Announcement

Collapse
No announcement yet.

Nole, idi u peršun!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by torpedo View Post
    Znači mogao i drugačijji ishod biti. Teoretski , da je to isto uradio RF bilo bi normalno da dobije opomenu jer je sudija imao diskreciono pravo.
    U konkretnom slucaju, sudija nije imao diskreciono pravo. Da nije bilo krkljanja, zavisilo bi od odgovara sutkinje na pitanje: "Da li si OK?"

    Da je sudija ostavio Novaka na turniru, izgubio bi posao!

    Comment


    • Dok se vi poznavaoci teniskih pravila ne usaglasite nema smisla polemisati.
      Da rezimiram. Novak zaslužio 3 opomene u toku meča gde je postojala očita namera da se iživljava na loptici, nije mu dodeljena ni jedna - greška sudija ili diskreciono pravo. Ako je greška zašto ih ne kazne. Ako je dis. pravo uvažavam. Bez namere da povredi ili se iživljasva udario lopticu i izbacili ga. Diskreciono pravo u ovom slučaju nije validno već samo mrtvo slovo na papiru. Ili i ovde postoji ta mogućnost kako kaže Bojana.
      Jedino mi žao što je Novak sebi dopustio luksuz da polemiše oko odluke sa njima - dao je alibi ovim akterima, kao da su to teška srca uradili ali eto morali su.

      Comment


      • Originally posted by mmajstor View Post
        Cini mi se da bojana pocinje da preteruje. Svako ima pravo da bude ljut, ono sto nije dozvoljeno jeste ljutito ili besno napucavati lopticu. Ovo ne deluje kao takav slucaj ali cak i da jeste po pravilima se za tako nesto oduzima poen ili u najgorem slucaju gem.
        Kljucna stvar jeste reakcija pomocnog sudije koja je dramaticno odreagovala a sto je uticalo na sudiju da donese onakvu diskrecionu odluku, prvenstveno da bi se zastitio od reakcije puritanske teniske javnosti, a ne da bi sacuva samu igru, navijace, i zdrav razum.

        Npr. da mu je uzeo i poen i gem, to bi bilo mnogo razumnije resenje, i diglo bi se manje prasine nego sad, ali bi prasinu dizali teniski puritanci koji su daleko uticajniji nego navijaci...a sto bi sudiji pravilo veci problem iako bi mu takva odluka bila dosta razumnija.
        Nije tacno da se po pravilima za tako nesto oduzima poen/gem.
        Po pravilima se za tako nesto diskvalifikuje. Jbg tako je. Novakova reakcija nakon izgubljenog gema - neodgovorna.
        Kazna - zasluzena. Neka se opameti. Jel vidite koliko je kroz karijeru imao takvih slucajeva gde je malo falilo da ppvredi nekoga i bude diskvalifikovan. Nije mu to bilo dovoljno, morao je da na najgoroj situaciji nauci lekciju. Suvise je bio arogantan. Ispao je magarac i to teski kada se gleda kroz prizmj svega u proslosti sto se desilo i njegove reakcije na sve to, pa zakljucno sa ovim od pre neko vece.
        Njemu novinar pre nekoliko godina aludira na tako nesto za vreme zavrsnog. Njegov komentar "vi ste ljudi neverovatni" ovaj mu kaze mogla je loptica da pogodi nekoga on kaze "mogao je i da padne sneg u O2 areni". Znaci sve to dozivljava kao neki napad na sebe. Svakoga ko mu postavi iole nezgodnije pitanje dozivljava kao neprijatelja koji to radi da bi ga provocirao, napadao i slicno.... Srdjan ga je valjda tome naucio....
        Sta se desava sedam dana pre kobne veceri? Slicna situacija odigrava neoprezno lopticom nakon poena i mrva fali da skine nekom liku u publici glavu sa ramena. Sudija mu daje opomenu. On se jos raspravlja sa sudijom zbog te opomene. Ovuj mu lepo kaze sta bi bilo da si ga pogodio??? Novak se smeska arogantno, onako ne veruje, razmislja verovatno "nisam ga pogodio i to je to, nema sanse da nekoga pogodim".
        Imao je on jos mali milion takvih situacija i sve je to normalno da ih ima. Covek je od krvi i mesa, prolazi kroz razne frustracije na najtezem putu ikada. Putu da postane najbolji svih vremena. Sve je to ljudski i izlivi besa, i lomljenje reketa i dranje ... Sve. Ali mora da bude svestan u svakom mogucem trenutku da niko zbog njega samog, zbog njegovih akcija, dela ne sme biti povredjen.
        On toga nije bio svestan, nije nista naucio iz prethodnih situacija u svom zivotu. A bilo ih je kao sto sam vec pisao.
        To je ono sto mene najvise tisti i zbog cega sam najvise besan, ljut, razocaran u Novaka Djokovica.
        Zatim. Nekoliko minuta ranije je mogao imati set u dzepu i ta situacija se ne bi ni desila. Ali ne on igra nekakve smesne dropove. Koje igrac Bustinog kalibra (kretanja) lagano stize i kupi. Takve stvari najbolji ikada sebi ne sme da dozvoli. Takve prilike 5-4 0-40 na protivnikov servis ne sme da ne koristi. Pogotovo kada se uzme u obzir protiv koga igra. Nije prekoputa bio Federer, Izner, Raonic ... Koji su u stanju sa 3 odlicna servisa lagano i takvu pretnju da neutralisu. Preko puta mreze je bio Karenjo Busta....

        Sve u svemu verujem da ce iz ovoga svega izaci jos jaci, ali pte svega pametniji, mudriji..... Samo mi je krivo sto je ocigledno morao lekciju da nauci na najtezi moguci nacin.
        sigpic

        Always somewhere Miss you where I've been I'll be back to love you again

        U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll.Dozivaš kišu.
        Ili da mazneš neku lepu ribu. Samo je bezveze kada se probudiš….

        Comment


        • Sandu!


          PS
          Vecer nije bila kobna. Niko nije poginuo. To je samo sport!

          Comment


          • Originally posted by Sandugp View Post
            Nije tacno da se po pravilima za tako nesto oduzima poen/gem.
            Po pravilima se za tako nesto diskvalifikuje. Jbg tako je.
            Ja sam za to se informisao iz pravilnika koje je ostavio Mondo, gore sam ga naveo. Ako oni lazu ja lazem. Kazu da se za zloupotrebu loptice dodeljuje ili opomena ili kazneni poen. Diskreciono pravo sudije je da diskvalifikuje takmicara za krsenje pravila. Mislim da se ovo odnosi za krsenje svakog pravila a ne samo zloupotrebe loptice, pa su zbog toga kritikovane sudije koje nisu iskljucile Serenu zbog onog ponasanja u mecu sa Osakom.

            Za sve ostalo se slazem sem sto treba uzeti i obzir nicim izazvan tretman koji on ima i kod novinara, anglosaksonskih navijaca pa bi onda njegove mindset bio mnogo razumljiviji. Treba imati konjske zivce pa na sve to nereagovati. Ja nemam sta da prigovorim za njegov odnos u javnosti... ono je skroz perfektno, sa mozda malom smetnjom zbog tolike politicke korektnosti - ali to je opet samo do mene.

            Comment


            • Nikola Pilic objasnio.

              ''Ako znamo šta je Serena Vilijams radila u finalu US Opena protiv Osake, šta Kirjos radi mnogo češće, onda možemo da diskvalifikujemo igrače u svakom drugom meču. Moje mišljenje je da je Đoković nehotice pogodio sudiju lopticom. Mislim da je trebalo da ga kazne oduzimanjem gema. Diskvalifikovati prvog na svetu zbog ovoga nije u redu.
              Verujem da je i sudija odglumila malo, mislim da nije bila toliko povređena. Zar mislite da bi Federera izbacili za ovako nešto? Nema šanse. Ova odluka je tendenciozna''


              http://rs.n1info.com/Sport-Klub/Teni...Djokovica.html

              Comment


              • Pilic je dao tu neslavnu izjavu prije par dana.

                On zna da izbora nije bilo, iako je mozda kad je on igrao bilo drukcije.

                Nesunjivo veliki strucnjak je ovoga puta pokusao da jeftino skupi poene kod Novakovih navijaca, koji su u ovom dijelu svijeta brojni.

                Comment


                • Originally posted by NI View Post
                  Pilic je dao tu neslavnu izjavu prije par dana.

                  On zna da izbora nije bilo, iako je mozda kad je on igrao bilo drukcije.

                  Nesunjivo veliki strucnjak je ovoga puta pokusao da jeftino skupi poene kod Novakovih navijaca, koji su u ovom dijelu svijeta brojni.
                  Ti si promašio temu, preseli se kod Bojane i podržavaj njene stavoveniko ništa ne zna, samo ti znaš, znaš i šta je on mislio dok je skupljao jeftine poene. Gubiš se u priči...

                  Comment


                  • Nemojte se svadjati i takvim tonom torpedo pobogu!

                    Ali da Nikola Pilic skuplja poene kod Novakovih navijaca i jos jeftino, e pa stvarno NI
                    Pristrasan, sasvim dovoljni reci.
                    sigpic

                    Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                    But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                    Comment


                    • Originally posted by miloolja View Post
                      Nemojte se svadjati i takvim tonom torpedo pobogu!

                      Ali da Nikola Pilic skuplja poene kod Novakovih navijaca i jos jeftino, e pa stvarno NI
                      Pristrasan, sasvim dovoljni reci.
                      Olja to ti nešto čitaš između redova ono što pišem - nikad nikog nisam uvredio na forumu.

                      Comment


                      • Ima mnogo ljubitelja tenisa kojima je u ovom suludom trenutku u kojem se svet nalazi, mnogo vise stalo do igranja, gledanja i pracenja tenisa na najvisem nivou, nego do birokratskog tumacenja pravila koje bi to osujetilo.

                        Comment


                        • Originally posted by torpedo View Post
                          Ti si promašio temu, preseli se kod Bojane i podržavaj njene stavoveniko ništa ne zna, samo ti znaš, znaš i šta je on mislio dok je skupljao jeftine poene. Gubiš se u priči...
                          "Ne ljuti se na ogledalo sto to pokazuje lice ruznim!"

                          Anton Pavlovich Chehov

                          PS
                          To je metaforicno. Ne pricam o tvom licu.

                          Originally posted by miloolja View Post
                          Nemojte se svadjati i takvim tonom torpedo pobogu!

                          Ali da Nikola Pilic skuplja poene kod Novakovih navijaca i jos jeftino, e pa stvarno NI
                          Pristrasan, sasvim dovoljni reci.
                          Pilic nije pristarasan! Torpedo je pristrasan!

                          Torpedu zato oprastam, Pilicu ne mogu!

                          Ja sam se diplomatski izrazio, iako je optuzba dosta teska. Zargonski to zvuci mnogo gore!
                          Last edited by NI; 09-09-20, 16:49.

                          Comment


                          • Originally posted by torpedo View Post
                            Olja to ti nešto čitaš između redova ono što pišem - nikad nikog nisam uvredio na forumu.
                            Ne luduj


                            A evo i striko Toni za El Pais kaze da je bio prestrogo:

                            "Lo de Djokovic fue solo un infortunio Un castigo de tanta repercusión para el que lo sufre debería responder a una intencionalidad o a un comportamiento realmente temerario y no a la mala suerte"
                            sigpic

                            Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                            But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                            Comment


                            • Originally posted by miloolja View Post
                              Ne luduj


                              A evo i striko Toni za El Pais kaze da je bio prestrogo:

                              "Lo de Djokovic fue solo un infortunio Un castigo de tanta repercusión para el que lo sufre debería responder a una intencionalidad o a un comportamiento realmente temerario y no a la mala suerte"


                              Pa dobro jel tom Toniju nije dovoljno Rafinih navijača nego sad i Novakove kupuje.
                              Last edited by torpedo; 09-09-20, 17:10.

                              Comment


                              • Originally posted by miloolja View Post
                                Ne luduj


                                A evo i striko Toni za El Pais kaze da je bio prestrogo:

                                "Lo de Djokovic fue solo un infortunio Un castigo de tanta repercusión para el que lo sufre debería responder a una intencionalidad o a un comportamiento realmente temerario y no a la mala suerte"
                                Daj translejsn za nas koji nismo gledali spanske serije.
                                sigpic

                                Always somewhere Miss you where I've been I'll be back to love you again

                                U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll.Dozivaš kišu.
                                Ili da mazneš neku lepu ribu. Samo je bezveze kada se probudiš….

                                Comment

                                Working...
                                X