Announcement

Collapse
No announcement yet.

Nole, idi u peršun!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Zao mi je sto nije odigrao i mec sa Gofanom ovde, da je dans preokrenuo, to bi bila vec 3 bas ozbiljna meca. Gledao sam, na zalost, samo od 2-2 u trecem setu, olako ispustio priliku za brejk, posle olako dao brejk, ali nekako mi se cinilo da je bolji igrac na terenu. Vidim po kretanju rezultata da je izgleda sve doslo na svoje mesto u drugom setu, steta za olako ispusten prvi set, 3 brejka je previse. Korak po korak, put ce izgleda biti bas dugacak. Novak pokusava da se vrati kroz meceve na velikoj sceni, ocito veruje da mu treba samo malo, pa da opet bude bar pri vrhu.

    Na listi je vec ispao iz prvih 16, a posto brani finale u Rimu, nerealno je ocekivati nekakvo napredovanje. Cini mi se da ce tesko izbeci mogucnost da u trecoj rundi na RG ne ide na prvih 8 nosilaca, a kako ga zrebovi "idu" ne bih se iznenadio ni Nadalu vec u prvoj nedelji Pariza.
    Non-Calendar Year Grand Slam - Stands alone
    Holding all 4 Majors titles on 3 different surfaces at once - Stands alone
    30 consecutive match wins - Stands alone
    3+ consecutive finals in all 4 Majors - Stands alone
    Australian Open 3 consecutive titles - Stands alone

    Comment


    • NI, složio bih se sa tobom. Samopouzdanje i to što ga se protivnici više ne plaše su trenutni najveći Novakovi problemi. Koliko je samo ovakvih mečeva dobio Novak, a eto sad se dešava suprotno. Izgubio je a nije bio loš na terenu. Napredak je vidljiv, ali još to nije dovoljno. Mora biti strpljiv kao i mi sa očekivanjima.

      Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk

      Comment


      • Milutinov Tata,

        Treba znati sto su prioriteti u ovom trenutku. To su kondicija, samouvjerenje i servis. Ranking pozicija je daleko nize na listi. Jednom kad Novak bude ulazio kao favoriti u 3. set, poeni ce brzo da se skupe. Iluzija je misliti da Novak ima sanse da nesto ozbiljno uradi na RG-u. Mozda je mec protiv Rafe u 3. ili 4. kolu RG-a upravo ono sto treba.

        Evo tabele kako je Novak igrao meceve u 2 dobijena seta koji su otisli u 3. set:

        Code:
        Godina	W	L	
        [COLOR="#FF0000"]2004	1	2	33.3%
        2005	0	1	0.0%[/COLOR]
        2006	9	5	64.3%
        2007	15	6	71.4%
        2008	8	6	57.1%
        2009	18	4	81.8%
        [COLOR="#FF0000"]2010	6	5	54.5%[/COLOR]
        2011	14	2	87.5%
        2012	12	2	85.7%
        2013	12	5	70.6%
        2014	13	1	92.9%
        2015	13	2	86.7%
        2016	7	1	87.5%
        2017	7	1	87.5%
        [COLOR="#FF0000"]2018	0	4	0.0%[/COLOR]
        [B]ukupno	135	47	74.2%[/B]
        Oznacio sam crvenim godine kada je bio ispod 60%. Cak je i prosle godine bio 87.5%. Jednom kad se dodje do treceg seta, Novak bi morao imati kljuceve pobjede, morao bi znati sto treba da radi. Zna on i sada, samo ne vjeruje sebi.
        Last edited by NI; 09-05-18, 16:11.

        Comment


        • Rekoh u live temi da je ovo preslikan mec protiv Tima, Klizana i Edmunda. U sva tri meca je lose ulazio u mec, u sva tri meca je dao protivnicima set fore, u sva tri meca imao je sansu da prvi zada first blood u trecem setu, i sva tri meca je mogao da dobije u 2 seta ali je na kraju uvek bio on taj koji izlazio kao porazen. Protiv Tima osim psihe tu je bila i fizikalija ali protiv Klizana i Edmunda fizicki je solidno izgledao na terenu ali psiha ga je ponovo dotukla. Te njegove beskrvne i malodusne predaje su gore po meni od samih poraza. Gledao sam Nadala protiv Klizana drugi set, covek se borio bukvalno kao lav za svaki gem, za svaku lopticu i kad je bilo 40:0 za protivnika. Novak cim ne iskoristi svoje brejk sanse ili ga sudija opomene zbog necega srlja u poraz brzinom svetlosti. U teskom je kanalu i ostaje nam samo strpljenje i nada da ce se sve kockice sloziti a onda ce valjda sve krenuti svojim tokom. Rim je po meni prava prilika za to.

          Comment


          • To i mene brine sto mu mecevi lako iskliznu iz ruke, nema borbe, razmena, nekog prkosnog stava. Uzima svoje servis gemove lagano i onda naidje prvi problem i paf, brejk. Zatim Edmund lagano odservira za mec. Nece se samopouzdanje samo vratiti od sebe, mora i Novak malo tu da pomogne svojim stavom, protivnici se vise nece "predavati" tako lako, vec itekako verovati da mogu nesto da urade, preokrenu. Tesko je videti ikakvu progresiju na ova tri turnira, ali i meni se genralno cini da ima vise razloga za optimizam. A mozda je samo to moje hvaanje za neku slamku

            Jedna misao mi je prosla kroz glavu posle danasnjeg poraza, a to je da li je Novak sebi postavio neki vremenski okvir u kome ocekuje da se posloze kockice? Koliko je on strpljiv i gde mu je granica? Koliko moze on sebe da ceka? To me pomalo brine, rezultata, bar za sada, nema pa nema, koliko moze on mentalno izdrzati ovo igranje 1-2 meca po turniru?
            Non-Calendar Year Grand Slam - Stands alone
            Holding all 4 Majors titles on 3 different surfaces at once - Stands alone
            30 consecutive match wins - Stands alone
            3+ consecutive finals in all 4 Majors - Stands alone
            Australian Open 3 consecutive titles - Stands alone

            Comment


            • Bice u Madridu, Rim je prava prilika za to - u oktobru bice u novembru.

              @NI - secas se kad sam napisao da nije dotakao dno? Idalje mislim tako. Dno je kad se ubijes od treninga a izgubis od Klizana. A ne iz terapije na teren. Takav poraz ne boli.

              Razlog zbog kojeg je Nadal takav borac je zato sto je on prosao pored talenta. A Novak je talentovan. Ne kazem da i Novak nije borac ali Nadalova karta je borba i snaga a Novakova je talenat i inteligencija.

              Znao sam da Edmund nece imati respekta za Novaka. Bolje bi Novak prosao protiv na papiru boljih igraca, kao sto je bio slucaj sa Nisikorijem.

              NI je mnogo napisao pa me mrzi da quotujem ali sve te greske u kljucnim momentima koje dolaze iz ljutnje, od sunca, sudija, tajming, propustene prilike dolaze sigurno od velike zelje. Zato je ljut kao ris. Pod pritiskom je, svi ga pitaju i pritiskaju, ocekivanja od sebe ima i drugi imaju od njega.

              I na kraju, od ovog silnog rolerkostera debelo sam pogresio. Njegov put povratka ipak ce malo potrajati.

              Comment


              • Originally posted by Milutinov Tata View Post
                To i mene brine sto mu mecevi lako iskliznu iz ruke, nema borbe, razmena, nekog prkosnog stava. Uzima svoje servis gemove lagano i onda naidje prvi problem i paf, brejk. Zatim Edmund lagano odservira za mec. Nece se samopouzdanje samo vratiti od sebe, mora i Novak malo tu da pomogne svojim stavom, protivnici se vise nece "predavati" tako lako, vec itekako verovati da mogu nesto da urade, preokrenu. Tesko je videti ikakvu progresiju na ova tri turnira, ali i meni se genralno cini da ima vise razloga za optimizam. A mozda je samo to moje hvaanje za neku slamku

                Jedna misao mi je prosla kroz glavu posle danasnjeg poraza, a to je da li je Novak sebi postavio neki vremenski okvir u kome ocekuje da se posloze kockice? Koliko je on strpljiv i gde mu je granica? Koliko moze on sebe da ceka? To me pomalo brine, rezultata, bar za sada, nema pa nema, koliko moze on mentalno izdrzati ovo igranje 1-2 meca po turniru?
                Sve nas navijace to brine. I postoji rizik da se nikada ne vrati.

                Medjutim, sanse su daleko vece da ce da se vrati. Ne znam kada, ne znam hoce li to biti konstatnmi progres sa povremenim zadrskama ili mozda konstano tapkanje u mjestu sa povremenim nazadovanjem ili nesto drugo... Uvjeren sam pak da ce povratak biti nagao. To ce se desiti u malom broju meceva, mozda cak u jednom jedinom mecu. U tom mecu mora da probije mentalnu blokadu. Teoretski se to moglo desiti i danas.

                Tapkanje u mjestu nije isto sto i gubljenje vremena.

                Originally posted by Ljubitelj tenisa View Post
                Bice u Madridu, Rim je prava prilika za to - u oktobru bice u novembru. Kao sto rekoh, bice jednom prilikom a mozda i nece. Tako je uvijek sa probojem.

                @NI - secas se kad sam napisao da nije dotakao dno? Idalje mislim tako. Dno je kad se ubijes od treninga a izgubis od Klizana. A ne iz terapije na teren. Takav poraz ne boli. Dno je bio mec sa Perom. Od tog doba imamo konstatni progres. Tim mu je bitno bolji, kondicija je bitno bolja, svi udraci su bitno bolji, zelja za pobjedom bitno veca, mentalna blokada je ista.

                Razlog zbog kojeg je Nadal takav borac je zato sto je on prosao pored talenta. A Novak je talentovan. Ne kazem da i Novak nije borac ali Nadalova karta je borba i snaga a Novakova je talenat i inteligencija. To je tacno ikao nebito. Svaki igrac je specifican i svaki povratak poslije povrede je specifican.

                Znao sam da Edmund nece imati respekta za Novaka. Bolje bi Novak prosao protiv na papiru boljih igraca, kao sto je bio slucaj sa Nisikorijem.
                Nisam siguran da bi danas bolje prosao protiv Tima, Vavrinke ili Zvereva tj. boljeg igraca sa velikim oruzjem. A siguran sam da bi bolje prosao protiv Cilica, Gofana, Aguta...

                NI je mnogo napisao pa me mrzi da quotujem ali sve te greske u kljucnim momentima koje dolaze iz ljutnje, od sunca, sudija, tajming, propustene prilike dolaze sigurno od velike zelje. Zato je ljut kao ris. Pod pritiskom je, svi ga pitaju i pritiskaju, ocekivanja od sebe ima i drugi imaju od njega. I bice ljut dok ne probije blokadu. I to je dobro.

                I na kraju, od ovog silnog rolerkostera debelo sam pogresio. Njegov put povratka ipak ce malo potrajati.Mozda hoce a mozda i nece.
                Moji komentari su crveni.

                Ja volim brojeve. Ovo je indeks dominacije za sve meceve od kada se vratio plus za treci set za 4 meca.

                Code:
                	Mec		3. set
                Daniel	0.997		0.549
                Paire	0.668		
                Lajovic	2.308		
                Coric	1.184		
                Tim	0.850		0.754
                Klizan	1.093		0.525
                Nishi.	1.127		
                Edmund	0.981		1.000
                To pokazuje da je totalno nadigrao Lajovica i bio nadigran od strane Paire. Bio je jasno bolji od Corica i jasno losiji od Tima. U dva meca je bio nesto bolji, onaj s Keiom je dobio a drugi protiv Klizana je izgubio. U mecevima protiv Edmunda i Danijela je bio ravnopravan i oba je izgubio.

                Treci set daje interesantniju sliku. Danijel i Klizan su ga totalno nadigrali u trecem setu. Tim ga je nadigrao ali ne totalno. A danas je sa Edmundom bio ravnopravan.

                Kao sto rekoh, tapkanje u mjestu nije gubljenje vremena.
                Last edited by NI; 09-05-18, 18:14.

                Comment


                • Originally posted by Uroš View Post
                  Moram priznati da sam gledao Djoković-Ćorić i da sam bio oduševljen Novakom. Mislim da se vraća polako. Mogao je i Tima da pobedi ali nije hteo da kvari skor sa Nadalom, 100% sam siguran.

                  Kontam da je plan toplo hladno do RG, tu da se proba neko čudo, pa trava šta bude, US Open na 80% da se čeka, a AO sledeće godine gotovo sigurno veliki povratak.

                  Mislim da su se poplašili svi jer se vraća. Ako se vrati za mene će biti najbolji ikada, jer je poklekao u trenutku kad je imao čist put do najboljeg ikada. Ako se posle toga uzdigne, svaka čast.

                  Samo da vidim da mu se igra jbg ne mogu protiv njega da navijam kad sam ceo život bio za njega, tako da mu želim povratak na vrh.


                  Još nešto, ovim osvajanjem GS u periodu nestanka Djokovića, Mareja, sa Nadalom koji nije baš stari Nadal, Rodžer je uzeo sebi argument iz ruku da je on već u nekom periodu 2010-2016 bio stari ili kako su već pričali da bi se sa njima takmičio.

                  Ima negativan skor sa obojicom, tako da najveći jeste, ali je verovatno slabiji teniser od obojice.
                  Nije on star u smislu da ne moze da osvaja turnire, vec je 6 godina stariji od Novaka koji je bio u TOP formi, cak i tada ga je pobedjivao ili je tesno gubio meceve. Jedino ga je na RG12 I AO16 relativno lako dobio.

                  Sam si napisao da Novak ne zeli da kvari skor sa Nadalom, isto to radi i protiv Federera. Tako je lako sacuvati pozitivan H2H. Roger i kad nije bio dovoljno dobar da dobije Rafu ili Novaka, isao je do zavrsnice.

                  Ima tu jos da se pise o Novaku ali Vasa je tema pa je najbolje da se zavrsi na razlicitim stavovima..

                  Comment


                  • Ovi komentari me podsećaju na čoveka koji pada sa zgrade i na svakom spratu govori 'za sada je dobro, za sada je dobro,...'

                    Novak je potrošen emotivno. Najbolje što može da učini za sebe je da prestane da igra. Što bi se vraćao? Čak i da osvoji još jedan ili dva slema? Šta to menja? A šansa za to je kao i Duci Lajović da će osvojiti.

                    Bio je najbolji u istoriji po procentu pobeda ukupno, to je nepovratno sjebao. Ajde bar da mu ostane pozitivan skor sa Rodžerom i Rafom, ali i to će zasrati ako nastavi rekreativno da se bavi tenisom.

                    Pa jedan Duci Lajović je ozbiljniji igrač od njega kad ne igra protiv njega. O nivou Krajinovića da i ne govorimo.

                    Šteta što je jedan od najvećih i čovek koji je igrao najbolji tenis ikada ovako završio.

                    Comment


                    • Da se nakon te operacije spremao i vratio u Madridu ili Rimu niko mu riječ nebi rekao poslije ovakvog poraza.
                      A bilo je realno da ta pauza toliko traje - prema tome nije to tako crno kako izgleda

                      Comment


                      • sigpic

                        Comment


                        • Secate se cuvenog filma Cuvar plaze u zimskom periodu, kada Bata Stojkovic po cici zimi uskace u ledenu vodu da se kupa. I kaze: "Sve je za zdrave ljude!".
                          Sledeca scena gori sveca za parastos.
                          sigpic

                          Always somewhere Miss you where I've been I'll be back to love you again

                          U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll.Dozivaš kišu.
                          Ili da mazneš neku lepu ribu. Samo je bezveze kada se probudiš….

                          Comment


                          • Cekamo i Zileta, pa da sve bude komplet..no.

                            tt
                            sigpic

                            Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                            But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                            Comment


                            • Dekinjo i Pedja Veciti optimisti bi videli "dosta toga pozitivnog" i da sutra izgubi u prvom kolu Donja Sabanta fjucersa.. Sta moze pozitivno iz ovoga da se izvuce to samo oni znaju. Malaksalo pimplanje ala Simona Halep(verujem da ona jace udara), da potrci ne moze, da promeni pravac ne moze, refleksi 0, da zabije fh viner 4 metara od mreze na penal ne moze(ili ne sme). Servis mlaka pegla, kada dodje odlicujuci gejm na njegov servis (treci set 3-3, ako zabrljas u 90% je gotovo) tu se jednostavno "ukaki". Psiha je trenutno na nivou jednog prosecnog rekreativca. Protiv Danijela, Klizana, Edmunda, sve je to copy/paste.
                              Pricao sam jos prosle godine o njegovoj psihi i angazovanju strucnjaka (psihijatra) ali necu sada o tome. Neko spominje Nadala.. pa Nadal i kada je bio na dnu on se zverski borio, kidao, krvario, ostavljao srce na terenu (ao protiv Verdaska, Uso protiv Fonjinija.. itd itd)..Novaka mrzi da potrci za loptom u trecem gejmu prvog seta.. sunce ga zaslepljuje, beci se kao da su mu, daleko bilo, pljusnuli sonu kiselinu..
                              --ZA GOSPODINA GOVEDARICU OD NJEGOVOG VERNOG SK FAN KLEBA--

                              https://ibb.co/cD1Xnq

                              Comment


                              • Djokovic:

                                "Look, obviously there are things that aren'working. I try, but today wasn't enough. It's not the end of the world, I do it because I like it, I love the sport and I keep going, that's it"

                                "Kyle was better in the decisive moments, I was a bit unlucky. 4-3, couple bad bounces, he hit lines, and the game is gone. Next game, new balls, and he is hitting all four first serves in. The match is gone, you know. And I was pretty close but that's tennis"

                                "His forehand is obviously his weapon and he has been using it very well, backing up the serve with that forehand. Backhand, he has improved his backhand, down the line. Couple important points he won with that shot today"
                                sigpic

                                Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                                But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                                Comment

                                Working...
                                X