Announcement

Collapse
No announcement yet.

Nole, idi u peršun!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by Maxx-a View Post
    Ja tu njegovu"nonšalantnost" kapiram malo drugačije, odbrambeni mehanizam. stalo je njemu itekako do tenisa, pobeda, velike scene, pompe koja je prati. To je deo mladalačkog swag-a koji je Nik izabrao za sebe u ovoj fazi, lakše se sakriti iza nonšalancije i prividne nezainteresovanosti kada je teško..
    Naučiće vremenom da usmerava zrelije svoje kompenzacije.
    To je to ... odlican opis, ni sam ga ne bih bolje opisao. Bravo Makso.
    Last edited by Sandugp; 16-03-17, 10:19.
    sigpic

    Always somewhere Miss you where I've been I'll be back to love you again

    U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll.Dozivaš kišu.
    Ili da mazneš neku lepu ribu. Samo je bezveze kada se probudiš….

    Comment


    • I gdje su išli ti drugi servisi, tamo gdje se osjeća najsigurnije i opet Novak iznenađen.

      Comment


      • Originally posted by zdravkelja View Post
        O kakvom ubrzavanju pricate (u kontekstu ovog turnira) kada je podloga sporija nego prosle godine?
        Pa zar ti juce ne rece da ti se cini da je sve ubrzano i teren, i loptica cak i da se igraci brze krecu.

        Comment


        • a PUSTI ZDRAVKELJU - PROCITAO ONO STO JE bOJANA POSTAVILA, PA MUDRUJE.
          sry caps ....
          sigpic

          Always somewhere Miss you where I've been I'll be back to love you again

          U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll.Dozivaš kišu.
          Ili da mazneš neku lepu ribu. Samo je bezveze kada se probudiš….

          Comment


          • Originally posted by NI View Post
            Nik ima izuzetan slajz u T-stranu i kik kad servira na spoljnu liniju. Pricam o prednost strani. To cini da Novak mora da pokrije vecu sirinu.

            Vladan nije vidio one slucaje kad bi mu Nik odservirao asa jer bi se Novak prerano predijeli na T. Niti je vidio da mu je odservrao defakto asa drugim servisom u T i pored toga sto je Novak rano krenuo na T. To je igra blefa i kontrablefa koju dobija samouvjereniji.
            Izvini tebi sam odgovorio pa su se ubacili još neki postovi izmedju.
            Da upravo na prednost strani, par puta sam stekao utisak da telom krene kao da će da servira široki na spoljnu, pa je nekako zavrne na T ili ostane na spoljnoj, mislim da je time najviše izbacivao Novaka iz ritma. Inače te varke težištem tela, najviše koriste košarkaši prilikom driblinga.
            Narvno treba uzeti u obziri i brzinu servisa i ostale varijacije, kao i neuobičajen Nikov kockarski drugi servis.
            Last edited by Dekson; 16-03-17, 10:56.
            Lako je uvek pogadjati u centar ako imaš ljude da crtaju krugove oko njega

            Comment


            • Originally posted by Sandugp View Post
              a PUSTI ZDRAVKELJU - PROCITAO ONO STO JE bOJANA POSTAVILA, PA MUDRUJE.
              sry caps ....
              Ne znam sta je Bojana postavila ali covek juce rekao jedno u live prenosu i ja se slozio sa njim, a sada prica drugu pricu.

              Originally posted by zdravkelja View Post
              Znam da pricaju da je ovo standardno spora podloga sa visokim odskokom, ali ne znam da li je do ugla kamere ili sta, meni ovaj teren deluje nenormalno brzo.
              Originally posted by zdravkelja View Post
              Mada mi se cini kao i da se igraci krecu brze, sve je ubrzano, totalno weird osecaj

              Comment


              • Pa jedno je lični osećaj, a drugo grafikon https://www.sportklub.info/forum/sho...=1#post1603546

                Ali niko ne uzima u obzir i pustinjske uslove koji čuli smo više puta i te kako utiču pozitivno na servere i brzine njihovih loptica.
                Last edited by miloolja; 16-03-17, 10:58.
                sigpic

                Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                Comment


                • Ma ok, jesam rekao da deluje tako, ali ako svi pricaju da je podloga spora, ukljucujuci i igrace, i jos vidim onaj grafikon sa brzinama podloga, ne mogu da protivrecim. Nisam gledao tenis od AO, sinoc sam tek prvi mec na IW gledao, mozda mi se cinilo, a i ugao kamere je verovatno doprineo.

                  Comment


                  • Ma sve je u redu. I meni se cini da je podloga brza nego inace. To sto imamo toliko servisera u 1/4 finalu ne moze biti slucajnost bez obzira sta kaze grafikon.

                    Comment


                    • Odgledah snimak natenane. I kao i obično posle poraza, analiza je veća, postovi su duži , te ne zamerite na opširnosti

                      Originally posted by skeptik View Post
                      Ma sve je u redu. I meni se cini da je podloga brza nego inace. To sto imamo toliko servisera u 1/4 finalu ne moze biti slucajnost bez obzira sta kaze grafikon
                      Nije brža podloga nego klimatski uslovi , pa daje lažni osećaj da je podloga ubrazana.

                      Originally posted by NI View Post
                      1.Novak dize samouvjerenje i to ce da potraje.
                      2.Kirjos je dijelom realni problem a dijelom sticajem prilika stvoreni.
                      Zasto je onda onako olako izgubio servis na pocetku?
                      Dizanje samopouzdanja će potrajati onoliko koliko mu je trebalo da ga izgubi- najmanje 6 meseci, možda čak do RG.
                      Kirjos je realan problem bez obzira na okolnosti.
                      Jer kako čitati igru igrača koji je nepredvidiv, koji ni sam ne zna unapred šta će odigrati dok ne pošalje lopticu na drugu stranu?!
                      Servis je izgubio iz prostog razloga - ušao je nervozan u meč, a kako je meč odmicao ta nervoza, usudila bih se reći panika se povećavala.
                      Gubitak svog servisa na startu je doprineo tome.
                      Zašto ? Zato što je znao već u tom trenutku da neće imati ( ili će biti minimalnih šansi ) za povratak u prvi set.
                      Nekoliko sudijskih odluka išlo je na Novakovu štetu, kada je imao prednost u poenu i šansu u drugom setu. To ga je dodatno isfrustriralo.


                      Originally posted by Fića View Post
                      Jeste vrucina ali i onom preko puta je isto vrucina. Ne moze biti onoliko tvrdoglav.
                      Duguje objasnjenje navijacima i publici, mozda cak i izvinjenje.
                      Svi se različito prilagođavaju na uslove, Novaku vrućina ne odgovara.
                      O kakvim dugovanjima govoriš?!


                      Originally posted by Sandugp View Post
                      Frustrirajuca je cinjenica da Novak evo vec na drugom mecu jednostavno ne moze mrvu da ugrozi Kirijosev servis.
                      I kada god su takvi mecevi, on na svoj servis pre ili kasnije zakaze. Prosto me cudi kako je u drugom dogurao do TB.
                      Već sam to objasnila, Kirjos ima mnogo varijacija na servis, nepredvidiv je, nikada ne znaš šta će odigrati.

                      Neko od vas je pomenuo da je sve vreme servirao na T. Da , ali koji i kakav servis ? Nije samo poenta gde servira nego da li je taj servis ravan, kik , slajs.
                      Pa onda kada pomisliš evo ga u T, on pošalje široko.



                      Ima i dobrih stvari, nije sve tako crno. Konačno je zdrav, samopouzdanje se pumpa ( vremenom, mečevima ), zato je i igrao dubl.
                      Povratak posle povrede uvek je težak i spor ( znam to iz prve ruke), ne može na silu i preko noći.
                      Negativno je to što Novak sebi nije na vreme dao vremena. Što je po nekada jako nestrpljiv, što hoće sve i odmah...
                      Ali na dobrom je putu, i u Majamiju može daleko.
                      I nemojte mi molim vas onu priču " ej , izgubio je od Kirjosa" kao što ste o Vavrinki svojevremeno.
                      Ne pita se uvek i za sve Novak.
                      Last edited by Marija81; 16-03-17, 11:23.
                      Šampioni se ne stvaraju u teretanama. Šampioni se stvaraju od nečega što imaju duboko u sebi- želju, viziju i san. M.Ali
                      Ko sme taj može.Ko ne zna za strah taj ide napred.
                      "When the crowd is chanting Roger I hear Novak."

                      Comment


                      • Jasno da je spora podloga, samo vise nista servere ne moze da zaustavi do dizanje mreze. Mada su Vavrinka i Nisioka igrali sjajan treci sa osnovne, e to je tenis, te razmjene i stizanje moguceg i nemoguceg su razlog zasto se prati tenis ovoliko.
                        sigpic

                        Comment


                        • Novak u oba susreta nije imao niti jednu jedinu break loptu. Najbolji ritern na svetu mozda i istoriji, ni jednu break loptu. Protiv Mareja decko nije uzeo ni set u pet odigranih meceva. Mozda Marej nije toliko primamljiv plen da bi sav taj talenat i kvalitet dosao do izrazaja.. o cemi pricamo..
                          @ Skeptik Ok smeta mu vrucina to je opste poznato. Onda kada temperatura predje 30 jednostavno ne mora ni da izlazi na teren.
                          Previse je katastrofalnih stvari izazvala njegova neprofesijonalnost u zadnjih 6-7 meseci (Vavrinka uzeo slem na brzoj podlozi, Marej Wtf i br1, veteran Ao itd itd..) slazem se da u celoj toj prici ovo i nije toliko katastrofalno.
                          --ZA GOSPODINA GOVEDARICU OD NJEGOVOG VERNOG SK FAN KLEBA--

                          https://ibb.co/cD1Xnq

                          Comment


                          • Originally posted by Fića View Post
                            Onda kada temperatura predje 30 jednostavno ne mora ni da izlazi na teren.
                            Previse je katastrofalnih stvari izazvala njegova neprofesijonalnost u zadnjih 6-7 meseci
                            Da li je realno da si ovo napisao ?!
                            Šampioni se ne stvaraju u teretanama. Šampioni se stvaraju od nečega što imaju duboko u sebi- želju, viziju i san. M.Ali
                            Ko sme taj može.Ko ne zna za strah taj ide napred.
                            "When the crowd is chanting Roger I hear Novak."

                            Comment


                            • Originally posted by Marija81 View Post
                              Da li je realno da si ovo napisao ?!
                              Maro:
                              Pismeno - nije
                              Realno - jeste
                              Last edited by Sandugp; 16-03-17, 11:29.
                              sigpic

                              Always somewhere Miss you where I've been I'll be back to love you again

                              U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll.Dozivaš kišu.
                              Ili da mazneš neku lepu ribu. Samo je bezveze kada se probudiš….

                              Comment


                              • Originally posted by Marija81 View Post
                                Nije brža podloga nego klimatski uslovi , pa daje lažni osećaj da je podloga ubrazana.
                                [/B]
                                Pa klimatski uslovi nisu od juce nego su ovde oduvek pa to nije smetalo Novaku da 5 puta osvaja IW i Nadal 3 puta. Ne znam, eto i Zdravkelja koji je inace Federerov navijac kaze da mu se cini da je podloga brza nego ranije. Meni je prosto neverovatno i nelogicno da ispadne Marej od Posipsila, da Federer otrsi Nadala za sat vremena i da Novak ne da nije pobedio, ne da nije uzeo bar set, ne da nije napravio bar jedan brejk nego cak nije imao nijednu brejk sansu a podloga nikad sporija?!. Plus imamo masu servisera u 1/4 finalu. Strange.

                                Comment

                                Working...
                                X