Announcement

Collapse
No announcement yet.

Nole, idi u peršun!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by bojanaBG View Post
    Pa nisam ja rekla da je divljao, nego da ubuduce kad budu divljali mogu da se vade kako Djokovic nije diskvalifikovan, procitaj sta pisem.
    veruj da citam,kakve veze ima sto je on vracao lopticu sa eventualnim divljanjem
    Wizard

    Comment


    • Originally posted by Uthred View Post
      i dalje kontradiktornosti-nijee ga direktno udario,al ga je udario u ruku...osim sto ga nije udario,nego pogodio...

      lele
      evo ti pa pogledaj

      http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

      Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

      sigpic

      Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
      with experience.

      Comment


      • pa pgodio ga je...idem da spavam,dok se ne uozbiljite i novakovu diskvalifikaciju prestanete da koristite kao preventivnu meru

        g12
        Wizard

        Comment


        • Ova situacija sa Bedenom pokazuje da su fleksibilniji i na ovim pitanjima i da je glavna stvar u ovim situacijama reakcija pogodjenog i stepen "povreda". Ovo mi djeluje kao zafrkancija u odnosu na Novakovu situciju. Bukvalno bez ikakvih sansi je bio.

          Comment


          • Originally posted by bojanaBG View Post
            Nema sanse da on ovako uvek vraca lopticu, u nivou grla, tom jacinom, da toliko dugo putuje pravo i ne gubi na visini.
            Nije divljao, ali je bio ljut, to se jasno vidi.

            A pricam sta bi bilo da ga nisu diskvalifikovali, da bi onda teniseri uvek trazili neku rupu zbog ovog slucaja.
            O da vraca, istom jacinom, isti stav, isti izraz lica, cak i kad lako osvoji gem, dakle bez ljutnje. E sad sto nije bio dobar ugao, nije dobro zahvatio, a osnovno nije gledao... bla bla jbg nesreca, nepaznja, neodgovornost.



            Zato se gleda snimak, da se vidi ima li razlike i da se napravi. Pa ako odluce i tada da je za DK ok, takva sudijska odluka.
            sigpic

            Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
            But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

            Comment


            • Najbolje kad ode loptica u publiku da se neko iz zejebancije sruši a tenisera odmah diskvalifikuju. Stojim iza izrečenog da će ovo imati trajne posljedice u budućnosti. Redom će ih izbacivati za najsitniji prekrašaj tog tipa.

              Comment


              • Evo sta kaze Mondo ako su pravilno preveli pravilo:


                "U odluci organizatora turnira navodi se da je Đoković prekršio član pravila grend slema o zloupotrebi loptice, za šta se inače izriče finansijska kazna i usmena opomena, a eventualno i oduzima poen. Uz to, postoji i diskreciono pravo glavnog sudije da za taj, ali i svaki drugi prekršaj pomenutih Pravila, nekoga diskvalifikuje.

                Zloupotreba loptice:
                Igrači/ce ne smeju da divlje, na opasan ili besan način udaraju, šutnu ili bace tenisku lopticu na sportskom kompleksu na kome se turnir održava, osim u razumljivom pokušaju da dođe do poena, što uključuje i zagrevanje. Radi pojašnjenja ovog pravila, zloupotrebom loptice se podrazumeva udaranje loptice sa namerom da ona ode van terena, udaranje loptice na opasan ili neodgovaran način na samom terenu, ili udaranje loptice bez svesti o posledicama (tog udarca)"

                Znaci ne postoji tacno pravilo kada se igrac iskljucuje sa turnira vec je ono diskreciono pravo sudije. Ocigledno je sudija izabrao ono koje ce mu napraviti manje glavobolje a povecati mu popularnost. To je ono sto je lose i sto hitno treba promeniti u pravilima. Nikakve diskrecione odluke ne treba dozvoljavati, vec se sudije trebaju baviti iskljucivo tenisom, a sva eticka pitanja ostaviti telu koji bi se tim bavio nakon meceva ili celih turnira.

                Comment


                • Me ne ne ... Nikada skoro toliko jako nije vracao. Pa pogledaj samo Olja. Usporen snimak a vidi brzinu kojom loptica putuje ..
                  sigpic

                  Always somewhere Miss you where I've been I'll be back to love you again

                  U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll.Dozivaš kišu.
                  Ili da mazneš neku lepu ribu. Samo je bezveze kada se probudiš….

                  Comment


                  • Interesantno je kako su detalji odlučili. Novak je bio više nego samouveren po pitanju same igre. Sa pravom, osvojio je Sinsinati. Otuda mlaćenje sa teniskom politikom. Nema navijača, nema Vajde, ima Gorana koji verovatno utiče na glad za trofejima ali ne isijava staloženost, iskustvo i smirenost. Nije bilo Novakove porodice, karantin, maske, pravila razna, neko je pozitivan neko je negativan... Zovi guvernera... Na kraju ispade da je Novak bio jako naivan i neiskusan donekle a malo i nije imao sreće. Ali tako to ide kad se boriš za sam krov sveta u tom sportu, za zvanično najbolje rezultate sa još dvojicom koji su jednako dobri...

                    Sinoć bacih pogled na Ćorić Zverev, dva gema u drugom setu... U odnosu na Novakove mečeve ono je čista skoro pa amaterska igra...

                    Comment


                    • Originally posted by miloolja View Post
                      O da vraca, istom jacinom, isti stav, isti izraz lica, cak i kad lako osvoji gem, dakle bez ljutnje. E sad sto nije bio dobar ugao, nije dobro zahvatio, a osnovno nije gledao... bla bla jbg nesreca, nepaznja, neodgovornost.



                      Zato se gleda snimak, da se vidi ima li razlike i da se napravi. Pa ako odluce i tada da je za DK ok, takva sudijska odluka.
                      On je izjavio da je bio ljut, ali ti znas bolje od njega? Ok
                      http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                      Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                      sigpic

                      Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                      with experience.

                      Comment


                      • Originally posted by bojanaBG View Post
                        On je izjavio da je bio ljut, ali ti znas bolje od njega? Ok
                        A da je izjavio da nije bio ljut ti bi poverovala mnogo brate taj Novak laže ali ovo sam mu poverovala jer mi tako odgovara....

                        Comment


                        • Originally posted by torpedo View Post
                          A da je izjavio da nije bio ljut ti bi poverovala mnogo brate taj Novak laže ali ovo sam mu poverovala jer mi tako odgovara....
                          Da zaista nije bio ljut, to bi odmah i rekao i ko zna koliko bi se dugo ubedjivao sa sudijom oko toga, sigurno ne bi rekao: jeste, ljut sam
                          http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                          Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                          sigpic

                          Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                          with experience.

                          Comment


                          • Originally posted by bojanaBG View Post
                            Da zaista nije bio ljut, to bi odmah i rekao i ko zna koliko bi se dugo ubedjivao sa sudijom oko toga, sigurno ne bi rekao: jeste, ljut sam
                            Nađi mi tenisera koji nije ljut u toj situaciji. Ima li išta logičnije nego biti ljut.

                            Comment


                            • Originally posted by torpedo View Post
                              Nađi mi tenisera koji nije ljut u toj situaciji. Ima li išta logičnije nego biti ljut.
                              Pa znaci da nije tek tako dodavao lopticu, kako pokusavate da predstavite, nego je ipak jace udario.
                              A ocigledno je ljutnja sa povredom presudila.
                              http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                              Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                              sigpic

                              Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                              with experience.

                              Comment


                              • Originally posted by torpedo View Post
                                Zašto misliš da je zasluživala opomenu. Tvoj je odgovor (vjerovatno) zato što su takva pravila. A moje pitanje je zašto se nisu držali pravila kao u ovom slučaju. Da su mu dali opomenu....pa još jednu gubitkom poena ili sl do ovoga nebi došlo. Pozivati se na pravila a ne sprovoditi ih u svakoj situaciji je licemerno.
                                Zato sto je ljudska priroda takva. Postoje hiljade pravila koje upucuju na potrebu da se bude oprezan. Ako ih neko striktno primjenjuje, onda ga smatraju za pprevise pendantnog, nefleksibilnog itd., ali kad se nesto desi zbog takvog pravila, odmah zele da lete ljudske glave.

                                Originally posted by Joker View Post
                                O cemu pricas ti? Zasto?? Ovo su strasno rijetke situacije, a zbog ovakvih situacija bi se oduzimao gem. Opomene svakako dobijaju za napucavanja bez posledica.. A to me apsolutno ne zanima sto on nije gledao ono zbog cega je dosao tu. Pa da je mrtav panuo na licu mjesta. I vrlo je lako uociti razliku izmedju divljacki napucane lopte i "plasirane". Molim te, ne pokusavaj da zamutis tu granicu, jer ona ipak jeste jasna.
                                Posljedice su jako rijetke, ali akcije koje mogu da dovedu do posljedica su jako ceste! Ako hoces da opominjes onda opomena ide u trenutku akcije a ne u trenutku posljedice.

                                Originally posted by notorious View Post
                                Zanimljiv tekst, a primjer je prvo ovdje iskopan

                                https://www.24sata.hr/amp/sport/djec...spricao-715304
                                Ovaj primjer sa Federerom je izvanredan. To bih poslao Mekinrou, Navratilovoj itd.

                                Uzimanje osvojenih novaca i poena je nepotrebno drakonska mjera. Vec sam diskvalifikacija je jako teska kazna, iako neizbjezna!

                                ---
                                Novakova diskavlifikacija je cista kao suza i pored Federerovog slucaja od prije 14 godina. Ali zamislimo dva druga slucaja:

                                A)
                                Novak pogodi sudiju u koljeno. Ona se uhvati za koljeno i kaze: "Sto ne pazis?" Da li bi diskavlifikacija bila ispravan potez? Mislim da ne!

                                B)
                                Novak ne pogodi sudiju zato sto ona izbjegne lopticu ali krivo stane i ugane clanak. Da li bi diskavlifikacija bila ispravan potez? Mislim da da!
                                Last edited by NI; 09-09-20, 14:24.

                                Comment

                                Working...
                                X