Announcement

Collapse
No announcement yet.

Nole, idi u peršun!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Salila sam se , treba staviti smajli

    U krajnjoj liniji je nebitno. Ono sto sam htela da kazem, da treba da se zauzima za sebe, ko ce ako nece on
    Similis simili gaudet

    Comment


    • Strasan mec. Nazalost, nisam mogao u potpunosti da uzivam jer sam bio previse nervozan. Samo sam jednom bio tako nervozan. Kad su igrali finale na RG-u 2012. Isti osjecaj. Ovo Novak mora da dobije, a nece pobijediti jer nesto fali.

      1.
      Nadal se bio nabrusio da uzme ovaj Uimbldon. To je bilo jasno od pocetka. Pogledajte kako je utucen na konferenciji za stampu. A kad se Nadal nabrusi da uzme GS, onda ne gubi u plufinalu. Zadnji put je izgubio 2009. od Delpa na USO.

      Potuno je bio spreman. I tehnicki i takticki i mentalno. Imao je peh da naleti na Novaka. Nisam siguran da bi ga Federer zaustavio. Znao je da je Novak igracki spreman da ga pobijedi. Pitanje je bilo da li je bio mentalno spreman. Na to je igrao. I u 2. i u 4. set je bio element demonstracije sile. To je bacilo Novaka u nokdaun ali ga nije nokautiralo.

      2.
      I Novak se nabrusio da udje u finle. I znao je da je to njegov mec. Da je bolji od Nadala u uslovima u kojima se danas igralu. Postojalo je jedno ali…

      To je fino rekao Boris Beker. Kad ga je pocetkom 5. seta Tim Henman bockao pitajuci ga da li jos uvijek misli da ce Novak pobijediti, nije odgovorio da, jer je mislio ne. Rekao je: “Ja znam da Novak ima sve sto je potrebno da dobije ovaj mec, ali ne znam da li Novak vjeruje u sebe.”

      Licno mislim da ni Novak nije znao odgovor u tom trenutku. Sad ga znamo svi.

      3.
      Novak je poceo sjajno. Samo se on se pitao. Bio je vrlo blizu da to lako dobije u 3. seta. Vjerovatno bi se svako predao suocen sa takvom superiornoscu osim Rafe Nadala, najveceg sampiona u istoriji.

      Nadal je srijecio glatku pobjedu Novaka igrajuci bolje nego sto moze nekoliko gemova. Novak je iza toga klonuo i relativno lako izgubio 2. set. Isto ce se ponoviti u 4. setu. Dva puta je nanovo izvojevao pobjedu. U 3. i u 5. setu.

      Ako je to u 3. to bilo veliko iznenadjenje za mene, u 5. je granicilo sa nevjerovatnim.

      U oba seta je Nadal igrao odlicno i sa potpuno ispravnom taktikom - super agresivno.

      4.
      Kako je onda Novak pobijedio? Nekoliko je razloga.

      Prvo, vjerovao je u sebe.

      Drugo, vjerovao je svom servisu. Srvirao je izvanredno.

      Trece, i u 3. i u 5. setu je savrseno rasporedjivao snagu i igrao na ono gdje ima prednost. Servis, return i “shotmaking”.

      Cetvrto, brzo je zaboravio gubitak 2. i 4. seta. (sampionska karakteristika)

      Peto, iskoristio je svoje prilike. (sampionska karakteristika)

      Sesto, za razliku od 2. i 4. seta, odlicno je igrao kljucne poene. U 3. setu TB a u 5. spasavanje BL. U 2. i 4. setu je iskoristio 2 od 12 BL (17%) a Nadal 4 od 6 (67%). Strasna diskrepanca. Ali u 5. setu je bilo 1/3 33% za Novaka i 0/5 (0%) za Nadala.

      Sedmo, Novak ima problema sa kondicijom. Poslije dugackih razmjena je gubio poena samo zato sto bi ostao bez daha. Ali u jednome ima prednost. On je laksi 8 kila od Nadala. Nadal se prije umori od Novaka. Zato je Rafa teze trcao od Novaka krajem 5. seta.

      5.
      Ova pobjeda je mnogostruko znacajna.
      *pokazala je da je sa 90% svoje snage bolji od najboljeg Nadal (br. 1) na travi, slicno je i na hardu
      *donijela je prednost da u medjusbnim GS duelima mimo RG-a (4:3 za Novaka)
      *ponovo je dobio veliki mec protiv velikog protivnika
      *poslao je poruku svima da se vratio
      *ovakva pobjeda nadahnjuje i daje novu snagu
      *naravno, najvaznije ce doci ako sutra dobije

      Sto ce tek da bude kad dovede kondiciju u red.

      Comment


      • Originally posted by Sandugp View Post
        Pa nije Maksa rekla da je Novak pobedio jer su mu vise odgovarali uslovi. Nego upravo suprotno, da je pobedio i ako su Nadalu vise odgovarali ovi uslovi. Barem je to Matsova prica, a ona je prenela ovde.


        Nisam ja ni mislio nista lose ka njoj. Samo sam izneo misljenje o toj demagogiji. Naravno da ce svako da izabere uslove koji mu vise odgovaraju ali niko normalan nece reci da je pobedio zato sto je sljaka bila suva ili je bio krov. O tome svi pricaju pre meca kao alibi prica i posle meca ako se izgubi. Ako se pobedi onda svako prica o pravom razlogu pobede a to je npr. bilo danas Novakovo strpljenje i vera u sebe itd.

        Comment


        • Cestitam Djokovicevci,svaka cast Novaku.Iznenadjen sam bio kvalitetom igre Nadala ali je Djokovic bio mentalna stijena.Ne mogu reci da me iznenadio igrom ali nisam ocekivao ovakvu psihicku stabilnost od njega u ovom trenutku,ocekivao sam ovakvog Novaka tek nedje od AO.
          Last edited by E1_PG; 14-07-18, 19:15.

          Comment


          • Ne znam koliko si bio NI nervozan, ali ja sam htela iz koze da izadjem u IV setu, tako da sam na set lopti za Rafu izasla napolje, vratila se posle meca, naravno sve vreme pratila rezultatat kako se kretao (mozda nisam prva 3 gema) i evo sada da odgledam u nirvani V.
            Ne znam sta se desilo, prosto nisam mogla da podnesem onaj njegov ulazak u mec, ono mlako i sporo i naravno neefektivno razvlacanje, jos kao da je na streljani od coveka koji je jasno imao cilj. A Novak?
            Hmm....daa..

            Elem, kada si pomenuo Tima Henmana, po drustvenim mrezama, bar od strane Novakovih navijaca, prilicno je isprozivan kao neko ko je malo i sa namerom cesto nipodastavao Novaka, pa ga je Navratilova kritikovala, a bigami i Mari pecnuo pre par dana ovo je za BBC rekao, a ima toga jos...

            "I tell Henman he talks rubbish on TV! (joke)
            "Who is my favourite commentator? I like listening to Mark Petchey. I know him well, he coached me, and I think he is knowledgeable about the game."



            Da V set... [emoji102][emoji102]


            tt
            sigpic

            Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
            But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

            Comment


            • Originally posted by miloolja View Post
              Ne znam koliko si bio NI nervozan, ali ja sam htela iz koze da izadjem u IV setu, tako da sam na set lopti za Rafu izasla napolje, vratila se posle meca, naravno sve vreme pratila rezultatat kako se kretao (mozda nisam prva 3 gema) i evo sada da odgledam u nirvani V.
              Ne znam sta se desilo, prosto nisam mogla da podnesem onaj njegov ulazak u mec, ono mlako i sporo i naravno neefektivno razvlacanje, jos kao da je na streljani od coveka koji je jasno imao cilj. A Novak?
              Hmm....daa..

              Elem, kada si pomenuo Tima Henmana, po drustvenim mrezama, bar od strane Novakovih navijaca, prilicno je isprozivan kao neko ko je malo i sa namerom cesto nipodastavao Novaka, pa ga je Navratilova kritikovala, a bigami i Mari pecnuo pre par dana ovo je za BBC rekao, a ima toga jos...

              "I tell Henman he talks rubbish on TV! (joke)
              "Who is my favourite commentator? I like listening to Mark Petchey. I know him well, he coached me, and I think he is knowledgeable about the game."
              Bio sam strasno nervozan do 3. gema 2. seta i 1. gem 4. seta. U 3. setu sam bio miran, siguran da gubi. U 5. sam bio miran do 4:4, opet siguran da gubi. Iza toga bio nervozan do kraja ali ne kao u 1. set.

              Henman je odlican kometator. U proslosti je vise puta izuzetno pohvalno govorio o njemu. Medjutim, on ne prati toliko tenis. Ima ga samo tokom Uimbldona. Tako da ne misli da je znao sve detalje kako ide Novakov povratak. Mislio je da je Novak losiji.

              Drugo, on je strasno duhovit covjek i voli da na pristojan nacin bocka Borisa koji je ponovo dio BBC tima. Tako da su neke njegove ocjene bile bockanje Borisa. "Borise, tri i po godine si trenirao Novaka i nisi ga naucio da igra smesh." Boris je danas rekao da dobija Novak na sto je Henman prokomentarisao da on onda mora reci da dobija Rafa. A pocetkom 5. seta je Novak izgledao gotov. I njegov pitanje je bila blago provociranje Borisa.

              Comment


              • NI kao i uvek odlicna analiza, ovoga puta se u potpunosti slazem 😊.

                Evo i Olja prenosi da je bila nervozna da je cak i napustila prenos... ja sam bio blizu ali sam ostao da odgledam. Teze mi je samo bilo na US openu kad je Rodzer imao 2 mec lopte sa onom "publikom"

                Juce sam navijao za Andresona ali sam sad ubedjen da bi Novak lakse prosao Iznera. Sutra je za Novaka "manje" bitan mec nego danas i toga se ja najvise plasim.

                Послато са SM-N9005 уз помоћ Тапатока

                Comment


                • Originally posted by Ljubitelj tenisa View Post
                  Nisam ja ni mislio nista lose ka njoj. Samo sam izneo misljenje o toj demagogiji. Naravno da ce svako da izabere uslove koji mu vise odgovaraju ali niko normalan nece reci da je pobedio zato sto je sljaka bila suva ili je bio krov. O tome svi pricaju pre meca kao alibi prica i posle meca ako se izgubi. Ako se pobedi onda svako prica o pravom razlogu pobede a to je npr. bilo danas Novakovo strpljenje i vera u sebe itd.
                  Kakva demagogija kad su uslovi u izjednačenim mečevima vrlo bitna stvar? To što niko neće pričati o uslovima kad dobije nema veze s uticajem na meč.

                  Comment


                  • Samo ću reći: tataratira..

                    Comment


                    • Originally posted by notorious View Post
                      Kakva demagogija kad su uslovi u izjednačenim mečevima vrlo bitna stvar? To što niko neće pričati o uslovima kad dobije nema veze s uticajem na meč.
                      Pa zato sto Novak danas nije dobio zbog krova. Nisu presudni. Kad se lomi meč promašiće igrač zbog pritiska a ne zato što je bilo krova ili ne. Sa izuzetkom vetra.

                      Mislim da su uslovi u kojima se igra manje vazni nego sto se potencira.

                      Comment


                      • Originally posted by Ljubitelj tenisa View Post
                        Pa zato sto Novak danas nije dobio zbog krova. Nisu presudni. Kad se lomi meč promašiće igrač zbog pritiska a ne zato što je bilo krova ili ne. Sa izuzetkom vetra.

                        Mislim da su uslovi u kojima se igra manje vazni nego sto se potencira.
                        Imaš mnogo primjera gdje su uslovi odlučili, samo 2012 u Novakovom slučaju 3 GS. 2011 RG, 2013 RG, 2014 RG, Rafaela je skoro nemoguće dobiti na suvoj šljaci i kad sunce upekne. AO je predao protiv Roddicka na 1000 stepeni itd.

                        Comment


                        • sigpic

                          Always somewhere Miss you where I've been I'll be back to love you again

                          U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll.Dozivaš kišu.
                          Ili da mazneš neku lepu ribu. Samo je bezveze kada se probudiš….

                          Comment


                          • Sta mislite, do koliko Slemova moze Nole u karijeri, ako posluzi zdravlje i sreca junacka? Ja tipujem da moze do 20+

                            Comment


                            • Originally posted by notorious View Post
                              Imaš mnogo primjera gdje su uslovi odlučili, samo 2012 u Novakovom slučaju 3 GS. 2011 RG, 2013 RG, 2014 RG, Rafaela je skoro nemoguće dobiti na suvoj šljaci i kad sunce upekne. AO je predao protiv Roddicka na 1000 stepeni itd.
                              2015 RG po danu, sunce. Sve u prilog Rafi. Razneo ga Nole. U Rimu mnogo puta.

                              Ne slazem se da je to presudilo svaki put. To za 1000 stepeni je drugo. Ja sam mislio na sitnice nadmorska visina uvece u podne, krov, nije krov. To je preterivanje.

                              Comment


                              • Originally posted by Antona View Post
                                Sta mislite, do koliko Slemova moze Nole u karijeri, ako posluzi zdravlje i sreca junacka? Ja tipujem da moze do 20+
                                Polako, neka uzme prvo sutra 13. Videcemo za dalje...
                                sigpic

                                Always somewhere Miss you where I've been I'll be back to love you again

                                U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll.Dozivaš kišu.
                                Ili da mazneš neku lepu ribu. Samo je bezveze kada se probudiš….

                                Comment

                                Working...
                                X