Announcement

Collapse
No announcement yet.

Nole, idi u peršun!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Ogroman napredak u svakom smislu u odnosu samo na situaciju od pre nepunih mesec dana...sve ovo ide na mnogo bolje, samo i da ostane Vajda.

    Steta na kraju za ovaj mec, jer je cak i imao Tima, ali kada nije uspeo da vrati brejk u drugom, ne samo da ga je pustio niz vodu, vec prosto nije uspeo fizicki da se oporavi u trecem.

    Vise sam nego zadovoljna MC, i apsolutno sve zavisi od njegove volje i zelje, da ne kazem glave ...hoce li ili ne da se def vrati u sam vrh, a ovaj Masters je vise nego dobar pokazatelj.

    tt
    sigpic

    Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
    But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

    Comment


    • Novak je bio odlican, iako je izgubio. Napredak u odnosu na jucer bih ocijenio sa 8 od 10. Krajem 1. seta smo imali 6. brzinu. Mozda cak 9 od 10, jer moguce da namjerno nije dao sve od sebe u 3. setu.

      Da se razumijemo, Tim je bio odlican, nikad bolji protiv Novaka. Trebao je da dobije u 2 seta. Da sam znao da Tim moze ovako da igra ne bih Novaku dao 50% jucer.

      Novak je zapravo imao samo dva problema. Mentalnu kondiciju i fizicku kondiciju. Mentalna kondicija je cinila da ne moze stalno da pritiska Tima a samim tim ni da ga prisljava na dovoljni broj gresaka. Ona je ucinila da sporije udje u mec. Nije lako poslije juceresnjeg meca odmah biti na potrebnom nivou. Nekada to nije bio problem. Danas jeste.

      Od pocetka smo svi znali, ukljucujuci i Novaka, da je Tim bolje fizicki spreman i da Novak ne moze pobijediti ako se mec oduzi. Na kraju je to bilo vise nego ocigledno. Nije pomoglo ni to sto se odmarao u 2. setu poslije Timovog brejka.

      Vise sam nego zadovoljan sa igrom i odnosom u MC-u. Pitanje je koliko moze da popravi kondiciju u naredne dvije nedjelje. Ako uspije, uz malo srece sa zrijebom, moze napadati jedan od dva mastersa. Ne vjerujem da moze dovesti kondiciju do potrebnog nivoa za RG.

      Mentalna kondicija ce da se vraca sama od sebe sa mecevima.
      Last edited by NI; 19-04-18, 15:28.

      Comment


      • On je na Ao bio u boljoj kondiciji nego sada,i to vidno boljoj nego sada,to mi je jos nerazjasnjeno pitanje,verovatno postoperativni period...nemam pojma,i dalje napominjem da je protiv Cunga igrao 3 i po sata jakog intenziteta bez vidljivih kondicionih problema

        Mozda treba da ode na te bazicne pripreme(ne znam dal ima vremena),ali kondicija je najozbiljniji problem sada,sto je pozitivno

        Comment


        • Originally posted by Srkisa View Post
          Mozda treba da ode na te bazicne pripreme(ne znam dal ima vremena),ali kondicija je najozbiljniji problem sada,sto je pozitivno
          Apsolutno!

          Nesumnjivo je kondicija glavni problem i nesumnjivo da je to dobra vijest.

          Slazem se da je bio u boljoj kondiciji na AO, ali imao je dan odmora prijr meca sa Chungom... Medjutim, kondicija izgleda mnogo bolje nego u Americi. Treba da vrati Grica.
          Last edited by NI; 19-04-18, 15:41.

          Comment


          • Sa ovom spremom Novaku bi najviše odgovaralo da je sezona trave međutim aktuelno je tabananje na prašini.
            Biće teško popraviti je do RG-a pogotovo jer je on fizički još zahtevniji format od Mastersa.
            Neki logičan sled u ovim okolnostima je odraditi prašinu koliko se može, popravljati kondiciju u hodu a onda baciti sve karte na Vimbldon.
            sigpic

            Comment


            • Ne razumem zasto se toliko forsira "problem u glavi" na ovom forumu. Lepo sam napisao pre 3 nedelje da nisu postojale pripreme kondicije. Nisam gledao danas ali po rezultatu bih rekao da je igrao dok je imao snage. Posle je popustio. Možda (mada malo verovatno) nije hteo da igra sa Nadalom. Ima tu sujete da ne kvariš dobar skor protiv najvećih rivala.

              Nemojte očekivati od njega 2011tu i 2015tu jer to vrlo verovatno više neće biti. Ali će biti dobrog tenisa na pretek.

              Comment


              • Ja zadovoljan... Ogroman napredak u odnosu na ono preko bare... Biće to sve ok..

                Comment


                • Originally posted by NI View Post
                  Apsolutno!

                  Nesumnjivo je kondicija glavni problem i nesumnjivo da je to dobra vijest.

                  Slazem se da je bio u boljoj kondiciji na AO, ali imao je dan odmora prijr meca sa Chungom... Medjutim, kondicija izgleda mnogo bolje nego u Americi. Treba da vrati Grica.
                  Kasno je za bazične pripreme. One traže dosta vremena plus period 'teških nogu' nakon njih koji zna potrajati bar 10-ak dana. Mora to raditi u hodu, vrlo dozirano praćen od stručnjaka. Grič je naravno najbolje rešenje.
                  sigpic

                  Comment


                  • Pa kondicija se ne moze nabiti lezeci na plazi u Dominikani i ispijajuci koktelcice..
                    Novak je, ako se ne uozbilji, zavrsio sa ozbiljnim tenisom, tacka.
                    Da l' je neko ikada video da Nadal ostaje bez gasa posle 3,4,5 seta?? Pa cak i Federer.. Sad se zaista vidi koliko su oni zaista posveceniji i daleko veci sampioni od Novaka.. Balkanska glava je cudo..
                    --ZA GOSPODINA GOVEDARICU OD NJEGOVOG VERNOG SK FAN KLEBA--

                    https://ibb.co/cD1Xnq

                    Comment


                    • Dobro je Fico dok nije Pepe Imaz kriv sto nema kondicije,napredujes ti napreduje Novak..
                      Last edited by Srkisa; 19-04-18, 16:10.

                      Comment


                      • Novakova lošija kondicija je posledica nedostatka mečeva i nestrpljenja da se što pre vrati na tour. Inače igrao je i više nego korektno obzirom na sve. Na momente je igra odlično. Dokazao je da može dosta brzo da se vrati i igra na visokom nivou. To je dokaz klase kojoj pripada. Ne bih se složio da da nije dovoljno posvećen i da je daleko ispod Nadala i Federera. Po meni je Nole najkompletniji igrač.

                        Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk

                        Comment


                        • Originally posted by Fića View Post
                          Pa kondicija se ne moze nabiti lezeci na plazi u Dominikani i ispijajuci koktelcice..
                          Novak je, ako se ne uozbilji, zavrsio sa ozbiljnim tenisom, tacka.
                          Da l' je neko ikada video da Nadal ostaje bez gasa posle 3,4,5 seta?? Pa cak i Federer.. Sad se zaista vidi koliko su oni zaista posveceniji i daleko veci sampioni od Novaka.. Balkanska glava je cudo..
                          Odakle ti znas da je bio na Dominikani? To je ovde necija insajderska informacija koja je pritom diskutabilna jer je druga isto tako insajderska informacija da je na skijanju sa drugarima iz Srbije.

                          Nadal je ispadao po prvim drugim kolima turnira samo on ne donosi zaradu Blicu, B92 i ostalima, nego Novak, pa se to ne proprati mnogo. Taj isti Nadal je 2016te na Rolan Garosu igrao vrhunski i onda se samo nije pojavio u sledećem kolu tobože povreda zgloba. Bez ikakvog šireg objašnjenja

                          Nemoj da ti poturaju tu priču o balkanskoj glavi iz žute štampe. Širom sveta postoje uspešni ljudi sa ''balkanskom glavom''.

                          Novak je danas izgubio stvarno od jednog od najboljih tenisera na šljaci i to u 3 seta sa nekim slabim pripremama.

                          Žreb mu nije naklonjen. Fali mu kondicije, malo bolji žreb i malo sreće (to se zove tačka preokreta).
                          Last edited by Ljubitelj tenisa; 19-04-18, 16:46.

                          Comment


                          • Originally posted by Fića View Post
                            Pa kondicija se ne moze nabiti lezeci na plazi u Dominikani i ispijajuci koktelcice..
                            Novak je, ako se ne uozbilji, zavrsio sa ozbiljnim tenisom, tacka.
                            Da l' je neko ikada video da Nadal ostaje bez gasa posle 3,4,5 seta?? Pa cak i Federer.. Sad se zaista vidi koliko su oni zaista posveceniji i daleko veci sampioni od Novaka.. Balkanska glava je cudo..


                            Treba talenat za toliku negativnost!

                            I te kako sam vidio i Nadala i Federera da izgube zato sto protivnik ima bolju kondiciju. Ali to nije mnogo bitno za Novakovu pricu.

                            Krajem janura (prije manje od 3 mjeseca), mnogi su slali Novaka u penziju zbog povrede.
                            Poslije operacije (prije manje od 2 mjeseca), smatrali smo da ce trebati 3 mjeseca da se vrati na turu.
                            Poslije Miamia (prije manje od mjece dana), mnogi su ga shranjivali jer nema vise motiva.

                            A danas je Novak protiv Tima, koji je u ovom trenutku drugi najbolji sljakas svijeta i koji je igrao odlican mec, izgubio samo zbog kondicije koju ni teoretski nije mogao imati na trazenom nivou.

                            Svako normalan i malcice dobronamjeran ce reci: "Bravo Nole!" Djelujes mi normalno, dakle nemas ni trucnicu dobronamjernosti.

                            Novak je prosao 30 godina, i cak ako je i najbolje pripremljen imace u buducnosti manje kondicije od top dvadestpetogodisnjaka. A ovu godinu ce kuburiti sa kondicijom do kraja sezone. Doduse, to ce da bude manji problem na brzim podlogama.

                            Comment


                            • Nije ni moglo mnogo vise da se ocekuje za ovako kratko vreme da napreduje od Majamia. Tako da je ovo odlicno za Novaka, koliko procitah ovde, izjavio je da hoce da bude no1., znaci i glava je tu. 99% sam siguran da nastavlja da radi sa Vajdom a to po meni ce sve reci, a potpuno sam ubedjen da ce nastaviti sa Vajdom.

                              I mozda ce biti zaista spremljen oko USO, a solidno za W, a sledece godine ga ocekujem na 100%.


                              Tako da na osnovu MC-a, ne vidim mesta za negativu.

                              Comment


                              • Iskreno, uskoro ce Novaku veliki problem da bude i ranking, a to niko ne spominje. Iskreno, tesko ce on da ostane u 20 najboljih. Posle toga se tesko vraca, a svi znamo kako ga obicno maze zrebovi.

                                Comment

                                Working...
                                X