Announcement

Collapse
No announcement yet.

Nole, idi u peršun!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Gresis, NI. On je tako poceo mec i sa Delpom, i masu meceva pre toga s tom razlikom da je kod nekih mogao kasnije da se vrati. Protiv Kirjosa to ocigledno ne ide. Razlozi? Pa ima ih mnogo. Pre svega Kirjos igra maksimalno rizicno jer zna da samo tako moze da pobedi Novaka. Znaci servira dva prva servisa pa sta bude, gadja linije pa sta bude, umrtvljuje igru i time ubija tempo sto Novaku ne odgavara. Pri tome ako imas sa druge strane umrtvljenog i bezidejnog Novaka poraz nije daleko. Znaci stvarno gadan match-up. Pri tome treba dodati da je Kirjos arogantan i drcan momak, ne plasi se nicega i ne zazire od nikoga. U oba prethodna meca su se poklopile mnoge stvari, pored gore navedenih ostaje dilema sta bi bilo da su mecevi isla u 3.seta. Kirjos nije testiran sa te strane. Jedno je udarati jako, drugo je koliko dugo. Sepi ga je dobio na AO u 5 setova ako se ne varam. To sto je Federer osvojio AO i Kveri Akapulko nije slucajno. Marej je imao srece u Dubaiu zbog zreba ali ako pogledas IW videces da dobri serviseri dominiraju. Pogledaj samo ko su 1/4 finalisti: Kirjos, Sok, Vavrinka, Federer, Tim... Kuevas i Busta su tu samo voljom zreba. Slucajnost? Ne bih rekao.

    Comment


    • Znaci da se uslovi igre menjaju u korist servera i igraca koji imaju izrazito snazne udarce.. pa to svi vide..
      Djokovic nije uspeo da se prilagodi, sa servisom na nivou 2010.. Poradja svoje onda premoren igra return gemove, dobiti TB polako postaje nepremostiva mentalna prepreka u takvoj igri za njega..Gubi ih po obrascu ..
      Similis simili gaudet

      Comment


      • Srecom nisam sklon hazardu inace bih dobar deo budzeta procerdao zahvaljujuci ubedjenju da Kirjos ne moze ponoviti onakav serverski dan iz Akapulka kao i da ce Novakov ritern biti bolji.
        Ovako pare ostadose u dzepu dok optimizam sve vise vetri.
        Taman vidim nesto pozitivno i onda se krivulja grafikona uspesnosti sjuri ka dole i ubije me u pojam.
        Kako god, prelazi se u fazu `Neka si ti sinko nama ziv i zdrav a sve drugo ce vec doci`, valjda.
        sigpic

        Comment


        • Novak sam sve objasnio:
          "Ovakvi uslovi odgovaraju serverima. Teško je pozicionirati se za njegove servise, lopta ide brzo i odskače visoko. Teško ga je pročitati. Nekad servira 220 km/h po T liniji, a onda pogodi po širini. Ne okleva ni na drugom servisu, nije napravio mnogo duplih grešaka. U takvoj situaciji je veliki pritisak na moj servis, a ja sam popustio već u prvom gemu na meču, pa je on imao kontrolu od početka. Nisam uspeo da uradim ono što je potrebno u tim trenucima", istakao je Đoković.
          http://www.b92.net/sport/tenis/vesti...nav_id=1240554

          Comment


          • Originally posted by Sandugp View Post
            I samo da dodam - moram ovo u poseban post, da pozdravim Nedzada za koga znam da cita ovo.
            N T N S K !!!!!!!!!!!!!
            Stets sto je banovan, covjek je od starta vjerovao u Nika.
            1. Andrey Rublev
            2. Thanasi Kokkinakis
            3. Alexander Zverev
            4. Ernesto Escobedo

            Renesansa tenisa u 2016 godini.

            Comment


            • Nevjerovatna je ljudska psihologija. Kako se lako podlegne bilo panici bilo euforiji. Zato armije moraju biti oraganizovane kako su organizovane.

              Originally posted by Sandugp View Post
              Dobro, dize samopouzdanje - ok. Dokle ces mu to tolerisati? Dok kraja karijere - neka dize ovako samopouzdanje do penzije. I sve kul.
              Zagonetka zvana Kijijos??? Defakto nepremostiva prepraka i ENIGMA jbt! Neresiva skandinavka, super osmica ... daj brate ...
              Decko sem servisa nema nista na vrhunskom nivou, sve mu je ostalo prosek ili malo iznad proseka. I opet sem servisa mu nista vise i ne treba da rutinira Novaka u dva meca za dve nedelje. Videces kako ce Federer da ga pospremi sutra.
              1.
              Novak dize samouvjerenje i to ce da potraje. Nezahvalno je prognozirati koliko ce to da traje. Svejedno, usudicu se da dam prognozu. Ocekujem da digne samouvjerenje na pristojini nivo u Maimiu, ako izbjegne Kirjosa u ranim rundama. Potom cemo imati problem sa sljakom, sve u svemu ne prije Madrida.

              Da digne samouvjerenje na puni nivo, treba mu 6 mjeseci i dva slema.

              2.
              Kirjos je dijelom realni problem a dijelom sticajem prilika stvoreni.

              Kirjos fenomenatno servira i nije mu lako citati servis. Drzak je i ima sampinoski instikt. Pobijedio je i Novaka i Federera i Nadala u svom prvom mecu. Ne moze biti slucajnost. Sto se ostalog tice, daleko je bolji od slicnih servera. Recimo Raonica ili Kuerija. Uz to zna da igra mekano. To je vrlo vazan razlog zasto zadaje probleme Novaku. Delpo to ne zna. Konacno, zna da bude mastovit. Novak je imao desetak polusansi jucer. OK, vecinu je sam upropastio, ali 1/3 je Nik spasio izvanrednim, originalnim i riskantnim potezima. Ovo je realni dio problema.

              Problem je postao veci jer se Nik dva puta pojavio preko puta mrezice u nevrijeme. Novak je dva puta izgubio kad mu je pobjeda jako trebala i to sad postaje kompleks. Zadnja stvar koju Novak treba u periodu dizanja samopouzdanja je novi kompleks.

              Originally posted by skeptik View Post
              Gresis, NI. On je tako poceo mec i sa Delpom, i masu meceva pre toga s tom razlikom da je kod nekih mogao kasnije da se vrati. Protiv Kirjosa to ocigledno ne ide. Razlozi? Pa ima ih mnogo. Pre svega Kirjos igra maksimalno rizicno jer zna da samo tako moze da pobedi Novaka. Znaci servira dva prva servisa pa sta bude, gadja linije pa sta bude, umrtvljuje igru i time ubija tempo sto Novaku ne odgavara. Pri tome ako imas sa druge strane umrtvljenog i bezidejnog Novaka poraz nije daleko. Znaci stvarno gadan match-up. Pri tome treba dodati da je Kirjos arogantan i drcan momak, ne plasi se nicega i ne zazire od nikoga. U oba prethodna meca su se poklopile mnoge stvari, pored gore navedenih ostaje dilema sta bi bilo da su mecevi isla u 3.seta. Kirjos nije testiran sa te strane. Jedno je udarati jako, drugo je koliko dugo. Sepi ga je dobio na AO u 5 setova ako se ne varam. To sto je Federer osvojio AO i Kveri Akapulko nije slucajno. Marej je imao srece u Dubaiu zbog zreba ali ako pogledas IW videces da dobri serviseri dominiraju. Pogledaj samo ko su 1/4 finalisti: Kirjos, Sok, Vavrinka, Federer, Tim... Kuevas i Busta su tu samo voljom zreba. Slucajnost? Ne bih rekao.
              1.
              U ovom dijelu koji sam boldovao si 100% u pravu. Znaci Kirjos je realan, iako mislim da je i resiv, problem.

              2.
              Podloge se ubrzavaju, serveri profitiraju. Bum, bum tenis. Jednom smo to imali, da li cemo imati opet?

              3.
              Pogresno je porediti Kirjosa i Delpa. Novak ima problema sa serverima jer mu oni neutralisu glavno oruzje return. Tako je uvijek bilo. Ipak nema jednako problema sa svim serverima. Za Raonic, Delpo, Sederling, Cilic, pa i Iznera, Berdih... Novak ima igru i gubitak servisa nije nesto strasno.

              Kirjosa bih stavio u drugu grupu. Rodik, Conga, Karlovic, pa i Kueri. Sa njima je Novak imao puno vise problema. Kirjos me najvise podsjeca na ranog Congu. Novak je imao veliki problem koji je na kraju rijesio. Glavna je disciplina, koncetracija, cuvanje svog servisa i koristenje rijetkih prilika koje se ukazu. I s vremenom je Conga shvatio da sve ipak zavisi od Novaka a ne njega. Iza toga je postao manje opasan. Trebace vremena da Novak postigne isto sa Nikom.

              Originally posted by skeptik View Post
              Novak sam sve objasnio:
              "Ovakvi uslovi odgovaraju serverima. Teško je pozicionirati se za njegove servise, lopta ide brzo i odskače visoko. Teško ga je pročitati. Nekad servira 220 km/h po T liniji, a onda pogodi po širini. Ne okleva ni na drugom servisu, nije napravio mnogo duplih grešaka. U takvoj situaciji je veliki pritisak na moj servis, a ja sam popustio već u prvom gemu na meču, pa je on imao kontrolu od početka. Nisam uspeo da uradim ono što je potrebno u tim trenucima", istakao je Đoković.
              http://www.b92.net/sport/tenis/vesti...nav_id=1240554
              Sve tacno i realno. Zasto je onda onako olako izgubio servis na pocetku?
              Last edited by NI; 16-03-17, 08:41.

              Comment


              • Neverovatna je zaista, samo sto to kod mene nije slucaj. Jer ni u jednom trenutku nisam bio euforican. Stavise posle pobede nad Delpom sam rekao da me neke stvari raduju, ali opet detaljno o tome u koliko pobedi Nika. Nika nije pobedio tako da nista. Nismo podlegli euforiji.

                A ti budi iskren i priznaj da si mislio nakon pobede nad Delpom da ce da uzme ovo.
                I onda budi jos jednom iskren i kazi da nisi razocaran.
                E moj dobri NI .... mozemo ti i ja preko pm ako zelis, da ne smaramo ljude ovde.
                sigpic

                Always somewhere Miss you where I've been I'll be back to love you again

                U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll.Dozivaš kišu.
                Ili da mazneš neku lepu ribu. Samo je bezveze kada se probudiš….

                Comment


                • Ja tek sad vidim da je izgubio i u dublu. Znaci duplo nista ali tako to ide, kad lovis dva zeca istovremeno ne ulovis ni jednog. Ispade i Kirjos u dublu, zajedno u paketu sa Zimonjicem, i to glatko.

                  Comment


                  • Sve su to samo besmisleni izgovori od strane Novaka..cuj ne moze da cita servis, visoki odskok je od sada problem.. sustina je da je covek mentalno pukao, i nema zivce i koncentraciju da odigra na visokom nivou i to uradi u kontinuitetu. Jos cu da pomislim da su u pravu ovi sto krive vegansku ishranu. Mozda to dovodi do nedovoljnog formiranja nekog neurotransmitera tipa serotonin ili dopamin, koji naravno pozitivno stiimulise centralni nervni sistem. Ovako samo depresivan covek moze da se ponasa. Ona igra iz prvog seta, ono prepustanje servisa na pocetku je kriminalno, a la Wawrinka i da sam sudija odma bih ga opomenuo ili diskvalifikovao. Ne moze sampion takvog kalibra na taj nacin da se ponasa, budimo objektivni. Jeste vrucina ali i onom preko puta je isto vrucina. Ne moze biti onoliko tvrdoglav.
                    Gde je Vajda? Najvazniji master a on voda Vemica sa sobom. Zasto?
                    Duguje objasnjenje navijacima i publici, mozda cak i izvinjenje.
                    --ZA GOSPODINA GOVEDARICU OD NJEGOVOG VERNOG SK FAN KLEBA--

                    https://ibb.co/cD1Xnq

                    Comment


                    • Euforija je sigurno prejaka rec, ali jos sigurnije da ti Dusane i ja nemamo isti pogled ili priblizan bar i osecaj jer ti nisi gledao mec, uzivo, a sumnjam i snimak....mada to nije isto. Doduse Maxxa je i pored svega bila skeptik i tada koliko sam razumela....

                      A veliki fizicaru ako mnogo zalis za Neckom alijas Alijom, mozes i ti da mu se pridruzis, mislim ako bas insistiras.

                      tt
                      sigpic

                      Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                      But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                      Comment


                      • Sta si htela da kazes, nista te ne razumem?
                        sigpic

                        Always somewhere Miss you where I've been I'll be back to love you again

                        U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll.Dozivaš kišu.
                        Ili da mazneš neku lepu ribu. Samo je bezveze kada se probudiš….

                        Comment


                        • Sandu,

                          I prije meca sa Delpom sam racunao da Novak osvaja ovo. S tim sto sam smtrao da je naopasniji Kirjos pa Delpo pa Vavrinka.

                          Smatrao sam da je Novak povecao sanse poslije meca sa Delpom. Malo sam se zabrino kad sam vidio termin ali sam racunao da Nik nece servirati kao u Akapulku. Poslije prvog gema jucer sam bio vrlo zabrinut. Vidjelo se da Novak nema pravi stav. To se popravilo, cak jako popravilo, u drugom setu ali onda je sve bilo svedeno na lutriju.

                          Comment


                          • Nisi mi (nam) rekao da li si razocaran nastupom na IW?
                            NI diplomato ....
                            sigpic

                            Always somewhere Miss you where I've been I'll be back to love you again

                            U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll.Dozivaš kišu.
                            Ili da mazneš neku lepu ribu. Samo je bezveze kada se probudiš….

                            Comment


                            • Mene ne razumes?

                              tt
                              sigpic

                              Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                              But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                              Comment


                              • Originally posted by NI View Post
                                Sve tacno i realno. Zasto je onda onako olako izgubio servis na pocetku?
                                NI, ti kao da prvi put gledas Novaka. Novak je slow starter i masu meceva je pocinjao ovako ali uglavnom se vracao do kraja seta. Kirjos mu nije dao nikakvu sansu za to. Servirao fantasticno, pogadjao linije, slao mu mrtve lopte koje bi Novak slajsom izbacivao u aut, BH paralela mu ponovo nije funkionisala... i poraz je tu.

                                Originally posted by Fića View Post
                                Sve su to samo besmisleni izgovori od strane Novaka..cuj ne moze da cita servis, visoki odskok je od sada problem.. sustina je da je covek mentalno pukao, i nema zivce i koncentraciju da odigra na visokom nivou i to uradi u kontinuitetu. Jos cu da pomislim da su u pravu ovi sto krive vegansku ishranu. Mozda to dovodi do nedovoljnog formiranja nekog neurotransmitera tipa serotonin ili dopamin, koji naravno pozitivno stiimulise centralni nervni sistem. Ovako samo depresivan covek moze da se ponasa. Ona igra iz prvog seta, ono prepustanje servisa na pocetku je kriminalno, a la Wawrinka i da sam sudija odma bih ga opomenuo ili diskvalifikovao. Ne moze sampion takvog kalibra na taj nacin da se ponasa, budimo objektivni. Jeste vrucina ali i onom preko puta je isto vrucina. Ne moze biti onoliko tvrdoglav.
                                Gde je Vajda? Najvazniji master a on voda Vemica sa sobom. Zasto?
                                Duguje objasnjenje navijacima i publici, mozda cak i izvinjenje.
                                Pa ne mozes ti da poredis Kirjosa koji je odrastao trenirajuci na plus 40 i Novaka koji je to radio na Kopaoniku. Covek cak ni kacket nije nosio. A Novak je oduvek imao problema kad igra sa serviserima, nista novo. Njemu bi bilo lakse da igra protiv Nisikorija, Nadala i Mareja nego protiv Kirjosa, Vavrinke ili Federera. Ovaj poraz je neprijatan ali nije katastrofalan kao onaj protiv Istomina. Sada sledi Majami pa se sezona sljake sa RG kao kulminacija njegove sezone.

                                Comment

                                Working...
                                X