Announcement

Collapse
No announcement yet.

Nole, idi u peršun!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by Maxx-a View Post
    Ne znam da li je još neko primetio ili je to samo moj neki trip da Novak sada češće nego ranije igra blok . A na servis u telo nikada lošije nije reagovao. Nadal je npr tonu poena na W uzeo tako što ga je gađao u telo.


    Napisah juče , ovo što je do sada pokazao u dva meča je vrlo tanko. A i stav na terenu daleko od pozitivnog
    Moje neko viđenje je da Novak uvek podiže nivo koncentracije kako odmiče turnir. Zaista iako su oni gladijatori, jako je teško vreme za igru. Tehnički Novak je u ova 2,3 meča pokazao više nego energetski. Stvarno smatram da su njegovi udarci jako dobri, na jako visokom nivou.

    Što se tiče blok riterna, nisam primetio osim da je Rafa to koristio. Zna se da to jeste rešenje za Novaka ali servirati u telo je jako teško. Blokiranje servisa nije njegov stil to svi znamo, ipak i to zavisi od mnogo faktora.

    Sećam se ranije Rafa i Roger odigraju brutalno neke mečeve i pomislim u jbt ovaj će razbiti Noleta. I onda ih Novak dobije bez većih problema... Tako je i sa Grkom.

    Zaista danas očekujem da se Novak malo bolje koncentriše jer valja poslati poruku ostalim protivnicima u zavrsnici turnira.

    Comment


    • Je li dosao Vajda, cim ga nema na tribinama ide mucenje.
      sigpic

      Comment


      • Prognoza za deo dana kada bi Novak trebao da igra je dobra, kisa je moguca tek kasnije popodne. Prva dva meca je bas otaljao, juce Polanski prica kako je osecao da su tu negde tokom meca. Danas mora da podigne igru, Cicipas odlicno servira, pun je samopouzdanja i ako dobro krene bice bas opasan. Juce je imao neku ludacku realizaciju na prvom servisu, bas me zanima kako ce Novak da mu odgovori. Trenirali su zajedno, nije da se bas ne znaju. Od Kirgiosa i Zvereva je gubio prve meceve i nije uspeo da nadje odgovor tokom meca na njihovu igru, nadam se da ce danas biti bolje.
        Non-Calendar Year Grand Slam - Stands alone
        Holding all 4 Majors titles on 3 different surfaces at once - Stands alone
        30 consecutive match wins - Stands alone
        3+ consecutive finals in all 4 Majors - Stands alone
        Australian Open 3 consecutive titles - Stands alone

        Comment


        • Originally posted by Ljubitelj tenisa View Post
          Moje neko viđenje je da Novak uvek podiže nivo koncentracije kako odmiče turnir. Zaista iako su oni gladijatori, jako je teško vreme za igru. Tehnički Novak je u ova 2,3 meča pokazao više nego energetski. Stvarno smatram da su njegovi udarci jako dobri, na jako visokom nivou.

          Što se tiče blok riterna, nisam primetio osim da je Rafa to koristio. Zna se da to jeste rešenje za Novaka ali servirati u telo je jako teško. Blokiranje servisa nije njegov stil to svi znamo, ipak i to zavisi od mnogo faktora.

          Sećam se ranije Rafa i Roger odigraju brutalno neke mečeve i pomislim u jbt ovaj će razbiti Noleta. I onda ih Novak dobije bez većih problema... Tako je i sa Grkom.

          Zaista danas očekujem da se Novak malo bolje koncentriše jer valja poslati poruku ostalim protivnicima u zavrsnici turnira.
          tačno, tip je igrača koji podiže formu kroz turnir, ali valja na njemu ostati da bi se to deslio.
          Ipak, blizu 30 grešaka po meču u dva seta na betonu je previše . Nije sada da je nešto eksperimentisao sa pojačanom agresivnošću pa kao zato više greši, naprotiv.
          Shvatam težinu uslova, , samo komentarišem kako sam videla igru.
          Similis simili gaudet

          Comment


          • Originally posted by Maxx-a View Post
            Ne znam da li je još neko primetio ili je to samo moj neki trip da Novak sada češće nego ranije igra blok . A na servis u telo nikada lošije nije reagovao. Nadal je npr tonu poena na W uzeo tako što ga je gađao u telo.


            Napisah juče , ovo što je do sada pokazao u dva meča je vrlo tanko. A i stav na terenu daleko od pozitivnog
            Češća upotreba blok riterna je znak da je usvojio zahteve iz baruštine ovdašnje Upravo odavde je išlo dosta primedbi u smislu potrebe takvog riterna protiv servera i eto konačno je poslušao
            Šalu na stranu taj ritern je na Vimbldonu doneo dosta dobrog dok u Torontu ga koristi delom kod brzih servisa a delom jer ne bi da se previše cima protiv čelindžer igrača.
            Nadalov servis u telo je jedan od najtežih za vratiti zbog dobro poznatog spina koji podiže lopticu do visine ramena pa i više. Da bi ga vratio treba ga što bolje čitati i mislim da je upravo slabo čitanje u određenim delovima meča uzrokovalo loš ritern što si sjajno zapazila. Teško je bez detaljne analize koja bi obuhvatala njihove ranije mečeve i na drugim podlogama odgovoriti koji su razlozi tome.
            Možda je Nadal usavršio sakrivanje namere pri petlji, možda zbog same podloge a možda je nekakav potpuno iracionalan razlog u pitanju.
            Last edited by pecaros; 09-08-18, 15:09.
            sigpic

            Comment


            • U svom repertoaru treba da ima i blok return. Narvno, Novak ce ga koristiti kad mu odgovara i protiv koga mu odgovara. Jednu stvar sam primitio i ova dav meca koja je igra sa pola snage. Radje izlazi na mrezu i bira pravi trenutak za izlazak.

              Pitanje je koliko je Novak rastimovan (malo mora biti) i koliko je motivisan (U uimbldonu nije bilo dileme, ali ovdje..).
              Last edited by NI; 09-08-18, 16:54.

              Comment


              • Najveća nedoumica ovde je što je Novak i pre meča sa Čekinatom rekao "znam da je u dobroj formi i jako ozbiljno shvatam ovaj duel i ozbiljno se pripremam". I izašao i izgubio, iako se zaista jako borio. Jesu sa druge strane bile drugačije okolnosti...

                Mislim da Novak svakako danas neće izgubiti ali ne mogu da mu verujem da će toooliko ozbiljno pristupiti meču kao što bi to uradio Rafa. Rafa bi neki drugieč izgubio ali bi danas deklasirao Tsitsipasa...

                Pobeđuje Đoković u 2 seta

                Comment


                • Zabrinjavajuce sto je ovako los na podlozi na kojoj je bio najbolji
                  Similis simili gaudet

                  Comment


                  • Ode prvi set....
                    Prilično loše, ko da mu nije de ovog turnira.
                    Da vidimo drugi
                    "My body feels great. I mean, it´s only five hours"

                    Comment


                    • Ja reko da unesem malo ohrabrenja u temu, svi ste vrlo oprezni... Gledao sam 3 gema, Grk prosek igrač, Novak bi trebao da ga deklasira. Al izgleda da Vajda mora stalno da je tu.

                      Comment


                      • Mnogo gresaka, ne sme da daje jeftine poene. Grk ima prevelike procente osvojenih poena i na prvi i na drugi servis, Novak pokusava neke cudne riterne povremeno.
                        Non-Calendar Year Grand Slam - Stands alone
                        Holding all 4 Majors titles on 3 different surfaces at once - Stands alone
                        30 consecutive match wins - Stands alone
                        3+ consecutive finals in all 4 Majors - Stands alone
                        Australian Open 3 consecutive titles - Stands alone

                        Comment


                        • Meceve i igru inace komentarisemo u temama turnura, a ovde sve posle njih. Hvala
                          sigpic

                          Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                          But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                          Comment


                          • Top, da sam mogao da biram kad će ispasti, danas bih izabrao. To je rezultatski gledano. Igrački gledano je zabrinjavajuće, ali još je rano. Sinsinati je svakako mnogo bitniji od Toronta, tu ćemo videti gde je za USO

                            Comment


                            • Originally posted by Maxx-a View Post
                              Zabrinjavajuce sto je ovako los na podlozi na kojoj je bio najbolji
                              Vidio sam po komentarima da ti je bilo jasno kako nema govora o nekim rutinskim pobjedama i uštedi energije. Napisao sam u live i ovdje ću, ovo je igra iz IW i Miamia samo ovdje ima servis i zbog njega danas nije izgubio u 2 seta. Usporen je, nema tempa, iz defanzive vraća samo da bi prebacio itd. No bolje i današnji poraz nego sutrašnji koji bi bio neizbježan.

                              Ostaje nada da su noge teške poslije priprema i da će sve biti dobro na USO, a ako planira ovakav u Cincinnati bolje da ne ide.

                              Comment


                              • Nema vajde bez Vajde
                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X