Announcement

Collapse
No announcement yet.

Nole, idi u peršun!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by Indigo View Post
    Da li sam ja jedini kome uopste nije zao Thiema?
    Nisi.
    “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

    Comment


    • Ono što gorim od želje da vidim biće način života i igranja tenisa kod Novaka kad obori i ako obori No. 1 nedelje..
      Brzo sam dobio odgovor..
      Počinje od 4:48 do 6:00

      Last edited by Chiwwi; 02-02-20, 18:34.

      Comment


      • Jaano je rekao,ove godine igra sve i skida Rogerovih 310,a od sledece ako uspe samo slemove

        Comment


        • Ne znam sto bi mi ga bilo zao. Tima bas gotivim godinama vec, ali za Novaka i navijam i sasvim je posteno dobio, nemam sta da zalim Austrijanca.

          Novak je inace pomenuo malu borbu sa vetrom, ali i da mu se vrtelo prilicno u glavi sto se lepo i videlo u prenosu da nesto posrce i stvarno je izgledao da mu se manta i kao da ce da se sruci srecom kratko trajalo.

          Malo statistike sa ESPN

          https://www.espn.com/tennis/story/_/...mpression=true

          17

          The number of Grand Slam singles titles Djokovic now has, the third-most among men in the Open Era (since 1968).
          Roger Federer (20) and Rafael Nadal (19) lead the list, while Pete Sampras (14) and Roy Emerson (12) are fourth and fifth, respectively.

          78

          This is Djokovic's 78th tour-level title, breaking a tie with John McEnroe for fifth-most among men in the Open Era. Ahead of him are Jimmy Connors (109), Federer (103), Ivan Lendl (94) and Nadal (84).

          4

          Djokovic is now the fourth player in the Open Era - male or female - to win at least eight titles at any one major, joining Nadal (12, French Open), Martina Navratilova (9, Wimbledon) and Federer (8, Wimbledon).
          This final was also Djokovic's fourth Grand Slam final won in five sets, tying Federer for third-most in men's tennis history. Only Bill Tilden (five) and Bjorn Borg (five) have won more.

          28

          The final was Djokovic's 28th five-set victory in Grand Slam matches, the third-most among men in the Open Era. Only Federer (30) and Sampras (29) have more five-set wins at the majors.

          2

          Djokovic is now the second man in the Open Era to win five Grand Slam titles since turning 30, joining Nadal, who accomplished the feat by winning the 2019 US Open. Federer and Australians Rod Laver and Ken Rosewall have all won four majors after their 30th birthdays.
          The last 14 men's Grand Slams have been won by players aged 30 or older, extending an Open Era record.

          15

          The number of consecutive years Djokovic has won at least one singles title, tying Federer (2001-15) for the second-longest streak among men in the Open Era. Only Nadal's active streak of 16 (2004-19) is longer.

          1

          This is the first time in Djokovic's career the Serb has come from 2-1 down in sets to win a Grand Slam final. He was 0-7 in such situations coming into Sunday's final.
          He is now also the first man in the Open Era to win Grand Slam titles in three different decades (2008-2020), while on the women's side, Navratilova (1978-1990) and Serena Williams (1999-2017) have accomplished the same feat.

          2

          Djokovic is now just the second man in the Open Era (since 1968) to win an Australian Open final after being 2-1 down through three sets. The first was Mats Wilander, who came back to defeat Australia's Pat Cash 8-6 in the fifth set in 1988, the first year the tournament was held at Melbourne Park.
          In addition, he is only the third man since 2000 to come back from 2-1 down to win a Grand Slam final, after Juan Martin del Potro (d. Roger Federer) in the 2009 US Open and Gaston Gaudio (d. Guillermo Coria) in the 2004 French Open.

          8-0

          Djokovic's record in Australian Open finals, the second-best record for most wins without a loss in major finals in the Open Era. Only Nadal's 12-0 record in French Open finals is better. Behind Djokovic are Sampras (7-0, Wimbledon) and Borg (6-0, French Open).

          1

          This five-set final marks the first time in the Open Era that three consecutive men's Grand Slam finals have gone to a deciding fifth set. The last time it happened was a run of three straight in 1946.
          (Stats courtesy of ESPN's Statistics & Information Group)

          sigpic

          Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
          But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

          Comment


          • Originally posted by Indigo View Post
            Da li sam ja jedini kome uopste nije zao Thiema?
            Nisi, zasto bi mi bilo zao kad navijam za Noleta.

            Meni to dodje kao ono kad se teniseri kao izvinjavaju ako loptica potkaci mrezu ili nesto slicno a nije im zao.

            I sad bi kao trebalo da mi bude zao

            De da sad sve iscitam natanane.
            Ne shvataj zivot preozbiljno ionako se ziv neces izvuci!

            Comment


            • Najbolje kad teniseri šatro dižu ruke, gledaju u nebo i sl kada lopta od neca mrežice sjebe rivala a ustvari u sebi likuju i nadaju se što većoj pomoći boginje mrežice.

              Poslato sa BTV-DL09 pomoću Tapatoka

              Comment




              • sigpic

                Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                Comment


                • Originally posted by NI View Post
                  Velika pobjeda velikog sampiona. Strasno vazna za nastavak karijere. Em se primakao Federeru i Nadalu po broju slemova, em je izbio na prvo mjesto... Najvaznije da je svima pokazo da je jos sampion. Zaustavio je nalet izvrsnog, ne vise tako mladog, lava. Nadam se da poslije ovog meca niko vise ne potcjenjuje Tima.

                  1.
                  Mec je imao nekoliko faza. Prva je do 4:2 u prvom setu. Tim je usao malo nervozan i malo spor zbog silnog vremena koje je proveo na terene. A Novak je bio furiozan. Odabara je super agresivnu taktiku. To su mnogi, ukljucujuci i mene, ocekivali. Egzekucija je bila izvanredna. Naravno, kad se igra super agresivno, onda se vise gijesi. Medjutim, glavna dobit je sto je prislijavao Tima da zuri, a samim tim i grijesi. Krao mu je vrijeme.

                  Vineri/neiznudjenje su bili negativni za obojicu. 9/14 za Novak i 12/16 za Tima. S tim sto je Tim imao jako puno iznudjenih gresaka. Cak 15. Novak je izgledao kao siguran pobjednik.

                  2.
                  I taman kad sam pomislio da ce biti lako, stvari su se pokvarile. Prvo me je cudilo zasto je Novak bio toliko frustiran sto nije napravio jos jedan brejk i poveo sa 5:1. Kao da je osjecao da nesto ne ide. Tu je negdje pocela druga faza meca koja ce trajati do 4:4 u drugom setu.

                  Odmah potom je Tim, bukvalno ni od kuda, brejknuo. Novakovi su problemi poceli sa dva promasena, agresivna udarca. Do tada takve udarce nije promasivao. Ucinilo mi se da je oba puta Novak malo zakasnio na udarcu. Potom se Tim osokolio a Novak unervozio.

                  Uskoro je odnos snaga na terenu bio razlicit. Tim je postao za nijansu bolji igrac. Sada znamo, da je glavni razlog za preokret bio Novakov fizicki problem. Novaka je super agresivna igra umorila. Ona zahtijeva mnogo snage i eksplozivnosti. Ipak, umor je dosao prerano, poslije samo 6 gemova, tako da mi se ova teorija o dehidraciji cini vjerovatnom.

                  Naravno, za prekret je "kriv" i Tim. Forsiaro je do maksimuma. Grijesio je ali ne koliko bi se ocekivalo. Na kraju je Novak uspio ponovo brejknuti. I ponovo sam pomislio da ga Novak ima.

                  Sve u svemu, Novak je odlicno servirao i bio bitno bolji igrac u 1. setu.

                  3.
                  Medjutim, u drugom setu, stvari su se pogorsale od samog pocetka. Novak je pokazivao sve vise znake umora a Tim je bio sve sigurniji i sigurniji. Rano je dosao do brejka. Novak je bio nesiguran sto da igra. Ako pimpla, Tim raznosi a nema snage za igru sa kojom je poceo. Novakov servis je otisao. Pogotovo je pao postotak osvojenih poena na drugom servisu. (36.4%) Prestao je da servira agresivno drugi servis jer se Tim odaljio od osnovne linije kada ga prima. Zapravo, pravo je cudo kako je Novak uspio da vratio brejk i dodje do 4:4.

                  I onda smo imali katstrofu. Bilo je jasno da Novak hoce da uzme po svaku cijenu 2. set. Prvi poen u 9. gemu je jedan od njaboljih u mecu. Novak ga je uzeo poslije duge, izuzetno intezivne, razmjene. To me je ohrabrilo. Uskoro je postalo jasno da ga je taj poen ostvaio bez daha. Otuda je dva puta dobio "time violation" od francuskog sudije koji nije htio ni malo da mu progleda kroz prste. To je Novaka izbacilo iz ravnoteze. Smatro je da treba sudija da bude popustljiv prema njemu. Bare pola od onoga sto su sudije popustljive prema Federeru i Nadalu. Sudijnu odluku je shvatio kao uvredu, jednu od mnogih. Ponasanje poblike je dodalo so na rane. Time je pocela treca faza meca koja ce da traje do 4:1 u 3. setu.

                  Naravno izgubio je servis, izgubio je set. U tom trenutku sam bio siguran da gubi mec.

                  U 2. setu je Tim bio bolji. Imao je vise vinera nego neiznudjenih 13/11, dok je Novka imao losih 7/13.

                  4.
                  Na pocetku treceg Novak je bio ocajan. Izgubice prva dva servis gema. Time je imao seriju od 3 izgubljena servis gema za redom. Tim je bio daleko bolji igrac. Set je bio izgubljen poslije par gemova. Mnogi su mu prigovarali zbog malodusnosti previdjauci fizicke probleme sa kojima se mucio. Samo je cudom mogao spasiti mec.

                  A onda je na 4:1 zatrazio medicinski. To je bio odlican potez, jasan znak da nesto namjerava da preuzme. Navodno mu je receno da je dehidrirao. Na Eurosportu nasaliti da mu daju napitke da povrati energiju. U svakom slucaju sa tim mediciskim je pocela cetvrta faza meca koju bi nazvao: "Tim se vara ako misli da je vec dobio."

                  Do kraja seta je igaro bolje. Nije izgledao jadno. Servis se popravio, return se popravio. To nije moglo spasiti set ali...

                  Tim je bio bitno bolji igrac u tom setu. Imao je odlican omjer vinera i neiznudjenih 11/7. Novak je bio na iznenadjujucih 12/13, bitno bolje nego u 2. setu.

                  Na kraju 3. seta meni poraz nije izgledao neizbjezan.

                  5.
                  U pauzi izmedju 3. i 4. seta je Novak uzeo mali brejk. Kad se vratio bio je drugi igrac. Jako bih volio da znam o cemu je razmisljao tokom tog brejka. Ne mogu znati, ali cu uzeti slobodu da spekulisem:

                  *Tim jos nije dobio ovaj mec, a vjerovano vec u sebi slavi.
                  *Gotovo je sigurno da mu andrenalin mora pasti a time i intezitet njegove igre.
                  *Ja trebam u tome da mu pomognem.
                  *Prvo, trebam da stedim energiju i izbjegavam druge razmjene.
                  *Cak i kad igram sa normalnim intenzitetom imam barem 60% sansi da ga pobijedim.
                  *OK, on ima set prednosti, ali u 5. setu ga mora stici umor.
                  *Dakle treba da se koncetrisem na 4. set.
                  *Kao prvo trebam da cuvam servis.
                  *Drugo, treba da se opustim na returnu i onako nemam vise sto da izgubim.
                  *Uz malo srece ce rezultat doci.

                  Ono sto je potom Novak odigrao je bilo maestralno. Imao je 13/5 omjer vinera i neiznudjenih 70.4% prvog unutra, 89.5% dobijenih poen na prvom servisu, 50% na drugom. Dobio je 78% poena na Timovom dugom servisu. Imao je samo jedan krizni trenutak kada je spasio BL u trecem gemu. I sve to uz minimalni utroska enegije.

                  Tim uopste nije bio los. Ima je 10/7 omjer vinera i neiznudjenih. Doduse, kako je set odmicao, tako su se poceli pokazivati znaci nervoz kod Tima a pri samom kraju i znaci umora, noge su postajele teske.

                  Komentatorim na Euosportu je trebalo dosta dugo da shvate da je Novak bolji igrac. Oni su jos gledali 3. set.

                  6.
                  Peti set je bio skoro pa formalnost. Novak ga je mogao izgubiti samo nekom gluposcu. Nije mora vise ni da igao onaklo dobro kao u 4. setu. Timov umor je sve vise i vise postajao faktor.

                  Zao mi je Tima. Mnogo je napredovao. Bio je sjajan citavi turnir. Ima je Novaka, ali je nekako izgubio. Moguce da jos nije shvatio kako.

                  7.
                  Strasno vazna titula Novaka. Skoro da je vratio stvari tamo gdje su bile poslije pobjede nad Nadalom prije godinu dana. Sad se vecina komentatora slazu da je favorit da na kraju karijere bude GOAT.
                  NI bravo za analizu, svaka čast . Odlično kao i uvek.
                  Originally posted by Indigo View Post
                  Da li sam ja jedini kome uopste nije zao Thiema?
                  Naravno da nisi, nije mi ga žao uopšte.
                  Originally posted by 147 View Post
                  Sada je pitanje, sta dalje? Novak je i posle meca izmedju redova naglasio da planira da igra Dubai...
                  Pravac Dubai turistički pa šta uradi, onako lagano da odigra, do Vimbldona je samo bitan RG.


                  Još ne mogu da verujem šta ne Novak izvukao, jedan od težih mečeva za gledanje. Čini mi se da mi je lakše pao Vimbldon prošle godine kod 2 meč lopte nego ovo danas.

                  Idemooo Nole 💪🇷🇸🏆

                  Послато са SM-N975F уз помоћ Тапатока

                  Comment


                  • 2006-2010

                    Đoković - Federer 6-13
                    Đoković - Nadal 7-16

                    Đoković - Federer & Nadal 13-29

                    2011-2020

                    Đoković - Federer 20-10
                    Đoković - Nadal 22-10

                    Đoković - Federer & Nadal 42-20

                    Poslato sa BTV-DL09 pomoću Tapatoka

                    Comment




                    • Nerealni šalje pozdrave

                      Ja se neću oglašavati, nevernici da ćutimo

                      Comment


                      • Tako je, vi nevernici

                        A pozdrav za Maxxu i Pecarosa [emoji41]



                        https://www.instagram.com/p/B8EQZDsg...=1fclx4wes693o
                        sigpic

                        Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                        But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                        Comment




                        • sigpic

                          Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                          But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                          Comment


                          • February 2011

                            16 - Roger Federer
                            02 - Novak Đoković

                            February 2020

                            20 - Roger Federer
                            17 - Novak Đoković
                            Kada je Nole uzeo prvi GS januara 2008. Roger ih već imao 11.

                            Poslato sa BTV-DL09 pomoću Tapatoka

                            Comment






                            • sigpic

                              Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                              But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                              Comment


                              • Prelepo Olja.

                                Opet gledam, koliko je Novak popizdeo, jednim velikim delom je Dumusoa kriv za gubitak 2 seta i onakvog početka trećeg. Sramotno šta je sudio, zaista sramotno.



                                Послато са SM-N975F уз помоћ Тапатока

                                Comment

                                Working...
                                X