Announcement

Collapse
No announcement yet.

Nole, idi u peršun!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Rame nije mišić. Rame je oblast u kome se nalaze zglobovi i neki mišići kao i njihova pripajanja, ligamenti i tetive. Ti mišići svi koji dolaze u zglob sa raznih strana, moze bilo koji od njih da pravi problem. To je toliko kompleksno.

    Generalno smernica za razmisljanje jeste eksplozivni pokret. Čim on igra bez lekova i injekcija to znači da se za sada radi samo o upali.

    Siguran sam da pokusava da se domogne QF nekako bez injekcija a onda na razna pomagala do kraja. Ako to ne uspe ne moze ici na injekcije 5 meceva. To nije dobro.

    Comment


    • Novak: Da, idem u Japan, Olimpijske igre su jedan od najvećih ciljeva

      Najbolji teniser sveta Novak Đoković je potvrdio da će nastupiti na Japan Openu, prvi put u karijeri.

      https://www.b92.net/sport/usopen2019...nav_id=1583811


      "Radiću na toj povredi narednog dana, moraću da se konsultujem i sa stručnjacima sportske medicine. Nadam se da ću za dva dana moći da oklonim bol, ako je to moguće uopšte", rekao je Đoković.

      Srpski igrač je ponovio da se nikada u karijeri nije susreo sa takvim osećajem.

      "Dodaću da to nije novost jer imam nekakve poteškoće već nekoliko nedelja. Taj osećaj je bio tu, jednog dana je intenzitet bola veći, drugog dana je manji. Sve to je mnogo osciliralo. Ono što se danas dogodilo na terenu je bilo neočekivano, ali na terenu morate da se suočite sa stvarima kakve jesu", rekao je Đoković.

      https://www.b92.net/sport/usopen2019...nav_id=1583800
      Last edited by Chiwwi; 29-08-19, 12:39.

      Comment


      • Daće Bog da sve bude ok.

        U svakom slucaju je mnogo lud jer je dodao dva turnira u odnosu na proslu godinu. Bice otkazivanja vidim ja

        Comment


        • Originally posted by Indigo View Post
          Menja servis. Bolovi u drugoj ruci zbog drugacijeg, atipicnog izbacaja, zatezanje misica I tetiva u Sinsinatiju ispod I iznad lakta, povecan broj gresaka, zuljevi mozda izazvani nesto drugacijim doskokom nego sto je to za njega uobicajeno I kao kruna svega bol u ramenom zglobu zbog drugacije mehanike samog servisa jer celo telo prati I krece se po drugacijoj osi.

          Ako je razlog za promenu rasterecenje lakta onda mu je bas uspelo.
          Bas bih volela da mi objasnis kako to menja servis, jer sam ga poredila sa onim na AO i uopste ne vidim nikakvu razliku.


          I otkud vam to da bilo sta menja?
          Pogotovu da i ako ima neke izmene u izvodjenju servisa, da za tako kratko vreme, a to je prakticno samo od Sinsija, toliko bas ti problemi iskoce u prvi plan i izazovu bolove, e nije mi jasno, njemu koji je sa druge strane top spreman kao vrhunski sportista.

          Ne igra on od juce tenis pa nejako i nespremno telo reaguje odmah na promene koje mu ne prijaju i cenim da bi to morale biti neke drasticne da bi se manifestovale ovako, a opet da podvucem isuvise je kratko vreme proslo da bi se telo bunilo na ovaj nacin zbog toga. Potrebno je mnogo ponavljanja valjda i sigurno vise meseci.

          Uostalom to sto je Goran u timu ne znaci da bilo sta menja

          Ja mislim da on taj problem ima od ranije, ali prosto mozda bilo nesto bezazleno, nije obracao paznju ili trpeljivost bila optimalna, e sad posto se zapustilo doslo na naplatu.

          Jasno je da kao i sve kod Novaka kada ima neke muke nagadjamo debelo
          sigpic

          Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
          But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

          Comment


          • Ufff al me smori sve ovo oko povrede ramena, lakta, štagod da je - ne valja nikako, a još manje usred USO
            "My body feels great. I mean, it´s only five hours"

            Comment


            • Ponovo radi NoleFam klinika
              Pljušte dijagnoze, predlažu terapije, zasedanju konzilijumi raznih profila.
              Šalu na stranu problem sa ramenom čini mi se ozbiljnim.
              Svega 51% ubačenog prvog servisa uz 8 duplih dovoljno je jak razlog za zabrinutost. Ukoliko se povreda ne sanira on sa takvim procentom ubačaja prvog ima realno male šanse za titulu.
              Uzrok se naravno nagađa a onaj koji bih eliminisao su navodne promene kod servisa. Eliminisao jer nakon zavidnog broja pregleda promene nisam uočio. Sve je isto kao pre osim nešto kraćeg izbačaja što pripisujem povredi.
              Možda i sve nije tako crno što ćemo videti koliko sutra.
              sigpic

              Comment


              • LEVO rame.kakve veze može da ima takva povreda (u kojoj i dalje ne znam šta da mislim) sa promenom servisa?
                Wizard

                Comment


                • i još ovo-ja ne znam kakve oni tablete njima daju,ali jedino narkotik može da ublaži TAKAV bol TAKO BRZO i efikasno

                  nisam hteo da se pravim mnogo pametan,ali sad hoću (al ne mogu) jer sam na poslu i vide da pišem negde


                  LM,tačno znam momenat kad je izgubio od medvedeva,i da je bio neko drugil,mogao je stvoriti višestrukog GS šampiona tim svojim porazom.ovako ništa,medvedećev se ubiti sam pre četvrtfinala
                  Wizard

                  Comment


                  • Nisam gledala mec, ali kad sve citam sta ste pisali-da se razbolis od muke


                    Ne znam, ali nesto mislim da nije Nole "lud" da rizikuje vecu povredu ako je nesto ozbiljnije.
                    Vec se jednom opekao, zna on najbolje.

                    Ubedjena sam da ako mu kazu da igranje moze da ima mnogo gore posledice da ce odustati od daljeg takmicenja, odmoriti se , sanirati povredu i zavrsiti sezonu onako kako je planirao.

                    Verujem da nece rizikovati, uostalom to cemo znati vec u sledecem mecu.

                    Osvojio je 2 GS ove godine, odlicno.

                    Uradice Nole onako kako je najbolje za njega
                    Ne shvataj zivot preozbiljno ionako se ziv neces izvuci!

                    Comment


                    • Mene samo tjesi sto na ovom turniru, kao i na Sinsiju, Novak kad se zainati stvarno ima ludacki nivo igre, koji nisam vidio jos od AO. Ali, istina, bez servisa je to jalova rabota. Bice mnogo uzbudljivo.

                      Comment


                      • Originally posted by Srkisa View Post
                        Levo rame je najveci problem kod bacanja loptice kod servisa,ostalo je resivo painkillerima,ali bez servisa moze zaboraviti turnir
                        Da, da igra na podlozi kakva je u Sinsinatiju- msm na brzinu.
                        Ovde može i bez servisa- na ritern, ali je veći problem BH.

                        Originally posted by Chiwwi View Post
                        To nije nešto što se ne može ublažiti do kraja turnira.
                        Njega i jeste smarao izbačaj, na bekendu nisam primetio ništa posebno osim što je Banjac smarao kako greši iz bekenda svaki put kad promaši baš zbog toga, kao da je telepatski povezan sa njim.
                        Bekend mu je bio solidan bez obzira na ovog udarača sa druge strane koji je lupao kao da mu je zadnji meč.

                        Imao je problema i sa BH...Kada udari lopticu vidi se bolna grimasa na licu...pa je dosta ( za njegove standarde) slajsirao i obilazio na FH.

                        Inače koliko me sećanje služi, pre nekoliko godina je, da li u Australiji ili na USO, isto imao problem sa levim ramenom i MTO i masaže...

                        Mene brine njegova tvrdoglavost.
                        Igranje pod injekcijama da se izgura turnir samo može da ogorša situaciju.
                        Jer kao što znamo, lekovi nikada ne rešavaju problem samo ga maskiraju.
                        A opet, znajući njega, msm da će izgurati USO ovako i uzeti pauzu do Londona...
                        Šampioni se ne stvaraju u teretanama. Šampioni se stvaraju od nečega što imaju duboko u sebi- želju, viziju i san. M.Ali
                        Ko sme taj može.Ko ne zna za strah taj ide napred.
                        "When the crowd is chanting Roger I hear Novak."

                        Comment


                        • Ako postoji sansa da se zavrsi sa inekcijama treba da zavrsi pa i sa rizikom da ne igra naredni odredjeni period,sledeci slem je tek u januaru do tada ima vremena za oporavak,opet ako Rafa kojim slucajem ispadne onda moze i da odustane i koncentrise se za cuvanje prvog mesta do kraja godine

                          Bh sigurno moze pod inekcijama da igra,nema tu mnogo pokretanja ramena,jedino bi protiv rafe na te spinove morao malo da ga pritisne,ali gde je sad Rafa,daleko....

                          Bez servisa ne moze ni na najsoprijoj sljaci da osvoji slem,najbitniji udarac u tenisu nema tu price,ako ne moze normalno da servira nek odustane

                          Comment


                          • Originally posted by Srkisa View Post
                            Ako postoji sansa da se zavrsi sa inekcijama treba da zavrsi pa i sa rizikom da ne igra naredni odredjeni period,sledeci slem je tek u januaru do tada ima vremena za oporavak,opet ako Rafa kojim slucajem ispadne onda moze i da odustane i koncentrise se za cuvanje prvog mesta do kraja godine

                            Bh sigurno moze pod inekcijama da igra,nema tu mnogo pokretanja ramena,jedino bi protiv rafe na te spinove morao malo da ga pritisne,ali gde je sad Rafa,daleko....

                            Bez servisa ne moze ni na najsoprijoj sljaci da osvoji slem,najbitniji udarac u tenisu nema tu price,ako ne moze normalno da servira nek odustane
                            Nije njemu Rafa problem nego Rodžer...i za No1( aktuelni ali i broj nedelja na No1) i za Slemove...
                            Šta god da je samo da nije zglob ramena...Ostalo će se rešiti mirovanjem, ali opet ako traje , citiram :"Nekloliko nedelja" čudno je da već nije ( ili možda ipak jeste ali ćuti o tome) posetio lekara...
                            I koliko je to nekoliko nedelja...nervira me što ne kaže konkretno...a opet kapiram ga, ne moraju protivnici sve da znaju...
                            Šampioni se ne stvaraju u teretanama. Šampioni se stvaraju od nečega što imaju duboko u sebi- želju, viziju i san. M.Ali
                            Ko sme taj može.Ko ne zna za strah taj ide napred.
                            "When the crowd is chanting Roger I hear Novak."

                            Comment


                            • Bh je sinoc pred kraj meca radio odlicno, iako je desjtvo tabletica pocelo da slabi i tresao ruku.

                              Videcemo, do sutra se nece sigurno oglasavati. Da vidimo hoce li trenirati, mada sumnjam i da li ce biti otvoren za javnost.
                              sigpic

                              Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                              But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                              Comment


                              • Igrao je 2016te raspadnut i imao mnogo srece. Dace Bog i ovaj put

                                Comment

                                Working...
                                X