Announcement

Collapse
No announcement yet.

Nole, idi u peršun!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by Marija81 View Post
    Ja verujem da je ipak u pitanju malodušnost.
    Nešto što nismo viđali kod Noleta bar 6-7 godina.
    Nešto tipa " nemam energije za 5 setova , a svakako ću izgubiti " nego konzerviranje za Vimbldon, koji, sva je prilika neće ni igrati...

    I da se ponovim još jedanput - nemam ja ni najmanji problem sa porazom ( gubio je x puta do sada ) ali imam problem sa načinom. Lakše bi mi bilo da je predao...
    Sa boldovanim se apsolutno slažem i to je kod mene takođe bio najveći problem.

    Comment


    • Ehh eksperti na sve strane.. nema mu pomoći.. bože me oprosti, pa nije čovek bolestan...cccccc
      sigpic

      Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
      But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

      Comment


      • Originally posted by bojanaBG View Post
        Pa bas ti i nisu neki primeri, sigurno Fed nije pustio mec u finalu RGa radi cuvanja energije, nego zato sto ga je Nadal tada razbio.
        Ne znam ni koliko se secas tog meca, ali on je skroz imao drugaciji pristup tada, s&v je igrao, nista nije prolazilo, Nadal ga je unistio jednostavno.
        A Stan je 2015. bio u Stanimal modu.


        Ovo sto se danas desilo je netipicno za Djokovica, on je bukvalno pustio mec posle brejka u 2.setu, kao da dotle vec nije 2 puta uzeo servis Timu i kao da je Tim postao Karlovic pa mu je toliko tesko uzeti servis.
        Apsolutno je ovako , danas nešto NI navodi dosta primera i sve nešto pokušava da napravi pozitivu od ovakvog tmurnog dana

        Comment


        • Postoji ovde jos jedna velika zabluda a to je: mrsavost(veganizam) -> slabi udarci. Svako ko je drzao reket u ruke zna da ne trebas da imas ko zna kakvu snagu u telu i rukama kako bi proizveo jak udarac. Novak ima dovoljno snage da igra udaracki tenis i da lopta leti 130 km/h u proseku. Ovde je glavni uzrok tih slabasnih udaraca nesigurnost ili neutreniranost.
          Da i fizicka sprema skripi i to je tacko, dovoljno je pogledati mu noge koje nisu ni blizu zategnte kao sto su bile.
          Ovo danas je glavni dokaz da je Novak psihicki pukao. Tim nije nista odigrao niti on ima neki bog zna kakav tenis koji moze naskoditi spremnom Djokovicu. Anderson na W 2015 je odigrao nerovatan mec 10 svetlosnih godina bolje od najboljeg Tima. Servis, fh, bh sve ravno, duboko, jako, bez gresaka. Ali ipak Novak ga je slomio snagom volje. Taj Anderson bi ga danas glatko dobio 6-3 6-2 6-1.
          Nadal jeste bio u kanalu ali nikada sebi ne bi dozvolio da primi krompir... U Dohi protiv vanzemaljca je bilo 6-2 6-1. To je razlika izmedju borca i ovog naseg danasnjeg mlitavka, seka Perse.
          --ZA GOSPODINA GOVEDARICU OD NJEGOVOG VERNOG SK FAN KLEBA--

          https://ibb.co/cD1Xnq

          Comment


          • Originally posted by Panchev9 View Post
            ...NE trebaju..Mare i Gmaze.. Progutao sam reč malopre..

            Ti misliš da mu nema pomoći. Ja mislim da ima.. Ako hoće..
            Pogrešno si rastumačio ne u tom smislu da nema pomoći jer sam o tome kasnije pisao .
            Nego sam rekao da možeš dovesti i najvećeg stručnjaka, ali da sad nije u tome problem
            Bar ja tako to vidim

            Comment


            • To i jeste razlika..
              Ja mislim da bi sada stručno lice bilo od velike pomoći..
              Novak je stalno bio upleten u sve.. Od mlađih dana.. Imao je ogromno opterećenje da uspe u tenisu kako bi roditelji vratili dugove.. Kada je to uradio, imao je probleme sa Srđanom(više puta mu pokazao put da napusti tribine).. Majka Dijana je samo jedna(divim se toj ženi).. Onda se ničim izazvan pojavio brat Marko koji je bukvalno promašio život.. Đorđe je lik za svaku pohvalu.. Supruga Jelena sigurno ima lošeg uticaja.. Ne može se desiti ovakav pad ako supružnik pruža pravu podršku(mislim na profesiju).. Jeleni njegova karijera definitivno nije ni top 3 prioriteta..
              U svakom slučaju nadam se da kod Novaka nema osnova za onu staru izreku: spasa nam nema, propasti nećemo..
              I dalje verujem u Novaka.. Previše je on dobar i čovek i sportista da bi se ovako završilo.. Biće još momenata za radovanja..

              Comment


              • Originally posted by NEMANJA97 View Post
                Činjenicu koju ti stalno izostavljaš je da je taj prvi set koji zove "odlučujućim" za ostatak meča izgubljen tako što ga je on bukvalno poklonio Timu tako da je mogao mnogo lakše uzeti set i onda završiti meč kako ga je sad Tim završio. E ovo je glavni problem njemu za ovaj meč uopšte nije trebao toliko silni napor
                Ja sam najmanje dva puta napisao da mu je Tim "ukrao" set. Tim ne kradljivac setova Nadal, nego Tim. I napisao sam da sam 3 puta bio razocaran sa onim sto je Novak napravio u 1. setu, ali vi hocete da sudite po 3. setu. I to je to.

                @Bojana

                Velis da je Vavrinka bio u Stanimol modu. Mislis da Tim nije bio u slicno modu danas.

                ------------

                Mnogi pisu o dubini Novakove krize. I daju razne dijagnoze. Pepe, Marko, nije mu bitan tenis itd.

                Slazem se da je kriza psihicke naravi. Nema smouvjerenja, zapravo ima strah od neizvjesnih poena. Jer neizvjesni poeni su patnja i borba. I ako ste u pravu da se nece nikada vratriti onda je to zato sto vise ne moze sebe prisliti na tu patnju. Takvi slucajevi su poznati. Ima vrhunskih glumaca koji po 20 godia nisu izisli na scenu jer nisu mogli vise podnosti strah da ce da podbace.

                No, postoji i drugi aspekt te krize. To je iznenadno gubljenje koncetracije. To je 7. gem u 1. setu. Bilo je puno takvih situacija u zadnjih godinu dana. Drugi set protiv Querija, tako je licio na 3. set danas, 7 gemova protiv Svarcmana itd. Taj aspekt je barem jednako vazan, ako ne i vazniji od prvog. Za njega mi niko nije dao valjano objasnjenje. Marko, Pepe, Tesla i Pjer nisu valjana objasnjenja.

                Sto god bio razlog, prvo se mora rijesiti taj problem. Tek onda ima smisla razmsljati o prvome.
                Last edited by NI; 07-06-17, 22:25.

                Comment


                • Nije mu Tim ukrao set nego mu ga je Novak poklonio.

                  Comment


                  • Originally posted by NI View Post
                    Ja sam najmanje dva puta napisao da mu je Tim "ukrao" set. Tim ne kradljivac setova Nadal, nego Tim. I napisao sam da sam 3 puta bio razocaran sa onim sto je Novak napravio u 1. setu, ali vi hocete da sudite po 3. setu. I to je to.

                    @Bojana

                    Velis da je Vavrinka bio u Stanimol modu. Mislis da Tim nije bio u slicno modu danas.
                    Stanimal mod je mnogo visi od onog sto Tim moze da pruzi.
                    http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                    Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                    sigpic

                    Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                    with experience.

                    Comment


                    • Posle silnih odvratnih komentara i to ne mislim od običnih navijača, već od nekog kao što su zvanični RG do patetičnog i jadnog Eurosporta UK..naiđoh i na nešto, makar prividno prijatno...

                      sigpic

                      Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                      But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                      Comment


                      • sigpic

                        Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                        But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                        Comment


                        • Originally posted by skeptik View Post
                          Nije mu Tim ukrao set nego mu ga je Novak poklonio.
                          U sportskom zargonu to je isto.

                          Originally posted by bojanaBG View Post
                          Stanimal mod je mnogo visi od onog sto Tim moze da pruzi.
                          U dvije nedjelje je Tim naniio tezak poraz Novaku i Nadalu na sljaci. Ko je to zadnji napravio?

                          I sto god vi mislili, Novak je veci dio 1. seta igrao vrlo dobro. Tim je drzao prikljucak i stavio sebe u poziciju da moze ukrasti set.
                          Last edited by NI; 07-06-17, 21:20.

                          Comment


                          • Ma nije isto NI, ni u sportskom ni u bilo kom zargonu. Jedna je stvar kad te neko na nesto natera a druga je kad ti njemu kazes "Evo, uzmi".

                            Comment


                            • Originally posted by NI View Post
                              U sportskom zargonu to je isto.



                              U dvije nedjelje je Tim naniio tezak poraz Novaku i Nadalu na sljaci. Ko je to zadnji napravio?

                              I sto god vi mislili, Novak je veci dio 1. seta igrao vrlo dobro. Tim je drzao prikljucak i stavio sebe u poziciju da moze ukrasti set.
                              Ne znam NI, pogledaj to finale 2015. i pogledaj danasnji mec, pa mi kazi da li je to isti nivo.
                              http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                              Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                              sigpic

                              Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                              with experience.

                              Comment


                              • Po nekim komentarima mi se čini da ga neki previše vole a opet drugi previše mrze. Svodi se na isto, previše dramatično gledate na ove poraze. To što nas je digao letvicu toliko visoko u jednom razdoblju karijere nas čini neobjektivnim. Ko od velikih nije imao ovaka razdoblja. Uvjeren sam da će se vratiti na velika vrata, ima karakter, pametan je i previše tvrdoglav da bi stavio ključ u bravu i rekao zbogom.

                                Comment

                                Working...
                                X