Announcement

Collapse
No announcement yet.

Nole, idi u peršun!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Ma nejasno potpuno da neko ima problem godinu i po dana, stalno se vraca i ne ide na operaciju. Del Potro je sebi sjebao karijeru izbjegavajuci operaciju i praveci pogresne poteze s povredom, Novak je vec dovoljno zajebao i nastavlja sa ovim ludilom operacija poslednja solucija.
    sigpic

    Comment


    • Originally posted by NI View Post
      Ako je vjerovati Novostima i Telegrafu, Novak ce uzeti sest mjeseci pauze da zalijeci povredu. Medjutim, nece ici na operaciju, zeli da je izbjegne na svaki nacin. To mi je totalno nejasno. Znaci da ce imati pokusaj na AO, a ako ne bude radilo? Kaze da ne razmislja o kraju karijere. Da li ce tek onda ici na operaciju, ako odmor od daljih 6 mjeseci ne pomogne?
      Meni je jasno. To još nije probao a može primijeniti svu alternativu u odnosu na operaciju. Ne pomogne li odmah operacija i eto ga poslije W ili penzija. To je najlogičniji put, vidjećemo šta će biti. Veliki sam protivnik da neko igra kad nije potpuno zdrav i neka se ne vraća dok ne sanira.

      Comment


      • Isto, ako igras povrijedjen onda si jednostavno sam kriv i tu je kraj svake price.
        sigpic

        Comment


        • NI,da je bar sacuvao prvi mesto pa bi I bilo smislaa to sto je igrao,mozda je zbog toga I igrao tada

          Comment


          • Kazem ti, sigurno kasnije stize odluka, al najgore je da je nastavio doveka ovim tempom i na kraju sebi stvarno bespotrebno skratio sebi karijeru. Nadal je imao najgore povrede od svih pa evo ga, bez obzira na W on je imao vrhunsku sezonu, a sa druge strane Fed sa 36 igra kao deckic.

            Slazem se ja sa tobom da je kasno donesena odluka, ali opet i ako je kasno, mislim da je prava odluka donesena za pauzu, ne ulazeci u to da li je bolje odmah operacija sad ili ne, blage veze tu nemam, pa bih samo lupetao u prazno.

            I da se opet ponovim, videlo se da uziva na terenu i sa ljudima kojim je okruzen (sportski deo, nej da zalazimo dalje), i mislim da ce se vratiti jaci no ikad, jer se vidi zelja u njemu, a sampion kad ima sebi nesto da dokaze, on ce i dokazati. Smem se kladiti da ce to sve biti okej. Kapiram sad nagadjanja i cudna osecanja jer je imao najslabij godinu ikada, posle godina ekstremne dominacije, pa je samo tu ogromna razlika u emocijama, plus povreda, i to kasna pauza, al' najbitnije je da je on presekao konacno to, sve ce se srediti i sledece godine ce biti paklena godina za top 3 a i nadam se da ce Marej sebe da sredi pa da bude paklena godina za top 4

            Comment


            • NI, kako onda objašnjavaš da sutradan onako mlako servira i udara loptice protiv obojice? Ne postoji li mogućnost da je osjetio bolove nakon mečeva gdje je pokušao igrati na 100%? Previše je čudno da za manje od 24h izađe potpuno drugi igrač, to se ne može objasniti ni najtežim psihičkim poremećajem.
              Naravno, i dalje nagađamo jer nije rekao šta mu je, a trebao bi.

              Comment


              • Originally posted by notorious View Post
                Meni je jasno. To još nije probao a može primijeniti svu alternativu u odnosu na operaciju. Ne pomogne li odmah operacija i eto ga poslije W ili penzija. To je najlogičniji put, vidjećemo šta će biti. Veliki sam protivnik da neko igra kad nije potpuno zdrav i neka se ne vraća dok ne sanira.
                Ako je povreda tako nepredvidljiva kako je on opisuje, onda nije logicno to sto radi. Ako ima konstantan bol, ne svaki minut ali svaki dan ili nedjelju kada igra ili ozbiljno trenira, onda lako zna da tekuca terapija ne daje rezultate. No ako sve izgleda OK mejsec dana pa se onda povreda ponovo pojavi, onda nije lako znati da li tekuca terapija daje rezultate.

                Dosadasnji rezim, koji bih ja nazavao mjesec igras, mjesec odmaras, je pokazivao neefikasnost terapije poslije 2-3 nedjelje. Vrlo je moguce da ce 6 mjeseci pauze popraviti stvar. Ne na 3 nedjelje, nego na 3 mjeseca i onda se sve ponoviti. To bi znacilo da ce izgubiti cijelu narednu sezonu. A on ima 30 godina. Jos mu je malo sezona ostalo.

                Originally posted by notorious View Post
                NI, kako onda objašnjavaš da sutradan onako mlako servira i udara loptice protiv obojice? Ne postoji li mogućnost da je osjetio bolove nakon mečeva gdje je pokušao igrati na 100%? Previše je čudno da za manje od 24h izađe potpuno drugi igrač, to se ne može objasniti ni najtežim psihičkim poremećajem.
                Naravno, i dalje nagađamo jer nije rekao šta mu je, a trebao bi.
                Nemam objasnjenja, barem ne u zoni logicnog. Tvoje objasnjenje moze da bude tacno samo pod jednim uslovom. Da je u oba meca (Nishikori i Tim) koristio neki udarac koji je odmah pokaze da li je povrijedejn ili ne. U tom slucaju moze lako da prati stanje ruke. Samo odigra to sto vodi bolu i ima odgovor. Ako je to pak slucaj, onda je mora uzeti pauzu od 6 mjeseci mnogo ranije, iza WTF-a i vratiti se za sljaku ili cak travu ove godine.
                Last edited by NI; 13-07-17, 12:21.

                Comment


                • Mnogo toga se ne moze ovde objasniti na racionalan nacin. Poraz protiv Kverija i ono odustajanje u drugom setu, nezainteresovanost.. Toronto osvojen bez nekih narocitih napora. Poverda (kada? cega?) pred OI. Levo rame bese, sto dovodi do raspadanja bh. USO opet rame (levo ili desno??). Solidna igra, uz par wo. Losa igra u finalu + otpadanje noktiju (je l treskao desnu ruku tokom uso??). Peking pauza. Sangaj, losa igra kao da ne moze da digne nivo. Previse gresaka kao da nije dovoljno trenirao (Je l' se tada nazirala povreda??). Pariz isto. Wtf bolja igra, bolje kretanje i bolji udarci, odlican protiv Nishka, poropast u finalu. Svaka druga lopta u autu, nezainteresovanost (je l' tada treskao ruku? nesto se ne secam). Doha, malo losa malo dobra igra, solidna u finalu. AO rutina protiv Verdaska, propast protiv Istomina. Nezainteresovanost. Nije mogao da digne igru na visi nivo. IW totalna nezaiteresovanost (ruka??). Miami preskace zbog povrede (rame ili lakat??) Madrid, slaba igra, ne moze da ubije protivnika do kraja, propast protiv Nadala, svaka druga u aut, totalno nezainteresovan. Rim, bolja igra, odlican u pf, 24h kasnije ziva sramota(ruka, strah da ga ne zaboli lakat?). Rg sve po planu do cf onda posle uzgubljenog prvog seta prakticno prestaje da igra (bol u ruci, strah da ga ne zaboli??).

                  Znaci imamo: povreda levog ramena, desnog ramena, nokti i epikondilitis. Ah i da ne zaboravim: bol u onoj stvari, sto i jeste neka vrsta povrede..
                  --ZA GOSPODINA GOVEDARICU OD NJEGOVOG VERNOG SK FAN KLEBA--

                  https://ibb.co/cD1Xnq

                  Comment


                  • Fico,

                    Malo si grub ali stoji da njegovo ponasanje nije moguce u potpunosti objasniti hronicnim epikondilitisom.

                    Comment


                    • Originally posted by skeptik View Post
                      Nemam razloga da ne verujem da ga muci povreda ramena, lakta... sta vec, ali mi neke stvari nisi jasne. On tu povredu po pricama nekih vuce godinu i po dana, od Rima 2016 ako sam dobro shvatio, ipak i pored te povrede osvojio je RG, Kanadu. Igrao finale US Opena koje je izgubio ne zbog lakta ili ramena nego ako se dobro secam zbog palca na nozi, krvavio je pa nije mogao da se krece.
                      U Rimu je krenuo problem, sećam se onog teskanja desne ruke ali smo se ponadali da je ipak samo trenutna nelagoda.
                      RG je izgurao verovatno pod nekim blokadama, a onda ono na Vimbldonu pripisasmo raznim činiocima ( da se ne vraćam na to ) - odatle i ona njegova izjava da ide na odmor...A sve mu se nakupilo.
                      USO je bio pod znakom pitanja, sećaš se kada je rekao da je bio u dilemi da li da ide, ali ipak je odlučio da proba...To sa palcem je bila samo dimna zavesa. Nije hteo da otkriva pravi problem...

                      Originally posted by NI View Post
                      Ako je vjerovati Novostima i Telegrafu, Novak ce uzeti sest mjeseci pauze da zalijeci povredu. Medjutim, nece ici na operaciju, zeli da je izbjegne na svaki nacin. To mi je totalno nejasno. Znaci da ce imati pokusaj na AO, a ako ne bude radilo? Kaze da ne razmislja o kraju karijere. Da li ce tek onda ici na operaciju, ako odmor od daljih 6 mjeseci ne pomogne?
                      Oni su samo izvukli deo iz izjave gde kaže da će propustiti " naredno polugodište iako nikada pre nije izostajao sa časova "...
                      Meni sve ovo miriše da će ipak na operaciju, ali da ne želi da detaljiše i diže pompu oko toga...

                      Originally posted by notorious View Post
                      Nego, nije li još negdje 2011 se prvi put ozbiljno požalio na rame baš protiv Berdycha negdje između W i USO, ali je ovaj predao prije njega? Čini mi se da je već nakon toga počeo polako mijenjati igru.
                      Ne čini ti se...Jeste tako. I ovo je nešto hronično.
                      Promena igre, servisa pre svega i FH ( sve manje je udarao ravnjače ) , uz promene režima ishrane, ciklusa treninga , odmora i takmičenja imala je efekta...I on je mogao da se nosi sa tim, do skoro.
                      Sada to više ne daje rezultate i mora opet nešto da menja. Došao je do toga da igra pod lekovima, koji su samo maskirali problem...čije ozbiljnosti je i sam postao svestan...

                      Originally posted by Srkisa View Post
                      NI,da je bar sacuvao prvi mesto pa bi I bilo smislaa to sto je igrao,mozda je zbog toga I igrao tada
                      Nije li od prvog mesta bitnije da je zdrav i da igra, osvaja turnire a No1 kao posledica toga ako dođe dođe ?

                      Originally posted by Fića View Post
                      Mnogo toga se ne moze ovde objasniti na racionalan nacin. Poraz protiv Kverija i ono odustajanje u drugom setu, nezainteresovanost
                      Logično. Znao je stanje i znao da ne može...
                      Ovakva ( hronična povreda ) koja se vuče godinama dovodi do toga i da na polju samopouzdanja popusti.
                      Potpuno logičan sled stvari.
                      Kada krene da udari lopticu verovatno da pri najmanjoj nelagodi pomisli - jbt. opet boli , šta ću sada ?
                      I takvo razmišljanje je uvek tu negde...

                      Polako, biće sve jasnije uskoro...
                      Novače drži se...
                      Šampioni se ne stvaraju u teretanama. Šampioni se stvaraju od nečega što imaju duboko u sebi- želju, viziju i san. M.Ali
                      Ko sme taj može.Ko ne zna za strah taj ide napred.
                      "When the crowd is chanting Roger I hear Novak."

                      Comment


                      • Zasto onda Agasi izjavio uoci Vimbledona da je Djokovicu pauza u ovom momentu najmanje potrebna ???????

                        Comment


                        • Originally posted by Marija81 View Post
                          Logično. Znao je stanje i znao da ne može...
                          Ovakva ( hronična povreda ) koja se vuče godinama dovodi do toga i da na polju samopouzdanja popusti.
                          Potpuno logičan sled stvari.
                          Kada krene da udari lopticu verovatno da pri najmanjoj nelagodi pomisli - jbt. opet boli , šta ću sada ?
                          I takvo razmišljanje je uvek tu negde...

                          Polako, biće sve jasnije uskoro...
                          Novače drži se...
                          Skroz se slažem, meni su mnoge stvari postale kristalno jasne, čak i ta njegova povremena malodušnost i manjak samopouzdanja, na izgled, nezaintersovanost, sve može da se objasni preživljavanjem povrede koja mu jednostavno ne da.

                          Shvatam kako je bilo moguće da danas odigra fenomenalno, a sutra deluje da ne može da potrči ili da mu je bukvalno besmisleno da tako nemoćan stoji na terenu i pokuša "nešto" radi publike, sponzora....Osim što je šampionsko srce on je i profesionalac.

                          Objašnjenje zašto je svako malo odlazio da odmara, zašto nije dovoljno trenirao... Da bi odmarao lakat (rame) šta već, ne bi li došlo do nekog boljitka.


                          Mogu samo da zamislim kroz kakav je pakao prolazio a mora na blef, u fazonu "sve je super, skroz sam okej" idemo po titulu, jer se drugačije ne može, protivnici odmah namirišu krv, gotov si već u svlačionici.

                          Zašto takve Agasijeve izjave pred W? Iz istog razloga, na turnire se dolazi "zdrav" ili pod lekovima, niko ne treba da zna da si ranjiv i da ti treba odmor.
                          Last edited by Larisa; 13-07-17, 15:33.
                          "My body feels great. I mean, it´s only five hours"

                          Comment


                          • Inače problem sa desnim laktom se javio prvu put u Dohi 2016.
                            Odmah su uradili sve preglede na kojima ništa nije moglo da se vidi. Novak se žalio da mu lakat sevne i da mu najviše smeta prilikom servisa.
                            US Open je ozbiljno razmišljao da ne igra. Spletom srećnih okolnosti je došao do Finala, kad je već došao do Finala pokušao je uzeti titulu međutim nije mu se dalo.

                            Comment


                            • sigpic

                              Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                              But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                              Comment


                              • Povreda(e) ovakve vrste hroničnog karaktera sa izvesnim degenerativnim promenama savremena medicina pokušava da rešava medikamentima i raznim vrstama terapija (elektro, magneto, ultrazvuk, ESWT. Takav pristup u velikom broju slučajeva ostaje bez rezultata jer se samo ublažavaju posledice ali ne rešava sam uzrok problema.
                                Kao krajnja mera preporučuje se hiruški zahvat. Kvaka je da ni to ne rešava uzrok već se bavi posledicom. Naime sam zahvat je baziran na uklanjanju oštećenog tkiva i nosi sobom veliki rizik po pitanju uspešnosti.
                                Novak je stavljen pred težak izbor. Operacija nakon koje može doći do kraja karijere ili pokušati nešto drugo. Bila je to izuzetno teška odluka koju zasigurno nije doneo sam.
                                Odluku da se okrene alternativi u potpunosti razumem i podržavam.
                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X