Announcement

Collapse
No announcement yet.

Nole, idi u peršun!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Doha i finale s Andy-jem nema veze s Novakom koji je izgubio OI i USOpen.

    Tad se nesto promenilo i u zavrsnici sezone smo videli Novaka koji je veoma isti Novak danas protiv Istomina.

    Na terenu su protiv Novaka bili Istomin i Novak koji grli drvece. Novak koji je izbacio BB, Novaka koji je rekao jesenas najiskrenije šta su njemu prioriteti.

    Znači postoje 2 Novaka

    Svejedno cak i da je nekom ludom igrom slucaja dospeo u finale protiv Endija barem u jednom setu bi dobio krompir

    mnogo je pao!! Ma Doha je bila šala, i pokušaj da se fanovima yamažu oči

    Sad će i on kao Rafa-Role da krstari negde blizu top 10 da veganiše i polumlitavo da jedva prebaci lopticu preko mreze

    Comment


    • E pa ovako, da napisem svoju analizu meca i pre svega generalno Novakove situacije. Nazalost mec sam poceo da pratim od sredine drugog seta pa se analiza nece previse odnositi na danasnji mec

      1) Pobeda u Dohi nas je sve zavarala, a posebno Novaka. U Dohi je Novak igrao solidno do meca sa Verdaskom i fantasticno protiv Endija. Medjutim, i tada je pokazivao da nije dovoljno konstantan. U prvom kolu u Dohi je gubio 4:0, a polufinalu je spasavao mec lopte protiv Verdaska. Za razliku od njega Endi nije briljirao do polufinala na torm turniru, ai je bio mnogo konstantiji.
      Iz ovog ugla deluje da bi bilo mnogo bolje da je izgubio polufinale od Verdaska u Dohi. Mozda bi se onda ozbiljnije pripremio za Australiju.

      2)Posle Dohe umesto da se uputi u Australiju Novak je otisao u Monte Karlo. Po meni je ovo velika greska. Razumem ja da mu je stalo do porodice i da se nije vratio kuci da ih ne bi dugo video, ali neko ko pretenduje ka tituli mora vise od 5 dana ranije da dodje u Melburn. Ako je njegovoj porodici daleko da ide u Melburn, mogli su da budu barem par dana sa njim u Dohi. Ovo je takodje povezano sa delom pod 1). Novak je mislio da je u dovoljno dobroj formi i da moze da odmori nekoliko dana. Nazalost vreme u Monte Karlu i Australiji se mnogo razlikuje, i 5, pa ni 7 dana, nije dovoljno da se covek poptuno aklimatizuje(pogotovo zbog razlike u temperaturi). Vazi ono poznato pravilo " Za svaki sat promene u casovnoj zoni potreban je jedan dan da bi se covek aklimatizovao dobro". To je posebno bitno kada Novak igra na suncu. Verujem da bi i protiv Fernanda imao problema da je igrao na suncu.

      3)Nazalost, Novak je danas pokazao da ce mu biti tesko da se konetrise samo na slemove kako je on planirao Izgubiti dva tajbrejka je previse, a razlog za to je prvenstvrno nedostatak samopouzdanja. Pa Istomin je bio hrabriji i opusteniji od njega. Dobo, sa jedne strane nije imao sta da izgubi, ali je sve jedno bio opusten kada je pobeda bila blizu. Takodje je Novak neko kome je potrebno dosta meceva da postigne formu.

      4) Novak je zaista previse mrsav. Slazem se sa NIjem kada kaze da ce Novak tako duze da traje, ali dzaba kada nece biti dovoljno dobar da osvaja slemove. Sa ovom tezinom, mozda Novak bude bio bolji od Endija za 3 godine, ali mu to nista nece znaciti ako ni jedan ni drugi ne budu osvajali slemove. Zato Novak mora malo da se ugoji. Ne previse, ali da malo. Tako ce krace da traje, ali ce imati vise sanse da osvaja slemove u naredne dve godine. Misliti za period posle toga je trenutno nezahvalno.


      5)Posledica nedostatka kilaze je mlaka igra i potreba da se svaki poen muski zaradi. Takodje Novakov bekend je mnogo pasivniji nego pre godinu dana. Pre svega nekonstantan. Dodje tu i tamo neki mec gde ga dobro igra, ali generalno je previse pasivan. Drugi servis mu je slabiji nego pre. Nije ga jos uvek skroz povratio posle povrede. Forhend je veroatno bio najbolji od svih osnovnih udaraca. Ono sto brine je sto Novak u poslednje vreme svakog protivnika mora ozbiljno da svahti. Mislio je, kao i mi, da je posle meca sa Verdaskom siguran do cetvrtog kola. To nazalost nije bio slucaj.

      6)Verovatno i najbitnije pitanje. Sta dalje ? Posle ovakve karijere, jasno je da Novak ne treba da igra ako ne moze da se bori za slemove. Medjutim ne treba ga jos uvek otpisivati. Ali, Novaku mora da bude mnogo posveceniji treningu nego zadnjih pola godine. Ako mu se sada ne trenira treba da napravi dugu pauzu, i da se vrati kada bude bio spreman da radi dosta. Nadal je radio slicne stvari i osvajao je slemove. Mozda Novak treba da pokusa nesto slicno. Sto se mene tice , ako mu se ne igra, nije bitno sta ce da uradi do sezone sljake. Ali, kada krene da igra to mora da bude ozbiljno. Bitno je samo da bude top na Roland Garrosu. Za tako nesto mu je potrebno da dobro odigra par turnira pre njega, ali ne samo jedan kao sada.

      Comment


      • Originally posted by Indigo View Post
        Ovo sto si gledala malopre ti lici na Novaka, meni ne, ni blizu.
        Šta da ti kažem, možda nisi pažljivije pratio šta sam pisala prethodnih meseci..

        Apsolutno sam stava Novak i samo Novak je odgovoran
        Similis simili gaudet

        Comment


        • Originally posted by miloolja View Post
          Smoriste više sa Pepeom.. ma kakv Pepe, Nutribullet, drveće.. samo je do Novaka. neće više i to je. Kraj.
          A cekaj to tako odjednom, nece vise I to je to.
          Na pocetku prosle godine izjavi da mu je cilj da stigne Federera a sada totalno drugacija prica. Ne igra mu se vise I to je samo njegova odluka.
          Ne znam meni to nije logicno.
          There's something wrong with me chemically
          Something wrong with me inherently
          The wrong mix in the wrong genes
          I reached the wrong ends by the wrong means
          It was the wrong plan
          In the wrong hands
          With the wrong theory for the wrong man
          The wrong lies, on the wrong vibes
          The wrong questions with the wrong replies

          Comment


          • Originally posted by 7eleven View Post
            Doha i finale s Andy-jem nema veze s Novakom koji je izgubio OI i USOpen.

            Tad se nesto promenilo i u zavrsnici sezone smo videli Novaka koji je veoma isti Novak danas protiv Istomina.

            Na terenu su protiv Novaka bili Istomin i Novak koji grli drvece. Novak koji je izbacio BB, Novaka koji je rekao jesenas najiskrenije šta su njemu prioriteti.

            Znači postoje 2 Novaka

            Svejedno cak i da je nekom ludom igrom slucaja dospeo u finale protiv Endija barem u jednom setu bi dobio krompir

            mnogo je pao!! Ma Doha je bila šala, i pokušaj da se fanovima yamažu oči

            Sad će i on kao Rafa-Role da krstari negde blizu top 10 da veganiše i polumlitavo da jedva prebaci lopticu preko mreze
            Da je dogurao protiv Endija on bi taj mec najverovatnije dobio, jer njemu Endi kao protivnik lezi. Njegov glavni problem je sto nije u stanju da dogura dotle.
            sigpic

            Always somewhere Miss you where I've been I'll be back to love you again

            U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll.Dozivaš kišu.
            Ili da mazneš neku lepu ribu. Samo je bezveze kada se probudiš….

            Comment


            • Novak ispada iz top 5 do kraja godine...

              Comment


              • Ma kako da neće.... otkud vam to? Problem je u tome što i dalje smatrate da on može sve što mu se ćefne, stvar je u tome što ne može, ili ne može više. Možda naći neki novi pristup da pokuša da osvoji još koji slam, da sustigne na primer Rafu, eto to bi bilo "realno" (samo u slučaju da pronadju neki novi štos, nešto...)
                Ovako ne vredi, ni sarma ni rasterati sve oko sebe, ovako je ono: "srce oće, al d... klopoće"
                "My body feels great. I mean, it´s only five hours"

                Comment


                • Evo šta Novak kaže o rasporedu
                  Šampioni se ne stvaraju u teretanama. Šampioni se stvaraju od nečega što imaju duboko u sebi- želju, viziju i san. M.Ali
                  Ko sme taj može.Ko ne zna za strah taj ide napred.
                  "When the crowd is chanting Roger I hear Novak."

                  Comment


                  • Onaj pristup kada osvojis 4 Grand Slama u nizu meni deluje sasvim dobro, ne znam mozda ja gresim.
                    There's something wrong with me chemically
                    Something wrong with me inherently
                    The wrong mix in the wrong genes
                    I reached the wrong ends by the wrong means
                    It was the wrong plan
                    In the wrong hands
                    With the wrong theory for the wrong man
                    The wrong lies, on the wrong vibes
                    The wrong questions with the wrong replies

                    Comment


                    • uzima preostala 3 slema ove sezone ..zivi bili pa videli

                      Comment


                      • Originally posted by Indigo View Post
                        A cekaj to tako odjednom, nece vise I to je to.
                        Na pocetku prosle godine izjavi da mu je cilj da stigne Federera a sada totalno drugacija prica. Ne igra mu se vise I to je samo njegova odluka.
                        Ne znam meni to nije logicno.
                        Ima tu vrlo verovatno jos faktora iz njegove neposredne okoline koji i te kako uticu na sve. Da do RG izjavljuje jedno a nakon istog totalno drugo. Ima i do njega, do zasicenja i svega, ali da ti nekoliko meseci ranije bude prio da budes najbolji svih vremena i da si naon RG-a na najboljem putu, a onda naprasno nakon toga izjavis da to vise nije slucaj. Jeste cudno i nelogicno.

                        A raspored ce mu ostati isti, zivi bili pa videli. Sada ce on lepo kuci, da bude sa svojom porodicom. Reket verovatno nece pipati mesec dana, pa onda polako u nove pobede - ili nova razocaranja - zar je bitno.
                        Last edited by Sandugp; 19-01-17, 09:13.
                        sigpic

                        Always somewhere Miss you where I've been I'll be back to love you again

                        U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll.Dozivaš kišu.
                        Ili da mazneš neku lepu ribu. Samo je bezveze kada se probudiš….

                        Comment


                        • Protivnik u transu, servirao i odigrao mec zivota, fizicki nikad spremniji, nije popustio ni posle 4 sata igre... Novaku nije bio dan.
                          Koliko se samo puta desilo da protivnik igra u zivotnoj formi a da Novak jedva cupa mec, spasava mec lopte, bori se sam sa sobom, pobedjuje i kasnije osvaja turnir... MNOGO PUTA.
                          Ovaj put nije uspeo.

                          Srecno Nole. Sledeci put ces uspeti.

                          Послато са SM-N9005 уз помоћ Тапатока

                          Comment


                          • Ma preslikan mec kao protiv Kverija na WB. Nema tu sta mnogo da se analizira. On je ovakve tenisere kao Istomin jeo za dorucak ranije. Napraviti 8 duplih gresaka, 70 neiznudjenih, izgubiti 2 TB... Jednostavno nije bio glavom u mecu, nije bilo zelje, nije mu se igralo jednostavno. Zasto? To samo on zna. Tezak poraz ali mislim da se nece mnogo potresti zbog toga.

                            Comment


                            • Originally posted by Indigo View Post
                              A cekaj to tako odjednom, nece vise I to je to.
                              Na pocetku prosle godine izjavi da mu je cilj da stigne Federera a sada totalno drugacija prica. Ne igra mu se vise I to je samo njegova odluka.
                              Ne znam meni to nije logicno.
                              Pa video si to odjednom.... hop RG ...i onda tras ... nego šta nego da je odjednom.. nije valjda razočarenje od W sve ovo doneleo koje je usledilo odmah posle French Opena, naravno da nije, a od tada ide sunovrat. Pepe, ma on je tu godinama, Novak se godinama hrani slično, a pogledaj stav na terenu i udarce, izbor njihov. Katastrofa! Sve ceo paket je užasan. Ne može Pepe da ima ovoliki uticaj i ishrana iznenada odmah posle RG, porsto to nije razlog dovoljan za ovakav sunovrat.

                              Samo ovo što porodica ne putuje sa njim, neverovatna mi je glupost, naravno njihova stvar, ali ako mu je to važno, ne može bez njih, onda ne razumem, ako mu je opet važno i u mislima je sa njima, onda ne treba sve da muči, sebe ponjaviše, lepo nek ostane kod kuće i da se razilazimo kao što sam još jesenas napisala.
                              Last edited by miloolja; 19-01-17, 09:18.
                              sigpic

                              Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                              But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                              Comment


                              • Originally posted by miloolja View Post
                                Samo ovo što porodica ne putuje sa njim, neverovatna mi je glupost, naravno njihova stvar, ali ako mu je to važno, ne može bez njih, onda ne razumem, ako mu je opet važno i u mislima je sa njima, onda ne treba sve da muči, sebe ponjaviše, lepo nek ostane kod kuće i da se razilazimo kao što sam još jesenas napisala.
                                Ne putuju jer je Jelena imala poslovnih obaveza u Milanu, a i čini mi se da od kada je Stefan rođen ne idu u Australiju sa njim.
                                Šampioni se ne stvaraju u teretanama. Šampioni se stvaraju od nečega što imaju duboko u sebi- želju, viziju i san. M.Ali
                                Ko sme taj može.Ko ne zna za strah taj ide napred.
                                "When the crowd is chanting Roger I hear Novak."

                                Comment

                                Working...
                                X