Announcement

Collapse
No announcement yet.

Nole, idi u peršun!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by Sandugp View Post
    Maro ...
    Duboko sam ubedjen da 2006 nisi znala kako Novak izgleda. Mozda si negde nacula za njega i to je to.
    Verujem (ali tu necu da budem toliko iskljuciv) da nisi znala ni sta je Slem ... Moguce da si znala za slem jer Eurosport je tada kao i sada prenosio. Pa si mozda nekada pogledala nesto, citala o Federerovim uspesima i slicno, ali za ovo prvo verujem 100% - nisi znala kako decko izgleda - mada to te nije sprecilo da mu prognoziras da do kraja karijere osvaja 10 necega (verovatno nisi ni znala cega) ....
    Uprkos svemu trudiću se da ovo gledam kao pozitivno i da si imao najbolju nameru u smislu da daš kompliment na račun godina.
    Ako nije tako onda je u najmanju ruku bezobrazno
    U svakom slučaju tenis gledam od davnih dana, a za Novaka znam od AO 2005...
    Tada sam obožavala Marata i eto slučajno pogledah meč prvog kola između njih dvojice...
    I tada sam počela da navijam za njega...Eto...
    Šampioni se ne stvaraju u teretanama. Šampioni se stvaraju od nečega što imaju duboko u sebi- želju, viziju i san. M.Ali
    Ko sme taj može.Ko ne zna za strah taj ide napred.
    "When the crowd is chanting Roger I hear Novak."

    Comment


    • Originally posted by Ljubitelj tenisa View Post
      Ti i treba da posumnjas u svoj zdrav razum Mozda bi trebao i koji rendgen da se uradi :P ...

      Salim se. Ocigledno ti to ne posmatras sportski. A i nisi ukapirao sta sam ja napisao. Ti samo mozes da pretpostavis da se gubitak motivacije pojavio sa Pepeom a ne mozes da tvrdis. A Novak je rekao da se balon izduvao posle RG 2016 i da je imao povredu. Ako on tako kaze, zasto ti imas potrebu da verujes necistim silama ?
      Mogao si slobodno preskočiti šalu sa rendgenom, degutantno je.

      Nemoj spinovati izjavama tipa da ne posmatram sportski. Posmatram sportski ono što je na terenu, ono što nije, tako treba i posmatrati.

      Pokušavaš se vaditi što nisi video ono što ti je bilo ispred nosa, to je jedina stvar koju treba ukapirati iz tvojih postova.

      Imao je povredu, a kako ju je pokušao lečiti? Pozitivnim mislima, onako kako ga je Gmaz savetovao.

      Ne želim ulaziti ni u kakve rasprave kad je sve jasno kao dan. Budi čovek, priznaj grešku ili se bar primiri neko vreme dok ovo ne prođe.

      Comment


      • Originally posted by dekinjo View Post
        Mogao si slobodno preskočiti šalu sa rendgenom, degutantno je.

        Nemoj spinovati izjavama tipa da ne posmatram sportski. Posmatram sportski ono što je na terenu, ono što nije, tako treba i posmatrati.

        Pokušavaš se vaditi što nisi video ono što ti je bilo ispred nosa, to je jedina stvar koju treba ukapirati iz tvojih postova.

        Imao je povredu, a kako ju je pokušao lečiti? Pozitivnim mislima, onako kako ga je Gmaz savetovao.

        Ne želim ulaziti ni u kakve rasprave kad je sve jasno kao dan. Budi čovek, priznaj grešku ili se bar primiri neko vreme dok ovo ne prođe.

        Obzirom da mi nisi odgovorio na pitanje skapiracu to kao da si shvatio sustinu a sad samo teras inat.

        Da ti prevedem jos jednom, kopka me, ne znam zasto. Dakle, ti nemas nikakav dokaz da je Novakov pad forme usledio pojavom necistog coveka, da ga tako nazovemo. Ako nemas dokaz onda nemoj biti toliko naporan sa tom pricom. U redu je, izneo si misljenje bez pokrica i to je u redu, u skladu je sa Pravilnikom :P

        Necu ni ja tebi vise pisati. Cilj mi je bio da pokusas da skapiras istoriju dogadjaja. Nisi uspeo a nisam ni ja
        Last edited by Ljubitelj tenisa; 23-07-18, 20:31.

        Comment


        • Eto slažem se sa Gokuom. Samo bih ga pozvao da ne piše dalje jer je bespredmetno raspravljati sa ljudima koji neće ili ne razumeju neke stvari. Pokušavaju da posmatraju sport odvojeno od privatnog života. Banalizuju da je zbog prasetine i mesa i slično.

          Uzmimo da ima dva treninga dnevno, koliko kalorija potroši i kojom se profesijom bavi, proteini se moraju unositi ne da bi imao ruku kao nabildovani degenerik već da ti ne bi došlo do razgradnje postojeće mišićne mase zbog kalorijskog deficita.

          Kao da je neko žalio što nema biceps kao Nadal, nikada nije ni imao.

          Primio se na tu priču, ispušio je dve godine koje bi vladao. Jedina dobra stvar je što je Federer uzeo koji GS, i pokazao da nije bio star ni 2011. a ni kasnije nego je bio izdominiran od Novaka Djokovića kao i svi ostali.

          To da je Novak blizak tim sektaškim stvarima nije novost, i Cetojević i Imaz imaju sklonost ka tome, samo on je to ranije gledao sa jednog aspekta a kasniej počeo da živi to i promenio mindset.

          Ne znam kako vi zamišljate te stvari. Verovatno površno. U smislu ne šteti što neki Imaz blebeće i ispira mozak...Čovek kada duševno oboli nema spasa i sklon je svemu, a mnogo intelgentnih ljudi je zalutalo u razne vrste okultizma.

          Bitno je da se on vratio igrački, volim da gledam kada igra pogotovo sa Nadalom. Jednostavno ovo je jednom u istoriji, načekaće se tensiski svet da vidi nešto kao što su Nadal, Novak i Rodžer.

          Podržavati prijatelja kad radi loše stvari ne čini te većim prijateljem, naprotiv.

          Comment


          • Originally posted by miloolja View Post


            Originally posted by Marija81 View Post
            Danas je i mali jubilej



            sigpic

            Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
            But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

            Comment


            • Ma meni je hronologija Novakovog pada poprilicno jasna, ali mi time nije nista jednostavnija. Naime, covjekova ishrana nije najbolje odgovarala Novakovom stilu igre. Da se razumijemo, ni ja, kao ni Novak, nisam ljubitelj mesine, zivotinjskih masti i sl. Ali u potpunosti izbaciti hranu zivotinjskog porijekla, odnosno svesti je na najmanju mogucu mjeru, to nije nikako dobro. Mozes i tako imati vrhunske rezultate u mnogim sportovima, siguran sam, ali ne i u muskom tenisu. Narocito ne ako imas rivale poput trenutnog ludog Rafe. Biljne masti i proteini su odlicna stvar za kondiciju, ali za snagu, eksplozivnost, erupciju ubojite energije koja je potrebna da bi se srusili ovakvi rivali, treba, brate, konjetina! Mogao bi on na orasima i sjemenkama i 12 sati da igra, ali kojim intezitetom? Zbog takvog rezima, placala je snaga. Sve je bilo manje poena u kojima Novak mijenja ritam nekim silovitim udarcem, ono kao da nema sjutra, a takvih je imao bas dosta po mecu. Sve je vise isao na tehniku, preciznost, push.. i probijali su ga svi. I na kraju organizam je platio zbog njegovih napora da od tijela trazi isto sto je prije..
              Paralelno sa tim, situacija u porodici, koju ne bih puno komentarisao, jer su glavne cinjenice svima poznate. Brat u depresiji, covjek koji ga je iscupao je istim pristupom (koji je vrlo dobar i ucinkovit kod ljudi koji su na dnu, ali nije za ljude koji treba da pomjere granice) nacinio nemjerljivu stetu Novaku. Necu zalaziti u to da li je motiv bio dobronamjeran ili nije. Tretman povrede je pokazao Novakovu predanost tom novom pravcu. Ishrana takodje.

              ...

              Dolazi Vajda, rastjeruje sive oblake, pritiska "reset" i idemo dalje. Nastavljamo dje smo stali, a to bjese Wimbledon i Kveri. Ameriko, cuvaj se!
              Last edited by Joker; 23-07-18, 20:52.

              Comment


              • Drago mi je da Novak dolazi u Toronto, treba lepo docekati vimbldonskog sampiona .
                Non-Calendar Year Grand Slam - Stands alone
                Holding all 4 Majors titles on 3 different surfaces at once - Stands alone
                30 consecutive match wins - Stands alone
                3+ consecutive finals in all 4 Majors - Stands alone
                Australian Open 3 consecutive titles - Stands alone

                Comment


                • Originally posted by Milutinov Tata View Post
                  Drago mi je da Novak dolazi u Toronto, treba lepo docekati vimbldonskog sampiona .
                  Bas sam na tebe mislila, cujem da se neke neprijatene situacije desavaju tamo -.- a i zaboravila sam jos onda da ti cestitam na srecnom zrebu na W
                  Ocekujemo i sada neki slicni, a moze i laksi scenario, ne moze da skodi nikako
                  sigpic

                  Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                  But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                  Comment


                  • Originally posted by pecaros View Post
                    Vajdin intervju kanda kako u baruštini ovdašnjoj tako i šire izazvao euforiju ravnu onoj nakon osvajanja 4. Vimbldona.
                    Ako, neka se raduje narod, bolje se radovati nego tugovati.
                    Meni nije ni do radosti a ni do tuge već mi je ovaj intervju uneo zebnju i strah da sa njim dolazi prekid saradnje sa Novakom.
                    Ono tešim se možda je to taj neki novi PR pristup ali i da jeste to se meni ništa ne sviđa.
                    Vajda je dakle po sopstvenom priznanju oterao kukavnog Pepea jer je ovaj glavni krivac za Novakov pad.
                    To što je kukavac najuren pozdravljam i trebalo je. Međutim njega kukavnog staviti u ulogu glavnog krivca to vala nisam i ne mogu ni sada.
                    Ne mogu jer na njega gledam kao posledicu a ne kao uzrok pada.
                    On je zapravo u tom nikad sklopljenom mozaiku pada samo deo koji je došao na kraju pa se valjda kao poslednji učinio zgodnim za proglasiti ga glavnim.
                    Uglavnom bi šta bi, neke su sujete ovim zadovoljene a meni samo nova briga na teret.
                    Uh.
                    Gde je navedeno da je Vajda izjavio da je Pepe glavni krivac?
                    sigpic

                    Always somewhere Miss you where I've been I'll be back to love you again

                    U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll.Dozivaš kišu.
                    Ili da mazneš neku lepu ribu. Samo je bezveze kada se probudiš….

                    Comment


                    • Originally posted by Marija81 View Post
                      Uprkos svemu trudiću se da ovo gledam kao pozitivno i da si imao najbolju nameru u smislu da daš kompliment na račun godina.
                      Ako nije tako onda je u najmanju ruku bezobrazno
                      U svakom slučaju tenis gledam od davnih dana, a za Novaka znam od AO 2005...
                      Tada sam obožavala Marata i eto slučajno pogledah meč prvog kola između njih dvojice...
                      I tada sam počela da navijam za njega...Eto...
                      Drago mi je sto se nisi naljutila.
                      sigpic

                      Always somewhere Miss you where I've been I'll be back to love you again

                      U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll.Dozivaš kišu.
                      Ili da mazneš neku lepu ribu. Samo je bezveze kada se probudiš….

                      Comment


                      • Originally posted by MareLFC View Post
                        A odakle se uopste pojavio taj Imaz kod Novaka ?
                        Doveo ga Marko Kengur Djokovic. Koji je btw glavni razlog Novakovog psihickog posrnuca. Pisali smo o tome odavno mrzi me sada da se ponavljam.

                        Ima jedna pesma zove se Carobnjaci ... e tekst iste je i te kako primenljiv na naseg Glavnog Junaka.
                        Last edited by Sandugp; 24-07-18, 07:38.
                        sigpic

                        Always somewhere Miss you where I've been I'll be back to love you again

                        U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll.Dozivaš kišu.
                        Ili da mazneš neku lepu ribu. Samo je bezveze kada se probudiš….

                        Comment


                        • Originally posted by Sandugp View Post

                          Ima jedna pesma zove se Carobnjaci ... e tekst iste je i te kako primenljiv na naseg Glavnog Junaka.
                          Ova?

                          “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

                          Comment


                          • Jok, Divlje Jagode - Carobnjaci. Pogledaj tekst.
                            sigpic

                            Always somewhere Miss you where I've been I'll be back to love you again

                            U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll.Dozivaš kišu.
                            Ili da mazneš neku lepu ribu. Samo je bezveze kada se probudiš….

                            Comment


                            • Originally posted by Sandugp View Post
                              Jok, Divlje Jagode - Carobnjaci. Pogledaj tekst.
                              Haha to je to, obe imaju prikladan tekst za Novakovu situaciju.
                              “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

                              Comment


                              • Originally posted by miloolja View Post
                                I daj NI, gde si, javi se bogati!
                                Ne znam na sto si mislila? Da branim Jelenu?

                                Ne vidim da za tim ima potrebe ali ajde.

                                1.
                                Svih 13 slemova je Novak osvojio sa Jelenom kao parterom. Osvojio ih je u periodu od 10 godina. Da li neko misli da je to bilo moguce da Jelena nije bila glavni, iako naravno ne i jedini, Novakov oslonac.

                                2.
                                U 4 godine od kad su se ozenili, Novak je igrao 16 slemova i osvoji 7. Ako uzmem u obzir da je barem cetiri izgubio zbog povrede, dobijamo 7 od 12. (Nadam se da niko nije toliko lud da smatra da je Jelena krivac za njegovu povredu.) Suocen sa takvim brojevima, svaki Jelenin kriticar bi trebao da se poklopi usima ali znas kakvi su Balkanci.

                                3.
                                Vladan kaze da Jelena kvoca (grinja). Kao prvo, od kuda to zna? Drugo, u svakom uspjesnom braku zena utice pozitivno na muza. (Vazi i obrat.) Takvo nesto ne bih zvao kvocanjem. Novakovi rezultati govore o pozitvnom uticaju Jelene.

                                4.
                                Svaki par u kome partneri imaju zahtjevne karijere je suocen sa dosta koplikovanim problemom zasnivanja porodice i uspjeha u karijeri. Malo je zahtjevnijih karijera od teniske. Kad sam vidio Stefana u Uimbldonu, bio sam izuzetno iznenadjen sa dvije stvari. Prvo, koliko se u Novakovom taboru razmisljalo o uskladjivanju porodice i karijere. Drugo, kako je Novak motivisan i entuzijastican o nastavku karijere. Uz svo postovanje prema Novaku, mislim da je za to u prvom redu zasluzna Jelena.

                                (Podsjeti bih Vladana da je prije koju godinu pisao da ce Novakova karijera biti zavrsena dolaskom djeteta.)

                                5.
                                Novak je rodjeni showmen. On se osjeca tako lagodno pred kamerama i uopste u centru paznje. Jelena nije takva. Da li je to mana? Nasuprot, to smatram u danim okolnostima vrlinom. Takva Jelena balansira Novaka.

                                6.
                                Novak je ikona u Srbiji, pa i sire. To je potpuno normalno. I u vecoj drzavi bi bio ikona. To opet znaci da je pola Srbije zaljubljeno u njega. I ne mali dio "kritike" Jelene pripisujem podsvjesnoj ljubomori.

                                7.
                                Konacno, u slobodnim drustvim covjek sam bira partnera. Jelena je Novakov izbor. Skupa su prosli mnogo teskih trenutaka. Ne radi se naravno o tipu teskoca koje vecinu nas svaki dan muce. Svejedno, to su bila vremena izkusenja za njihovu vezu. Ko sam onda ja ili bilo ko drugi da sudim o tome? Ali Balkanac voli da presudi.

                                PS
                                Novakov pad? Kakav pad?

                                Slomio je koscicu kad se oklizno na finalu USO 2015. Trebce dvije godine dana da se otkrije o cemu se radilo. Bio prezazicen poslije RG-a. Potpuno ocekivano. Konacno, dosadio je svima svojom dominacijom. To je sve skupa dovelo do zastoja u karijeri ne i pada. Nasuprot, pokazao je izuzetnu snagu karakter da sve to prevazidje.

                                Neko je napisao da ima tijelo 25-godisnjaka. Vjerujem da je to malo pretjerano. Svejedno, da li je mogao tako dobro ocuvati tijelo bez svoje "asketeske" prehrane.
                                Last edited by NI; 24-07-18, 10:59.

                                Comment

                                Working...
                                X