Announcement

Collapse
No announcement yet.

Nole, idi u peršun!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by miloolja View Post
    Jaka stvar sta Noa, koji je cesto izigravao pravog klovna, prica o jednom Djokovicu.

    tapatalk
    Baš vala.... Ima toliko umišljenih (ili iskompleksiranih?) ljudi što su istripovali da se Nole zeza da bi zabavio publiku... Kad on prvenstveno želi da zabavi sebe, kao drugo on je jednostavno takav, uvek je i bio, a treće, ko ih 'ebe
    "My body feels great. I mean, it´s only five hours"

    Comment


    • Originally posted by Weltschmerz View Post
      Od aktivnih igrača jedini koji imaju dve uzastopne pobede protiv Novaka?
      blizu si, ali tu bi bio i Delpotro

      ovih 8 su dobili Novaka na uzastopnim turnirima.. Rafa cak na tri vezana 2008.

      Code:
      Nadal    2008. Hamburg, Roland Garros, Queens
               2009. Monte Carlo, Rome
               2012. Rome, Roland Garros
             
      Federer  2009. Cincinnati, US Open
               2010. Shanghai, Basel
      
      Youzhny  2007. Marseille, Rotterdam
      
      Murray   2008. Toronto, Cincinnati
      
      Tsonga   2008. Bercy, Masters Cup
      
      Haas     2009. Halle, Wimbledon
      
      Verdasco 2010. Monte Carlo, Rome
      
      Kyrgios  2017. Acapulco, Indian Wells

      Comment


      • Vrlo vazna pobeda, odlucilo je srce sampiona
        * Telo je slabo, ali je duh krepak, zato ga treba svakodnevno održavati. *

        Comment


        • Strasno vazna pobeda za Novaka. Jedino sto mu se danas moze zameriti je nacin na koji je odigrao kada je imao 0:40 u drugom setu dva puta, odnosno tih par gemova. Tada je bio previse opusten i previse siguran u svoju pobedu. Posle svega sto mu se desilo u zadnjih par meseci, Nole svaki mec treba da igra kao slem finale. Bitno da je pobedio, sada se nadam da sledi laksi mec...

          Comment


          • Pedja bas tako veoma bitna pobeda. Tezak mec za nas navijace ali mislim da je idealan za njega u ovom trenutku.
            Mislim da nece biti lakih meceva, ja ih bar ne vidim. Po meni mu treba udarna igla, mec protiv Nadala, Endija, Rodzera...

            Послато са SM-N9005 уз помоћ Тапатока

            Comment


            • Novak Simon

              1.
              Mec kakav je Novak trebao. Simon smara ali i igra puno lopti. Idealno da se udje u ritam. Osim toga, ako Simon igra najbolje sto moze, na sporoj podlozi, Novak nema lakog nacina da dobije poen. Znaci, mec postaje i test volje i motivacije.

              2.
              Novak je poceo krimialno. Kako Madrid rece 3 BH greske u 20 sekundi. Bukvalno je poklonio brejk Simonu. Potom je igrao bas dobro. Imao je pravi miks strpljivosti i odlicnih razmjena i agresivne igre. Taj miks je jako tesko postici protiv Simona.

              U 5 narednih servis gemova, Novak je izgubio samo 4 poena. Na sljaci, a Simon je odlican returner. S druge strane, Novak je stalno pritiskao Simonov servis. U 4 od 6 Zilovih servis gemova je dosao do BL. Stvori ih je ukupno 10, igrao 8, dobio 3. Dosao do 1:0 i 2:1 (sa brejkom). Mogu reci da je bio ugasio Simona.

              3.
              Onda je pocela predstava. Novak je pokazao tri mentalna problem, doduse sva tri proizilaze iz nedostatka meceva i motivacije.

              Prvo mu je pala koncetracija pa je odmah poklonio Simonu brejk. Ponovo tri neiznudjene greske.

              U sledecem gemu, na Simov servis, doci ce do 40:0, imace ukupo 4 BL-te. Svejedno, izgubice gem u prvom redu zbog nestrpljenja.

              4.
              Od gotovine smo dobili veresiju. Ohrabren Novakovim padom, Simon je digao igru. Novak perfektni miks ofanzive i defanzive je nestao. Kad bi napadao, previse je grijesio. Kad bi ulazio u razmjene, Simon je vise zelio poen. Simon je postao puno bolji igrac i potpuno zasluzeno uzeo set. Pri kraju je to bilo dosta lako. Novak nije imao nacina da lako dodje do poena. Uz to, Simon je odlicno, iako sporadnicno, napadao.

              5.
              Bilo je jasno da ce u trecem setu pobijediti onaj koji vise zeli pobjedu. I dugo je izgledalo da je Zil taj. U osnovi se igralo ono sto on voli. Puno smaranja, nadigravanja (skoro trik udaraca), puno crtanja po terenu… Prava uzivancija ako nisi Novakov navijac. Dva put je Simon imao brejk prednosti. Izgledalo je da ce pobijediti.

              6.
              Ipak Novak se iscupao. Kako?

              Prvo, ni Simon nije mogao lako doci do poena a kako je pobjeda pocela da se smijesi, njegov napad je potao manje efikasan, iako jednako sporadican. Jednostavno je vise promasivao.

              Drugo, Novak je imao najbolju mugucu taktiku u tom trenutku. Nije previse napadao jer je mnogo promasivao. Znao je da ga ne ide. Da je napadao, izgubio bi. Znaci jasno je mislio. Ostavsi bez napada, razlika izmedju njega i Simona se smanjila.

              Trece, racunao je da Simon igra bolje nego objektivno moze i da ce mu nivo pasti. I pao je. Ispravno je procijenio da je najvaznije ne dati Zilu pobjedu. Jeste mu Simon “ukrao” pregrst poena ali poneki je ukrao i Novak njemu.

              7.
              Sve u svemu, Novak je pokazao da ima igru. Puno je poena odigrao kao u najboljim danima. Ali ima tri mentalna problema koja su medjusobno povezana. Drzanje koncetracije na duze vrijeme, nedostatak samouvjerenja u kritickim trenucima i manjak motivacije da prevazidje prva dva problema. To se moze samo postepeno popravljati. Ne ide na juris. Konacni uspjeh zavisi od toga da li je njemu, u dubini duse, stvarno stalo da se vrati.

              Danas je napravio pristojan korak naprijed. No, trebace jos puno takvih koraka i sto je prije moguce jedan slem. Pecaros je tu 100% u pravu.
              Last edited by NI; 18-04-17, 22:01.

              Comment


              • Dobro je da je pobijedjen Simon koji citavu karijeru igra istim stilom, bas naporan protivnik u smislu tezine meca. Maltene nemoguce viner ostvariti a on skoro da i ne grijesi.

                Mislim da ima pomaka, onaj Novak iz Indian Velsa danas ne bi pobijedio.

                Comment


                • Tek odbrana RG-a bi ga ,aj da to tako nazovem, vratila 100% u igru.Tu bi postigao ono potrebno samopouzdanje.

                  Ali i titula u MC-u bi bila ogroman korak napred.

                  Svaki meč protiv Simona je psihofizički iscrpljujuć i za gledanje, a kamoli za igranje.

                  Verujem da je Novak iscrpljen.

                  U jednom trenutku drugog seta je i sam to rekao...

                  Znači bilo je problema i sa snagom.

                  Taktika je bila dobra, dobro je šetao Simona po terenu, i zamarao ga.

                  Problem je bio što je i sebe dobrano trošio, ali dan odmora je tu, pa je i zato ovo bio idealan trenutak za meč sa Žilom.

                  U svakom slučaju ovo obećava, ali ima tu još puo prostora za napredak. Naročito BH...
                  Šampioni se ne stvaraju u teretanama. Šampioni se stvaraju od nečega što imaju duboko u sebi- želju, viziju i san. M.Ali
                  Ko sme taj može.Ko ne zna za strah taj ide napred.
                  "When the crowd is chanting Roger I hear Novak."

                  Comment


                  • sigpic

                    Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                    But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                    Comment


                    • Gospođe su hit

                      "Ne možeš obuzdati Srbina"

                      Olja, nisam navalila sa RG, nego smatram da je RG prekretnica .
                      Mastersi ( osvajanje ili dobra igra ) mogu da podignu samopouzdanje, ali osvajanje Slema ( u ovom slučaju odbrana ) bi bila prava stvar, a verujem da je pored DC to glavni cilj za ovu godinu.
                      Svakako , RG je daleko, i mora mnogo toga da popravi do tada, a koliko videh juče na dobrom je putu da to i ostvari.
                      Samo da je zdrav i staložen.
                      Šampioni se ne stvaraju u teretanama. Šampioni se stvaraju od nečega što imaju duboko u sebi- želju, viziju i san. M.Ali
                      Ko sme taj može.Ko ne zna za strah taj ide napred.
                      "When the crowd is chanting Roger I hear Novak."

                      Comment


                      • Ma nisam mislila na tebe nešto konkretno, samo me tvoje pominjenje opet RG, a recimo u kontekstu pod moranjem osvajanja od strane nam našeg Nolenceta, podsetilo da sam nešto slično porčitala juče više puta, što u šali, što u zbilji.
                        Last edited by miloolja; 19-04-17, 14:57.
                        sigpic

                        Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                        But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                        Comment


                        • sigpic

                          Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                          But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                          Comment


                          • sigpic

                            Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                            But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                            Comment


                            • Pa Novak mora da razmišlja o osvajanju slemova, to mu je prioritet, masterse sem Sinsinatija moze da kulira i da ih koristi kao zagrevanje i probni poligon, što ova tri mastersa na šljaci sada upravo i jesu.

                              Ne znam ko bi to mogao sem Endija da se nazove favoritom za slemove, a ja tvrdim da on ne moze da podnese ovakav pritisak, niti moze dugo da bude u top formi, a nema ni toliki kvalitet da to iznese u kontinuitetu.
                              Rafa u Parizu ali i to je pitanje.
                              Wimbldon
                              Endi, Federer, mada sada ce ga mnogo ozbiljnije shvatiti, Novak, mozda Raonić.
                              Po meni u ovom momentu Novak je najblizi osvajanju RG i Wimbldona.

                              Njujork, e tu je zanimljivo, Federer, Endi, Wavrinka, Rafa, Novak, mine u vidu Delpa i Kiriosa.
                              US Open je suviše daleko za neku prognozu ali mislim da će ovo biti najneizvesniji ovogodišnji slem.

                              Comment


                              • Originally posted by Centurion View Post
                                Pa Novak mora da razmišlja o osvajanju slemova, to mu je prioritet, masterse sem Sinsinatija moze da kulira i da ih koristi kao zagrevanje i probni poligon, što ova tri mastersa na šljaci sada upravo i jesu.

                                Ne znam ko bi to mogao sem Endija da se nazove favoritom za slemove, a ja tvrdim da on ne moze da podnese ovakav pritisak, niti moze dugo da bude u top formi, a nema ni toliki kvalitet da to iznese u kontinuitetu.

                                Nema jasnih favorita kao prethodnih godina. Endi će početi da puca polako jer teško se nosi sa bremenom No1.
                                Po meni u ovom momentu Novak je najblizi osvajanju RG i Wimbldona.

                                Šališ se , je l' da ?

                                Njujork, e tu je zanimljivo, Federer, Endi, Wavrinka, Rafa, Novak, mine u vidu Delpa i Kiriosa.

                                US Open je suviše daleko za neku prognozu ali mislim da će ovo biti najneizvesniji ovogodišnji slem.

                                Mine u vidu Delpa i Kirjosa pre vidim na Vimbldonu nego na USO. Obojica igraju odlično na travi...

                                USO će uzeti neki autsajder ili neko ko nam nije ni na kraj pameti.
                                Šampioni se ne stvaraju u teretanama. Šampioni se stvaraju od nečega što imaju duboko u sebi- želju, viziju i san. M.Ali
                                Ko sme taj može.Ko ne zna za strah taj ide napred.
                                "When the crowd is chanting Roger I hear Novak."

                                Comment

                                Working...
                                X