Announcement

Collapse
No announcement yet.

Nole, idi u peršun!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by Ronald View Post
    Napisao je da misli, ali ja evo na primer ne mislim, ne vidim tu nekakav problem, prije mislim da on na trenutnu kilazu treba izvuci maksimum snage( sve je u relativnoj snazi), ali treninzi snage se rade tek na kraju sezone. Za to bi po meni bio najbolji Charles Poliquin, da u kratkom trenaznom roku izvuku maksimum, posto snaga zahtjeva vrijeme. Mislim da bi od Novaka Charles napravio cudoviste.
    Baš zato Novak sada mora u hodu da rešava.
    Snagu ali na prirodan način,kako je Čarls pravi ne bih o tome...
    Šampioni se ne stvaraju u teretanama. Šampioni se stvaraju od nečega što imaju duboko u sebi- želju, viziju i san. M.Ali
    Ko sme taj može.Ko ne zna za strah taj ide napred.
    "When the crowd is chanting Roger I hear Novak."

    Comment


    • skeptik

      Slazem se, ali mislim da je nesiguran i dalje u taj udarac zbog bola koji je prethodno imao. Mislim na sigurnost FH top spina da konstantno salje dublje lopte i ceka povoljnu priliku za bekend dijagonalu.
      Last edited by Ronald; 19-05-18, 17:28.

      Comment


      • Marija81

        Ne razumijem sta mislis pod ovim prirodan nacina i kakav je Charles? Pojasni ako ti nije tesko

        Comment


        • 1.
          Novak je danas bio daleko bolji od ocekivanog. Mislim da je prvi set igrao iznad svog trenutnog nivoa. Svejedno, i pored izjednacenog rezultata, jednom kada je Rafa spasio servis u prvom gemu, njegova pobjeda ni u jednom trenutku nije bila u pitanju.

          Dobio bi cak i da nije onako fenomenalno odigrao TB.

          2.
          Sve je bilo protiv Novaka. Jos uvijek trazi formu, bio je umorniji od Rafe, imali smo suhu sljaku i konacno imali smo vjetar. U takvim vremenskim uslovima, kljucno Novakovo oruzje, agresivna BH paralela je paralizovana. Pravo je cudu da je Novak izvukao 6:7, 3:6.

          Prije pocetka meca sam mislio da Novak u svakom slucaju mora da izgubi. Poslije vidjenog meca, nisam siguran. Da se igralo na vecer, sa manje suvom sljakom i sa duzim periodom za odmor, mogao je i pobijediti. Ocigledno ga mecevi sa top igracima inspirisu.

          3.
          Uzimajuci u obzir uslove i svoju slabiju kondiciju, Novak je izabrao ispravnu taktiku - izbjegavanje razmjena i rani, cesto nerezonski, napad. Tom taktikom na sljaci nije nikada pobijedio Nadala iako ga je par puta namucio.

          I islo ga je. On je diktirao igru i svjedno je imao vise vinera nego neiznudjenih. Zato je ucinio mec izjednacenim.

          4.
          Dobra je stvar da je Rafa pokazao strah. Zbog toga je servis bio losiji na startu, zbog toga je dozvolio rebrejk u prvom setu, zbog toga se toliko mucio da dobije 8. gem 2. seta. Poslije danasnjeg meca, taj strah se sigurno nije smanjio Svejedno, jos uvijek ce on biti favorit u svakom mecu na sljaci protiv Novaka.

          5.
          Novak je igrao bolje nego sto objektivno moze u ovom trenutku. Svejedno, pokazala su se tri problema. Prvo, nema potrebnu kondiciju. To se ne moze u potpunosti ispraviti do RG-a. Drugo, servis je bio dobar, ali ga je svejedno relativno lako izgubio u oba seta, pogotovo u drugom. Trece, samouvjerenje je problem. Losije je igrao bitne poene nego ostale.

          Bilo bi cudo da pobijedi Rafu na RG-u.

          Comment


          • Originally posted by Ronald View Post
            Marija81

            Ne razumijem sta mislis pod ovim prirodan nacina i kakav je Charles? Pojasni ako ti nije tesko
            Mislim na korišćenje raznih preparata i dodataka.Nisam rekla o Čarlsu ništa već načinu na koji se dolazi do snage a to objasnih gore

            P.S.Slobodno citiraj ( imaš opcije) neku poruku pa odgovori, jer ako nas samo ovako imenuješ može i da nam promakne.Dobronameran savet uz naravno dobrodošlicu na forum
            Šampioni se ne stvaraju u teretanama. Šampioni se stvaraju od nečega što imaju duboko u sebi- želju, viziju i san. M.Ali
            Ko sme taj može.Ko ne zna za strah taj ide napred.
            "When the crowd is chanting Roger I hear Novak."

            Comment


            • Originally posted by Marija81 View Post
              Mislim na korišćenje raznih preparata i dodataka.Nisam rekla o Čarlsu ništa već načinu na koji se dolazi do snage a to objasnih gore

              P.S.Slobodno citiraj ( imaš opcije) neku poruku pa odgovori, jer ako nas samo ovako imenuješ može i da nam promakne.Dobronameran savet uz naravno dobrodošlicu na forum
              Hvala za savjet i dobrodoslicu:-)

              A koji su to preparati i dodaci, EAA, BCAA, glutamin, kreatin, arginin, beta alanin NO, sta je od toga nedozvoljeno? Do snage se ne dolazi koriscenjem steroida, vec treningom u te svrhe, pravilnom prehranom i suplementacijom. Steroidi ako si na njih mislila bez prethodna tri parametra nemaju nikakvu svrhu, ali ja nisam njih uopste spominjao. Prva tvoja recenica je standardni mit koji ces cuti u svim teretanama na svijetu, o cudotvornim preparatima i dodacima, ali toga nema. Vecina ljudi kad vidi nekog fitness modela, obicno kaze steroidi, a da uopste ne spominje prehranu koja je zahtjevna, zahtjevne treninge i odricanje od drugih uzivanja. Pogledaj na primer Martina Berkhana, kako izgleda, koliko je jak na osnovnim vjezbama a ne koristi steroide. Charles je najbolji trener snage, i Novako bi svakako pomogao.

              Comment


              • Ne bih znala da li su na listi https://www.wada-ama.org/en/question...ibited-list-qa

                Ali znam Novakov stav o tome i znam da on to želi da postigne bez suplemenata i dodataka
                Šampioni se ne stvaraju u teretanama. Šampioni se stvaraju od nečega što imaju duboko u sebi- želju, viziju i san. M.Ali
                Ko sme taj može.Ko ne zna za strah taj ide napred.
                "When the crowd is chanting Roger I hear Novak."

                Comment


                • Dobrodosao Ronald

                  Kakav crni Charles Poliquin.. pa taj moze da ga spremi jedino za neki bikini contest..
                  Hany Rambod za nabacivanje masice (kilo-dva ne vise, do RG). Ne treba nikakva snaga da bi se udaralo po loptici, ali svakako neki nivo tonusa mora postojati.. FST-7 ne postoji nista bolje od toga..hardcore training..yeeeaahhh buddy light weight..

                  A zaboravio sam ritern.. Danas los.. Nadal nema nikakav servis, moralo je to bolje..
                  --ZA GOSPODINA GOVEDARICU OD NJEGOVOG VERNOG SK FAN KLEBA--

                  https://ibb.co/cD1Xnq

                  Comment


                  • Juče je dao sebe celog da dobije Nišija. Danas je imao snage za jedan kvalitetan set, i to se i dogodilo. Ovo je ipak malo drugačiji Nadal no onaj koga dobro poznaje. Neka održi ovaj nivo želje za tenisom i imaćemo šta da gledamo u toku godine, u dnevnim i noćnim terminima. U svakom slučaju, dva najbolja meča ove godine se dogodila juče i danas.

                    E da, ne ume da igra s kačketom. Jednostavno mu ne ide, kanda ga guši
                    Last edited by Nesic; 19-05-18, 18:55.

                    Comment


                    • Originally posted by Fića View Post
                      Dobrodosao Ronald

                      Kakav crni Charles Poliquin.. pa taj moze da ga spremi jedino za neki bikini contest..
                      Hany Rambod za nabacivanje masice (kilo-dva ne vise, do RG). Ne treba nikakva snaga da bi se udaralo po loptici, ali svakako neki nivo tonusa mora postojati.. FST-7 ne postoji nista bolje od toga..hardcore training..yeeeaahhh buddy light weight..

                      A zaboravio sam ritern.. Danas los.. Nadal nema nikakav servis, moralo je to bolje..
                      Ma kakav crni Hany Rambod, trenira Buendiu i jos neke bodibildere, sto je za pohvalu, ali mijesas snagu sa misicnom masom ( nabildovani ljudi nisu relativno jaki kao na primer dizaci tegova u nizim kategorijama), ali pricam o ljudima koji rade sa profesionalnim sportistima u raznoraznim sportovima i popravljanju snage u te svrhe. Inace nas Milos Sarcev je po meni bolji fitness trener od Hany-a, vjerovatno medju tri najbolja na svijetu, zato mu i jeste nadimak The Mind. Milos takodje smatra Cahrlesa najboljim trenerom snage, spremao je brdo profesionalnih sportista u USA. Ne treba snaga za udaranje po loptici ali i ne govorim o snazi dizaca tegova nego u sklasdu sa Novakovim sportom, kilazom i ostalim parametrima.

                      Comment


                      • Originally posted by Marija81 View Post
                        Ne bih znala da li su na listi https://www.wada-ama.org/en/question...ibited-list-qa

                        Ali znam Novakov stav o tome i znam da on to želi da postigne bez suplemenata i dodataka
                        Mogu biti i veganski bcaa, glutamin i ostale aminokiseline itd, Novak vec koristi suplemente, protein iz graska itd.

                        Comment


                        • Jos da se nadovezem na ovo u vezi fizicke spreme i fizikalija.. Mislim se, ako jedan Nadal koji je deceniju i po mrcvarijo, silovao, povredjivao sopstveno telo, ima snage da trci 3 sata neprekidno (u drugom gejmu prvog seta brate sa coveka se sliva potok) dan za danom u tridesetdrugoj, zbog cega jedan Novak, koji ima mnogo bolje fizicke predispozicije, talenat, shotmaking, servu, ritern itd itd.. ne bi mogao da igra na najvisem nivou u cetrdesetdrugoj??
                          Ishrana, predostroznost, izbegavanje povreda.. pre svega.. no boundaries at all
                          --ZA GOSPODINA GOVEDARICU OD NJEGOVOG VERNOG SK FAN KLEBA--

                          https://ibb.co/cD1Xnq

                          Comment


                          • Originally posted by NI View Post
                            1.
                            Novak je danas bio daleko bolji od ocekivanog. Mislim da je prvi set igrao iznad svog trenutnog nivoa. Svejedno, i pored izjednacenog rezultata, jednom kada je Rafa spasio servis u prvom gemu, njegova pobjeda ni u jednom trenutku nije bila u pitanju.

                            Dobio bi cak i da nije onako fenomenalno odigrao TB.

                            2.
                            Sve je bilo protiv Novaka. Jos uvijek trazi formu, bio je umorniji od Rafe, imali smo suhu sljaku i konacno imali smo vjetar. U takvim vremenskim uslovima, kljucno Novakovo oruzje, agresivna BH paralela je paralizovana. Pravo je cudu da je Novak izvukao 6:7, 3:6.

                            Prije pocetka meca sam mislio da Novak u svakom slucaju mora da izgubi. Poslije vidjenog meca, nisam siguran. Da se igralo na vecer, sa manje suvom sljakom i sa duzim periodom za odmor, mogao je i pobijediti. Ocigledno ga mecevi sa top igracima inspirisu.

                            3.
                            Uzimajuci u obzir uslove i svoju slabiju kondiciju, Novak je izabrao ispravnu taktiku - izbjegavanje razmjena i rani, cesto nerezonski, napad. Tom taktikom na sljaci nije nikada pobijedio Nadala iako ga je par puta namucio.

                            I islo ga je. On je diktirao igru i svjedno je imao vise vinera nego neiznudjenih. Zato je ucinio mec izjednacenim.

                            4.
                            Dobra je stvar da je Rafa pokazao strah. Zbog toga je servis bio losiji na startu, zbog toga je dozvolio rebrejk u prvom setu, zbog toga se toliko mucio da dobije 8. gem 2. seta. Poslije danasnjeg meca, taj strah se sigurno nije smanjio Svejedno, jos uvijek ce on biti favorit u svakom mecu na sljaci protiv Novaka.

                            5.
                            Novak je igrao bolje nego sto objektivno moze u ovom trenutku. Svejedno, pokazala su se tri problema. Prvo, nema potrebnu kondiciju. To se ne moze u potpunosti ispraviti do RG-a. Drugo, servis je bio dobar, ali ga je svejedno relativno lako izgubio u oba seta, pogotovo u drugom. Trece, samouvjerenje je problem. Losije je igrao bitne poene nego ostale.

                            Bilo bi cudo da pobijedi Rafu na RG-u.
                            U principu se slazem sa svim sto si napisao sem sa ovim boldovanim pod tackom 5. Samouverenje nije nedostajalo. Dva puta je servirao za ostanak u 1. setu i oba puta je uspesno to odradio i to protiv Nadala na slljaci. Ogroman je to pomak u odnosu na ranije meceve. Mentalne blokade vise nema. Ostala je kondicija i taj BH da bude malo konstaniji.

                            Originally posted by Ronald View Post
                            skeptik

                            Slazem se, ali mislim da je nesiguran i dalje u taj udarac zbog bola koji je prethodno imao. Mislim na sigurnost FH top spina da konstantno salje dublje lopte i ceka povoljnu priliku za bekend dijagonalu.
                            Protiv Nisikorija je cesce koristio taj FH top spin na BH stranu i bio je bas delotvoran. Sumnjam da je razlog zasto ga nije vise koristio protiv Nadala nesigurnost pre ce biti da je nesto drugo. Posle meca se zalio na vetar i da je on bio kljucan zasto mu BH nije funkcionisao.

                            "Ljudi koji gledaju na televiziji, oni ne vide, ali je ogromna razlika kada igrate protiv Nadala i vetra. Ako ne pogodite tačno mesto, on je tu – na loptici" - zakljucio je Djokovic.
                            Last edited by skeptik; 19-05-18, 19:13.

                            Comment


                            • Generalno, mentalna blokada postoji i dalje, TB je odigrao na nivou svih izgubljenih TB-ova od Wimb 2016
                              Similis simili gaudet

                              Comment


                              • Mnogo bitnije od gubitka TB je to sto je dva puta servirao za 1. set i ostao u njemu i to protiv Nadala. To je djavolski tesko protiv Nadala koji grize za svaku loptu u takvim situacijama. Treba se znati izboriti sa pritiskom tada.

                                Comment

                                Working...
                                X