Announcement

Collapse
No announcement yet.

Nole, idi u peršun!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Bilo je reči da sačekamo AO17, pa smo pomerili na RG, a pošto je tu blizu USO (W namerno ne računam) i odeee.... ah da, sada smo se fokusirali na AO18...mislim...pa ne znam šta da mislim.

    Meni je Mrkela juče dao tačan, realan, porazan opis situacije u I setu (parafraziram, ko će sada to da traži)... sa druge strane je Novak ko mrtvac, čovek bez duše... Jezivo, tužno, užasno, pogodilo me je onako baš, jer je istina i suština svega. Taj prvi set pamtiću dugo, a bilo je za plakanje. Onakav šampion.

    Nema veze to što sam rekla dan pre toga da mislim da će da izgubi i što sam po svemu do sada bila u to sigurna, nema veze ni to što me je do sada više puta nepirjatno iznenadio... i ovoga puta mu je to pošlo za rukom, a na stranu i loša forma, prethodni problemi, fizička nedovoljna sprema, ali ono tupo, nemoćno, malko, sporo preebacivanje, ona nemoć jbt...ona senka doskorašnjeg dominatora svetskog tenisa... stvarno koji je smisao onako izaći na teren protiv svog najvećeg rivala? Šta je on mislio uopšte? Šta li mu se motalo po glavi...?
    Koliko god da imam razumevanja za prethodni period i zbog svega što im se dešavalo privatno, za ovo sada apsolutno nemam. Forma se ne stiče preko noći, ali on nema mečeve u nogma i rukama, a i to što nije fizički spreman sam je kriv, za ono što radi i izjavljuje, što je predmet sprdnje i ismejavanja, opet sam kriv, apsolutno niko drugi. Onakav šampion...

    Hoću da čvrsto verujem i da se nadam da će neki trener doneti nešto, jer sa druge strane ne mogu da verujem da bi angažovao nekog reda radi...
    Ali... da li bi došao neko ako on kaže.. nije mi cilj da budem više No1 ili osvajač GS.. ili kaže...shvatite trebalo bi da nađem sada novi motiv i snagu..? Meni samoj je to teško da prihvatim. Šta je to depresija..? Ono kao, da banalizujemo...teško mi je da ustanem iz kreveta i da se borim, jer je danas novi dan za tu pustu borbu u vidu mog svakodnevnog posla... A kako nije fizički spreman, bogami teško mu je da ustane ujutru rekla bih...Ljudi u takvim situacijama (pod uslovom da nije neka teška depresija i boleština, da ne zavise od drugih) menjau nešto radiklano ako mogu, rade onda ono što ih više ispunjava, ostavljaju sve i odlaze, bave se dr stvarima. A on nema snagu, volju, želju (to na mahove i bljeskove ne računam) i šta sad...Zbog sponzora, para ostaje isključivo..ili šta je pitanju? Dakle dolazi Lacoste (od RG-a NI više puta smo pisali), a on ne zna šta će i da li će...?

    Naravno da je to njegov život, ali i ovo su naši životi... svako je odgovoran pred nekim. A nije da nam ne duguje baš ništa, nije milionska podrška, poštovanje i oboažvanje na kraju palo sa neba, pa sada nema veze ko vas šiša.

    Ne znam lakše bi mi bilo da se zavaravam i da se sećam detalja iz drugog seta, koji su onoliko podsećali na one dane, nego ovako da znam da nema motiva i želje... Teško da će se on iščupati iz toga, pogotovu kada već tako javno priča o svemu tome.

    A i ovo..makar i počasni.. http://www.b92.net/info/vesti/index....nav_id=1259958 no kakva vlada, mada to je i nebitno na kraju.
    Last edited by miloolja; 14-05-17, 14:07.
    sigpic

    Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
    But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

    Comment


    • Olja,

      Vidim da padas u ocaj. Kad se to Vladanu desi onda troluje, kad se to Notu desi onda se cujem nestrpljivog perfekcionistu, kad je Milutinov Tata u pitanju onda imamo iskrenog pesimistu, ali kad tebe cujem onda postajem zabrinut.

      1.
      Mi citavo vrijeme nagadjamo i nemoj uzimati previse ozbiljno nase prognoze. One u najboljem slucaju imaju nesto vise od 60% sansi da se ostvare.

      2.
      Kriza traje vec skoro godinu dana. Ali to nije jedan jedinstveni problem. Bilo je tu i povreda i prezasicenosti i umora i nekih trenerskih gresaka (barem tako Novak misli) i porodicnih problema i nase razmazenosti ali i jos ponecega.

      3.
      Nisam siguran da je izgubio Australiju iz istih razloga iz kojih je izgubio Akapulko i IW. Opet mislim da je iz drugih razloga preskocio Miami. Zasto je uopste igrao DC?

      No mislim da su MC poraz i jucerasnji poraz iste prirode. Ne zeli se naprezati prije vremena tj. prije RG-a, odnosno Rima kao zadnje pripreme. Ocekujem da su RG i Uimbldon njegovi prioriteti prije nego nova beba napuni 1-2 mjeseca.

      Naravno, nisam tako mislio u decembru, ali kako je prolazilo vrijeme i moja procjena sto on sprema se promijenila.

      4.
      Poslije MC sam bio dosta pesimistican. Bio sam otpisao RG. Tako sam se i kladio, u avatar naravno. Medjutim, poslije smjene tima sam postao optimisticniji. Ocekujem ozbiljan pokusaj da uzme RG. Ovo sam napisao dva dana prije jucerasnjeg meca.

      Originally posted by NI View Post
      Ako dodje do meca Rafa Novak, tipujem na Rafu. A zamislite mec u Rimu koji bi Novak dobio. Potom veliko finale na RG-u, pa nek pobijedi bolji. Bio bi to "box office" scenario. Svaki sponzor bi pozelio da se to desi a mnogi navijaci.
      U tom duhu sam i gledao jucerasnji mec. Prvi set nebitan, a drugi da se malo izmjeri protiv Rafe. Nisam ocekivao da mu pobjeda bude poseban prioritet. To ti tesko prihvatas, ali u ovom trenutku, to je pametan odnos.
      Last edited by NI; 14-05-17, 14:54.

      Comment


      • Ma kakav crni RG i W.. Nema od toga ništa.. To može da osvojio samo neko ko je ozbiljan i ko ne izmišlja razloge kako im tenis nije najbitniji..
        Sreća da je osvojio onu egzibiciju u Dohi inače bi sezona bila bez titule..

        Comment


        • Posle jucerasnjeg izdanja meni je sve jasno. To vise fizicki nije isti igrac a uz to tu je i ta prica o motivaciji itd. Moze on da veruje i dalje da moze da osvaja bitne stvari ali to je sve iluzija od sad pa nadalje. Sa velikim titulama je zavrseno.

          Comment


          • Zašto bih se nervirao? Zašto bih i dalje nešto jurio? Naravno da želim da pobeđujem, ali ono što želim da kažem jeste da ljudi ne razumeju da u ovim trenucima u sebi treba da pronađem novi motiv i snagu. Rezultati će doći kao posledica dobrog rada”, zaključio je Đoković.
            Čekajte malo, on u jednom delu rečenice kaže zašto bi se nervirao zašto bi nešto jurio a onda kaže da će rezultati doći posledicom dobrog rada??

            Batice ne može to tako, nemoj nas yebati u mozak sa ovim, ništa bez nerviranja i jurenja se ne može postići

            Comment


            • Originally posted by Lord Aleksa View Post
              Čekajte malo, on u jednom delu rečenice kaže zašto bi se nervirao zašto bi nešto jurio a onda kaže da će rezultati doći posledicom dobrog rada??

              Batice ne može to tako, nemoj nas yebati u mozak sa ovim, ništa bez nerviranja i jurenja se ne može postići
              E to, sad već moram da znam na čemu smo (otprilike) kakve su Vam namere, planovi itd gsn Djokoviću, da bi mogla donekle u nešto buduće da verujem.
              "My body feels great. I mean, it´s only five hours"

              Comment


              • Ocigledno je da Novak kroz prizmu svih ovih desavanja i zbivanja mora ponovo biti procenjen kao covek i profesionalni teniser, uz to i sva njegova dosadasnja dostignuca. Kriminalno je ovo sto radi zadnjih godinu dana, duboko razocaravajuce (pisem ove stvari jos od novembra). Sve to se moze lako predstaviti uz pomoc metafore doktora koji je spasavao hiljade zivota kroz citavu karijeru, svi ga vole svi mu se dive i gledaju u njega kao u boga. Jednog dana medjutim doca odjednom resi da pocne da ubija svoje pacijente i u roku od godinu dana ubije par stotina.. Sta mozemo da mislimo o takvom coveku?Da li je on ustvari heroj, ili ubica. Da li se brise sve ono dobro sto je do tada pocinio? Hmmm..Tesko eticko pitanje..
                Ovo se slobodno moze nazvati krivicno delo protiv etike, sporta, navijaca, fanova, sebe samog i sve to bez olaksavajucih okolnosti, naprotiv.. ima li dalje? Postiji li ista gore?
                --ZA GOSPODINA GOVEDARICU OD NJEGOVOG VERNOG SK FAN KLEBA--

                https://ibb.co/cD1Xnq

                Comment


                • Al ti je metaforaaaa...
                  sigpic

                  Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                  But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                  Comment


                  • Razlozi za pad su miks svega nabrojanog. Vjerovatno je osnovni razlog nedostatak kontinuiranog treninga, zanemarivanje onoga što je godinama radio rutinski. Obaveze su se proširile - porodica, No1 odnosi nosi veliki dio energije, odrastao i shvatio da života ima i mimo onoga što je radio od malih nogu.... Jednostavno je izgubio fokus, tako i izgleda na terenu - od sjaja do očaja. Djelić sekunde nekad znači pobjeda ili poraz, jedna jebena loptica. A onda kreće lavina: Pepe, ishrana, treninzi, mafija, Jelena, Beker, Vajda, brat, otac, majka.. Pred njim je fizički gledano još 5-6 godina vrhunskog tenisa ako to želi. Vjerujem da želi samo što još nije posložio sve kockice u glavi.
                    Pade mi na pamet jedna priča. Momak se pola života šišao na nulu, kad je odlučio da mu to više ne pričinjava zadovoljstvo i krenuo puštati kosu shvatio je da je već dobrano ćelav - kasno se sjetio

                    Comment


                    • Originally posted by miloolja View Post
                      Al ti je metaforaaaa...
                      Da bi metafora bila efikasna ubacena je i hiperbola. Krivicno delo "zanemarivanje etickih obaveza" je prisutno i u jednom i u drugom primeru, i srazmerno je profesiji (jedan udara lopticu drugi leci). I jedan i drugi prestaju da obavljaju svoju profesiju i zadatak koja im ona nalaze.

                      Jos da se nadovezem na ovo isticanje jadnog Mareta kao trenera u ovoj tragicnoj tranziciji. Novak nije svestan apsolutno da nije sposoban da barata ljudskim emocijama i da trenutno nema ni trunku empatije(sto je ok, nije on psiholog). Kao "moj brat Mare je zvanicno moj trener iako on nece da se prihvati te uloge itd...". Novak ga postavi kao trenera i sutradan pukne od raspalog Nadala kog skoluje tridesetsestogodisnji veteran gde god stigne.. pa brate moj to ce ga oterati u jos vecu depresiju od one u kojoj se trenutno nalazi. Moze doci do toga da odluci da ruku digne na sebe. Zasto to radis coveku? Dajes mu neke odovornosti kada si na dnu i znas da ne mozes nista i da tones sve vise.. On ce sebe smatrati kao jednog od glavnih krivaca..
                      Uzmi ti Nole par konzilijuma, jedan za tebe jedan za njega, pa polako dovedite tu glavu u red..
                      --ZA GOSPODINA GOVEDARICU OD NJEGOVOG VERNOG SK FAN KLEBA--

                      https://ibb.co/cD1Xnq

                      Comment


                      • Iskreno kod metafore sam odustala, a da li si koristio još neku stilsku figuru, totalno nebitno. Bitno da se vi sami dovedete u red, jer nikada ne znate kada vama može konzlijum da zatreba, dakle fundamentalno obratite pažnju šta i kako pišete i ko koga jebe u mozak. Nedopustivo ponašanje! Toliko sportova i sportista..ihaaaaa tako ajte polako...
                        Last edited by miloolja; 14-05-17, 16:41.
                        sigpic

                        Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                        But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                        Comment


                        • Fico,

                          Ma kakvo zanemarivanje "etickih obaveza". To nije pretjerivanje, to je totalno neprimjenjivo na Novaka. On je pokazo eticke obaveze prema bratu.

                          Jedino u cemu si u pravu je da nedovoljno trenira i da je izgubio rutinu. Ali ni tu stvari nisu katastrofalne kakvim ih prikazujes. To se moze relativno brzo, ne preko noci, povratiti.

                          Comment


                          • Fićo ovo što si napisao je užasno.
                            Možda ti misliš da je ok da tako nešto napišeš u prvom postu, pa si otišao i korak dalje u drugom.
                            Molim te , najlepše te molim , da ubuduće ne sazivaš konzilijume, daješ dijagnoze i sl.
                            Niko od nas ne zna šta sutra može nama samima da se dogodi.

                            Kapiram da si hteo da kažeš da Marko nije dorastao zadatku prvog trenera, ali to je moglo i ovako reći.
                            Da misliš da bi pritisak na njega bio preveliki.

                            Međutim svi koji ste se uhvatili priče o Marku propuštate detaljčić -trenutno je Novakov trener, a pravi trener dolazi oko RG-a.
                            Šampioni se ne stvaraju u teretanama. Šampioni se stvaraju od nečega što imaju duboko u sebi- želju, viziju i san. M.Ali
                            Ko sme taj može.Ko ne zna za strah taj ide napred.
                            "When the crowd is chanting Roger I hear Novak."

                            Comment


                            • Ma kakav trener, sedi u boksu i sparinguje ponekad. Glupost.
                              sigpic

                              Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                              But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                              Comment


                              • Originally posted by miloolja View Post
                                Ma kakav trener, sedi u boksu i sparinguje ponekad. Glupost.
                                Ma... Uhvatili se ljudi priče o tome jer je Novak to pomenuo...A nikome od nas nije palo na pamet da se možda i zezao.
                                Šampioni se ne stvaraju u teretanama. Šampioni se stvaraju od nečega što imaju duboko u sebi- želju, viziju i san. M.Ali
                                Ko sme taj može.Ko ne zna za strah taj ide napred.
                                "When the crowd is chanting Roger I hear Novak."

                                Comment

                                Working...
                                X