Announcement

Collapse
No announcement yet.

Nole, idi u peršun!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Previše zaključaka sa premalo informacija. Što nije pauzirao, što nije operisao........blablabla. Zar vi stvarno mislite da je Novak toliki idiot da ne uradi ono što je najbolje za njega. Stotine ljudi su u njegovom okruženju, vjerujem da mu žele sve najbolje. Čovjek je od krvi i mesa, ima uspone i padove, povrede su sastavni dio. Volim tenis, Novak je za mene br 1, krivo mi je kad izgubi ali moja ljutnja se tu i završava. Mora da sam promašio temu, vi ste previše zagriženi za mene. Ne samo oni koji "navijaju" za Novaka već i oni koji "navijaju" za nekog drugog tenisera. Ustvari, velika većina ne navija za druge tenisere već protiv Novaka - jedan od svetlih primjera je Bojana i još par pojedinaca.

    Comment


    • Je l' sam ja to dobro cuo ili on kaze da "nikada nije imao i ne veruje u operacije" Sve vise mi lici na onog komicara sto vice "pod mac bato" samo sto on prica da ne veruje u obrazovni sistem a ovaj prica da "ne veruje u hiruske operacije", sto je mnogo gore. Covek je zastranio uzasno.

      Vec sam pre izvesnog vremena pisao da je ovo sasvim sigurno epikondilitis, sto jeste vrsta degenerativnog ostecenja gde je glavni simptom bol i generalno terapija se zasniva na odmoru eventualno a.i. lekovima a ako to ne pomaze(u roku od 5-6 m.) ide se na operaciju. Dijagnoza se ne moze dati bas tako lako jer ul-zvuk i magnetna ne daju uvek jasne podatke. Znaci dijagnoza se zasniva na tome da lekar tokom pregleda dokaze da pol postoji tokom nekih pokreta tipa savijanja sake itd.. U ostalom mislim da je svako cuo za "teniski lakat".

      Bas zbog toga sto covek ne veruje u operacije nego se verovatno leci bioenergijom i vudu magijom, bas zbog toga sada se nalazi u kanalu.
      Da covek ne poveruje
      --ZA GOSPODINA GOVEDARICU OD NJEGOVOG VERNOG SK FAN KLEBA--

      https://ibb.co/cD1Xnq

      Comment


      • Originally posted by NI View Post
        Moze znaciti, a vjerovatno znaci da su se trazile svakojake alternative, malo vjerovatne na uspjeh, da se ne bi islo na operaciju.

        Operacija znaci 3 mjeseca pauze:

        https://www.google.se/url?sa=t&rct=j...GFIapQ&cad=rja
        Ako su zaista tri meseca pauze, onda tu pauzu treba napraviti sada a ne posle Us Opena. Napraviti pauzu sada, i krenuti sa treningom sredinom oktobra i onda taman ima dovoljno vremena da postepeno pojacava intezitet treninga do Australije. Najbolje bi bilo da se vrati na egzibiciji u Abu Dabiju. Australija trenutno mora da mu bude jedini cilj. Tamo je najbolji i ne sme da mu se desava ono sto mu se desilo ove godine tamo. Dakle, svake sezone bacati sve karte na Australiju.

        Comment


        • Pedjaa apsolutno se slazemoo operacijaa ii vracanjee u Australiji bi bio najidelaniji scenario

          Comment


          • Operaciju je izbegavao jer nema garancije u njenu uspešnost.
            sigpic

            Comment


            • Originally posted by pedja147 View Post
              Ako su zaista tri meseca pauze, onda tu pauzu treba napraviti sada a ne posle Us Opena. Napraviti pauzu sada, i krenuti sa treningom sredinom oktobra i onda taman ima dovoljno vremena da postepeno pojacava intezitet treninga do Australije. Najbolje bi bilo da se vrati na egzibiciji u Abu Dabiju. Australija trenutno mora da mu bude jedini cilj. Tamo je najbolji i ne sme da mu se desava ono sto mu se desilo ove godine tamo. Dakle, svake sezone bacati sve karte na Australiju.
              Ma kakvi US open. Sa operacijom ili bez nje, nema USO. On je trebao poslije Olimpijade da naparvi ozbiljnu pauzu. U najgorem slucaju poslije USO. I ako nije bolje sest mjeseci kasnije da ide na operaciju. Sa ovim polu prekidima od po mjesec dana je mora uciniti stavri losijim.

              Uskor ce postati ponovo otac. Neka se posveti familiji i lijeci. A naredne godine kako bude. Napravio je strasno puno. Mozda napravi jos. Ovakvim pristupom ne moze napraviti nista.

              Comment


              • Originally posted by NI View Post

                Cini mi se da iza svega toga stoji strah od operacije. Hipohondrija. Tako karakteristicna za ljudski rod.

                Od svega mi je najmanje razumljivo zasto nije uzeo pauzu iza USO prosle godine. Pretpostavljam da se zavaravao da to nije tako ozbiljno, da moze to kontrolisati, ako treba i sa manje treninga.
                Svako od nas se plaši operacija ali i svako od nas je različit.
                Ako lekar da previše opcija i ne kaže najbolje i rešenje koje ja preporučujem je operacija, njome se trajno rešava problem svako od nas će gledati da je izbegne...pa i Novak, i on je samo čovek...
                Sam je rekao da su mu rekli da dokle god reaguje na antiinflamantorne lekove ( znači u pitanju je neka upala nerva - tetiva ? ) operacija se neće razmatrati.

                Međutim ono što sam ja izvukla iz njegovog intervjua i dela gde govori o dužoj pauzi je da je počeo i sam da razmišlja o njoj.
                Ali tu je i ovo što kaže Peca.
                Da li operacija trajno rešava problem ?

                A sve ovo nas dovodi i do njegovog tima. Ni sa kim nema neki trajni - duži dogovor. Zašto ?
                Šampioni se ne stvaraju u teretanama. Šampioni se stvaraju od nečega što imaju duboko u sebi- želju, viziju i san. M.Ali
                Ko sme taj može.Ko ne zna za strah taj ide napred.
                "When the crowd is chanting Roger I hear Novak."

                Comment


                • Originally posted by pecaros View Post
                  Operaciju je izbegavao jer nema garancije u njenu uspešnost.
                  A možemo videti da ova njegova "terapija" daje odlične rezultate..

                  Comment


                  • Originally posted by pecaros View Post
                    Operaciju je izbegavao jer nema garancije u njenu uspešnost.
                    To se zove samozavaravanje. Pogledao sam i nema garancija da ce operacija biti uspjesna. Nema cak ni podataka u kojem postotku je uspjesna.

                    Ali ako operacija nema garancije da bude uspjesna, onda se koncetrises na alternativu. A to je 3-6 mjeseci pauze. Kao sto zanas, on se nije koncetrisao na alternativu. Nego je sa polovicno probao sa alternativom. Mjeces pauze, pa opet tri nedjelje i sve tako.

                    Originally posted by Marija81 View Post
                    Svako od nas se plaši operacija ali i svako od nas je različit. Naravno.
                    Ako lekar da previše opcija i ne kaže najbolje i rešenje koje ja preporučujem je operacija, njome se trajno rešava problem svako od nas će gledati da je izbegne...pa i Novak, i on je samo čovek...Da je Novak radio tako polovicno kad je tenis u pitanju, nikad ne bi usao u prvih 100. To je trazenje izgovora da se ne napravi prava, iako riskantna, stvar.

                    Sam je rekao da su mu rekli da dokle god reaguje na antiinflamantorne lekove ( znači u pitanju je neka upala nerva - tetiva ? ) operacija se neće razmatrati. Sto to znaci da reaguje na antiinflamantorne ljekove? Da moze povremeno trenirati i da svaki drugi mec moze posteno odigrati. A bez ljekova ne bi mogao uopste trenirati i ni jedan mec ne bi mogao posteno odigrati. To nije rjesenje.

                    Međutim ono što sam ja izvukla iz njegovog intervjua i dela gde govori o dužoj pauzi je da je počeo i sam da razmišlja o njoj.
                    Ali tu je i ovo što kaže Peca.
                    Da li operacija trajno rešava problem ?

                    A sve ovo nas dovodi i do njegovog tima. Ni sa kim nema neki trajni - duži dogovor. Zašto ? Hipohondra vrlo cesto nije iskren sa doktorom ili bilo kojim specijalistom. Sad mi je jasno cemu je sluzio Pepe. Davao je rjesenja koja ne predvidjaju da se mogu provjeriti. To je mentalno Novaku trebalo.
                    Last edited by NI; 12-07-17, 20:44.

                    Comment


                    • Operacija je po meni jedino ispravno resenje. Njemu bi pauza ionako dobro dosla posto treba uskoro da postane otac po drugi put.

                      Comment


                      • Da je ta ruka izdržala još dva meča i da se vratio na broj 1 svi bi govorili da je Bog. Ovako je većina komentara da ne zna šta radi.

                        Comment


                        • Izgleda da će posle jedne decenije dogoditi da završni turnir prođe bez Novaka..

                          Comment


                          • Raduje me sto se vidi u njemu zelja za pobedama i takmicenjem nema ni pomisljanja o penziji,najbolja stvar sto sam cuo danas od njega,samo nek potpuno zaleci povredu makar trajalo do sledeceg Wimbledona

                            Comment


                            • Originally posted by torpedo View Post
                              Da je ta ruka izdržala još dva meča i da se vratio na broj 1 svi bi govorili da je Bog. Ovako je većina komentara da ne zna šta radi.
                              3 meca torpedo. Moguce da bi pomoglo da je igrao protiv Manarina prvi mec na C1 u ponedjlejak. Svejedno, i tada bi mora ozbiljno da se pozabavi povredom.

                              Kladio bi se da je odluceno da se nesto ozbiljno napravi kada je smijenio Vajdu i ostale. U zadnja dva mjeseca je pokusavao da nesto iscupa iako su sanse bile minimalne. Da je uspio bio bi Bog i opet bi morao na operaciju.
                              Last edited by NI; 12-07-17, 20:55.

                              Comment


                              • Originally posted by miloolja View Post
                                Nije Berdih toliko opasan koliko Novak ne udara i ne igra.
                                Predaj imas problem i cao.

                                tt sa A5 u inat Mi6
                                Svi sve znamo pa da i ja nesto reknem.

                                Olja secas li se mog posta iz 2015 godine kad sam pricao da nema resenje, da nema gde nije bio, terapija je reagovala ali u sve kracem periodu, bez terapije je mogao da uzgura 2/3 sezone, pa 1/2 sezone... vise ne moze ni par turnira.

                                Originally posted by Fića View Post
                                Novak mora boti jasan, da javno kaze sta ga muci. Koja povreda. Lakat? Rame? Levo? Desno? Jer ovo vise niko nece da trpi, ni sponzori a ni navijaci. Ubedjen sam da je ovo epikondilitis. Zna se terapija. Odmor, ako ne pomaze lekovi, ako ni oni ne pomazu, operacija..
                                Ovo je postalo prosto neizdrzljivo.
                                Sto mora da bude jasan Fico i da javno kaze, pa gde to ima bre druze. Duguje li nesto on nama dvojici?

                                Originally posted by Indigo View Post
                                Ovo je bas veliki udarac. Pocinjem da razmisljam da se sva ta prica kako mu prvo mesto vise nije bitno plasira iz razloga sto ne moze I mozda vise nikada nece moci biti na starom nivou.

                                Ne znam, kraj karijere nije opcija sigurno. Previse je tu ljudi, sponzora koji se moraju ispostovati.
                                Nikako ne zelim da mislim da igra pod bolovima kako bi uzeo jos novca.

                                Najgore ce biti ako nastavi ovako gde ce biti pri vrhu a nikad u samoj zavrsnici slema. Veliki poraz za takvog sampiona.
                                Evo ja bi igrao zbog novca, Indigo da li mislis da je pametno da je rekao leta 2015-e imam problem sa ramenom ali je veoma mali, mislim da ce kako meseci i godine prolaze biti sve veci i mozda cu zavrsiti karijeru 2017-e godine.
                                Pa sa tim prosipa sav trud, znoj i krv, ZIVOT.


                                Originally posted by Vladan View Post
                                Sta reci o nekom ko u 21. vijeku ne vjeruje u doktore i operacije, a vjeruje u vraceve, nadriljekare i crpljenje energije iz prirode?
                                Vladane secas li se sta sam ti pisao, da nema gde nije bio i niko ne moze da mu garantuje bar nekim normalnim % sta ce resiti problem. Evo Novak je tek sad to rekao.


                                Originally posted by Weltschmerz View Post
                                Još prošle godine na AO Novak se žalio na bol u laktu, kako ga samo secne pri izbačaju loptice... Drugar koji je bio tamo dobio razgovarao je sa Miljanom koji mu je to rekao. Tada su išli na sve moguće preglede i ništa se nije videlo. Ovu priču može da potvrdi NI kojem sam tad u privatnoj poruci sve ovo napisao.
                                Znači problemi sa laktom traju od AO 2016, možda i ranije.
                                Welt... pricali smo i pisali, imamo prijatelje koji su dobri drugari i problem je jos iz 2015 sto sam gore i napisao. Zamisli koji je to poraz kad odes kod dva najbolja profesora na razlicitim krajevima sveta i ne mozes da resis problem koji te sputava i znas da ce biti sve gore i gore 😢


                                Originally posted by Marija81 View Post
                                U pitanju je desni lakat.
                                Vrati temu unazad na period Rima prošle godine.
                                To na AO je bilo više kao nelagoda i levi je u redu...



                                Kada je u Rimu treskao ruku Čačanin i ja smo diskutovali ovde o tome, probaću baš da nađem poruke...
                                Prebrzo reaguješ čini mi se...
                                Najveći problem je što je povreda dolazila i odlazila...
                                Pri tom je došla pred RG koji je odigrao sa injekcijama...
                                Onda se smirilo pa došlo opet na Vimbldonu...
                                Onda je hteo da nekako bez veće pauze izgura Rio ali jbg...
                                Pauza mu je odgovarala i nekako je izgurao Toronto...
                                Posle koga je trebalo da preseče i seče , ali eto gleda da izbegne operaciju po svaku cenu...
                                A onda je došao i USO gde se nekako provukao do finala...

                                Dobijao je oprečne savete od lekara.
                                Niko mu nije jasno rekao da je jedina opcija operacija nego su ga kljukali lekovima...
                                Kao malu Mo svojevremeno pa je ipak morala da operiše stopalo...

                                Jbg. još jedna propuštena šansa na ovom Vimbldonu, a verujem i da je ono cucanje sa rasporedom uzelo danak...


                                Hvala
                                Maki 😢

                                Jedno vuce drugo, evo sad sam pricao sa hirurgom koji je trenirao i igrao malo sa decakom Novakom na Kopaoniku, on je LOOD fan za sve nas.

                                Kada se desi problem sa ramenom, pri rotaciji koja se koriguje trpi lakat ili obrnuto . Ovo je sve ako je u pitanju zglob ramena, ako jeste ni jedna operacija nije ni 30% uspesna.

                                Originally posted by NI View Post
                                Moze znaciti, a vjerovatno znaci da su se trazile svakojake alternative, malo vjerovatne na uspjeh, da se ne bi islo na operaciju.

                                Operacija znaci 3 mjeseca pauze:

                                https://www.google.se/url?sa=t&rct=j...GFIapQ&cad=rja
                                Da NI, 3 meseca ako su nervi i tetive ali kako stvari stoje to nije kod Novaka problem vec nesto mnogo vece.

                                Originally posted by pecaros View Post
                                Po simptomima sve navodi da se radi o teniskom laktu. Lečenje se uglavnom svodi na terapeutsko dok se operaciji pribegava tek kada terapije ne daju rezultate. Indikativan je mali procenat potpuno uspešnih operacija.
                                😢

                                Послато са SM-N9005 уз помоћ Тапатока

                                Comment

                                Working...
                                X