ili 10 godina. Vremena se menjaju pa tako i uslovi koji su potrebni da je neko GOAT.
                                Ima drugih faktora, ali su slemovi daleko najbitnije. Osvojice Nadal i mastersa. Osim toga, pamte se i ovakvi mecevi. Danas je za mene Nadal pokazo nivo za koji sam mislo da ga nema. A sto se sampionskih kvaliteta tice, protiv Novaka je pokazo vece samo na USO 2013.
                                Last edited by NI; 11-10-20, 19:12.

                                Comment

                                Working...
                                X