Announcement

Collapse
No announcement yet.

Nole, idi u peršun!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Maxxo, Maxxo,

    Samo bi kaznjavala.

    Samo kriva procjena. Tu i tamo su one neminovne. Dakle, procijenio sam da Novak nece ponovo izgubiti od igraca izvan 10 do RG-a. Uz izuzetak Sase Zvereva. Trebao sam da pokrijem i Kirjosa.
    Last edited by NI; 03-03-17, 12:38.

    Comment


    • Rekoh Olji, Sanduu i Notu da je zreo za tur sampiona, jos juce sam im rekao da sigurno gubi danas jer je na jedvite jade dobio Del Potra kojeg je povriejdjeni Raonic vise nego rutinski rijesio u dva seta i samo zato sto se nevidjeno izglupirao drugi je otisao u TB, iako je Rao i servirao za pobjedu. Novak je rekreativac trenutno, bez ostrine u osnovnim udarcima, bez ostrine u servisu. Na njegovom servisu se najvise igra ovih dana od svih igraca iz vrha, nema asova, nema servis vinera, svi mogu da vrate taj servis i da se razvije igra. Ali bukvalno svi. Ne moze da probije protivnika sa osnovne i kad se lomi jasno je da ne moze da prelomi. Sto ce reci i fizkicka i mentalna nespremnost.
      sigpic

      Comment


      • Originally posted by NI View Post
        Maxxo, Maxxo,

        Samo bi kaznjavala.

        Samo kriva procjena. Tu i tamo su one neminovne.
        Ja se ne bavim takvim stvarima, mislim igrice i te fore...
        ozbiljno ko te kaznio?
        Similis simili gaudet

        Comment


        • Pa zar nije ocigledno? Kirjos!

          Mislim da je Weltschmerz vise razocaran od mene, on bi radje da je izgubio opkladu.

          Inace, zasto se tu i tamo ne kladis u avatar? Nije li to malo pretjerano konzervativno?
          Last edited by NI; 03-03-17, 12:43.

          Comment


          • pa nije, ali nema veze
            Similis simili gaudet

            Comment


            • Originally posted by notorious View Post
              Nisam gledao, koja je svrha igre jednog velikana koji ide iz turnira u turnir i reda poraze pružajući u najbolju ruku prosječne partije?
              Odlazak Beckera je dosta toga rekao i rezultate već vidimo i plašim se da ćemo ih tek gledati.
              Noto pa zar mislis da smo mi pametniji nego Novak i njegov tim a tice se njega.
              Zar mislis da je otisao na dnu Meksika da bi redjao poraze.
              Pa od 2012 Federera teraju u penziju on covek osvoji GS a od koga je sve gubio i ko mu je sve skidao skalpove.

              Novak ima zelju, to se vidi, igrom od jutros sam zadovoljan. Videcemo, ovo mi lici na 2010 godinu i samo cekam kad ce eksplozija.

              Poz

              Послато са SM-N9005 уз помоћ Тапатока

              Comment


              • Originally posted by cacanin View Post
                Novak ima zelju, to se vidi, igrom od jutros sam zadovoljan. Videcemo, ovo mi lici na 2010 godinu i samo cekam kad ce eksplozija.
                Zasto si zadovoljan?

                Comment


                • Originally posted by cacanin View Post
                  Noto pa zar mislis da smo mi pametniji nego Novak i njegov tim a tice se njega.
                  Zar mislis da je otisao na dnu Meksika da bi redjao poraze.
                  Pa od 2012 Federera teraju u penziju on covek osvoji GS a od koga je sve gubio i ko mu je sve skidao skalpove.

                  Novak ima zelju, to se vidi, igrom od jutros sam zadovoljan. Videcemo, ovo mi lici na 2010 godinu i samo cekam kad ce eksplozija.

                  Poz

                  Послато са SM-N9005 уз помоћ Тапатока
                  I po tebi je ok da Novak igra 5 godina pa možda dođe do šanse da osvoji 1 GS?

                  Nije problem ako si zadovoljan njegovom igrom, problem je ako je on zadovoljan, veteranski nivo.

                  Comment


                  • Saša dao odličnu analizu
                    http://sportklub.rs/Blog/Sasa-Ozmo/a...speriment.html
                    Šampioni se ne stvaraju u teretanama. Šampioni se stvaraju od nečega što imaju duboko u sebi- želju, viziju i san. M.Ali
                    Ko sme taj može.Ko ne zna za strah taj ide napred.
                    "When the crowd is chanting Roger I hear Novak."

                    Comment


                    • Odlična analiza za široke mase. Tješi sebe i čitaoce kao i forumaši. Kakav kontekst pominje kad je kontinuitet loših igara odavno uzeo maha. Vesely je došao poslije osvajanja 2 iscrpljujuća turnira i normalnog hvatanja zaleta za RG, a ovaj poraz je došao nakon Istomina.

                      Odavno je Novak izgubio na tempu u igri, ne može da se nametne i zato dolazi do gema kakav je zadnji, on obično odslika stanje u kojem se nalazi.

                      Comment


                      • Originally posted by notorious View Post
                        Odlična analiza za široke mase. Tješi sebe i čitaoce kao i forumaši. Kakav kontekst pominje kad je kontinuitet loših igara odavno uzeo maha. Vesely je došao poslije osvajanja 2 iscrpljujuća turnira i normalnog hvatanja zaleta za RG, a ovaj poraz je došao nakon Istomina.

                        Odavno je Novak izgubio na tempu u igri, ne može da se nametne i zato dolazi do gema kakav je zadnji, on obično odslika stanje u kojem se nalazi.
                        Da, ali i te loše igre moraju da se prekinu.
                        Ne znam, meni uprkos svemu ovo ipak izgleda obećavajuće ukoliko uspe u narednim nedeljama da pronađe oštrinu u udarcima i ritern.
                        Last edited by Marija81; 03-03-17, 19:44.
                        Šampioni se ne stvaraju u teretanama. Šampioni se stvaraju od nečega što imaju duboko u sebi- želju, viziju i san. M.Ali
                        Ko sme taj može.Ko ne zna za strah taj ide napred.
                        "When the crowd is chanting Roger I hear Novak."

                        Comment


                        • Originally posted by NI View Post
                          Vidim da set u depresivnom stanju. (U prosjeku.) Nisam gledao, ali ne vjerujem da ima pravog razloga za takav pesimizam.

                          1.
                          Novaku je evidentno stalo. To dugo nije bio slucaj. Nedostaju mu meceve sa kojima treba da dodje samopouzdanje. Mislim da je pobjeda protiv Delpa vrednija od poraza protiv Kirjosa.

                          2.
                          Nikada Novak nece biti apsolutni favorit protiv Nika. Taj tip igraca mu ne lezi. Ako Nika ide servis, tesko ga je pobijediti. Weltschmerz je uporedio mec sa Karlovicem. Sigurno je to jedno od poredjenja. Moze i sa Rodikom i sa ranim Congom. Pogotovo su takvi igraci neugodni u inicijalnim mecevima dok Novak ne pocne da cita servis.

                          3.
                          Da bi se suprostavio tom tipu igraca, Novaku treba sigurno drzanje servisa i samopouzdanje, koje iz razumljivih razloga nedostaje.

                          4.
                          Izuzetno sam zadovoljan sa ljutnjom poslije meca.

                          Rekavsi sve to, ima odredjenog razloga za zabrinutost.

                          A)
                          Samo 25% poena osvojenih na Nikov drugi servis. Od 2007. kad je postao top igrac, jednom je bio losiji (Ferere na WTF-u 2007.) i jednom jednako los (Rodik u IW 2009.).

                          B)
                          Nije dao BL do zadnjeg gema. A onda 3 vezane. Mentalni kolaps. Da je izgubio u dva TB-a, nista ne bih rekao.
                          Skoro u potpunosti se slazem sa tobom, jedino mu ne bih toliko zamerio taj mali procenat osvojenih poena na drugi servis, jer je Australijanac servirao drugi kao da je prvi, tako da nije bas bilo puno razlike. Moja najveca zamerka je upravo taj poslednji gem, trebo je odvesti set u TB pa sta bude tamo. Recimo prvi servis gem u drugom setu 0-30, pomislio sam ode ovo, ali se vatio i uzeo taj gem, bez BL do samog kraja. Generalno vrlo tezak mec mentalno, prvi medjusobni mec, protivnik ispaljuje bombe, ne moze da promasi servis, nema ritma na riternu, nema uopste ni igre na protivnikov servis, svaki poen gde se razvije razmena je biti ili ne biti jer ko zna da li ce biti jos neke sanse u gemu. I do BL je Novak dosao tako sto je Nik dva zicera poslao pravo na Novaka koji je odlicno reagovao. Ali onda je usledio as na brejk loptu. Pa as ili servis vineri u TB dok je Novak imao aktivan rezultat, prakticki Novak bez sanse. Jedini gem gde je Novak mozda mogao nesto da uradi je kod 6-5 u prvom setu gde su se igrale razmene na prva 3 servisa, ali je napravio na zalost 3 neiznudjene.

                          Ovih 5 nedelja posmatram kao jednu celinu pa se nesto konkretnije moze reci posle Majamija, nadam se pocetkom aprila.
                          Non-Calendar Year Grand Slam - Stands alone
                          Holding all 4 Majors titles on 3 different surfaces at once - Stands alone
                          30 consecutive match wins - Stands alone
                          3+ consecutive finals in all 4 Majors - Stands alone
                          Australian Open 3 consecutive titles - Stands alone

                          Comment


                          • Veoma je tesko dati neki realan komentar posle ovakvog meca. Poraz je tezak jer dolazi od igraca koji ga vec duze vreme proziva izjavama da je folirant, da nije pravi No.1 cak i kad je to bio, da je Marej bolji igrac od njega... Takodje Novak kako juce rece u interviju za RTS voli da uci iz poraza. Politicki korektna i sama po sebi bezvezna izjava jer sta to on moze da nauci iz poraza posle silnih godina na mestu No.1. Cemu ga je naucio poraz od Istomina sem da moze da izgubi i od Kirjosa? Ili ga je mozda naucio da danas svi igraju tenis?
                            Pozitivne stvari. Odlucio je da igra Akapulko iako nije bio predvidjen rasporedom. Znaci stalo mu je do tenisa. Posle poraza od Kirjosa kazu da je bio ljut na konferenciji za stampu. Znaci stalo mu je da pobedjuje. Stav je tu i to je nesto najvaznije sto smo dobili posle ovog turnira. Ostaje samo pitanje dokle. I tu se apsolutno slazem sa izjavom Vudbridza "U narednim nedeljama ne treba gledati Novakove rezultate, već njegov stav na terenu“. Naravno, to samo po sebi nije dovoljno za pobede ali bez tog stava sve ostalo je nebitno.
                            Sada sledi turniri gde je standarno dobar, IW i Miami i sezona sljake koja mora biti highlight ove sezone jer realno RG je jedini GS turnir na kojem ima realne sanse za titulu. Tek posle RG imacemo kompletnu sliku u kom pravcu ide njegova karijera.

                            Comment


                            • Retkost je kao za ovu priliku kada se slozim sa Ozmom jer osim literarno solidno upakovanih tekstova i citiranja drugih pokazuje premalo strucnog i analitickog.
                              Akapulko je bio test i ukoliko se posmatra kao takav doneo je vise pozitivnog nego negativnog.
                              Napretka ima i on je vidljiv, zato se sve nekako nadam povratku u punom sjaju.
                              sigpic

                              Comment


                              • Zadovoljan sam vidjenim. Jasno je da ima pomaka na bolje, jos nije usao u stos ali polako se privikava. Servis, kretanje, psiha sve polako dovodi u red, ne moze to ici tako naglo. Kirios nije mogao bolje da servira i ovakve partije se pruzaju 2-3 puta u karijeri. Jednostavno decku je stalo da pobedi najbolje igrace, sto mu itakako polazi za rukom. Da bi osvojio jedan turnir ipak moras petoricu njih da dobijes a to ce uvek ostati van njegovih dometa, bar dok ne bude sredio glavu.
                                --ZA GOSPODINA GOVEDARICU OD NJEGOVOG VERNOG SK FAN KLEBA--

                                https://ibb.co/cD1Xnq

                                Comment

                                Working...
                                X