Announcement

Collapse
No announcement yet.

Nole, idi u peršun!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Bitno je da Novak na kraju godine bude prvi, a jedna nedelja posle zavrsnog turnira nije toliko bitna(dok se Endiju ne skinu poeni iz finala Davis Cupa). Novak zaostaje 130 poena za Endijem sto se tice po broju osvojenih poena ove godine, a samo to se gleda za prvo mesto na svetu na kraju godine.

    Verujem da Novak moze bolje. Ako bude bio malo bolje nego u Kini, a to se nadam da mozemo da ocekujemo, ima solidnih sansi. Dakle ako Endi dobije sva tri meca u grupi, a Novak dva, i ako ga Novak pobedi u polufinalu Endija imace minimum 70 poena vise od Endija kada se skinu poeni iz proslogodinjeg Davis Cupa. Ako obojica dobiju sva tri meca u grupi onda se situacija ne menja mnogo, samo bi bilo eventualno finale u pitanju. E do tog finale trebaju obojica da dodju u tom slucaju , jer ako obojica ispadnu u polufinalu Endi je prvi.

    Nadam se da bi tri meca u grupi bila dovoljna Novaku da pronadje koliko toliko ritam + da prodje grupu. I u toj situaciji bi Endi bio blagi favorit, plus sto ako ne bi igrali u polufinalu Endi bi imao manje sanse da ispadne verovatno.

    Generalno, odmah bih potpisao mec izmedju Endija i Novaka koji ce da odluci prvo mesto. Ako Novak bude igrao kao protiv Cilica onda nemamo cemu da se nadamo, ali mislim da ce biti bolji. Bice mu i Beker i Vajda tu. Takodje Marej je postao prvi, treba videti kako ce da reaguje. Generalno ga cenim da si sanse 60:40 da ce MArej da zavrsi godinu kao prvi.

    Comment


    • Ja se iskreno nadam da u London neće ni ići jer još uvek je prvi po procentu pobeđenih mečeva u istoriji ispred Borga i Nadala, ali ako ode tamo bojim se da više neće biti.

      Najbolje da uradi restart i krene ispočetka posle Nove godine.

      Comment


      • Originally posted by goku View Post
        Ja se iskreno nadam da u London neće ni ići jer još uvek je prvi po procentu pobeđenih mečeva u istoriji ispred Borga i Nadala, ali ako ode tamo bojim se da više neće biti.

        Najbolje da uradi restart i krene ispočetka posle Nove godine.
        Ja se iskreno na dam da će otići u London i napraviti restart pre nove godine

        Comment


        • Samo greška je ono što sam napisala, da ne dovodim nekog u zabunu... bodovi za konačnu ATP listu 2016. računaju se od jednog WTF do drugog, tako da poeni koje Endi gubi posle DC ne ulaze u ovogodišnji krajnji renking.
          A postoje kombinacije da Novak i pobedi Endija u finalu i da opet ne bude prvi na kraju, jer zavisi i od bodova, odnosno pobeda u okviru grupe.

          I ono ključno što Maxa kaže.. možemo da kombinujemo i maštamo do sutra...ako on...
          sigpic

          Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
          But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

          Comment


          • Originally posted by miloolja View Post
            Samo greška je ono što sam napisala, da ne dovodim nekog u zabunu... bodovi za konačnu ATP listu 2016. računaju se od jednog WTF do drugog, tako da poeni koje Endi gubi posle DC ne ulaze u ovogodišnji krajnji renking.
            A postoje kombinacije da Novak i pobedi Endija u finalu i da opet ne bude prvi na kraju, jer zavisi i od bodova, odnosno pobeda u okviru grupe.

            I ono ključno što Maxa kaže.. možemo da kombinujemo i maštamo do sutra...ako on...
            Ovo ne moze biti tacno, gotovo sam siguran. Odakle ti ovo ? Cini mi se da je pre tri godine bila ista diskusija kada je Novak jurio Nadala (cak i 2014. kada su Novak i Rodzer bili blizu po poenima), i tada mislim da je neko iskopao negde na sajtu ATP da se godina zavrsava posle Davis Cupa...

            Comment


            • Sada ću da pronađem.
              sigpic

              Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
              But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

              Comment


              • Nije greska Olja , ovo drugo sto si napisala je pogresno
                Similis simili gaudet

                Comment


                • Originally posted by Maxx-a View Post
                  Nije greska Olja , ovo drugo sto si napisala je pogresno
                  Nešto sam se pogubila u ovim računicama u trenutku uostalom i u opštoj temi sam juče odg nekom da se računaju i bodovi, odnosno gubitak istih u Endijevom slučaju, nedelju dana posle Londona, odnosno posle finala DC


                  Ali prvo da vidimo da li će uopšte da ode u London, po nekim navodima, a sve čitajući između redova, nekih novinara (doduše Bitanaca ), Novakove poslednje konferencije za štampu i priče oko povrede... možda i neće...
                  sigpic

                  Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                  But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                  Comment


                  • Ako ne ode u London onda ce skoo sigurno zaostati 1600 bodova za Andijem. To znaci da ce tesko nazad na 1. mjesto prije Uimbbldona. Svejedno, ako ima povredu, ne treba da igra.

                    Comment


                    • Davne 2007 Nole prvi put na zavrsnom mastersu

                      http://www.atpworldtour.com/en/score...5/2007/results

                      Sećam se ko juče da je bilo. Svi su ga ofuljili, dok je već sl godine igrao 1/2
                      Zamislite zavrsni masters u Londonu bez Rodje, Nolete i Rafe. Takvo 1. Mesto na ATP čestitam Endiju


                      Sent from my iPhone using Tapatalk

                      Comment


                      • Bogdan Obradovic Boca objasnjava Novakov pad i sta treba da uradi po tom pitanju.

                        "Mislim da Novak treba da se vrati korenima. To znači da tenis mora da mu bude na prvom mestu. Mora više da se trenira, da se vrati u sistem da su treninzi najbitniji. Sve više pričamo o psihologiji, a manje o tenisu, o fizičkim stvarima. Vrhunski sportisti moraju da treniraju sa godinama više, jer tako održavaju kontinuitet. Moram da kažem da se ne slažem sa nutricionistima koji kažu da je meso kancerogeno i da ga ne treba jesti. Naravno da nije zdravo da se pojede pet kila mesa, ali nije ni preporučljivo da se pojede 10 kila kupusa. Uostalom, snaga je povezana sa ishranom. Prilično sam zbunjen tim stvarima oko nutricionizma kod Novaka. OK je da prestane da jede palačinke sa nutelom, jer je u tome preterivao, pa je bio osetljiv na gluten. Ponekad se šalim sa njim pa slikam meso, paradajz i luk i pošaljem mu. Naravno, sve okrenemo na šalu, ali ne vidim da meso može da smeta. Kada se bavite ovim sportom, na prvom mestu mora da bude tenis, onda kondicija. Posle toga dolazi nadogradnja...
                        Teniski deo mora da pojača. Kad se spremaju za Dejvis kup, svi treniraju dva puta dnevno. Moraju tako i u individualnim karijerama. Dakle, malo više treninga, malo manje lajf kouča i biće bolje"
                        - zaključio je Obradović.
                        Ako ga on ne dovede u red niko nece. Ko zna mozda on zameni Bekera.

                        Comment


                        • Originally posted by Maxx-a View Post
                          Potrebno je da u Londonu osvoji 130 poena vise od Murraya da bi zavrsio kao YE No1 2016


                          Nego izglada vse mi zelimo nego sto on moze i hoce
                          Odnosno pitanje je da li mi više volimo Novaka ili prvo mesto.
                          Last edited by Dekson; 07-11-16, 13:08.
                          Lako je uvek pogadjati u centar ako imaš ljude da crtaju krugove oko njega

                          Comment


                          • 6000 bodova manje nego na kraju prosle sezone, do azijske turneje je izgledalo da ce ici do 15 000 bez problema. 6000 bodova manje, kolika je to brojka najbolje pokazuje da je to skoro hiljadu bodova vise od treceplasiranog Vavrinke. Marej je dosao do najvise bodova u karijeri, ali je to nista za Novakove standarde.
                            sigpic

                            Comment


                            • Tacno ali treba reci da Marej od Madrida znaci od aprila meseca pa zavrsno sa Parizom u novembru, izuzev US Opena gde je ispao u 1/4 finalu, uvek stizao do finala.
                              Madrid, Rim, RG, WB, Sinsinati, OI, Peking, Sangaj, Bec, Pariz... sve sama finala. Neverovatan niz i konstantost.

                              Comment


                              • Originally posted by Dekson View Post
                                Odnosno pitanje je da li mi vše volimo Novaka ili prvo mesto.
                                Imam utisak da je nama – većini navijača ovde važnije prvo mesto nego i njemu samom. Retko ko ovde na portalu jasno kaže da ne treba uopšte da nastupi u Londonu ako je povređen.
                                I ja sam pratio broj započetih sedmica na prvom mestu, sve u nerealnom očekivanju da će niz trajati bez prekidanja do konačnog rekorda. Čini mi se da nisam bio usamljen u toj želji i očekivanju. Sada ipak više razmišljam o varijanti da se sledeće tri godine on i Mari smenjuju na prvom mestu sve na zadovoljstvo navijača i sponzora, posebno ovih drugih.

                                Comment

                                Working...
                                X