Announcement

Collapse
No announcement yet.

Nole, idi u peršun!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Nista NI, kad Djokovic bude napravio pauzu, ne mora bas od 8 godina, ali moze nekih 4,5, onda mozemo da ga poredimo sa Borgom i njegovom situacijom, dotle to nije nikako isto.
    http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

    Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

    sigpic

    Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
    with experience.

    Comment


    • Originally posted by goku View Post
      Nisam, ja sam samo Novaka uporedio sa Borgom, a ovo između tebe i Bojane je samo o Borgu.
      Za mene nije. Za mene je to jedino pitanje profanacije sampiona. U tom kontekstu uporedjujemo Novaka i Borga.

      Borg se jeste profanisao, a Novak, bar za sada, nije. I nadam se da nece.

      Ovo je njegov legitmni pokusaj da se vrati. Ako ne ide, treba da se povuce. Za takvu odluku je prerano. Vidjecemo sto ce biti za 3 mjeseca.

      Originally posted by bojanaBG View Post
      Nista NI, kad Djokovic bude napravio pauzu, ne mora bas od 8 godina, ali moze nekih 4,5, onda mozemo da ga poredimo sa Borgom i njegovom situacijom, dotle to nije nikako isto.
      Pa ja to upravo kazem.

      Borg se profenisao a Novak nije. A utisak je bio da goku kaze suprotno, tj da se Novak profanisao a Borg nije.
      Last edited by NI; 25-03-18, 19:25.

      Comment


      • Tri mjeseca mene interesuje šta će biti za 20 dana.

        Comment


        • Originally posted by NI View Post
          Za mene nije. Za mene je to jedino pitanje profanacije sampiona. U tom kontekstu uporedjujemo Novaka i Borga.

          Borg se jeste profanisao, a Novak, bar za sada, nije. I nadam se da nece.

          Ovo je njegov legitmni pokusaj da se vrati. Ako ne ide, treba da se povuce. Za takvu odluku je prerano. Vidjecemo sto ce biti za 3 mjeseca.
          Isto što i sad. Reći ćeš: "Videćemo šta će biti za 3 meseca."

          Inače, slažem se za profanaciju, Novakova nije kao Borgova jer nije pauzirao godinama kao Borg i stoga su neuporedive, ali se onda postavlja pitanje da li se Borgova uopšte može uzimati za ozbiljno jer niko živi nije očekivao da on može nešto uraditi posle toliko godina sa drvenim reketom. Novakova je bolnija jer je realnija, uzimamo da je u naponu snage.
          Last edited by goku; 25-03-18, 19:34.

          Comment


          • Originally posted by goku View Post
            Isto što i sad. Reći ćeš: "Videćemo šta će biti za 3 meseca."

            Inače, slažem se za profanaciju, Novakova nije kao Borgova jer nije pauzirao godinama kao Borg i stoga su neuporedive, ali se onda postavlja pitanje da li se Borgova uopšte može uzimati za ozbiljno jer niko živi nije očekivao da on može nešto uraditi posle toliko godina sa drvenim reketom. Novakova je bolnija jer je realnija, uzimamo da je u naponu snage.
            Pa i u tome jeste profanacija sto ga niko nije uzimao ozbiljno a davali su mu WC. Zasto? Zbog stare slave. Ljudi su dolazili da vide kako ce slavni Borg da bude pometen.

            Novakova profanacija ce poceti kada ljudi prestanu da ga shvataju ozbiljno. Nadam se da Novak sebi nece dozvoliti takvu lakrdiju. Da ce se dostojanstveno povuci kad bude jasno da nema sansi za novi slem. To moze biti za tri mjeseca ili 5 godina.

            U krajnoj liniji on je daleko intelegentniji od Borga.
            Last edited by NI; 25-03-18, 19:58.

            Comment


            • Sad sam opet pogledao skraceni snimak sa Paire-om.

              Tehnika udaranja odlicna. Namestanje za udarac tj. rad nogu katastrofa. Mislim da stvari ne stoje toliko lose, obzirom da nisu postojale pripreme.

              Ono sto je Zverev izjavio ne treba uzeti za ozbiljno. Bilo je ovde prica da je Krajinovic oduvao Djokovica na treningu u IW i onda u zvanicnom mecu uopste nije izgledalo toliko lose. U Miamiu je bilo kontra, dobar trening, loš meč. Možda i greška u igranju dubla.

              Verovatno je iznenađen kako loše igra i zato je razočaran. Ono što je NI rekao, da se sa 31.godinom malo teže vraća u vrhunsku formu.

              Comment


              • Ljubitelj,

                Zavisi koji dio je bio izbacen iz skracenog snimka. Na pocetku je Novak bio pristojan. Ono sto Zverev kaze ne treba uzeti kao sveto pismo ali ne treba ni odbaciti.

                Uzmi ono sto smo vidjeli prvih sedam gemova protiv Danijela. Bio je odlican. Vidi komenatre na forumu. Odgledaj snimak i slusaj komentare eksperata. Ja ne sumnjam da je sve u redu sa udarcima. Ali nije u redu sa:

                *kreranjem, posljedica nervoze ili manjka motivacije ili manjka kondicije
                *kondicijom
                *samopouzdanjem
                *govorm tijela (cak i ne zeli da salje poruku da je u redu)
                *motivacijom

                Zacarni krug koji treba razbiti. Rekao je u intervjuu da vjeruje u sebe pa ce prevazici probleme. Pomoc u tome bi dobrodosla. Sve vise mi Vajda pada na pamet.
                Last edited by NI; 25-03-18, 19:56.

                Comment


                • Originally posted by NI View Post
                  Ljubitelj,

                  Zavisi koji dio je bio izbacen iz skracenog snimka. Na pocetku je Novak bio pristojan. Ono sto Zverev kaze ne treba uzeti kao sveto pismo ali ne treba ni odbaciti.

                  Uzmi ono sto smo vidjeli prvih sedam gemova protiv Danijela. Bio je odlican. Vidi komenatre na forumu. Odgledaj snimak i slusaj komentare eksperata. Ja ne sumnjam da je sve u redu sa udarcima. Ali nije u redu sa:

                  *kreranjem, posljedica nervoze ili manjka motivacije ili manjka kondicije
                  *kondicijom
                  *samopouzdanjem
                  *govorm tijela (cak i ne zeli da salje poruku da je u redu)
                  *motivacijom

                  Zacarni krug koji treba razbiti. Rekao je u intervjuu da vjeruje u sebe pa ce prevazici probleme. Pomoc u tome bi dobrodosla. Sve vise mi Vajda pada na pamet.

                  Mene ovo boldovano i u usmenoj verziji brine. Što nije srećan jer ruka više ne boli, ima prostora da se radi. Da se vidi entuzijazam.

                  Pada mi na pamet da i kad je ono 2009. 2010. bio na ivici odustajanja, Četojević je njega pronašao a ne obrnuto. (bar sam tako razumeo kad je Četojević gostovao u Agape). To me brine. Treba mu trener. Vajda Agasi Becker ali samo neka je tu svakog dana i neka je neko od poverenja.

                  Comment


                  • Originally posted by Ljubitelj tenisa View Post
                    Pada mi na pamet da i kad je ono 2009. 2010. bio na ivici odustajanja, Četojević je njega pronašao a ne obrnuto. (bar sam tako razumeo kad je Četojević gostovao u Agape). To me brine. Treba mu trener. Vajda Agasi Becker ali samo neka je tu svakog dana i neka je neko od poverenja.
                    Cetojevic je nasao njega. I za sve ove koji striktno slijede naucni pristup cu reci - Cetojevic je donekle alternativac.

                    Bilo kako bilo, sve mi se vise cini da je Cetojevic ucinio vise nego otkrio da je Novak alergican na gluten.

                    Comment


                    • Moguće da ga ruka i dalje boli pa je skroz utučen zbog toga. A nama priča kako ga ne boli. Možda je svestan da ruka nikad više neće biti kao nekad pa zato ovaj govor tela.
                      Kao da svima hoće da kaže kako nešto debelo škripi a ipak to ne govori.

                      Comment


                      • Originally posted by Weltschmerz View Post
                        Moguće da ga ruka i dalje boli pa je skroz utučen zbog toga. A nama priča kako ga ne boli. Možda je svestan da ruka nikad više neće biti kao nekad pa zato ovaj govor tela.
                        Kao da svima hoće da kaže kako nešto debelo škripi a ipak to ne govori.
                        Vrlo moguće. Ako je tako, veoma brzo će se stvari isterati na čistac, neće moći još dugo ovako.
                        "My body feels great. I mean, it´s only five hours"

                        Comment


                        • Weltschmerz,

                          Nazalost, takve i slicne sumnje ce da budu prisutne dok se ne razjasni o cemu se radi.

                          Comment


                          • Sve je moguce ali mislim da ovo ima male veze sa laktom. Evo sta kaze Nikola Pilic za Kurir i u principu se slazem sa njim.

                            "Novak jako lose deluje! Cini mi se da nije fizicki i psihicki spreman za turnire, odnosno da igra pred 10.000 ljudi. To nije Novak! To nije onaj Djokovic koga svi znamo! Gledao sam mec u Majamiju i video sam da mu nije lako. Hteo je da se predstavi u najboljem svetlu, ali ne ide. Novak mora da bude mentalno i fizicki siguran u sebe da moze da se bori i pobedjuje. Znam da sada svima koji ga vole izgleda nemocno, ali to se dogadja kad se vratis na teren posle duze pauze. Isto prolaze i Venus Vilijams i Sten Vavrinka, a verovatno ce se to desiti i Mariju. Profesionalni tenis je skroz nepredvidiv.Ne mozes do dobrog rezultata bez logistike. Novak je naucio da ima trenera pored sebe i da mu pomogne kad mu ne ide. Mislim da je kod njega Stjepanek ipak prvi trener i pravi čovek na koga moze da se osloni. Agasi je tu sa strane kao veliki igrac. Ceh nije bio u Majamiju jer mu se zena poradja, ali vrlo brzo ce morati da mu se stavi na raspolaganje" - jasan je Pilic.

                            Comment


                            • Originally posted by NI View Post
                              Cetojevic je nasao njega. I za sve ove koji striktno slijede naucni pristup cu reci - Cetojevic je donekle alternativac.

                              Bilo kako bilo, sve mi se vise cini da je Cetojevic ucinio vise nego otkrio da je Novak alergican na gluten.
                              To se da videti ko je gledao njegove emisije. Alternativac ili ne, to nije puno važno. Hteo sam da istaknem da se već mučio i nije dolazio do rešenja već je njega neko pronašao. Doduše sad je napredovao u mnogim van sportskim oblastima. Nadam se da se neće naći u benznađu.

                              Comment


                              • "Верни навијачи" "смеју, морају, не смеју, итд" навијаш за неког ко добро игра и дивиш му се, како да навијаш и доказујеш да си веран навијач кад гледаш и плачеш? Кажу то му је "посао" ма какав посао? спорт је радост и љубав, ко га сматра послом тај нема успеха!!!

                                Шта је остало од навијача? Само старији који га се сећају, две године је много, дошли нови клинци који га нису никада гледали и где су нови клинци? нема их овде на форуму! дискутујемо ми старији и кињимо једни друге што нисмо оптимисти!!! Измишљамо свашта, нешто што се никада није догодило у тенису, како би одржали наду... Ајде да почнемо да се надамо кад будемо видели жар у његовим очима, радост у игри, пожртвовање....

                                Што му ми више дајемо подршку он све више апатичан, нерасположен, суморан, као да му Вучић смањио пензију....
                                Last edited by Žika; 26-03-18, 12:28.
                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X