Announcement

Collapse
No announcement yet.

Nole, idi u peršun!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by goku View Post
    Potpuno si u pravu, Novak nije ni blizu Rodžeru i Rafi, nikad od njega šampion neće biti, on je mnogo sličniji Ani Ivanović kako si to lepo uporedio u jednom ranijem postu.
    Ti ili se pravis da ne razumes ili stvarno ne razumes sto je jos opasnije. Ove se radi o mentalnom sklopu, psiholoskom profilu Novaka. Marej, Federer, Nadal... su produkti zapadne civilizacije i kapitalizma, Novak je produkt socijalistickog samoupravljanja i slovenska dusa. Marej posle osvojene titule u Sangaju leti za Bec. Dete nije ni video sem mozda u prolazu jer mu je tenis i prvo mesto prioritet. Novaku ne pada na pamet da ide da igra Bazel iako mu je prvo mesto ugrozeno. Preci mu je drugi rodjendan deteta. Da li je meni kao Srbinu, slovenu blizi Marejev ili Novakov pristup? Pa naravno Novakov, i ja bih isto tako postupio na njegovom mestu.
    Sto se tice poredjenja sa Anom pogledaj njegove izjave u poslednje vreme i one koje je Ana davala kad je nju pocela da trese igracka kriza. Ana "Bila sam previse uzbudjena", Novak "Nisam bio smiren na terenu". Ana "Ovaj poraz me je samo ojacao i ukazao na moje greske", Novak "Izvukao sam pouke iz ovog poraza". Copy-paste.
    Otislo je ovo mnogo daleko, predaleko cini mi se.

    Comment


    • Originally posted by skeptik View Post
      Ti ili se pravis da ne razumes ili stvarno ne razumes sto je jos opasnije. Ove se radi o mentalnom sklopu, psiholoskom profilu Novaka. Marej, Federer, Nadal... su produkti zapadne civilizacije i kapitalizma, Novak je produkt socijalistickog samoupravljanja i slovenska dusa. Marej posle osvojene titule u Sangaju leti za Bec. Dete nije ni video sem mozda u prolazu jer mu je tenis i prvo mesto prioritet. Novaku ne pada na pamet da ide da igra Bazel iako mu je prvo mesto ugrozeno. Preci mu je drugi rodjendan deteta. Da li je meni kao Srbinu, slovenu blizi Marejev ili Novakov pristup? Pa naravno Novakov, i ja bih isto tako postupio na njegovom mestu.
      Sto se tice poredjenja sa Anom pogledaj njegove izjave u poslednje vreme i one koje je Ana davala kad je nju pocela da trese igracka kriza. Ana "Bila sam previse uzbudjena", Novak "Nisam bio smiren na terenu". Ana "Ovaj poraz me je samo ojacao i ukazao na moje greske", Novak "Izvukao sam pouke iz ovog poraza". Copy-paste.
      Otislo je ovo mnogo daleko, predaleko cini mi se.
      Dajes previse znacaj tome sto je Novak Srbin. On se ponasa profesionalnije od (gotov) svih na turu. Mari leti za Bec jer ovo vidi kao jedinstvenu priliku. Doduse ne vidim zasto. Tokom proljeca neredne godine, prilika ce biti bolja. Odluka da igra Bec je bila pogresna. To ce da ga umori.

      Poredjenja sa Anom su deplasirana.
      Last edited by NI; 05-11-16, 08:48.

      Comment


      • Ponovo pogledah poslednji poen od juce I opet ostadoh bez reci.
        Mene vise boli ta hladnoca, nezainteresovanost nego da izgubi u 2 laka seta od Maleka Jaziri-a ili slam finale od Rogera Federera.
        Normalna je zasicenost ali mi uopste nije normalan nacin kao I vreme kada se ta zasicenost naprasno pojavila. Posle izjava da zeli biti najbolji u istoriji, da ima na umu Rogerovih 17, dolazimo do toga da ga tenis ne zanima I da zeli biti srecan, da zeli sklad I harmoniju.

        Dolazimo do takvih stvari da je brat stalno tu, da je guru tu, da nema mir a zapravo ga zeli postici. Kontradiktorno.

        Sve vise kontam da je taj Marko Djokovic pokusao nauditi samom sebi, tamo negde za vreme Vimbldona kad se Novak poceo raspadati, jer od tada stalno je sa Novakom I guruom.
        Slepac zeljan paznje, supruga koja trazi sebe meditacijom po obroncima Nikaragve, odsustvo Bekera.
        Sve ja to mogu da podnesem, lose igre, glupe poraze ali to da on uopste nema volju da se bori, da se sprda I da mu rezultat nije bitan to nikako ne mogu.

        Jako je tesko gledati idola kako odstupa od svojih nacela I njegovu metamorfozu u nesto jadno I indiferentno.

        Mora biti bolje 2017, Mora!! Ne mora rezultatski koliko voljom I ambicijom.
        There's something wrong with me chemically
        Something wrong with me inherently
        The wrong mix in the wrong genes
        I reached the wrong ends by the wrong means
        It was the wrong plan
        In the wrong hands
        With the wrong theory for the wrong man
        The wrong lies, on the wrong vibes
        The wrong questions with the wrong replies

        Comment


        • Gresis. Mentalitet i poreklo igra mnogo veliku ulogu.Da li Federer,Nadal, Marej...grle tako radosno svoje protivnike posle poraza? Novak je veliki emotivac i patriota i na sve ono sto je navela Niki dodao bih i pritisak nacije. Njemu meditacija i joga pomazu da izadje iz tog zacaranog kruga.On pati na privatnom planu sto mu ne dozvoljava da uziva na profesionalnom. Sto se tice poredjenje sa Anom govorim iskljucivo o izjavama koje je Novak davao posle meceva u poslednje vreme.Slabo ti ti citas,dobri moj Ni.

          Comment


          • Originally posted by Indigo View Post
            Ponovo pogledah poslednji poen od juce I opet ostadoh bez reci.
            Mene vise boli ta hladnoca, nezainteresovanost nego da izgubi u 2 laka seta od Maleka Jaziri-a ili slam finale od Rogera Federera.
            Normalna je zasicenost ali mi uopste nije normalan nacin kao I vreme kada se ta zasicenost naprasno pojavila. Posle izjava da zeli biti najbolji u istoriji, da ima na umu Rogerovih 17, dolazimo do toga da ga tenis ne zanima I da zeli biti srecan, da zeli sklad I harmoniju.

            Dolazimo do takvih stvari da je brat stalno tu, da je guru tu, da nema mir a zapravo ga zeli postici. Kontradiktorno.

            Sve vise kontam da je taj Marko Djokovic pokusao nauditi samom sebi, tamo negde za vreme Vimbldona kad se Novak poceo raspadati, jer od tada stalno je sa Novakom I guruom.
            Slepac zeljan paznje, supruga koja trazi sebe meditacijom po obroncima Nikaragve, odsustvo Bekera.
            Sve ja to mogu da podnesem, lose igre, glupe poraze ali to da on uopste nema volju da se bori, da se sprda I da mu rezultat nije bitan to nikako ne mogu.

            Jako je tesko gledati idola kako odstupa od svojih nacela I njegovu metamorfozu u nesto jadno I indiferentno.

            Mora biti bolje 2017, Mora!! Ne mora rezultatski koliko voljom I ambicijom
            .
            To je povezano, ako se pojavi volja i ambicija i rezultati nece izostati, nema mu ko parirati kad zeli...

            Ja se nadam da ce ga sada opet No.1 motivirati, da ce poceti opet da grize, ja se nadam ali nesto sumnjam nazalost...

            Comment


            • Originally posted by skeptik View Post
              Gresis. Mentalitet i poreklo igra mnogo veliku ulogu.Da li Federer,Nadal, Marej...grle tako radosno svoje protivnike posle poraza? Novak je veliki emotivac i patriota i na sve ono sto je navela Niki dodao bih i pritisak nacije. Njemu meditacija i joga pomazu da izadje iz tog zacaranog kruga.On pati na privatnom planu sto mu ne dozvoljava da uziva na profesionalnom. Sto se tice poredjenje sa Anom govorim iskljucivo o izjavama koje je Novak davao posle meceva u poslednje vreme.Slabo ti ti citas,dobri moj Ni.
              Pritisak na Marija neje manji nego na Novaka. Jucer je udarna vijest na BBC-ju bila da je Novak izgubio od Cilica i da Mari ima otvoren put ka broju jedan. U tom kontekstu se prati svaki Marijev mec u zadnjih mjesec dana. Mislis da to nije pritisak? Novak je pao, kad je najveci pritisak (RG) prosao. Tu se ne radi o pritisku. Radi se o ispumpanosti.

              U jednome si u pravu sto se tice izjava Ane i Novaka (uzadnjih mjesec dana). I jedne i druge su davane da nam ne kazu sto su stvarni planovi. Ani je igranje tenisa bilo tu da pomaze karijeru modela. Tek cemo da vidimo sto su Novakovi planovi.
              Last edited by NI; 05-11-16, 10:18.

              Comment


              • Originally posted by NI View Post
                Pritisak na Marija neje manji nego na Novaka. Jucer je udarna vijest na BBC-ju bila da je Novak izgubio od Cilica i da Mari ima otvoren put ka broju jedan. U tom kontekstu se prati svaki Marijev mec u zadnjih mjesec dana. Mislis da to nije pritisak? Novak je pao, kad je najveci pritisak (RG) prosao. Tu se ne radi o pritisku. Radi se o ispumpanosti.
                .
                Naravno da je Marej pod pritiskom ali stvar je u tome sto se on uspesno nosi sa tim pritiskom. On se juce vraca u TB posle 1:6, Novak na 4:5 u I setu pravi dve duple greske, u II servira za set i opet puca po savovima i to se sve desava kad sve vise vremena provodi u meditaciji i jogi. Greska u koracima u startu. Najbolji lek za samopouzdanje je niz pobeda, upravo to daje prednost Mareju u odnosu na ostale konkuretne kao sto je to u startu davalo prednost Federeru, Nadalu i Novaku kad su bili u svom piku. Marej puca od samopuzdanja, svestan je da je trenutno najbolji na svetu. Novak je trenutno samo formalno prvi na svetu, izgubio je od Aguta, Cilica... izgubio bi i od Iznera, Raonica i Nisikorija. Realnost je surova. I slazem sa Vladanom, on i sa ovakvim pristupom moze biti TOP 5 igrac i dolaziti do 1/4 finala i 1/2 polufinala na velikim takmicenjima ako mu se zalome Conga i Berdih na tom putu ali o tituli s ovakvim pristupom iluzorno je i razmisljati.
                Evo sad citam njegovu izjavu o Mareju:
                „On je definitivno igrač koji zaslužuje prvo mesto. Neverovatan je način na koji je podigao svoj nivo u poslednjih 12 meseci. Mnogo poštujem sve što je postigao. Odavno se poznajemo, mislim da sam imao 11 godina kada smo prvi put igrali jedan protiv drugog“.
                Mislim da je svaki komentar izlisan. To je Novak.
                Last edited by skeptik; 05-11-16, 11:12.

                Comment


                • U ovom trenutku tesko je ostati nem na sva ova desavanja oko Novaka zato se neka zabaciti mora na temu kriza u Novaka.
                  Sama rec kriza je viseznacna a ono sto bi trebalo dati nadu jeste da nema trajni karakter.
                  Primetna je poplava komentara u barustini ovdasnjoj na zadatu temu medju kojima velika vecina se nekako vise bavi posledicama a manje potragom za uzrocima. Tako i ovaj nesretni kvazi guru koga inace zovem Zguru jer je sav zguren nije uzrok nego posledica.
                  Po meni uzroci su brojni i sezu dublje u proslost. Sam pocetak krize i tu prvenstveno mislim na igracku poklapa se sa padom konkurentnosti njegovih najvecih protivnika u vidu Fedal dvojca. Sve ove godine oni bise Novakov glavni pokretac napretka konstatno ga gurajuci ka usavrsavanju svoje igre.
                  U trenutku kada tenis sa Tri Musketara spada na jednog sto je prakticno zapocelo ove sezone Novak ostaje bez motiva za nadgradnju svog igrackog paketa. On igracki stagnira a stagnacija u sustini jeste nazadovanje. Zahvaljujci izuzetnom kvalitetu prva polovina sezone protice u dominaciji iako igracki ni za jotu nema pomaka ka boljem. Njegov tadasnji mentalni sklop pobednika uz trenutni nivo igre bio je sasvim dovoljan za suverenu vladavinu igrom.
                  Takav stize do RG-a odnosno perioda od koga kriza zapocinje.
                  Tada se desilo nesto izuzetno vazno sto ostavlja velike posledice na njegovo mentalno stanje. Negdasnja mentalna gromada odjednom postaje neko ko gubi sve vazne poene, inteligencija u igri nestaje a on se prepusta stihiji i iracionalnosti.
                  Na sebi postavljeno pitanje o cemu je rec dugo nisam imao valjan odgovor. Zasicenje nakon noleslema bilo mi je pretanko kao razlog pa ga potrazih na drugoj strani.
                  Tragalo se sve dok ne postavih sebi pitanje.
                  Sta to moze biti iznad zelje za uspehom na poslovnom planu?
                  Nametnuo se samo jedan odgovor - porodica.
                  Znajuci koliki znacaj kod Novaka ima porodica sa velikom verovatnocom mogu ustvrditi da jedan ili cak vise krupnih dogadjaja vezani za njemu najblize jesu doprineli trenutnoj krizi. Sa jasnom namerom apostrofiram `trenutnoj` jer verujem u njenu prolaznost i kraj.
                  Koliko ce dugo trajati izlazak iz krize to ne bih znao jer su neka lutanja evidetna i pronalazenje pravog puta trazi vreme.
                  Zato i moj apel na kraju glasi `Dajmo vremena Novaku!`
                  Last edited by pecaros; 05-11-16, 11:24.
                  sigpic

                  Comment


                  • A šta ako je sve ovo deo jedne velike teorije zavere, da pod nikakvim uslovima jedan Srbin(ili teniser iz male zemlje bilo kog imena), NE SME biti najbolji igrač ikada i da se tome treba usprotiviti svim mogućim sredstvima..

                    Ljidina je osvojila 4GS zaredom.. Ej bre 4 u nizu.. Pričao da je cilj da bude najbolji u istoriji.. I šta se onda desilo sa glavom?
                    Proći će još vode Savom i Dunavom dok se ne bude saznalo šta je uzrok svemu ovome..

                    Comment


                    • A inace sto je najgore Čilić ga je ravalio ko dete zvečku

                      s svim kamatama od od zadnjih 14 mečeva

                      Novak teniser koji je napravio od Vavrinke i Čilića GS šampione

                      Široko

                      Comment


                      • +1

                        "Novace, hvala ti na svemu sto si uradio U TENISU. To je ono zbog cega me ti zanimas.

                        Tvoje dijete, price o zivotu, filozofiranje o sreci, prioritetima u zivotu, s duznim postovanjem to me od tebe ne interesuje, ti si sportista, nisi filozof, nisi ni skolovani nutricionista.

                        Bavi se sportom ako ti je jos stalo. Ako ti je sport dosadio, i to je u redu, hvala ti hiljadu puta za sav ponos koji si nam dao. Ali ne kvari svoju blistavu karijeru nebulozama, tvojom zenom, tvojim ubedjenjima, tvojim guruima, tvojom familijom."
                        (Milan, 4. novembar 2016 21:41)

                        na ovo bi dodao da bi voleo da se vrate stari Rodzer Novak i Rafa, mada je to malo verovatno

                        Svejedno HVALA Nole!!!!!

                        Comment


                        • Originally posted by skeptik View Post
                          Ti ili se pravis da ne razumes ili stvarno ne razumes sto je jos opasnije. Ove se radi o mentalnom sklopu, psiholoskom profilu Novaka. Marej, Federer, Nadal... su produkti zapadne civilizacije i kapitalizma, Novak je produkt socijalistickog samoupravljanja i slovenska dusa. Marej posle osvojene titule u Sangaju leti za Bec. Dete nije ni video sem mozda u prolazu jer mu je tenis i prvo mesto prioritet. Novaku ne pada na pamet da ide da igra Bazel iako mu je prvo mesto ugrozeno. Preci mu je drugi rodjendan deteta. Da li je meni kao Srbinu, slovenu blizi Marejev ili Novakov pristup? Pa naravno Novakov, i ja bih isto tako postupio na njegovom mestu.
                          Sto se tice poredjenja sa Anom pogledaj njegove izjave u poslednje vreme i one koje je Ana davala kad je nju pocela da trese igracka kriza. Ana "Bila sam previse uzbudjena", Novak "Nisam bio smiren na terenu". Ana "Ovaj poraz me je samo ojacao i ukazao na moje greske", Novak "Izvukao sam pouke iz ovog poraza". Copy-paste.
                          Otislo je ovo mnogo daleko, predaleko cini mi se.
                          Federera upravo krasi ta anglosaksonska i germanska neutoljiva glad za uspehom i radna etika. On u 35. godini govori kako mu je zelja da osvaja slemove i da se vrati na prvo mesto. Nema tu ocu kakim/necu kakim.

                          Comment


                          • Nemam neki obicaj da pisem na ovoj temi ali naravno pratim tenis i Novaka i mislim da ovo sto se sad desava sa njim je vrlo cudno. Pogotovo me zabrinjava ova situacija sa ovim takozvanim guruom. Ali da se vratimo Novaku covjeku koji gotovo nikad ne odustaje i covjeku koji se bori do zadnje sekunde, dolazimo do covjeka koji je postao djevojcica preko noci koju boli uvo za sve. Ne znam sta je odlucio ali da ga gledam kako je miran kad gubi meceve i prvo mjesto a pri tom je moze da postane najbolji svih vremena je vrlo cudno.
                            Zadnji put kada sam ga gledao da zeli i da se bori bio je mec protiv Del Potra na OI. Delpo je na zalost bio bolji ali mora se priznati da je Novak zelio da prodje dalje i da osvoji OI. Poslije toga nista od njega. Ko je kriv za trenutnu situaciju, za raspad sistema i sto je najgore bezvoljnog Novaka, ne znam ali da ga gledamo ovakvog mi je vrlo zabrinjavajuce i cudno.
                            Da li je odlucio da se fokusira samo na GS ili je krivac guru, sekta, zena, porodica ili neko deseti vidjecemo u 2017 mozda cak odma na AO.

                            Comment


                            • Novak ima 2017. da se vidi dje je, ako ne uzme Slem penzija, niposto ne smije dozvoliti da bude kao Nadal i Federer, pada na listi, gubi od svakakvih polutenisera i sto je najvaznije, ne uzima Slem godinama.
                              sigpic

                              Comment


                              • Људи као главни проблем причају да се заситио, што бих и разумео, али очигледно на ту засићеност је дошла супруга с причом да тенис није битан већ духовни мир итд.
                                Па само погледајте изјаву , цитирам

                                "Sa 17, 18 godina sam imao drugačije aspiracije i vizije nego što imam sad i u skladu s tim moram sebi da se da se prilagodim"

                                "Prioriteti? Postoji razlika izmedju životnih i teniskih. Tenis mi nije sve u životu, prioritet mi je da sam srećan, da imam mir, da sam ispunjen radošću, srećom i ljubavlju najbližih."

                                "Oni su drugačiji ljudi, sa drugačijim vizijama života. Moram da se ogradim od toga jer imam svoju putanju".

                                Мислим да с овим човек говори да га тенис не интересује више толико и да има друге циљеве у животу.

                                Comment

                                Working...
                                X