Announcement

Collapse
No announcement yet.

Nole, idi u peršun!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Jel mora?
    Vilander Mats kazem - mislim da je to dovoljno?
    sigpic

    Always somewhere Miss you where I've been I'll be back to love you again

    U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll.Dozivaš kišu.
    Ili da mazneš neku lepu ribu. Samo je bezveze kada se probudiš….

    Comment


    • Ma radi kako hoćeš.
      sigpic

      Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
      But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

      Comment


      • Evo glasacu i da Beker ostane, volim ja BB-a
        Ali neka dodje i Vilander Mats
        sigpic

        Always somewhere Miss you where I've been I'll be back to love you again

        U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll.Dozivaš kišu.
        Ili da mazneš neku lepu ribu. Samo je bezveze kada se probudiš….

        Comment


        • Ajmo da sagledamo širu sliku.
          Posle RG-a, cilj koji je imao 5 godina ispred sebe se ostvario. Do tada , sve je bilo podređeno samo tome.
          Naime , iako smo svi želeli da stigne do 14, pa i do 17 GS-ova, on nikada nije počinjao da igra tenis zbog toga,
          da bi stigao Federera, Nadala i Samprasa. Osvojio je sve što vredi i teško je ponovo igrati igricu koju si obrnuo,samo da bi popravio cifre.
          Treba mu vremena da se navikne.
          Dalje,recimo da se posle RG-a malo opustio privatno, imao je očiglednih problema sa suprugom i morao je to posle da pegla.
          Možda i da smanji treninge kako bi više vremena proveo sa porodicom.
          Možda mu je brat bio u teškoj depresiji, još gore, da je pokušao da digne ruku na sebe... da li bi bilo ko od nas mogao da nastavi dalje kao da se ništa ne dešava?
          Možda je Noletov otac kada su bili u pregovorima za britansko državljanstvo napravio neku light verziju dogovora, sa određenim ustupcima...?
          Nikada Nole nije pobedio Mareja u Velikoj Britaniji, osim na WTF 2012 u grupi u meču koji nije bio na ispadanje.
          Izgubio je na OI 2012, W 2013 i sada na WTF London 2016, uvek lako i u straight sets. Čak je neko od vas i primetio da su slične statistike sa prošlog meča i sa W 2013.
          Ne kažem da su sve ove stvari istinite, ali svi mi samo nagađamo i nikada nećemo saznati istinu, tako da mogu i ja da pokušam...
          Jedno je sigurno. Novak često između redova želi nešto da poruči.
          Ona konferencija u BG-u, kako mu prvo mesto više nije prioritet, a na krovu je sveta?!?
          Što kaže NI, Pepe Imaz je dimna zavesa, a ona sektaška konferencija može biti ustupak bratu...
          Upad one budale protiv Keia, možda nema nikakve veze, ali i može da bude neko upozorenje.
          Uglavnom, u SF je Novak bio tigar, u finalu mala maca.
          Izbacio 30 loptica u aut ili u mrežu, a nije se pošteno ni oznojio...
          Možda, možda, možda...
          Jedno je sigurno.Volimo te Nole i više nego što treba, zato i lupamo glavom.
          Možda će jednog dana neko napisati knjigu "Šampion koji to više nije želeo da bude"
          Poz za sve

          Comment


          • Ukoliko BB ode, dakle ne želim da ide, ali momci pisali nešto pa se ja nadovezala iz šale (iako je tema veoma ozbiljna) da je možda prevazišao starog trenera, pa mu je potreban novi. Elem, ja sam za Mekenroa, zbog tempramenta, mnogo me interesuje kako bi njh dvojica funkcionisali, a i slagala sam se sa većinom analiza i opaski koje sam imala prilike da čujem od njega do sada... tako da Džone pokaži se.
            Last edited by miloolja; 23-11-16, 15:29.
            sigpic

            Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
            But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

            Comment


            • Otpustanje Bekera bi bila planetarna glupost. (Poslije intervjua je jasno da bi sam Beker htio da ostane.)

              A ako Beker ode i pridruzi mu se Pepe, onda kao zamjenu treba da dovede Anakona ili Gilberta. U slucaju da se oslobodi, prvi izbor bi bio Norman. Svu trojicu smatram trenerima analiticarima koji mogu napraviti novi paket od onoga sto Novak moze da odigra, a to je puno, jako puno.
              Last edited by NI; 23-11-16, 15:42.

              Comment


              • Glasala, bila sam srećna kad je počela saradnja, volela bih da se nastavi i da se Nole skoncentriše samo na njegove i Vajdine savete, njih trojica su dugo bila dobitna kombinacija, ne vidim zašto menjati nešto što funkcioniše.
                Poslednjim Borisovim izjavama, postalo mi je jasno da ga Nole više ne sluša, što je suludo.

                Iskreno se nadam da BB ostaje i da će mu Nole dopustiti da ga "uzme" pod svoje.

                Ako ne, Mekenro mi se a priori takodje dopada, smatram da su na istim talasima, da se iskreno cene i da bi lepo saradjivali.

                Nole Kao da smo na nekoj raskrsnici, osećaj je gadan....

                Ajde još godinu-dve posveti tenisu, pa posle šalji sve u tri lepe...Ali ne predaj se sad, ubedjena sam da ti još uvek nije odzvonilo.
                "My body feels great. I mean, it´s only five hours"

                Comment


                • Nemojte da računate da će Pepe da ode, ne bar da nestane, zato ga i nisam pominjala u anketi.
                  sigpic

                  Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                  But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                  Comment


                  • Nekako to sve sa stručnim štabom je preraslo u multinacionalnu kompaniju, važan je profit a ne draž igranja i pobjeđivanja.
                    Dok Je Vajda bio jedini pravi trener to me podsjećalo na jednu malu srećnu porodicu, uspjesi su se nizali...
                    Dođe Boris, sa naše strane se pokrenu lavina priča dal mu treba ili ne, kad Novak dobro igra (sjedi li na klupi Beker ili Vajda ili obojica)
                    Po meni BB nije ni u jednom segmentu bitno unapredio Novakovu igru, ni tehnički ni taktički.
                    Pojavi se i ovaj nesretnik (do zla boga antipatičan lik - što bi se reklo nit smrdi nit miriše) za kojeg mi nije jasno na čemu je on radio sa Novakom, da li ga je dovodio u "normalu" na bojnom polju ili u privatnom životu. Čitam danas njegovu izjavu kako je to baš cool kako je Novak podnio poraz, samo što ne reče zahvalite se meni na dobro obavljenom poslu.
                    Jasno je da nazad ne može a kojim načinom će naprijed, njegov izbor. Ako nađe motiv pred njim je još puno godina vrhunskog tenisa, u suprotnom nek okači kopačke o klin.

                    Comment


                    • Sve se jako brzo izdešavalo, i ne znamo koji je pravi uzrok Novakovog pada. Mislim da mu treba vremena i odmora pa neka sam odluči, šta će i kako će.
                      Lako je uvek pogadjati u centar ako imaš ljude da crtaju krugove oko njega

                      Comment


                      • Kakvog više odmora, pa odmara najviše od svih na turu.
                        sigpic

                        Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                        But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                        Comment


                        • Originally posted by miloolja View Post
                          Nemojte da računate da će Pepe da ode, ne bar da nestane, zato ga i nisam pominjala u anketi.
                          Ako Beker ode a Pepe ostane, onda treba da ostane samo sa Vajdom. U to slucaju ce da budu najvaznije tolerantnost i trpeljivost trenera. Tu je Vajda nenadmasan.
                          Last edited by NI; 23-11-16, 16:14.

                          Comment


                          • Originally posted by NI View Post
                            Ako Beker ode a Pepe ostane, onda treba da ostane samo sa Vajdom. U to slucaju ce budu najvaznija tolerantnost i trpeljivost trenera. Tu je Vajda nenadmasan.
                            Oterace i Vajda sve to pre ili kasnije u tri lepe - i njemu ce se skurciti. Ako se taj scenario dogodi.
                            sigpic

                            Always somewhere Miss you where I've been I'll be back to love you again

                            U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll.Dozivaš kišu.
                            Ili da mazneš neku lepu ribu. Samo je bezveze kada se probudiš….

                            Comment


                            • Mislim da se ništa neće menjati, jer je Novak očigledno zadovoljan trenutnom situacijom.
                              Bekeru se ne odlazi ( a ko bi na ovu krizu bacio par stotina hiljada godišnje ?!)
                              Pepe je takođe zadovoljan jer i on ima deo kolača.
                              Novak je ušuškan i razmišlja
                              sramota me koliko mi dobro ide
                              ako me razumete...
                              Jelena izgleda jako čudno.
                              Mislim da neko mora da dopre do Novaka ( verovatno Srđan ) ko ima uticaja ili je bar imao uticaja na njega ranije i posavetuje ga da se distancira jedno vreme od svih i od svega i da dobro sagleda situaciju.
                              Mora da postavi ciljeve i ide ka njima.
                              Ponoviću, sezona nije bila loša, ali je bio loš Novakov odnos prema igri i porazima.
                              Jedini poraz koji mu je teško pao su OI.
                              Boris je to lepo rekao
                              Novak je šef.

                              Što se tiče eventualne promene trenera nerealno je očekivati da Lendl ( iako bi Novaku trebala " čvrsta ruka" ) promeni tabor, kao i Mekinroa jer on je velika prznica ( saradnja bi pukla pre nego i počne) a i neće čovek da bude rastrzan između trenerskog i komentatorskog posla.
                              Pri tom ja jedini problem vidim u Novaku...
                              Šampioni se ne stvaraju u teretanama. Šampioni se stvaraju od nečega što imaju duboko u sebi- želju, viziju i san. M.Ali
                              Ko sme taj može.Ko ne zna za strah taj ide napred.
                              "When the crowd is chanting Roger I hear Novak."

                              Comment


                              • Previse se paznje ovde poklanja Imazu koga koliko vidim mnogi targetuju kao glavnog krivca.
                                Situacija je mnogo kompleksnija sa brojnim pazlama koje tvore sliku uzroka da bi se resila njegovim jednostavnim udaljavanjem.
                                Za javnost cela prica pocinje od konferencije za medije na kojoj od svega izrecenog posebnu paznju privlaci ona o vecoj posvecenosti porodici odnosno stavljanju nje na prvo mesto. Na to odmah ide upit u kom trenutku neko stavlja porodicu iznad posla kojim se bavi ma koliko u istom bivao uspesan. Verujem da bi vecina dala odgovor onda kada je neko izuzetno blizak ugrozen ili pak porodica kao celina. Naravno da nije tesko za pogoditi da pre svega mislim na brata mu Marka a na to se nadovezuje nekakav poremecaj u odnosu sa suprugom.
                                To bi iz neke moje vizure bilo glavno zariste problema na koje se nadovezuju drugi problemi.
                                Na vremenskoj liniji potom dolazi RG, titula, ispunjena velika zelja, zasicenje, motivacioni problem bla, bla.
                                Stize zdravstveni problem sa ramenom za koji se ispostavlja da nije naivan i kratkog karaktera, trenira se sve manje, pa povreda rucnog zgloba dok sve vreme traju mentalna lutanja sa odrazom gubljenja fokusa na terenu.
                                To klupko problema pocinje se rasplitati uoci WTF-a, okuplja se tim, povrede resene, podize igru, vracena mentalna stabilnost i sve izgleda dobro do finala.
                                U finalu znamo bi cabar a za cabriranje dva su mi moguca razloga.
                                Prvi je nekakav recidiv pomenutih mentalnih lutanja kao najblizi istini. Drugi je manje verovatan mada moguc i reci cu ga uprkos tome sto vidim da ga se mnogi klone kao da je nekakva jeres u pitanju. Naime postoji sumnja u diskretno skrenutu paznju `odozgo` o prepustanju pozicije br. 1.
                                p.s. Ovo gore plod je iskljucivo licnih razmisljanja uz nesto podataka te ga ne treba uzimati zdravo za gotovo.

                                Kada je o Bekeru rec vec sam neku o tome mudrovao pa cu ukratko.
                                Rezultati govore koliko je ta saradnja bila uspesna i hvala mu na tome, medjutim imamo i neplodnih ovo pola sezone. Posto je i sam priznao da u ovom kriticnom periodu nije uspevao nametnuti svoju pricu onda sumnjam da ce to moci u buducnosti. Sok terapija kao opcija u vidu promene trenera mogla bi pomoci.
                                (Sve navedeno macku o rep ukoliko je validan razlog drugi poraza na WTF-u).
                                Last edited by pecaros; 23-11-16, 16:56.
                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X