Announcement

Collapse
No announcement yet.

Nole, idi u peršun!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Meni nekako djeluje kao da je od unazad godinu dana cijeli ATP tour dobio ponudu od XX miliona nagrade za trijumf nad Djokovicem. Nevjerovatno kako svi igraju svoj najbolji tenis, tenis zivota protiv Novaka od proslog ljeta do sad. Fanatican motiv, celicna zelja i glad za pobjedom, udarci iz snova.. Ne sporim ja da je Novak svojim padom dozvolio da se protivnici razmasu, od slabog riterna (koji mu je bio najjace oruzje) krece sve niz brdo i otvaraju se jedna za drugom sanse protivniku, jer Novak vise ne moze da napada sa osnovne linije.. ali opet, ne mogu da se otrgnem utisku da su i protivnici kao u transu protiv njega. Jasno da kad pirane osjete krv, svaka bi da gricne, ali Novaka hoce da oglodju do kosti. Najbolji dokaz koliko trenutna konkurencija zapravo uopste nije slaba, vec je samo potvrda koliko je Novak visoko bio podigao ljestvicu i standarde...

    Comment


    • Manje-vise rutinska pobeda i pored dobre igre Edmunda. Jos jednom se pokazalo da sve zavisi od Novakovog stava na terenu. Odbio je da izgubi 2. set i dobio mec.

      Comment


      • Originally posted by Joker View Post
        Nevjerovatno kako svi igraju svoj najbolji tenis, tenis zivota protiv Novaka od proslog ljeta do sad. Fanatican motiv, celicna zelja i glad za pobjedom, udarci iz snova.. Ne sporim ja da je Novak svojim padom dozvolio da se protivnici razmasu, od slabog riterna (koji mu je bio najjace oruzje) krece sve niz brdo i otvaraju se jedna za drugom sanse protivniku, jer Novak vise ne moze da napada sa osnovne linije.. ali opet, ne mogu da se otrgnem utisku da su i protivnici kao u transu protiv njega.
        Nije Novak svojom igrom dozvolio protivnicima da se razmasu. Nego svojim stavom. Razmahce se mnogi kada vjeruju imaju sanse na pobjedu. To je kao da imas priliku kupiti dobar auto u pola cijene. Nemas bas para ni za to pola, ali napregnuces se jer je prilika jedinstvena.

        Tako je bilo i sa Edmundom sinoc. No, naletio je na Novaka sa izmijenjenim stavom. Novaka koji nije htio da izgubi ni set. I kako se Edmund osjecao na kraju? Morao je misliti: "Igrao sam fantasticno i opet nisam uzeo set. Da li mu ikada mogu uzeti set?" Upravo je to najefikasniji nacin da se vrati oreol nepobjedivosti. Nista ne ubija kao pomisao: "Probacu sve ikao zna da nece biti dovoljno."

        I budi uvjeren da su svi u svlacionici zapazili sto se sinoc desilo. I nije im bilo drago.

        Naravno, posao ce biti obavljen kada Novak bude mogao rutinski ponoviti sinocni mentalni napor. I protiv boljih protivnika od Edmunda.
        Last edited by NI; 13-03-17, 09:51.

        Comment


        • Ne treba veći dokaz dal je na pravom putu povratka ili ne od duela sa prijateljem DelPom. Mnogo toga će se znati posle njihovog odmeravanja snage. Mada ni eventualni gubitak ne treba tragično shvatiti jer je Novak u traženju sebe i vraćanju čeličnog samopouzdanja. Kad to povrati ponovo će biti BA-BA ATP tura.

          Comment


          • Pa iako izgubi pricace se da je baba(samo srpsko znacenje)

            Juce je stav po mom misljenju kao sto NI kaze bio dobar. Ni igra nije bila losa.

            Comment


            • Uvek će biti onih koji će za sve imati odgovore i osporavati bilo šta da se desi. Najvažnije da on ne obraća pažnju šta mu nebitni likovi misle i govore. Prevashodno nek gleda sebe i sluša svoj stručni štab na čelu sa Vajdom i što pre se vrati tamo gde i zaslužuje.

              Comment


              • Originally posted by NI View Post
                Nije Novak svojom igrom dozvolio protivnicima da se razmasu. Nego svojim stavom.
                Stoji ta prica, ali ipak samo djelimicno. Sjeti se brojnih analiza Novakovog stila igre od prije tacno godinu dana ili nesto malo kasnije, nakon americke turneje. Cijeli svijet je pricao o tome da je Novakov defanzivni stil zapravo jedna od najvecih zabluda, jer je upravo kljuc njegovog uspjeha konstantan pritisak na protivnika od vec prvog-drugog udarca u poenu. Taj dio igre je izostao, ne grize kod riterna kao prije, a onda protivnik ima mnogo prostora za manevrisanje i taktiziranje i nametanje svog stila.

                Comment


                • Joker,

                  Prvo, Novak je bio najbolji "fist striker" prije godinu dana. Ali on je bio na apsolutnom piku tada. Pucao je od samouvjerenja. Kako je Federer rekao poslije meca u Australiji: "Znao sma da Novak moze ovako da lupa kad povede i opusti se, ali je lupao od pocetka meca." Moga je lupati od pocetka zbog izuzetnog samopouzdanja.

                  Drugo, ako sam nesto naucio tokom godina sto se tice Novaka, to je da je njegov return pozitivna linearna funkcija njegove motivacije. Sto je motivacija bolja, to je return bolji.

                  Trece, podijelimo Novakovu igru u tri elementa:

                  -defanziva fantasticna, neophodna za uspjeh
                  -"frst strike" izvanredan, pobljsavao sa Bekerom i doveo na izuzetan nivo prije godinu dana
                  -pritisak fantastican, samo su Hjuti, Nalbandijan i donekle Ferer od sadasnjih igraca, sposobni da tako pritiskaju. To postize neugodnim udarcima koji nisu vineri, imaju jako dobru marginu (znaci da je postotak gresaka mali) i navode protivnika da previse forsira ili da se metalno trosi. Taj dio igre je bio najlosiji sinoc. Ne samo sinos, tako je od RG-a prosle godine.
                  Last edited by NI; 13-03-17, 15:38.

                  Comment


                  • Upravo je retern najveći razlog njegove slabije forme. Baš to samopouzdanje dovodilo je do toga da Novak sa lakoćom neutrališe rivalove servise i vrši konstantan pritisak na istog. Još šta mi zapada za oči, ne sećam se da je imao tolike loše % kod brejk situacija. Najslabije igra kad treba da zada završni udarac. Pravi totalno netipične i glupe neiznuđene greške.

                    Comment


                    • Originally posted by Joker View Post
                      Stoji ta prica, ali ipak samo djelimicno. Sjeti se brojnih analiza Novakovog stila igre od prije tacno godinu dana ili nesto malo kasnije, nakon americke turneje. Cijeli svijet je pricao o tome da je Novakov defanzivni stil zapravo jedna od najvecih zabluda, jer je upravo kljuc njegovog uspjeha konstantan pritisak na protivnika od vec prvog-drugog udarca u poenu. Taj dio igre je izostao, ne grize kod riterna kao prije, a onda protivnik ima mnogo prostora za manevrisanje i taktiziranje i nametanje svog stila.
                      Novakov stil igre .

                      Po meni Novak nema tačno određeni stil već meša stilove - od defanzive do ofanzive.
                      Ono što je uvek pravilo razliku je Novakova sposobnost da krene u kontru ( iz defanzive u ofanzivu ) .
                      Neretko je Nole tokom karijere osvajao vinere iz defanzive.
                      Što se riterna tiče, lepo je rekao NI - kada je samopouzdanje visoko i ritern je na visokom nivou, a kada je ritern dobar sve štima.
                      Sinoć je Novak počeo da liči na starog sebe. Bilo je par situacija gde je " brzao " tj. žurio, grešio , paničio, ali uspevao je da se posle takvih situacija jako brzo vrati, fokusira...
                      Ono vraćanje brejkova je odraz samopouzdanja i smirenosti.
                      Novak iz prethodnih godinu dana bi tu poklekao i predao se.
                      Primetila sam da je bežao od igranja FH i BH paralele ( bar nije jurio vinere tim udarcima ), dok su dijagonale bile odlične.
                      Možda samopouzdanje nije na 100 ?
                      Ali turnir je tek počeo.
                      Kažete meč sa Delpom će pokazati mnogo. Ne verujem.
                      Sve će zavisiti od toga u kom terminu se igra.
                      Delpo je sinoć izvukao meč na iskustvo, ali ako Novak uspe da ga rastrči i primeni taktiku iz Akapulka, biće to rutinska pobeda za Novaka.
                      Šampioni se ne stvaraju u teretanama. Šampioni se stvaraju od nečega što imaju duboko u sebi- želju, viziju i san. M.Ali
                      Ko sme taj može.Ko ne zna za strah taj ide napred.
                      "When the crowd is chanting Roger I hear Novak."

                      Comment


                      • Probao je BH paralelu nekoliko puta i promašio.. Posle je odustao
                        Similis simili gaudet

                        Comment


                        • Ma njemu sto prije treba mech sa Federerom ili Nadalom, to je ono sto njemu fali vec godinu dana. Cim zgazi nekog od njih dvojice, podesavanja mu se automatski vracaju na fabricka

                          Comment


                          • Originally posted by Maxx-a View Post
                            Probao je BH paralelu nekoliko puta i promašio.. Posle je odustao
                            Da, u pravu si, to sam smetnula sa uma.
                            Za meč sa Delpom očekujem da je igra više.

                            @Joker , nasmeja me od srca...Nemoj na fabrička baš, neka se resetuje na 2011u ja srećna
                            Last edited by Marija81; 13-03-17, 19:49.
                            Šampioni se ne stvaraju u teretanama. Šampioni se stvaraju od nečega što imaju duboko u sebi- želju, viziju i san. M.Ali
                            Ko sme taj može.Ko ne zna za strah taj ide napred.
                            "When the crowd is chanting Roger I hear Novak."

                            Comment


                            • Mene plaši meč sa Delpom pošto se sa njim mučio i kada je bio u dosta boljoj formi.

                              Poslato sa telefona

                              Comment


                              • Originally posted by Weltschmerz View Post
                                Mene plaši meč sa Delpom pošto se sa njim mučio i kada je bio u dosta boljoj formi.

                                Poslato sa telefona
                                Delpo je iscrpljen, nema BH , uslovi više pašu Novaku koji je konačno ušao u udarce a i psiha je dobra.
                                Da su u Majamiju, e tu bih se i ja zapitala.

                                Spoiler
                                P.S. Moram i ovo da dodam. Pepe se ne vraća u tim do Vimbldona, a i kasnije je pod znakom pitanja.
                                Šampioni se ne stvaraju u teretanama. Šampioni se stvaraju od nečega što imaju duboko u sebi- želju, viziju i san. M.Ali
                                Ko sme taj može.Ko ne zna za strah taj ide napred.
                                "When the crowd is chanting Roger I hear Novak."

                                Comment

                                Working...
                                X