Announcement

Collapse
No announcement yet.

Nole, idi u peršun!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Smoriste više sa tim grljenjem DRVETA... molim jedninu, pošto sam jedno videla da grle, ispravite me ako grešim.
    Toliko čovek uslika glupih fotografija za života, ovakvih ..onakvih, sa decom, vi od ovoga napraviste neki Novakov lajf-motiv.

    A što se tiče Jelene... kakve veze ima šta ona postavlja na svojim društvenim mrežama? Šta fali njenim životnim principima i zdravijoj ishrani? Ako se ne slažete sa nečim ili nekim ne znači da je taj u krivu. Da je to nešto ružno, kažnjivo, neprihvatljivo ili u raskoraku sa Novakom pa da razumem ovu histeriju.

    Vala preteraste, baš previše sebi dajete za pravo.
    sigpic

    Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
    But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

    Comment


    • @Marija..
      Pa to upravo i pokusavam da kazem. Jer ispada da je on sad neki neuracunljivi psiho koji radi nerezonske stvari po parkovima, dopusta da mu zena skace po glavi, da ga brat uvuce u neku tamo sektu, da padne i on u depresiju, da batali tenis i karijeru..
      To sto ja hocu da pojasnim je da slika u parku sa drvetom, klip dok meditira, Jelena sama na odmoru, sve je to deo normalnosti, nista sto bi trebalo da da povod za kojekakve mracne teorije.
      Jer ovo stvarno izliva polako u neku opasnu paranoju. Covek ne moze ni da prisustvuje kolektivnoj meditaciji (mozda ga je brat zamolio da mu pravi drustvo), odmah sutra dan zuta stampa i dm stancaju nebuloze i besimislene bljuvotine i blate coveka bez razloga.
      Ne eksponira se skoro ni jedna, ali devojka to radi na sasvim pristojan nacin. Niti izbacuje vulgarne slike, niti se slikala kako vozi Lamborghini, niti se uvlaci u politiku ili slicne ne moralne stvari. Vodi fondaciju, izbaci po koji veganski recep, slika se u muzeju, sa sinom, u restoranu sa prijateljima, na putovanju.. meni je to sve sasvim normalno. Sta bi trebala drugo da radi.. da prekine sve drustvene kontakte, da cuci u boksu ceo vek i ne izlazi iz kuce kao bubuleja?

      @ Evo Olja necemo vise, ovo je moj zadnji post na tu temu
      --ZA GOSPODINA GOVEDARICU OD NJEGOVOG VERNOG SK FAN KLEBA--

      https://ibb.co/cD1Xnq

      Comment


      • Originally posted by miloolja View Post
        Smoriste više sa tim grljenjem DRVETA... molim jedninu, pošto sam jedno videla da grle, ispravite me ako grešim.
        Toliko čovek uslika glupih fotografija za života, ovakvih ..onakvih, sa decom, vi od ovoga napraviste neki Novakov lajf-motiv.

        A što se tiče Jelene... kakve veze ima šta ona postavlja na svojim društvenim mrežama? Šta fali njenim životnim principima i zdravijoj ishrani? Ako se ne slažete sa nečim ili nekim ne znači da je taj u krivu. Da je to nešto ružno, kažnjivo, neprihvatljivo ili u raskoraku sa Novakom pa da razumem ovu histeriju.

        Vala preteraste, baš previše sebi dajete za pravo.
        S' kim Novak da pojede sarmu?
        Zato je Jelena kriva kada je ishrana u pitanju.
        Mislim pazi u kom je ona tripu kada je od svih mogućih ideja otvorila restoran gde se jedu samo "travulje" i to još u Monaku. Originalno nema šta..
        Mora postojati neki krivac. Taki je život. To Novak ne može biti. Onda je supruga.

        Comment


        • Originally posted by Fića View Post
          Evidentno je da ti (i svi oni koji vrte tu pricu oko "grljenja drveca" po svim mogucim portalima) imate problem sa tim sto se on slikao kako grli drvo.. E sad, dal ti to smatras kao neku vrstu devijantnog ponasanja (dendrofilija) ili simpom nekog novog nacina zivota koji mu ne omogucava da igra vrhunski tenis, to ja ne znam. Samo ne mogu da zamislim da neko moze da mu zameri cinjenicu da je zagrlio drvo sam ili zajedno sa porodicom. Pa sta tu ima lose, ne razumem? Ovim primerom sam hteo da kazem da obican gest grljenja biljke ne donosi nekakvu promenu na bolje ili lose, niti moze da ima ikakav uticaj na radni dani ili na raspolozenje. Jednostavno to je njegov nacin da pokaze kako je u harmoniji sa prirodom i ko zna, mozda zeli da skrene paznju na to da moramo da postujemo i cuvamo prirodu (razumem da je malo glupo i infantilno, ali svakako poucno)
          A sto se Jelene tice stvar je malo komplikovana. Nije ona pudlica pa da zivi zivot koji joj neko drugi namece. Covek kao zena trazi neki svoj put i identitet a ne da doveka zivi u senci muza/zene/rodjaka itd..bez obzira na njihova primanja. To je malo teze da se shvati ali je to jednostavno tako.
          Nije uopste skupo hraniti se zdravo. Ne znam tu ali ovde (Italija) voce i povrce kao i razne semenije su dostupne svima (4-5 evra kosta pola kilograma bio semena on konoplje, lana, chia itd). Verujem da ni tu brokoli, kelj, cvekla, sargarepa, djumbir, razne semenije i ostale prirodne poslastice ne kostaju citavo bogatstvo.. svakako dosta manje od mesa i suhomesnatih preradjevina. Mozes da mi kazes "a ko ce to da ti jede?" E tu se slazem.
          Samo nemoj da mislis da jedan otac i zreo covek kao so je Novak moze da zapusti sina i familiju samo zato sto voli da zagrli po koje drvo i da se baskari po travi..
          Tvoje glediste je krajnje subjektivno, da ne kazem sebicno. Po principu "jedna gusa, jedna dusa" plus zivis u Italiji. Pazi, i ja da zivim u inostranstvu i imam platu od par hiljada evra mozda bi razmisljao na tvoj nacin ali ovde u Srbiji cetvoroclane porodice prezivljavaju sa 500 evra madaa prema nekim racunicama za iole pristojan zivot potrebno je 1200 evra pa ti vidi gde ima prostota za zdravu hranu. Jel ti stvarno mislis da su ljudi u Srbiji toliko glupi pa ne znaju da je sok sa 100% udela voca bolji od onog sa samo 10% ili 30%? Pa uzimali bi oni to svoj deco svaki dan da mogu da ga priuste. Dao sam ti samo jedan primer, da ne sirim pricu.
          Grljenje drveta se moze posmatrati iz vise ugla ali za mene je to pre svega znak da se nesto desava sa Novakom posle RG o cemu svi mi ovde nagadjamo. Da li je on grlio drvece ranije? Nije. Da li je ranije Novak nosio ametist oko vrata? Nije. Da ne idem dalje... Za mene su sve to signali, da ne kazem vapaji za pomoc.

          Comment


          • Da vidimo šta smo imali ovde.
            Marko izlazi u javnost sa priznanjem o postojanju zdravstvenog problema u vidu depresije.
            Vrlo ozbiljan problem jer se radi o jedinoj smrtonosnoj bolesti u psihijatriji pošto se nekih 15% slučajeva završi suicidom. Problem je i na svetskom nivou jer prema procenama SZO troškovi lečenja depresije će do 2030 biti najveći teret zdravstvenim fondovima iz razloga sve većeg porasta broja obolelih.
            Jedan od prvih saveta psihijatra po dijagnostikovanju jeste podrška porodice.
            Šta Novak radi u toj situaciji?
            Daje podršku bratu.
            Sasvim normalno i ljudski, nešto što bi učinila većina nas.
            Jebeš tenis brat je važniji.
            Imaz se u priči pojavljuje kao neko ko je pomogao.
            To treba poštovati jer i sama medicina nema adekvatne odgovore na ovu bolest kada se radi o težim slučajevima. Možda Markov slučaj nije bio težak ili se nije htelo pribeći medikamentima tek Imazova metoda jeste pomogla i to je jedino bitno.
            Što se sektaštva tiče sve tvrdnje u kojima se isto konstatuje bazirane su na par slika i nešto video materijala.
            Mislim da se pravi greška targetujući Markov problem i Imaza kao glavne krivce za Novakov pad. Vrlo je to kompleksna situacija sa puno činilaca uz određen splet okolnosti.
            sigpic

            Comment


            • Originally posted by pecaros View Post
              Da vidimo šta smo imali ovde.
              Marko izlazi u javnost sa priznanjem o postojanju zdravstvenog problema u vidu depresije.
              Vrlo ozbiljan problem jer se radi o jedinoj smrtonosnoj bolesti u psihijatriji pošto se nekih 15% slučajeva završi suicidom.
              "Po završetku teniske sezone, nakon koje je Novak Đoković ipak izgubio 1. mesto na rang listi, mnogima je jedna od najintrigantnijih figura bio Pepe Imaz. Čovek koji je priključen njegovom stručnom štabu, a koga su svetski mediji prozvali Guruom, koji ima svoju filozofiju, gde propagira mir i ljubav. Upravo tako je pomogao Marku Đokoviću, Novakovom mlađem bratu, koji je otkrio da je bio u teškoj depresiji, jer je čitavo detinjstvo proveo u senci starijeg i uspešnijeg brata."

              Rekoh ranije, upadamo u zacarani krug, kvaka 22. Ispada sada da je Novak odgovoran za njegovu depresiju jer je bio uspesniji od svog brata?! To je ogroman teret za Novaka za koji on uopste ne snosi odgovornost jer je sve u zivotu postigao svojim radom i talentom. Jer treba on sada da se kaje zbog toga sto je bio uspesniji? Jel to znaci da Marko ne bi pao u depresiju da je Novak bio neuspesan poput njega? Gde su tu roditelji, zasto Novak sve sam mora da preuzme na svoja ledja? Ako je to zbog osecanja krivice iako nije kriv to je onda strasno.
              Zao mi je Marka jer depresija je zeznuta stvar ali mi je jos vise zao Novaka. Ostaje samo nada da ce Marko i Jelena brzo pronaci sebe tako da ce Novak imati vise vremena za tenis.
              Last edited by skeptik; 25-11-16, 21:43.

              Comment


              • To je katastrofalno, kakva crna sijenka, umjesto da je srecan on upada u depresiju i sta sad treba, da dovede Novaka na njegov nivo da bi bio srecan? Kakva ljubomora i sujeta, ako je tacan razlog depresije naravno.
                sigpic

                Comment


                • Tako je pisalo u tekstu mada je Novak pricao o tome i ranije ali nisam imao pojma da to ima ovolike razmere.
                  http://www.tennis.com/pro-game/2015/...ressure/56539/

                  Comment


                  • Originally posted by skeptik View Post
                    "Po završetku teniske sezone, nakon koje je Novak Đoković ipak izgubio 1. mesto na rang listi, mnogima je jedna od najintrigantnijih figura bio Pepe Imaz. Čovek koji je priključen njegovom stručnom štabu, a koga su svetski mediji prozvali Guruom, koji ima svoju filozofiju, gde propagira mir i ljubav. Upravo tako je pomogao Marku Đokoviću, Novakovom mlađem bratu, koji je otkrio da je bio u teškoj depresiji, jer je čitavo detinjstvo proveo u senci starijeg i uspešnijeg brata."

                    Rekoh ranije, upadamo u zacarani krug, kvaka 22. Ispada sada da je Novak odgovoran za njegovu depresiju jer je bio uspesniji od svog brata?! To je ogroman teret za Novaka za koji on uopste ne snosi odgovornost jer je sve u zivotu postigao svojim radom i talentom. Jer treba on sada da se kaje zbog toga sto je bio uspesniji? Jel to znaci da Marko ne bi pao u depresiju da je Novak bio neuspesan poput njega? Gde su tu roditelji, zasto Novak sve sam mora da preuzme na svoja ledja? Ako je to zbog osecanja krivice iako nije kriv to je onda strasno.
                    Zao mi je Marka jer depresija je zeznuta stvar ali mi je jos vise zao Novaka. Ostaje samo nada da ce Marko i Jelena brzo pronaci sebe tako da ce Novak imati vise vremena za tenis.
                    Boldovani deo je konstrukcija autora teksta koliko primetih jer tako nešto nisam našao u Markovoj izjavi. Običan senzacionalizam kojim nas svakodnevno bombarduju tabloidni mediji.
                    sigpic

                    Comment


                    • Ma nema nikakve sumnje da dobar deo razloga Markove depresije lezi u cinnjenici da nije ispunio ocekivanja pre svega svoja pa onda okoline. Kao sto rekoh i sam Novak je pricao o tome; "Obviously with lots of success that I had throughout all my career basically, juniors and then professional circuit, that added extra pressure on them and expectations, it was very difficult for them to handle such expectations."
                      Nije lako biti brat tako uspesnom teniseru kao sto je Novak. Neko se dobro nosi sa takvim pritiskom neko manje. Sada je najbitnije da Marko izadje iz te depresije kako bi Novak mogao da se posveti vise tenisu.

                      Comment


                      • Apsolutno ne prihvatam tezu da je Novak uzrokom Markove depresije. Nijedan validan dokaz nema niti je potkrepljen izjavama aktera.. Sve svedeno u sferu nagađanja.
                        Last edited by pecaros; 26-11-16, 09:17.
                        sigpic

                        Comment


                        • Ako nije lako Novaku biti brat, evo ja se dobrovoljno prijavljujem na tu tešku funkciju. Želim izazov u životu.
                          DALE 1992-2020
                          NIKAD ZABORAVLJEN

                          Comment


                          • Originally posted by Jax Teller View Post
                            Ako nije lako Novaku biti brat, evo ja se dobrovoljno prijavljujem na tu tešku funkciju. Želim izazov u životu.
                            Pa zavisi. Jel hoces da budes Djorjde ili Marko?

                            Comment


                            • Pristao sam biću sve što želi

                              Samo da se dogovorimo oko dzeparca, ma ima da ga volim ko rođenog brata.

                              Last edited by Jax Teller; 25-11-16, 22:34.
                              DALE 1992-2020
                              NIKAD ZABORAVLJEN

                              Comment


                              • Onda budi kao Djordje, taj menja devojke kao carape.

                                Comment

                                Working...
                                X