Announcement

Collapse
No announcement yet.

Nole, idi u peršun!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • kralju moj,sjuta pocisti raficu i nek umrem!


    Bjezmo Grumfe,njih je dvojica a mi smo sami!
    sigpic

    Comment


    • Pismo koje nikad nije pročitano

      Poštovani Predsedniče Vlade,

      Nema mnogo oblasti koje Srbiju u svetu predstavljaju u najpozitivnijem svetlu. Sport jeste iznedrio mnoga velika imena ponikla sa ovih prostora, ali i to je nedovoljno sa obzirom na potencijal koji posedujemo. Zato Vam se i obraćamo, u nadi da ćete sprečiti da jedan vanserijski talenat propadne i omogućiti stvaranje još jednog vrhunskog sportiste od koga će naša država imati mnogo koristi.
      Radi se o Beograđaninu Novaku Đokoviću, najboljem teniseru na svetu do 16 godina, i – po mišljenju kompetentnih stručnjaka za tenis sa svih kontinenata sa kojima smo stupali u kontakt – igrač koji se rađa jednom u 10 godina. Interesovanje za Novakom je ogromno.
      Grci i Nemci su mu već nudili državljanstvo (što je naravno odbijeno), obezbeđeni su mu vrhunski uslovi za trening u čuvenoj akademiji Nikole Pilića u Minhenu gde, pored Beograda, sprovodi pripreme za turnire.
      Novak je rezultatima i ponašanjem u proteklih par godina na najlepši način predstavljao svoju zemlju Srbiju u nekoliko desetina država. Njegova perspektiva i prostor za napredak su ogromni, ali sad sledi presudni period posle kog će postati idol mladih širom planete ili ostati upamćen samo kao velika nada.
      Uz Vašu pomoć, Novak Đoković će podižući pehare sa Vimbldona i Dejvis kupa uvek moći da istakne da je, kad je bilo najbitnije, Srbija stala iza njega.
      U prilogu dostavljamo njegovu sportsku biografiju i kopiju sa zvaničnog sajta ITF-a (Svetske Teniske Federacije).

      Unapred zahvalni,

      Bogdan Obradović
      Nebojša Višković


      Pismo koje ste pročitali sastavili smo Bogdan Obradović, sadašnji selektor Dejvis kup selekcije Srbije, i moja malenkost jednog septembarskog dana 2003. godine.

      U to vreme je Novakova karijera bila na prekretnici. Nastavak izvanrednih rezultata bio je uslovljen novcem. Pismo je bilo adresirano na tadašnjeg mr. Predsednika, Zorana Živkovića. Posle najave i dužeg čekanja, primio me neki službenik iz kabineta PredsednikaVlade, na žalost ne sećam se imena.

      Predao sam mu pismo, ali nije ga ni pogledao, samo je pitao: „Je li, sine, o kolikim parama pričamo“? Kad sam rekao sumu, skenirao sam mu lice. Probao je da sakrije, ali jedan trzaj iznad usana mi je bio dovoljan da znam da će ovo pismo, čim napustim kancelariju, neslavno završiti karijeru u kanti.

      Taj čovek se verovatno i ne seća našeg razgovora. Voleo bih da se seti, pa da mu bude bar malo krivo. Jer, da je tada pomogao, i on lično imao bi zasluge za Novakov rezultat. Ovako, samo staje u red onih koji su mogli da pomognu, a nisu. Onih koji će se sad utrkivati ko će pre čestitati. Niko nije pomogao. Novak je sve uradio sam i, da sam na njegovom mestu, čitao bih samo iskrene čestitke običnog sveta.

      Ostalo bih zafrljačio direktno u kantu, kao što je neko nekad uradio sa nečim drugim.

      Iskopao sam ovo pismo na starom lap topu, setio sam se da sam ga negde sačuvao. Napisali smo Boća i ja – Novak Đoković će podižući pehare sa Vimbldona i Dejvis kupa...

      Nije baš da smo Nostradamusi, ali nije loše, priznaćete. Jedno je već odrađeno, ostaje ono drugo. Vrlo brzo...

      Ah, da. Žensko finale. Svaka čast, Petra Kvitova. Uspeh dostojan svakog divljenja, ali, Petra, čak i da čitaš ovaj blog razumela bi što ti se daje samo par redova. Tvoja zemlja je imala šampione Vimbldona i prve igrače sveta, nama je prvi put. Malo smo uzbuđeni, izvini...
      Visko
      sigpic

      Comment


      • Sutra svi uz Novaka do pobjede.
        Respekt za Viska i Bogdana.
        sigpic
        Gdje Nato kaze, pa bilo kroz zid, ili u vatru, ili u vulkan, tu Mandusic ide bez pogovora!!!

        Comment


        • Visko je legenda!!! E, kad bi ostatak sveta imao razloga da zna srpski pa da moze ovo da procita! I, pored svega toga, Nole uvek ponosno izjavljuje da je iz Srbije! Pa sta vise mozemo traziti od ovog momka? Ja bih samo da ga jednom zagrlim i trazim mu potpisanu fotografiju! E, vala, uradicu i to jednom!

          Comment


          • Nole u 4 seta verovatno, dal ce se Nadal uplasiti zbog izgubljenih finalau ovoj godini?

            Comment


            • Kakav car Višković!!!

              Ne mogu da dočekam sutra i ovaj meč
              IO NON RUBO IL CAMPIONATO
              ED IN SERIE B NON SON MAI STATO
              C'E SOLO L'INTER

              Comment


              • Sutra svi uz Novaka, ubeđen sam da ce pobediti.
                sigpic

                Sever celi sada se veseli, crveno-beli, 'ajmo u napad zajedno! Sa severa nek zapeva svako, nek grmi jako, Zvezda šampion!

                "Nema velike ljubavi bez velike radosti, ali i bez velike patnje. E, to vam je Crvena zvezda. Ima da se raduješ do neba, ali sekiracija ti ne gine." Gospodin Ljuba Tadic

                Batica Wilshere je gospodin covek...

                All hail the Chan-Chan man!

                Comment


                • Svi, svi, svi...
                  Last edited by miloolja; 02-07-11, 21:13.
                  sigpic

                  Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                  But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                  Comment


                  • dobro, svi ste se uniformisali,to je dobar znak..
                    a ja ovaj avatar imam od početka i on pokazuje moju veru u noleta sve ove godine..
                    Originally posted by gokara
                    Valjda ćemo dočekati dan da kloniraju Federera pa da možemo da ne gasimo televizore kad igraju svi koji nisu Federer i uživamo u meču Federer-Federer.

                    Comment


                    • Nole objavio:

                      DjokerNole Novak Djokovic
                      Thank you guys for your words of support. Tomorrow is D day! @14h See you soon!



                      Originally posted by jagodica View Post
                      dobro, svi ste se uniformisali,to je dobar znak..
                      a ja ovaj avatar imam od početka i on pokazuje moju veru u noleta sve ove godine..
                      Važno da je Nole na avataru, a svi kompleti dolaze u obzir

                      Novak Djokovic's recipe for success
                      Last edited by miloolja; 02-07-11, 21:29.
                      sigpic

                      Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                      But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                      Comment


                      • ni ja, ..... kad ce proci ova noc
                        Ispisuje istoriju srpskog tenisa zlatnim slovima.

                        Comment


                        • Originally posted by Vanja #66 View Post
                          Visko je legenda!!! E, kad bi ostatak sveta imao razloga da zna srpski pa da moze ovo da procita! I, pored svega toga, Nole uvek ponosno izjavljuje da je iz Srbije! Pa sta vise mozemo traziti od ovog momka? Ja bih samo da ga jednom zagrlim i trazim mu potpisanu fotografiju! E, vala, uradicu i to jednom!
                          lepo napisano.
                          Ispisuje istoriju srpskog tenisa zlatnim slovima.

                          Comment


                          • "Jesam li Vam rekao da cu biti br. 1"..




                            ;)

                            Uzdravlje

                            Comment


                            • Pančev,neka si se ti nama vratio u tim..
                              Originally posted by gokara
                              Valjda ćemo dočekati dan da kloniraju Federera pa da možemo da ne gasimo televizore kad igraju svi koji nisu Federer i uživamo u meču Federer-Federer.

                              Comment


                              • Da, povodom ovoga što je napisao Panchev9, podsećanje u Blicu


                                SAN POSTAO JAVA

                                Pogledajte šta je Novak poželeo sa sedam godina


                                "Šta ti je cilj u tenisu? Da postanem prvak!" Tim rečima je Novak Đoković završio prvi intervju kada je imao sedam godina, a 17 godina kasnije san je postao java.



                                Novak Đoković je to ostvario pobedom nad Žoom Vilfredom Congom u polufinalu Vimbldona, a ukoliko je nekom promakla izjava tada sedmogodišnjeg srpskog tenisera u dečjoj emisiji, onda je svakako sad dobar trenutak da Vas podsetimo na nju.


                                Igra se noću, to mi je najslađe
                                sigpic

                                Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                                But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                                Comment

                                Working...
                                X